Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mariynka
2. jún 2009

kujeeem 🙂

pajass
3. jún 2009

tak to vypadá, že ovu tento měsíc nebude, že kočky? mrkněte
http://www.fertilityfriend.com/home/279df7

shaarka
3. jún 2009

😒 paja, tak asi nie 😒
a co tie biele puntiky? mas velmi skaredy graf, ako keby si merala hala-bala (krasna slovencina, haha 😀 )

pajass
3. jún 2009

Dělám na směny, takže někdy měřím až se vyspím po noční odpoledne, tak to jsou ty bílé, ach ouvej...

shaarka
3. jún 2009

pajass,
bohuzial tie hodnoty su uplne na prd. radsej ich vymaz.
uz ked merias o hodinku neskor, tak FF oznaci tu teplotu bielym kruzkom. ak ale merias po uplne inom spanku, v uplne inu hodinu - je to strasne. 😀

takze uprva prosim ta graf tak, aby tam boli najcastejsie rovnake hodnoty. cize ked mas najviac nameranych hodnot napriklad o siestej (medzi piatou a siedmou), tak tie nechaj a ostatne daj ako discarded.
ja davam ako discarded aj tie, ktore nameriam po zlom spanku, zlych snoch alebo ked sa budim spotena (zvysuje mi to teplotu). 😉

pajass
4. jún 2009

ahoooj, mám skončit s Duphastonem v sobotu ráno, tak počítám, že v úterý nebo středu bych to mohla dostat, že??

kkamca
4. jún 2009

pajass..já končím dnes večer duphastonem..mám ho první cyklus..no řikaj snad do 5 dnů,že by měla mrcha dorazit 😠

pajass
5. jún 2009

tak to vypadá úplně naprd!!! Podle polohy čípku se to asi chystalo, ale nakonec bez ovulace, tak se bojím, že to nedostanu ani po vysazení Duph. a budu si muset na injekci Agolutinu...
http://www.fertilityfriend.com/home/279df7

shaarka
5. jún 2009

pajass, neboj, po duphastone MS pride. nema preco neprist, kedze ovulka nebola a tym padom nie si tehotna.

iwe
7. jún 2009

ahoj moja dcéra ma 15rokov a berie duphaston je to v poriadku? lebo ako vidim ( som sa dozvedela tak gyn. predpisuje babam starsim ako 18

kraskanz1
7. jún 2009

ahoj je tu niekto???chcem sa spytat ci je tu niektora ktorej sa podarilo otehotniet s duphasonom alebo lutenylom???

shaarka
8. jún 2009

iwe a kraskanz1, najprv si precitajte nieco o duphastone na internete (www.google.com) - preco sa berie a ake ma ucinky. 😉

kraska, jasne, ze baby, co braly D alebo L, otehotneli, ale urcite nie vdaka nemu.

iwe, nie som doktor, takze neviem, ake vazne dovody mal lekar na predpisanie D take mlademu dievcatu, ktore este nie je celkom vyvinute... ak jej chcel upravit menzes, lebo ho ma nepravidelny, tak D je naozaj velmi neobvyklym riesenim. ak mal iny dovod, tak ho napis sem 😕

kraskanz1
8. jún 2009

shaarka:ahoj ja som brala lutenyl volakedy a ked som sa lekara pyatala ze co a ako tak povedal ze su to lieky s ktorymi sa da otehotniet...ale moc mi dobre nerobili mala som vseliaky menzes len nie normalny a stale osm si myslela ze som tehotna - ako teda mala som take pocity asi koli tym liekom..tak potom hovoril lekrar ze mi da D ale uz som nechcela tak ma poslal teraz na vysetrenia so stitnou zlazou..tak uvidime co bude dalej...a preto som sa pytala ze si uz nejak podarilo otehotniet s tymito liekmi alebo ci pomohly vobec tieto lieky... 😒 😒 😒 😒

shaarka
9. jún 2009

kraska,
ano, lekar povedal.
ale vies, ako to myslel?

na otehotnenie potrebujes ovulaciu, ktoru mozno mas, mozno nie (predpokladam, ze asi mas nejaky problem, ked ta Dr. poslal na vysetrenie stitnej zlazy).
ak dojde k ovulacii, tak vajicko musi byt oplodneniaschopne, musis mat priechodne vajcovody, priatelsky hlien, nacasovany styk, dobre spermie a potom sa mozno vajko oplodni.
a ked uz teda oplodnene bude, tak potom sa musi uhniezdit v sliznici maternice - a prave na to ti dal lekar ten duphaston (luetenyl). obsahuje nieco ako umely progesteron, ktory je inak prirodzene vytvarany zltym telieskom z prasknuteho folikulu.
ten je zodpoveny aj za dlzku lutealnej (poovulacnej fazy) - cas, kedy sa oplodnene vajicko pohybuje vajcovodmi do maternice, deli sa a uhniezdi (alebo cas, kym by toto vsetko vajko malo urobit, ale kedze nie je oplodnene, tak dojde menzes).

pajass
9. jún 2009

Ahojte, tak v sobotu ráno poslední tbl. Duphastonu a dnes ráno jsem začla krvácet, ale tak slabo a bez bolestí, že je to skoro nic.
Mám ještě dvě balení na další dva cykly, myslíte, že až po dobrání půjdu na kontrolu, kterou mám v plánu, už mi dá třebas konečně Clostilbegyt na ovu? Tímto se mě zdá, že ztrácíme jenom čas, už mi není pětadvacet a manželovi táhne na 40... a jsme stále bezdětní ☹

blondynka400
9. jún 2009

Ahoj holky,
před časem jsem sem přispívala. Duphaston jsem brala dva cykly, vždy hned první den po potvrzené ovu a výsledek vidíte 😵 .
Tak se nevzdávejte, ono to jednou vyjde 😉

shaarka
9. jún 2009

pajass,
myslim, ze stracas cas... 😒

pajass
9. jún 2009

no jo,jenže já ho beru 15.-24. DC, ovulaci nesledujem s doktorem, sere mě, prostě podle tabulkové menzes

kkamca
9. jún 2009

ahoj..dokdy se má po vysazení duphastonu..krvácet?Vysadila sem ho ve čtvrtek večer..a nic.dík za odpověd

shaarka
9. jún 2009

kkamca, statistiky hovoria, ze tak do 3-7 dni.
ale: uz som to tu neraz pisala - niekedy sa moze stat, ze po vysadeni duphastonu (alebo este pocas jeho brania) pride ovulacia a tym padom je menzes posunuty nie podla toho, kedy vysadis duphaston, ale kedy ti skonci tvoja prirodzena lutealna faza.
ak nedostanes menzes 14 dni od vysadenia, jedna sa o iny problem. najcastejsie ide o problem "tehotenstvo" alebo o cystu 😉

kkamca
10. jún 2009

shaarka..Ahoj a dík za odpověd..Já ho měla teprve první cyklus a zároven sem brala clostilbegyt..Tak budu čekat,co se z toho vyvine.Na těhotenství se bohužel ☹ necítím

shaarka
10. jún 2009

kkamca - ked beries Clostil, tak by bolo dobre, keby si si aspon jeden cyklus merala bazalnu teplotu, aby si vedela, ci mas ovulaciu a kedy. ktore dni si brala duphaston? ak si poslednu tabletku dobrala najneskor 24.DC a uz si viac nez 29.DC, tak testni, je velka pravdepodobnost, ze si tehotna. a ozvi sa potom 😉

kkamca
10. jún 2009

shaarka clostil sem brala 5 až 9 den cyklu,duphaston 14 až 23 den cyklu.duphaston jsem dobrala ve čtvrtek večer..dnes jsem 29 DC.aLE JÁ MÁM DELŠÍ CYKLY OBVYKLE 35 DNÍ..teplotu měřim právě teprve pátý dne a je kolek 36,8..dnes 37st.Ale bolí mě fakt už asi 4 den podbřišek a záda..

shaarka
10. jún 2009

kkamca,
preto sa duphaston vysadi uz 23.DC, aby poklesom progesteronu sa mohla spustit MS. ak sa nespustila, su len tie moznosti, ako som ti povedala.
dlhsie cykly mas ale bez duphastonu, ze?

urob si test, ja si myslim, ze si na 99% tehotna.

kkamca
10. jún 2009

shaarka:já mám ten duphaston i clostil..teprve 1.cyklus..
Ano těch 35 dní cyklu bylo bez duphastonu..Brala jsem jen 1 tabletu denně,třeba to teprve přijde,že bylo slabé dávkování..

SHAARKO z čeho sou potom teda ty bolesti?zada,podbřišek..
ptám se jen eventuelně kdybych byla fakt těhotná..ale nevěřim tomu,ty bolesti jsou fakt velké 😒

kkamca
10. jún 2009

sharko jaký by měl být výtok či hlen?já nemám ten klasický vaječný bílek jak popisují na jinych diskuzích..mám to takové vodové..a spíš vysychám..pomalu 😠

shaarka
10. jún 2009

kkamca,
tie bolesti su ok. castokrat su priznakom tehotenstva. skoda, ze si nemarala bazalku.

hlien? niekto ho vidi, niekomu tecie cez gatky, a niekto ho nahmata len vo vnutri. mal by byt vajickovy alebo vodovy. hlavne by nemal byt biely, kremovy a lepkavy.

v poovulacnej faze zvykne byt lepkavy, kremovy a husty.

a okrem toho - uz sa s tebou nebudem bavit, pokial si neurobis test. naco sa tu potom bavime? 😀

kkamca
10. jún 2009

shaarka..neměřila bohužel..až ted těch 5 dní no 😒 Já test nemám doma..sem se zařekla že zkusim až 36 DC pokud nedorazí mrcha..do té doby ho snad koupim 😀
Hlen...to mi spíš přijde že mám variantu bílé barvy 😖 spíš to co popisuješ že by nemělo být..Sem se začla nějak pozorovat 😀 😀

shaarka
10. jún 2009

to prve som pisala na ovulacny hlien.
a to druhe je v poovulacnej. takze ak mas biely, tak je to ok 😉 take vysoke teploty su isto poovulacne.

a ked aj sama priznavas, ze mozes byt tehotna, tak potom neviem, o com sa tu bavime. duphaston si vysadila, menzes nemas, krize ta bolia, hlien mas ok, tak???
ja na tvojom mieste testnem, nech nie som po tom cakani zbytocne sklamana...

kkamca
10. jún 2009

sharka..já nevim..ale nevěřim rozumíš jo..
No už jsem volala chlapovi at mi test koupí a zítra ráno ho udělám pokud mrcha nedorazí..to budu akorát 30 DC 😉