Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lenusska
2. mar 2009

a jak sa citis?

korenka
2. mar 2009

a dobre,len som strááááááášne ospalá 3.deň 😔

martina05
3. mar 2009

Ahojte baby, ja beriem Duphaston ešte 7 dní a uvidíme čo z toho bude... 😕 😕 Dnes mám 19DC. Tento mesiac som to špinenie ako minulý mesiac nemala ........ Zatiaľ.

adrianka127
3. mar 2009

Ahojte, korenka - tak drzim palce a samozrejme aj ostatnym. Ja tento mesiac asi duphaston nenasadim... a uvidime... 🙂

martina05
3. mar 2009

Adri ako dlho si D. užívala??? Mala si s ním aj nejaké problémy??? Prečo si sa rozhodla vysadiť ho??

remeli
3. mar 2009

takze pridavam sa aj ja k vasej teme, duphaston som brala prvy cyklus teraz cakam kedy pride MS teraz som dva dni po dobraní, len ma priserne bolia prsia a nie len prsia ale aj v podbrusku - ma niektora z vas s tym skusenosti? dakujem

lenusska
3. mar 2009

remeli - mne tiez boleli a spinila som a po dobrati hned dosla mrcha

adrianka127
4. mar 2009

martinka, D som uzivala len 2 cykli, Prvy cyklus som bola hrozne nafuknuta a tyzden pred MS ma priserne boleli prsia, bola som nervozna, a mala som pocit, ze som pribrala. Druhy cyklus bol trochu lepsi, ale MS aj tak prisla. Tak som si povedala, ze tento cyklus skusim bez. A ak mi nahodou nedojde mrcha a na teste uvidim //, tak D nasadim... 🙂 pre lepsie udrzanie miminka - bo ja mam nizku sliznicu maternice...

martina05
4. mar 2009

Adri, ja som tento mesiac tiež 2. cyklus s Duphastonom .... Prvý mesiac som v strede cyklu špinila a krvácala a MS prišla presne 28DC.. Prsia ma neboleli ani nič iné. Možno som sa trochu cítila nafúknutá, lae neviem či to bolo s Duphastonu. Tento mesiac som nemala žiadne špinenie ani krvácanie...Zatiaľ. Dnes mám 20DC. MS má prísť 12.03. Strašne by som chcela aby som neprišla ...Ale to asi všetky čo sme tu ....Lekár povedal, že keď sa tento mesiac nezadarí máme prísť na spermiogram a uvidíme ako ďalej. Všetky ostatné vyšetrenia som mala v poriadku /štítna žlaza a pod./ Hormonálny profil mi zatiaľ nerobili.
Inak nízku sliznicu som mala aj ja , keď mi pred Duphastonom robili sono , mala som 56Dc len 6mm !!!!

adrianka127
4. mar 2009

Aj ja som v strede cyklu spinila. Prikladala som to tomu, ze sme sa nejak intenzivnejsie snazilkovali... 😉 Ale asi to bolo z D. Tento mesiac sa mi to nestalo. D som mala zacat brat dnes, ale moc sa mi do toho nechce. Uvidim, co bude dalej. Martinka, zelam Ti nech k tomu lekarovi uz chodis len na poradne... 😉 🙂 Samozrejme aj my vsetky...

czechzuzana
4. mar 2009

Ahojte holky,
jsem v 6tt a dnes mi doktor rekl, ze mam brat tento Duphaston, 2 tabletky denne. Je to normalni i kdyz mam zatim v tehu vsecko v poradku? Rikal, ze to dava vsem pacientkam...

shaarka
4. mar 2009

czechzuzana, je to pre istotu a babatku len pomoze. 😉

czechzuzana
5. mar 2009

shaarka: diky za info, uz to papam, ale porad mam pochybnosti.... 😅

shaarka
5. mar 2009

czechzuzana, a preco?
citis sa zle? ak ano, tak bez k lekarovi. ale duphastonom to nebude... 😒

riamim
5. mar 2009

Czechzuzana, neboj, Duphaston zabraňuje potratom, tak sa často nasadzuje tehuľkám ako prevencia.

slnieckova
5. mar 2009

czechzuzana aj ja beriem Duphaston lebo som zacala trosku spinit 🙂 Lekar vravel, ze pre istotu to nasadime 🙂 Zatial necitim, ze by mi robil zle 😕 ale ako pise shaarka, ak sa necitis dobre, radsej chod k lekarovi

czechzuzana
5. mar 2009

shaarka, necitim se zle...Jen proste mi bylo divne, ze mi predepsal automaticky hormony, i kdyz zadne problemy nemam. Ale tak kdyz vas tu tolik pise ze to taky berete, tak uz jsem klidnejsi. 🙂

Slnieckova, jsi mi povedoma z Beremese 😀 A vidim, ze jsme tehu skoro stejne 🙂

domek
5. mar 2009

Ahoj holky.
Prosím Vás o radu. Beru Duphaston už čtvrtý cyklus a zatím jsem s ním neměla vůbec žádné potíže. Tento měsíc je mi ale každý den na zvracení. Beru ho od pondělí a od neděle mi je každé odpoledne pár hodin na zvracení. V sobotu jsem ale trochu popíjela vínko, takže nedělní lehkou nevolnost přisuzuju alkoholu. No nevím. Jestli jsem otěhotněla, tak by to bylo pravděpodobně minulý týden v úterý, takže mi připadá divné, aby to byly těhu příznaky tak brzo. Máte některá zkušenosti s tím, že by Vám bylo špatně od žaludku, ale nezvracela jste, až několikátý měsíc užívání??? 😖 Díky za jakékoliv odpovědi...

domek
5. mar 2009

Jo a mimochodem teda mě bolí v kříži, v podbřišku mě občas píchne, občas je to delší bolest a občas cítím kovovou chuť v puse, ale asi se moc pozoruju 😒

adrianka127
5. mar 2009

domek - skus si urobit test. Vyzera to na tehu.... 🙂

shaarka
5. mar 2009

domek, no tak to som zvedava........ 😀

domek
5. mar 2009

Taky nad tím přemýšlím, ale MS mám dostat až v úterý, tak nevím jestli to není brzy.... 😅

domek
5. mar 2009

shaarka: taky jsem fakt zvědavá a říkám si že jestli nejsem těhotná, tak už fakt nevim jak to moje tělo funguje.......snažíme se osmý měsíc. 😨

shaarka
6. mar 2009

domek, este si netestovala? no sup! 😉

domek
6. mar 2009

Ahoj shaarka. Ráno jsem zkusila a nic. Teď odpoledne jsem se ale podívala na ten test a je tam slaboulinká čárka. Ale fakt slabá, tak nevim. Možná jsou to fakt ty vedlejší účinky duphastonu 😒

pipimiska
6. mar 2009

domek,nekcem ti kazit nadeje ale aj mne sa niekedy stalo to ze nebola a potom bola,ale zevraj test sa musi precitat do niekolkych minut..takze ja som mala po pol dni silnu druhu ciarku a nebola som tehu..
aaa k tej otazke vyssie mne je hocikedy nevolno od zaludka.duphaston som brala minuly mesiac a nebolo mi zle,tento mesiac ho neberiem a je mi zle..kazda zena si vie navodit priznaky tehu..mne je nazvracanie uz 5 rokov 😉
ale ak ti menstruacia este nemeska ,tak ten test mohol byt negativny,pretoze nemusis mat este dostatok hcg v moci..ak ti budu meskat urob si este jeden test 😉

pipimiska
6. mar 2009

aaa duphaston by nemal robit vedlajsi ucinok,ze sa zjavi druha ciarka,duphaston je progesteron...

domek
7. mar 2009

pipimiska: Možná máš pravdu, ale já jsem si za ty měsíce zatím nic nevsugerovala, natož abych si vsugerovala pocity na zvracení. Naopak jsem si tento měsíc řekla, že už na všechno prdim a že to nebudu řešit. Napadlo mě to až když mi bylo několikátý den špatně od žaludku. Nikdy jsem taky neměla žádné vedlejší účinky po žádných lécích, tak mi to přijde divné, že bych teď najednou měla nějaké vedlejší účinky po lécích. Každopádně všechno ukáže až čas🙂 Tak uvidíme. Napíšu jak budu něco vědět...

pipimiska
7. mar 2009

drzim palce 😵

twetinka
8. mar 2009

Ahojte prave som sa prihlasila a chcela by som sa vas opýtat:ake vyšetrenia žena absolvuje ked ma par problem s počatim?Partner bol na spermiogram a je v poriadku tak musim ešte podstupit vyšetrenia ja.Ďakujem.