Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

annavi
31. jan 2009

ja viem moja ze si z BB......Ja som pracovala dva roky na Sliaci.............v Tn sme este len rok............ 😀 takze dobre poznam stredne slovensko...ved aj polovicka je z Hrinovej.......
ozaaj baby hlasim ze mrcha nedosla..........dnes som mala mierne bolesti...bolo mi tak zle aj od zaludka....som len polievku spapala...vzala tabletku od bolesti aa nejako to preslo....ale mrcha nikde..a krcok som si kontrolovala tak je taky polomaaky...tazko hmatatelny............prsia ma uz nebolia ....uz len su take velikaaaanskeeee
😀 😀
som zvedava kedy si raci mrcha dojst.......mne asi D nezabral ako mal........ 😒

korenka
31. jan 2009

ahoj annavi,tak stále nič???????? 😨
tak na Sliači?môj muž pracuje nedaleko,na hoteli.....

skajkaze
31. jan 2009

ahojte,ja som tu dnes prvy krat a potrebovala by som poradit babulky.Minuly mesiac mi doktorka nasadila duphaston na 15dc rano a vecer.Na desiaty den,ked som ho dobrala,zacala som len spinit a menzes doteraz nic.Neviem ani ci mam chapat to spinenie ako menzes,alebo sa mam ozvat lekarke,lebo teraz ani netusim,kedy si mam duphaston nasadit 😢 dakujem

shaarka
31. jan 2009

babyyyyy
vcera som po desiatich dnoch dobrala duphaston. co myslite, kedy pride menzes? do tyzdna?

skajkaze
1. feb 2009

b 🙂 🙂 🙂 aby,ja som si teraz urobila test a 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ono je to az neskutocne

skajkaze
1. feb 2009

shaarka,ja som ho brala prvy krat a hned po vysadeni mi zacalo spinenie od 24.1.a dnes som si urobila test,ktory bol pozitivny,len sa bojim,lebo som chora,asi niejaka chripka.Tak ti zelam,aby to bol aj tvoj pripad 😉

korenka
1. feb 2009

skajkaze,tak gratulujem!!!ano,je to neskutočnéééééééé
aj ja som po vysadení najprv špinila 3 dni a až tak som začala krvácať až moc 😠
ja som dnes 22DC,takže ešte 3 dni bratia D a potom čakať na otrasnú mrchu,už teraz sa bojím......... 😕

shaarka
1. feb 2009

skajze, gratulujem 😵 😵 😵
bohuzial ale moj pripad to nebude, ovulku nemam

babule, som sa pytala, ze po kolkych dnoch od vysadenia dostavate menzes? D som brala 10 dni, 2 tabl. denne. neviete mi povedat? kolko mam cakat?

martina05
1. feb 2009

Skajkaze...gratulujem, to je super úspech po jednom mesiaci užívania Duphastonu.... Brala si ho od 15DC do 25DC???
Ja beriem Duphaston tento mesiac prvýkrát od 11DC do 25DC/2x denne. Dnes mám 16DC. Už včera som začala trošku krvácať a špiniť. Neviem čo to má znamenať. Nestalo sa vám niečo podobné??? Inak žiadne bolesti ani citlivosť prsníkov som zatiaľ našťastie nemala.

shaarka
1. feb 2009

martina, mozno mas akurat ovulaciu. vela zien vtedy spini.

martina05
1. feb 2009

Shaarka, to by bolo super, lebo dnes sme sa trošku posnažili, tak by sa zvýšili šance na bábo... Bodaj by si mala pravdu... Mne sa to ešte nikdy nestalo...

skajkaze
1. feb 2009

martina ja som ho brala prvy mesiac od 15teho dna po dostani mrchy,rano a vecer po jednej tabletke.Doktorka mi povedala,ze nevidi ziadny problem a ukazala mi dozrievajuci folik,potom dodala,ze na posilnenie druhej fazy cyklu dame Duphaston.Snazili sme sa skoro rok a nic nepomahalo ani vypocet od Jonasa.A aby som nezabudla-tento mesiac sme praktizovali aj prvy krat prstikovu metodu,tak neviem co tomu pomohlo,este som z toho mimo.Zajtra sa chcem objednat k doktorke na utorok,alebo stredu...

skajkaze
1. feb 2009

baby tiez mam doma mikroskop na sliny a podla neho ani nemam ovulaciu

martina05
1. feb 2009

Ja mám Duphaston na úpravu cyklu a vyvolanie druhej fázy MC-predtým som mala cyklus aj 60 dní...O bábo sa snažíme od septembra a menzes osm mala riadne za ten čas len 1x-2x mi ho vyvolali injekciou-vtedy som mala stenu maternice len 7mm a dominat. folikul žiadny ☹ ☹

Skajkaze...držém aplce, nech to u lekára dobre dopadne. Aký test si si robila??? Koľký Dc má dnes???

clostilka
1. feb 2009

martinka05 - ja nevie či je správne, že berieš D od 11 dňa pretože tým sa vlastne bráni ovulácii, pretože D je progesteron ktorý produkuje žlté teliesko a to je až po uvulácii, vytvára sa z Graafovho folikulu, nemala by si ho užívať až od 14-15 dňa?

martina05
1. feb 2009

No postupujem tak ako mi to povedal lekár... Dôverujem mu.... POvedal mi že pokiaľ by sa bábo do troch mesiacov nezadarilo, podstúpim nejaké ďalšie vyšetrenia a má prísť aj manžel - kvôli spermiogramu. V diskusii som čítala rôzne názory na termíny užívania Duphastonu ale lekár mi vyslovene povedal že ovuláciu blokovať nebude a otehotneniu by mal napomôcť.

lenusska
1. feb 2009

martina05 - ja ho berem od dnes a ovulku som este nemala lebo meiram BT...tiez som citala vseliake mozne nazory ale berem ako mi kazal od 15 DC

clostilka
1. feb 2009

martinka05 - to že máš poruchu MC a ako aj povedal tvoj doky aby sa ti upravila druhá fáza MC ( tá sa ale nezačína 11 dňom) ti správne nasadil D, mal by sa užívať asi až od 14 - 15 dňa. U teba sú zrejme anovulačné cykly a tie sa zrejme D neupravia. Aj v príbalovom letáku D je, že na úpravu MC sa začína od 11 dňa - to je ale skôr pre mladé dievčatá - pretože po vysadení D ím menzes príde, na to ho berú aby ím menzes chodil. Pre snažilky by sa, ale podľa mojej logiky mal D brať, až od 14-15 dňa av. od dňa keď máva žena ovuláciu, aby sa prípadné tehotenstvo udržalo, pretože je to progesteron. Tebe sa takto MC síce upraví, ale tehu neviem či môžeš zostať?

martina05
1. feb 2009

Lenuss, tak ti želám aby D. rýchlo zabral. Ja som z tých rôznych názorov zmätená ale zatiaľ dôverujem lekárovi a dúfam že viem čo robí...........

shaarka
1. feb 2009

progesteron je v tele zeny pocas celeho cyklu, aj ked vo folikularnej faze len v malom mnozstve. ak si precitate pribalovy letak od Duphastonu, dozviete sa, ze D. sa davkuje rozne, podla typu problemov. A preto ma kazda zena inak upravene davkovanie.
Nie kazda ma ovulaciu 14. - 17. DC a preto si nemoze nasadit D 15.DC. Ak si zena meria BT a ovulacia je detekovana (alebo na UZV), moze si D. nasadit sama hned po ovulke.
Ak je ale cyklus nepravidelny, dlhsi, alebo kratsi, je nutne dodrzat davkovanie odporucane lekarom. Babska logika je sice fajn, ale na MUDr. mame malo vedomosti.

Nastartovanie druhej fazy cyklu nastartuje vlastne aj prichod menzes a aj folikularnu fazu cyklu. Preto napomaha k otehotneniu. Neposobi priamo na hormony folikularnej fazy (na to je clostilbegyt), ale upravou dlzky cyklu a upravou hladiny progesteronu je velka pravdepodobnost otehotnenia = pravidelnej ovulacie (ak zena nema ine problemy).

lenusska
1. feb 2009

martina05 - napodobne aj Tebe 🙂

clostilka
1. feb 2009

skajkaze - prstiková metóda ??? niečo si domýšľam, ale ešte som to nepočula, asi som ...

shaarka
1. feb 2009

closti, sup, prstik dnu, pokruzit, pomackat na krcok 😀 😵

skajkaze
1. feb 2009

martina test sa vola Beta Quick,tiez mi ho doktorka predpisala na 3mesiace a vraj sa uvidi.

korenka
1. feb 2009

sharka,písala som,ako to bolo po mojom prvom dobratí,hneď na druhý deň som špinila 3 dni,potom silné,veľmi silné krvácanie,čiže dokopy 9 dní!!! 😖

annavi
2. feb 2009

ahojte babule... 😎 hlasim ze mrcha este stale nedosla......nooo neviem neviem kde je...cez week mi nebolo faaajn...som lezkala v postielke......uz to preeeslo..a dnes mi je uz ffaaajn.... 😀 ak mrcha nedojde do konca tyzdna pojdem k Dr....

zuzanabb
2. feb 2009

shaarka mne prisiel menzes do troch dni od poslednej tabletky duphastonu. aj tento mesiac a aj ten predtym...
Neviem ci to ucinkuje na kazdu zenu inak alebo ako to je, ale ak sa nedockas do 10 dni, tak to podla mna isti ta navsteva u tvojej novej zenskej doktorky za tri tyzdne 😅 a ta ti da vyvolavacku alebo co uz s tebou spravi 😀

zuzanabb
2. feb 2009

annavi a ty si preco neurobis tehu test? 😵

annavi
2. feb 2009

zuzi ja a test???si myslim ze z toho nic nebude........neviem........mam aj strach....asi som uz zhaluzena.....a preto mrcha neprichadza 😖

riamim
2. feb 2009

Ja tiež beriem D, mrcha mala prísť vo štvrtok, vždy tak chodí, neprišla, tak som si robila pomaličky nádeje... V sobotu som testovala a nič, no a v nedeľu dorazila mrcha, sviňa! ☹