Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
22. máj 2009

mozes byt tehu, alebo mas cystu.
alebo sa ti posunula ovulka a menzes ne/dojde cca 14 dni po nej.

movin
22. máj 2009

netestovala som, a dufam ze cystu nemam lebo to mi uz kontrolovala lekarka, pytala som sa na to tak budeme cakat dalej

shaarka
22. máj 2009

cakat na co?
testuj. a zajtra rano si odmeraj bazalku. 😉

perimbabka
23. máj 2009

Ahojte...mam jednu otazku...mozem si nadadit duphaston aj pred tym nez pojdem k lekarovi ? lebo neviem kedy sa k nemu dostanem prvykrat

shaarka
23. máj 2009

perimbabka, vzhladom na to, ze si tehu, tak ano. 2x denne 1 tabletku. 😉

pajass
27. máj 2009

Ahoj holky, dnes mám 15DC a mám začít s Duphastonem, ovulace zatím nebyla, ale nasadím ho i tak, poslechnu radši doktora. Příští měsíc ho ale vynechám a uvidíme, kdy přijde ovu... tento měsíc s Duphastonem se to asi nepovede,když ho nasadím před ovu 😒
A navíc žeru antibiotika na močové cesty, samé radosti, ble¨
Mějte se

veronika297
27. máj 2009

ahojte.
Ja som brala duphaston viac ako rok a aj tak sa mi cyklus neupravil..Teda na začiatku brania bol ukážkový ale posledného pol roka chodil ako sa mu chcelo.Tak sme sa s doktorom dohodli že ho vysadíme.teraz som už druhý mesiac od vysadenia..minulý mesiac prišli ešte ako tak na čas ale tento je to už 43 DC a stále nič..tak som zvedavá ako to budeme teraz s doktorom riešiť.
Ani pravidelný cyklus ani bábo.
Ach jaj.

ivivula
27. máj 2009

Ahoj holky, já beru Duphaston už 3. cyklus a to od 16. - 25. dne. 1. cyklus jsem to dostala 4. den po vysazení, 2. cyklus 2. den po vysazení a tento cyklus jsem už 6. den po vysazení a pořád nic. Za jak dlouho to dostáváte vy? Nevím, jestli je to normální, že to mám tak rozházené. No snad se to nějak ustálí. Jinak HA jsem vysadila vloni v říjnu a nenaskočila mi menstruace, takže proto mi MUDr. nasadila Duphaston. Dělala mi hormonální profil a zjistila nízkou hladinu progesteronu. Ovulace nevím jestli probíhá, spíš asi ne, BT se mi měřit nechce 😎

ameli
27. máj 2009

Ahoj holky, mam jednu asi hloupou otazku ........ uzivam duphaston na podporeni tehu a nekde se pise, ze se uziva vaginalne. Jsem trochu zmatena, protoze ja ho zacala automaticky polykat, doktorka ani v lekarne mi nerekli jak se ma uzivat a napribalovem letaku taky nic neni. Jen mam strach abych ho neuzivala spatne. Poradite prosim?

veronika297
28. máj 2009

Dobré ránko.
Duphaston sa uživa normálne teda zapíja.
Takže sa nemusíš báť. 😉

shaarka
28. máj 2009

ameli?
na lieku mas napisane, ako sa uziva. v pribalovom letaku. a pokial viem, tak duphaston sa papa... 😀

pajass, co beries na tie mocove cesty? ake ATB?

veronika, ivula,
ak vam nenaskocila menstruacia po vysadeni HAK, tak vam vlastne nenaskocila ovulacia!!! cize zbytocne sa budete pchat duphastonom, s nim sice menzes bude (aj tak vidim, ze asi nie na 100%), ale ovulacia nie.
takze kto chce brat duphaston na upravu cyklu, lebo chce otehotniet, tak nech si aspon meria bazalku, aby vedel, ci vobec ma ovulaciu.
menzes bez ovulky je totiz, ako vieme, na babatko malo...
ja som bola ten isty pripad a nebyt toho, ze zmenim doktorku, tak beriem duphaston 14.-23.DC este teraz. 😠

murasek
28. máj 2009

ahoj vsem,
mam otazku, za chvili zacnu prvne uzivat Duphaston (vzdy jsem mela Utrogestan - ale jak je to s nim asi vite - nikde neni). Na podporu tehu po IVF. Jake mate vy davkovani? Uziva se klasicky oralne, ze?
Dekuji moc za odpovedi

shaarka
28. máj 2009

murasek, pokial viem, tak 2 tabl. denne. oralne.
ale viem, ze v niektorych pripadoch sa beru aj tri denne. tvoj Dr ti nepovedal davkovanie?

mirkapot
28. máj 2009

Ahojki, tak ja som dva mesiace do zadu brala parlodel na zníženie prolaktínu a zároveň duphaston na zvýšenie hladiny progesteronu (problémy s cyklom som nikdy nemala, vždy načas). Ovulku som mala v pohode (teda si myslím, že je a bola) a aj podľa lekára - robil mi sono na 13 DC (v 2 mesiaci brania) a vravel, že ľavý vaječník akurát ovuluje. A teraz tento tretí mesiac už parlodel nepapkám, lebo prolaktín sa upravil ale zase mi predpísal clostilbegyt (do 3 do 8 dňa) na stimuláciu ovu a nadalej duphaston (od 15-25 DC) - a to 1. mesiac len po jednej tablete, a na druhý už po dve tbl. Mala som aj dosť divné stavy, kt. som vtedy nepoznala, bolesti v podbrušku a naliate prsia už od 2 DC, (ale že to tu už bolo spomínané, že sú to normálne prejavy pri duphastone). Ináč keď som dobrala duphaston, tak som ju dostala o 2 dni, a tento mesiac dokonca hneď na druhý deň dobratia. Takže dosť tomu nerozumiem, keď tu píšete, že Vám menzes po dobratí duphastonu mešká. A tiež si merám baz. teplotu a chystám sa kúpiť ovulačný tester.
Čo hovoríte na užívanie GYNEXu ? Je to v pohoďke, keď už užívam duph. a clostibegyt ?

shaarka
28. máj 2009

mirkapot,
na vsetko ti odpovedat neviem, ale:
po vysadeni duphastonu nemusi prist MS ihned! ved preto sa berie do 24., 25. DC. telo ten progesteron, ktory dostava duphastonom, zerazu prestane dostavat, progesteron v tele sa tym padom znizi a tym padom aj dojde menzes. u niekoho to trva dlhsie, u niekoho kratsie.
zavisi aj od toho, ako spolupracuje s prirodzenym progesteronom po ovulacii (ak ovulacia je pritomna).

murasek
28. máj 2009

shaarka dekuji, mam davkovani 1-1-1, zajimalo me, jak to mate vy ostatni, preci jen je to pro mne novinka. Prekvapilo me, ze nekomu ten Duphaston dela lepe nez utrogestan, ja s utrogestanem nikdy zadne problemy nemela...

shaarka
28. máj 2009

murasek, ja som nikdy s nicim problem nemala... jedine vedlajsie ucinky som mala po agolutine (injekcii) - to som bola malatna a chcelo sa mi spat.
a po pregnyle - to som mala take divne pohyby v podbrusku a rosku ma boleli prsia (co mne nikdy nebolia).

ivivula
28. máj 2009

Mně doktorka řekla, že mám brat Duphaston do konce letních prázdnin (celkem 6 cyklů) a pokud se nezadaří, tak začneme se stimulací. Prý si BT měřit nemusím. Jinak dnes jsem 7. den po vysazení Duphastonu a mrcha pořád nikde. Testovat ale zatím nebudu, ať nejsem zbytečně zklamaná. Počkám až do příštího týdne. Jinak po agolutinech a dvou předchozích cyklech s duphastonem vždycky mrcha dorazila, tak nevím kde je problém. Ach jooooooo

shaarka
28. máj 2009

ivivula, ovulaciu mavas?
a kde asi moze byt problem? ak ovulaciu mavas bezne, tak mozes byt tehotna a to by si D nemala vysadit vobec. preto radim kazdemu testovat, testovat... necakat.
mozte si viac uskodit - a to len preto, lebo sa bojite sklamania... 😖

ivivula
28. máj 2009

shaarka...jestli mívám ovulaci, to fakt nevím. Zatím jsem ji nijak nezpozorovala. Doktorka mi řekla, ať se měřením BT zbytečně nestresuju. Těhotná spíš nejsem, protože necítím vůbec žádné příznaky (píchání v podbříšku, bolest prsou atd.). Zítra tedy koupím test a přes víkend testnu, kdyby náhodou. Možná může být opožděná mrcha tím, že jsem měla před týdnem lehký zánět močáku, tak třeba je to tím...

shaarka
28. máj 2009

ivivula,
ja len upozornujem, ze ak nemavas ovulaciu, tak zabijes pol roka s tym, ze budes mat pravidelny menzes, ale otehotniet z toho nemozes.
preto ako prve by si mala zistit, ci mas ovulaciu. staci hadam jeden - dva cykly si obcas pomerat bazalku - par dni pred ocakavanou ovulkou a par dni po. to staci.

a pravdupovediac, neviem, ako suvisi zapal moc. mechura so znizenou hladinou progesteronu v krvi nasledkom vysadenia duphastonu.
zhodou okolnosti som aj ja mala zapal moc. mechura a beriem duphaston, ale garantujem ti, ze menzes mi meskat nebude a dojde pravdepodobne na 5. den po vysadeni.

ivivula
28. máj 2009

shaarka, nemyslela jsem, že se souvisí zánět močáku s nízkou hladinou progesteronu. Jen mě napadlo, že by se to kvůli tomu zánětu mohlo zpozdit. vždyť kolikrát se může mrcha zpozdit, když je člověk nemocný, má stres, změnu prostředí apod. Fakt nevím, kde může být u mě chyba. Ale dám na tebe, přes víkend teda testnu a zkusím měřit bazalku 😎

shaarka
28. máj 2009

ivivula, oneskorenie MS by v normalnom pripade nemalo byt nic ine ako neskorenie ovulacie - cize oneskorenie zrenia a prasknutia folikulu. prepac, ze takto podrobne vysvetlujem.
mnoho zien si totiz mysli, ze im meska menzes. a nakoniec (boli take pripady), dokonca moja kolegyna, ze v case ovulacie si davali pozor, ale po predpokladanej ovulacii uz nie. a ona otehotnela neskor.
jasne, ze menzes jej "meskal" a test bol negativny. ale to este nebola dostatocna hladina hcg...

lesinka
30. máj 2009

Ahojte,
vcera som bola u lekara a predpisal mi Duphaston. Ja som vsak v rychlosti prepocula, kedy ho brat, len viem, ze ho mam brat 2xdenne od 11. do 25 dna cyklu. No a tu nastava dilema, ci ho mozem zacat brat hned, kedze posledny menzes som mala 13.maja. Cize 11DC mam za sebou a neviem ci mozem akoze nabehnut neskor, odratat si dni cyklu a duphastonom dokoncit do 25 DC. Alebo mam cakat na najblizsiu ms a pocitat si ti teda a seriozne zacat brat az od 11DC? No mozno som to trochu skomolila 😖 , ale hlavna otazka je, ci ju mam zacat brat hned?
😨

skizuzka
30. máj 2009

to lesinka: kludne si ho daj, nic sa nestane. Mne ho dal doki minuly rok kvoli urcitym problemom(spinenie pred menzesom), a hned prvy mesiac som ostala tehotna, vlastne ja som uz bola tehotna ked mi ho dal 😉 , potom som ho brala do dakeho dvanasteho tyzdna. Este sa smial ked mi daval, a upozornoval ze velmi rychlo sa popri nom otehotnie. Tiez som ho mala brat tusim do dakeho 24 DC, ale menzes neprisiel.

pajass
30. máj 2009

shaarka: ahoj beru Biseptol, vlastně jsem dnes ráno vzala poslední dvě tbl., tak to bude snad už OK, v pondělí jdu na kontrolu a mám přinést i vzorek moče
Kdo mi poradí ohledně BT a Duphastonu? Po nasazení jsem měla zvýšenou a teď třetí den užívání najednou spadla, jako by D nefungoval, zvyšuje přece BT jako progesteron..

sofia2008
30. máj 2009

Ahojte, no dnes je presne 12 den od poslednej tabletky Duph a menzes nikde, tehotna nie som, no sranda, a to mi dvaja lekari tvrdili, ze to pride max do 5 dni 🙂

kkamca
30. máj 2009

ahoj všem..shaarka:řikaj že když bereš duphaston že po tu dobu nemá cenu měřiT BZ -aspon já ho ted beru a řek mi to lékař.Že prej žene malinko o pár stupínků výš..BZ.

kkamca
30. máj 2009

shaarka:sori to nebylo na tebe..ale doufám že se nezlobíš 🙂

shaarka
30. máj 2009

kkamca,
mne D vobec teplotu neovplyvnuje, nemam zvysenie ani len o desatiku. graf je absolutne ukazkovy anovulacny.
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka
meranie urcite cenu ma. prave kvoli zisteniu ovulacie (ci bola a ak ano, tak v ktory den).

skizuzka - tvrdenie, ze velmi rychlo sa otehotnie pri brani duphastonu, je mylne, skratka je to blbost. na ovulaciu potrebujes dobre vajicko, priechodne vajecniky, na otehotnenie plus este kvalitne spermie a dobre nacasovany styk 😀 duphaston zlepsuje ale sliznicu pre uhniezdenie uz oplodneneho embrya a podporuje (alebo uplne nahradza) funkciu zlteho telieska.
takze ak sa zene podari otehotniet, tak pomoct moze, ale sam ako taky s otehotnenim nema nic spolocne.

pajass, tak drzim palce, nech je piskanica ok 😉 😀
a ked mas graf, tak ukaz, poradim ti. 🙂

sofi, uz v nejakej inej teme som ti pisala, ze pocas brania D mohlo vynimocne dojst k ovulacii a teraz treba ocakavat menzes cca dva tyzdne po ovulacii, alebo si treba urobit tehotensky test 😉