Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

korenka
17. jan 2009

mne prišla deň po užívaní,však počítaj....... 😉

korenka
18. jan 2009

babuľky,mám stále MS,už 8.deň,ale z toho tie prvé 3 dni to hnedé špinenie,čo neviem,či mám rátať ako začiatok MS,ale 8 dní je už moc,už ma to nebaví,riešiť tampóny,vložky.......... 😒

annavi
19. jan 2009

ahojte..
my sa snazime s priatelom uz tiez dlhsiu dobu a stale sa nedari...mam nepravidelny cyklus.......doktorka mi predpisala Duphaston, Centrum Maternu, Acidum Folicum...tak uvidime...
chcem sa spytat...plodne dni uz teda nemam ze?...kedze dnes som 18 DC.......a D mam uzivat od 17 do 26 dňa MC........

zuzanabb
19. jan 2009

annavi plodne dni mozes mat kedykolvek, niektore baby maju ovulaciu aj na 25 den cyklu, takze to je individualne... zacni duphaston uzivat od dnes ak si uz nezacala od vcera, tak ako ti kazala doktorka. Ovulaciu dokonca mozes mat kazdy mesiac inokedy, niekedy skor a niekedy sa to moze posunut, takze sa nespoliehaj na to, ze je vzdy na 14 den cyklu ako pisu statistiky 😉

annavi
19. jan 2009

zuzka ja viem ze ovu moze byt hockedy....ale vraj Duphaston sa berie vzdy 10 v tej poslednej faze...t. j. po ovu...tak ja neviem...ja som mavala 33 dnove cykly...ale ten posledny mi vyskocil na 38...tak neviem........co ak mi to potlaci ovu...?to ze beriem od vcerajska D?

annavi
19. jan 2009

10 den...v poslednej faze cyklu..cize po ovu...

zuzanabb
19. jan 2009

annavi toho som sa aj ja bala, ze ci mi nepotlaci duphaston ovu ked to zacnem uzivat od 15 DC ale tuto baby ma ukludnili, ze by to tak nemalo byt a ovu pride aj napriek tomu, ze beries duphaston.... teda vraj, ja sa v tom nevyznam, ale ak mas cas si prestudovat tuto diskusiu od zaciatku 😅 (co sa mne nepodarilo) tak nieco o tom urcite najdes popisane. ja som tiez mala rozhadzany cyklus a doktorka mi ho dala hlavne na upravu cyklu, tak pockaj, co to spravi s tvojim telom. Ona asi vie, preco ti ho dala od 17 DC... to by si uz ale asi mala mat po ovulke. Najlepsie je, keby si si merala bazalnu teplotu a podla nej vedela kedy mas ovu alebo robita tie ovulacne testy od buduceho cyklu a uvidis co a ako...

korenka
19. jan 2009

ahoj,zuzi,no a ja beriem d od 11 DC,tak to je tiež nejaké divoké,nie?mohla by som si to aj ja len tak zmeniť a brať od napr. 17DC? 😝

zuzanabb
19. jan 2009

korenka asi nie, nemen si sam nic.... ked ti to dala takto doktorka, tak to nemen. Ja to beriem druhy mesiac od 15DC ale nemam sajnu preco to niektore beru skor a niektore neskor. Opytaj sa doktorky, ze preco ti to dala tak skoro. Urcite mala na to dovod 🙂

annavi
19. jan 2009

no baby mne to Dr predpisala kvoli tomu ze mam blby cyklus ale aj kvoli snazeniu...tak uvidime ci sa podari....som z toho mišuge 😀

bay
19. jan 2009

Annavi, ty ho mas brat na 17DC kvoli dlzke tvojich cyklov, kedze byvaju tak 30, tak ovu je asi neskor ako na 14DC. Ratala by som tak 16 az 18 DC ovu. Tak preto to neskorsie nasadenie.
Duphaston ovu nepotlaca... takze ziadne strachy.
Korenka, spinenie sa za ms nerata. Az cervena krv.

annavi
20. jan 2009

dakujem za vysvetlenie bay...ty si brala tiez Duphaston??ako dlho ste snazilkovali?

bay
20. jan 2009

Annavi, brala a rozne 😀
Prve otehu bez lliekov - 4 mesiace, MA. Druhe tehu - pol roka po MA uspech pri tretom baleni D. MA. Tretie tehu - ziadne lieky, prva ovu, od 6tt D kvoli spineniu.
A teraz koncom tyzdna ho idem vysadit... Tak som zvedava ako na to telo zareaguje.

annavi
20. jan 2009

jeeej bay..tak so si si presla..........teeda..no ja beriem D stvrty dnik..a dnes mam akýsi pocit akokeby mrcha mala prist...

korenka
20. jan 2009

bay,´dakujem za info,takže si to idem posunúť,lebo pôvodne som to rátala od dňa špinenia,to som mala 3 dni
len sa už teraz obávam,ak budem mať zas také silné,tak ma........ 😠
bay,vidím,že aj ty máš za sebou trápenia,ja tiež 2x 😒
takže sa nemusíme vôbec obávať,že mi nejak ovplyvní ovulku D ?
annavi,nemáš ovulku?vtedy sú tieto pocity 🙂

annavi
20. jan 2009

korenka ja ti neviem...mala som dnes taky pocit akokeby isla mrska...nechapem..uz uz som si myslela ze pride..ale neprisla...asi mi aj dnes vychadza ovu...18 dnik som dnes.........hmm...zeby D zabral?? 😕

petulko2008
22. jan 2009

Ahojte. Aj ja sa hlasim medzi snazilky, hoci doma mam uz jedneho krasavca. No, po druhy raz to uz nejako nejde. Tiez beriem Duphaston prvy cyklus, takneviem. Pomaly stracam nadej.

jana

korenka
22. jan 2009

ahoj jani,nezúfaj,však tu koľké baby nemáme žiadne dieťatko,alebo sa snažia 2 a viac rokov......neboj,však aj D ti možno pomôže................berieš ho na úpravu cyklu?

shaarka
22. jan 2009

ahojte, tak ma presvedcili baby na konikovi, ze si mam dat D, kedze som uz 64. DC, tak ho od vcera papam, 10 dni... a potom sa uvidi.

annavi
22. jan 2009

ahoj shaar..coze??uz si dnes 64 DC?? 😕 a bola si u Dr???

korenka
22. jan 2009

ahoj shaarka,to až toľko?????????fíha,tak toto je už sila,to akoby 2 riadne cykly ti vynechali..........D je nevyhnutný,mne napravil hneď cyklus,mávala som 40-45 a po prvom dobratí 27,tak super,ale asi len ja som mala zase iný problém...........a to strašne silné,strašne som krvácala,celé kusy,bolo mi zle ......... 😒
a mala som až 9 dní!!!

annavi
23. jan 2009

ahojte duphastonky.... 😎 korenka to si mávala tak silno???jaaj..no ja som zvedava ako D zaberie mne..........este mam D na tri dni a potom by mala prist mrška tak uvidime................

petulko2008
23. jan 2009

Ahojte, ja som sice nestastna, ze sa nedari, ale je pravda, ze uz jedno babo mam, tak sa aj z toho tesim. Asi som si zvykla, ze to ide na prvy sup, ale teraz to nejde. Ja mam d. od 11DC do25DC, tak uvidim. Nepravidelny menzes som mala aj pred prvym tehu a myslim, ze maleho sme pocali nejako v 30DC, cize ovulku som mala tiez tak neskoro, ale zadarilo sa. Teraz mam vela kil, po porode som pribrala 20kg, no teraz uz chudnem, tak dufam to pomoze. Dieta je to najkrajsie, co nam zivot dava. Sama to viem, preto sa usilujeme éo druhe, aby sme mali viac stastia. Ja som vyrastala so starsou sestrou o 13 rokov a manzel mal o 1,5 roka mladsieho brata. Viem, co to je skoro jedinacik a taky velky rozdiel. Pre maleho by bolo dobre mat surodenca, ved to same uvidite. Drzkam vam palce, ved jasne, dolezite je mat aspon jedno.

jana

korenka
23. jan 2009

ahoj jani,no,vidím,že už máš asi lepšiu náladu...aj ja tak beriem ako ty D a tiež chudnem o dušu!!!keď sú rozhádzané cykly,alebo úplné meškanie,tak zväčša nebýva ani ovulka,ja som pravdepodobne nemala pár mesiacov,teraz ju aj cítim.........dnes určite manželíka navediem na snažilkovanie 😀
a ano,dieťa je to najkrajšie na svete,to si myslíme všetky na koníku a druhé je super,lebo sa má s kým hrať,rozprávať......... 🙂

korenka
23. jan 2009

anavi,daj vedieť ako tebe zaúčinkoval,ja neviem prečo som mala také silné,možno aj preto,že pred tým som mávala slabé,tak sa to muselo nejak vylúčiť......asi.......

petulko2008
24. jan 2009

Si zlata, Korenka. Ved ja nie som pesimisticka, ale si take chvilky, ako ma kazda z vas. Som aj trochu nachladnuta, ale obcas ma bolia krize, co ma nikdy neboli, no chripku nemam. Ale neverim, ze by sa to napoprve podarilo. Ved, povedala som si, ze v roku 2009 a okrem toho, tuzim po vianocnom drobcekovi. Ja som rodila na Antolskej a bola som spokojna, preto by mi nevadilo byt za takychto okolnosti na odd. Fyziologicki novorodenci a sestonedelie. Je to mozno absurdne, ale Vianoce milujem, preto by bola nadhera a splnenie zivotneho sna mat babo v decembri. Je to sice jedno, kedy sa narodi, ale hlavne, nech sa. Drzim palceky k dvom ciarockam aj ostatnym.

jana

korenka
24. jan 2009

janka,dík,aj ja tebe,však uvidíme,ako nám zaberie a pomôže D..... 😕

fomarik
25. jan 2009

Ahojte! Chcem sa pridať k Vašej témičke. Ja tiež užívam Duphaston - 16 deň cyklu. Už ho beriem asi 7 mesiac a stale nič. Raz som už od Duphastonu otehotnela ( po treťom balení, teda po troch cykloch), ale potratila som. Takže sa snažíme ďalej. Dopujeme sa kyselinou listovou, alchemilkovým čajom, Maternou, ktorú zavše vymením za Babyplane a ešte mám Kvapky Valovič z výťažkami bylín na podporu funkcie vaječníkov. Každý druhý mesiac chodím k doktorovi ako na bežiacom páse. Nevzdávam sa, bojujem ďalej!!!!!!!!
Dúfam, že nám ten Duphaston všetkým pomôže!!!!!!!!!!! 😉

petulko2008
25. jan 2009

Drzim ti palce, aby sa ti to cakanie vyplatilo, fomarik.

jana

fomarik
25. jan 2009

Ďakujem veeľmi, veeeľmi pekne. A ty sa tiež snažilkuješ?