Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lenusska
21. feb 2009

druha slabaa???? mas v albume ?? idem kuk...ani nesilnie ?

Ako sa inak maas ??

korenka
21. feb 2009

ano,slabá,ale ovu test!!!to sa neoplatí fotiť,je proeste úplne slabšia od testovacej,žiaľ 😒 ......tak ešte sa budem testovať 3 dni,uvidím...........
a mám sa fajn,uško už nebolí,len ráno je trochu zalahnuté,ale ináč v poho,dnes sme boli nakupovať bežné potraviny,potom som tu mala malú susedku Terezku,trochu sme sa hrali,aj sa napapala,potom sme šli k susedovcom na čaj,no a teraz oddychujem a pozerám telku,ale som aj smutná z tej tragédie......... 😢

lenusska
22. feb 2009

korenka - no je to strasne co sa stalo..zrazy si uvedomim ze to co ja niekedy riesim je nic..

korenka
22. feb 2009

ano,presne...... 😢
a kde sú všetky babuľky,čo berú D?

adrianka127
23. feb 2009

Dobre ranko...
no veru ta tragedia je rozna... ☹
Korenka, ja som dobrala 2 cyklus D a zase prisla mrcha. Teraz neviem, ci mam pokracovat aj 3. cyklus alebo sa na to vykaslat. Teraz som 8 DC. Mala by som ho brat od 17. Inak s tymi ovu testami som na tom podobne. Kazdy den som si robila jeden. Druha ciarocka mi sice tmavla, ale nikdy nebola rovnako silna ako testovacia... Som zvedava, ci mam vobec ovu. Tento cyklus som velmi pesimisticka a asi kaslem na snazenie. Bud to pride, alebo nie...

lenusska
23. feb 2009

adrianka - ja som natom tento mesiac tak isto..budem brat duphaston druhý cyklus iba ale ani nemam naladu pomysliet na snazenie a nejake ovu testy..

adrianka127
23. feb 2009

ved to, vsetko to meranie BT, ovu testy atd... prestava ma to bavit. Necham to na prirodu, budem asi len sledovat DC, ked bude mrcha meskat, otestujem a ked nie, ide sa dalej...

lenusska
23. feb 2009

adrianka ja som dnes zacala merat..ale neviem ci budem kazdý den...po pravde len koli tomu lebo mi to tam pocita dni a viem podla toho kedy nasadit duphaston a kedy skoncit..ja by som si to v kalendary nevsimla kebyze si naznacim

adrianka127
23. feb 2009

to mas pravdu... je to dobre a prakticke. Tiez som to zacala robit hlavne koli tomu...

korenka
23. feb 2009

ja som do teraz brávala D od 11DC,len teraz idem brať od 17DC,tak som zvedavá ako to bude,či príde......

adrianka127
23. feb 2009

korenka, drzim palce, aby neprisla... 🙂

lenusska
23. feb 2009

korenka - nepriiide nacoo 😵

korenka
23. feb 2009

jéééj,babuľky,díki,aj ja si prajem len jedno........ 😵 😵 😵

shaarka
23. feb 2009

ahojte,
tak mne dnes diagnostikovali PCO. uvidime, co dalej, este absolvujem HP, UZV, vysetrenie stitnej zlazy a prsnikov a cojaviem co este... ale aspon viem, ze D bol uplne nanic 😒

korenka
23. feb 2009

no shaarka,čo vlastne znamená PCO pre teba?Držím palce moja,aby ostatné vyšetrenia boli len rutina.
ja som dnes 15 DC a ovu test dnes bol omnoho slabší a dnes ma pobolieva slušne podbruško,najmä teraz,takže asi ovu?????????...........ideme snažilkovať,papa

lenusska
23. feb 2009

shaarka - to je cooo????????? ☹

shaarka
24. feb 2009

polycysticke vajecniky, oba. plno cyst (vytvorili sa zo zrejucich folikulov, ktore nedozreli). najtazsi (3.) stupen. otrasne hormonalny profil, obezita. takyto stav uz pravdepodobne od puberty (nemala som menzes), ale nelieceny - 12 rokov HAK (este horsie). no a aby toho nebolo malo, tak este pred PCO je treba vylucit tri diagnozy (kongenitálnu adrenálnu hyperpláziu, androgén secernujúci tumor, Cushingov syndorm) - o ktorych viem UPLNE NIC 😀 😀 😀 a este existuje nejaky OHSS (alebo tak nejak) a tento sajrajt vznika z PCO, pokial dobre viem... takze mam co studovat! 😉 ked budem vediet viac , ozvem sa.
Dr. mi povedala, ze mam by velmi velmi trpezliva a ze to vezme so mnou od podlahy. ibaze jedno, co ma zaraza, je, ze NESPOMENULA ani jednym slovom nic podobne ako napriklad: nebojte sa, babatko mat budete urcite - ci skor ci neskor... 😒 ale ja verim, ze take zle to so mnou hadam nie je! 🙂
😵 😵 😵 drzte sa, babulky 😵

shaarka
24. feb 2009

aha, a este som citala o inzulinovej rezistencii a o pokazenej stitnej zlaze. pecen, oblicky a kardiovaskularny system. neverim, ze mam vsetko zle. nevylucujem, sedia na mna hadam vsetky vsetky priznaky, okrem zvyseneho ochlpenia. to je des! 😒 ale citim sa zdrava 😀 😀 😀 😀 😀

adrianka127
24. feb 2009

Ahoj shaarka, znie to desivo, ale paci sa mi tvoj pristup. Mozem sa spytat, ako dlho ste sa snazili pred tym, ako si isla k lekarovi? a mala si nejake bolesti, alebo si to ani netusila?Dik

shaarka
24. feb 2009

adi, v najlepsom pripade zaberie co aj viem - taky clostilbegyt a duphaston a bude mi hej 😀 ale obavam sa, ze nie. 🙄
HAK som vysadila v juli 2008 a odvtedy sme sa nechranili. prva menzes prisla po 30. dnoch, co bolo super, ale potom som uz brala len duphaston, lebo Dr. mi urobila hormonalny profil a videla, ze je to zle. no ale zas nova Dr. povedala, ze duphaston sam o sebe ako taky mi je nanic 😀
bolesti som nemala ziadne, okrem prveho dna mrchy (pocas HAK). ani prsia ma nikdy neboleli. ani plodny hlien som nidky nezaregistrovala. a menzes trval tak tri dni, nie velmi silny.
nechcem uz viac zavadzat, ved sa uvidi a potom sa ozvem. v kazdom pripade nie som jedina a dokonca existuje aj taky druh PCO, ked zena ovuluje (aspon obcas) 🙂

korenka
24. feb 2009

shaarka,bože,toto všetko...........je toho dosť 😖 ,neviem,čo dodať,ale v prvom rade musíš byť teraz ty silná,je to ťažké,ja viem,držím ti veľmi palce,aby si čoskoro mala lepšie správy a choroby vyhnala von z tela.Nerozmýšľala si o kúpeloch?Oddýchnuť si,nemyslieť na nič,len na procedúry,ktoré ti pomôžu....... 😔

martina05
25. feb 2009

Ahojte, tak v pondelok som začala 2. mesiac Duphastonu - dnes mám 13DC....
Shaarka, inak všetky tie prejavy, ktoré si popísala - slabá MS - žiadny hlien - vynechávanie MS - žiadne bolesti ....Tak to som celá ja. Hormonálny profil mi zatiaľ nerobili ale na sone mi povedali, že vaječníky mám bez atýpií.....Držím ti palce ....

adrianka127
25. feb 2009

shaarka Martinka, ja som na tom tiez podobne. Neregistrujem moc kedy mam ovulku. Snazila som si merat BT a robit ovu testy, ale je to take neurcite. Tiez mam slabu MS - obcas oneskorenu a bez bolesti. Na hormonalnom profile som tiez zatial nebola, ale ak sa do septembra tohto roku nepodari otehulkoviet, tak idem na vysetrenia. To je moj zavazok.... Shaarka moc ti drzim palce, nech to vsetko uspesne zvladnes a si stale tak optimisticky naladena. To je super... 🙂

shaarka
26. feb 2009

dakujem pekne 😉
podla vlastnych skusenosti vam poradim, aby ste dlho necakali. na vysetrenia urcite nie.
v kazdom pripade - ked sa nedari, treba ist okamzite na hormonalny profil a ultrazvuk. aj normalny a aj vaginalny.
duphaston mi predpisala jedna Dr. aj ked videla ze nemam ovu, HP ostrasny, ale neurobila vaginalny UZV. skoda... celkom zbytocne som premeskala september - februar! takmer pol roka! uplne zbytocne. ☹

denadano
26. feb 2009

ahojte mohla by som sa k vam pridat? 😅 mam problem velmi sa snažime otehotniet,ale nejda to beriem duphaston viem že mate skusenosti tak popiste ake ,ja beriem prví mesiac od 12dna 10dni a ked pride mrcha idem na folikuly a este ne svetko možne mam za sebou 2-potraty spontanne,ma niektora tažku trombocytopeniu?poderili sa donosit baby?

korenka
28. feb 2009

ahoj denadano,tak skúseností je moc,však počítaj tému,aspoň posledných 5 strán a uvidíš,že sa tam niekde nájdeš 🙂 ,rozdielne je len naordinovanie bratia D,každá berieme ináč,ja som brala 2 cykly od 11-25DC,teraz beriem od 17-25DC,takže uvidím,či príde,ale by nemusela vôbec 😵 ,trombocytopenia má asi iná téme,verím,že tu je,len pohladaj,ja mám tiež za sebou 2 potraty a zistili mi,že len čo otehu,tak mi zhustne krv,takže len čo otehu budem vkuse na hematológii.......
ja som dnes 20DC,takže ešte 6 dní bratia D ma čaká........

lenusska
28. feb 2009

No Baby od zajtra nasadzujem 2 cyklus 🙂

korenka
28. feb 2009

annavi,čo je s tebou?????????? 😨

lenusska
2. mar 2009

nikde nikto ?

korenka
2. mar 2009

ahoj,ja som tu 😉
ja som dnes 22DC,takže ešte 3dni bratia a uvidíme....... 😵