Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

pajass
20. júl 2009

Taky si mu o něj řeknu, ale nevím, jestli mi ho bude chtít dál, bojím se řekne, že ještě počkáme a uvidíme, ale na co mám pořád čekat??? Až manželovi bude 40??!!(to je za chvilku) ach jo ☹

lesinka
20. júl 2009

ahoj Lucia321, tak teda budem verit, ze to fakt funguje....teraz ma vsak "prepadli" ine zdravotne problemy, musim na "dni velkej sance" isty cas pockat 😔 tebe vsak drzim palce a tesim sa, ked napises, ze si tehotna. vtedy budem vediet, ze to funguje, a az bude u mna vsetko oka, pustim sa do toho 😉

lesinka
20. júl 2009

zica1, neboj, urcite sa ti to coskoro podari. co keby ste sli na nejaku mensiu dovolenku, prip. predlzeny vikend. vraj sa odtial nosia babatka 😉 (nemam to sice odskusane, ale za skusku to stoji 🙂 )

zica1
20. júl 2009

no rada by som isla ale nejako na to niesu financie, trosku sme zariadovali a teraz je mensia kriza, ale uvidime, mozno sa nejaka mensia dovca podari 🙂 dakujem lesinka

lucylulu
20. júl 2009

caute baby chcem sa poradit zijem v zahranici pred mesiacom som potratila v 8 tyzdny ☹ teraz cakam na ms a potom sa chceme znova snazilkovat vela citam o tom duphaston ze to moze aj pomoct ale tu mi to zjaden lekar nepredpisal rozmyslam ze si ho predpisem sama ale neviem kedy ho mam zacat brat pred otehotnemym alebo az ked budem tehotna znova a ako casto .Bez predpisu je to dost drahe ale aj tak to chcem vyskusat co poviete ?dakujem

vivi
21. júl 2009

Ahojte, aj začínam zajtra s Duphastonom, dúfam, že mi pomôže otehotniet. Beriem ho od 16 - 25 DC. Tak uvidíme na konci mesiaca.

if.v
21. júl 2009

ahoj holky, já jsem dostala Duphaston na úpravu MS - byla velmi slabá, spíš jen špinění (ale pravidelná, s tím problém nebyl). Jsem půl roku po revizi a MS začala slábnou cca třetí cyklus po ní - no a bez dorůstající sliznice nemůže být těhotenství..mám za sebou hormonální profil, vše v naprostém pořádku..máte to tak některá? že byste začali brát Duphaston kvůli nízké sliznici?

vivi
21. júl 2009

Ja ho mám práve kvôli nepravidelnej MS. Ale znie to logicky, čítala som, že podporuje zahniezdenie vajíčka do maternice

lucia321
21. júl 2009

lesinka, verím, že tvoje zdravotné problémy rýchlo skončia. Ja som dnes zobrala posledný duphaston a jedna tableta mi ostala. Zrejme som vynechala niektorý deň 😨 a možno ovulácia prišla práve preto. Neviem, ale budem veriť, že duphaston to zariadi a samozrejme môj manžel tiež 😝 😀 😉

ikinka
22. júl 2009

kočky poradite?
baral som HAK 5 rokov, minule leto som prestala, a od vtedy som dostala menzes len 2krat naposledy v septem. od vtedy nič. čakala som marne, a tak začiatkom roka som navštivila doktota, ktory mi povedal že sa to stava, že telo ako keby zaspalo po HAK a treba ho prebudiť. predpisal mi duphaston aby sa konečne prebudila. Brala som ho 4mes. počas ktorých som mala menzes ako hodinky. dobrala som ho v maji a menzes mal prisť 17.6, ale nič. už sa začinam bať.Je možne aby telo tak zasaplo že sa nedokaže jeho činoosť prebudiť po roku??? pred mesiacom som mala svadbu a mimi ešte neplanujeme. ale začinam sa bať že ho ani nikdy mať nebudeme, veď ked nemam vobec menzes som prakticky momentalne neplodna?! ☹

lucia321
22. júl 2009

ikina, ja som sa tiež obávala, pretože sa nám otehotnieť nedarí, ale skús to s meraním bazálnej teploty. Zistíš tak, či mávaš ovuláciu a to predpoklad k otehoteniu.

lululiatko
22. júl 2009

ahojte babule, chcem sa opytat tych, co uz maju skusenosti s uzivanim Duphastonu, ci sa mam obavat, ze mi zablokuje ovulaciu - popisem, o co ide... mavam kratku LF, cize asi aj zlyhava funkcia zlteho telieska /k tomu podozrenie na PCO, ale to je vedlajsie/. lekar mi predpisal D na predlzenie LF, zvysenie hladiny progesteronu a mam ho podla neho brat od 15 do 25 DC. lenze ja zvycajne mavam ovulaciu okolo 18 az 21 DC, o com on vie. tak si kladiem otazku, ci mi to skor nepohorsi ako pomoze.. co vy na to?
p.s. ovulaciu zistujem meranim BT

maahuliena
22. júl 2009

lulu, ja som vždy brala duphaston po ovule 😉 aj ked mi bolo povedané, že mam skôr... ja som ho vždy brala až nejaký 2-3DPO 😉 a podla mna to bude aj pre teba vhodné 😉 takže ho ber kludne až po, kedže meriaš BT tak vieš presne kedy 😉 tak den dva po ovule 😉 nič tym nepokazíš 😉

lululiatko
22. júl 2009

diki maahul, prave si prezeram galeriu grafov s uspesnym tehu zakoncenim pocas uzivania duphastonu a nasla som aj take, kde brali d aj pred ovu.. ale viac je tych, co zacali brat az po.. hmm.. co ja viem, mozno by som skusila prvy mesiac tak, ako mi povedal lekar a ak podla teplotky ovu nebude, tak dalsi mesiac budem brat az po.. len dufam, ze pomoze 🙂

maahuliena
22. júl 2009

lulu... možno lekár pozabudol, že ty mávaš neskôr ovulu... ja ked som bola u dokyho a povedala som mu, že mám dlhé cykly tak mi povedal, že ho mám užívať až po... 10dní... dôležité je aby si mala dostatočnu LF 😉 a ked zistíš, že si tehotná, tak bude treba pokračovať v užívaní.. ale to ti povie pak lekár 😉
a ešte ja som ho brala od 15-25DC ked som mala anovulačné cykly.. a to som mala aj potvrdené sonom 😉 čiže bez folikov..len aby došla ms 😉 mám kamarátku a ta ho berie až po... a si predstav, pekne jej upravil LF 🙂 ale je to na tebe 😉 držím pace, nech ostneš tehulka 🙂

lululiatko
22. júl 2009

dakujem, si zlata 😵
drzim palce aj ja tebe, nech uz musis prekonat cokolvek, nech to ma uspesny koniec 😉

mirm
23. júl 2009

ahojte
chcem sa len postazovat 🙂

brala som dup. 14 az 24 den na upravu MS a maju mi prist a hrozne bolesti, ale hrozne!!!!! dnesny jedalnicek: panadol a ibac vo velkom mnozstve ☹

annavi
24. júl 2009

kraasne raanko babule.. 😎 ...jaaj ci som tu dlho nebola....co sa tyka Duphastonu..ja ho uzivam od februara..a mne veru krasne upravil cyklus...z 48 dnoveho na 30 dnovy....beriem ho 17 az 26 DC...tiez si niekedy myslim ze nemavam ovulu...teplotku nemeriam...uz som sa aj minule chystala len akosi som to nedokoncila... 😒
takze uvidime ci sa aj nam zadari.........
prajem vam krasny slnecny dniiik... 😎

hezula
28. júl 2009

ahojte kocky, prave som dostala Duphaston na pripadne zahniezdenie, mrchy mam najviac 30 dnove a dokonca vdaka psychickej pohode som zacala mat ovulky. Bola som naozaj rada ze nemusim na vyvolanie ovu brat ziadne lieky, ale nakolko sa stale nedari, DR mi predpisal uz spominany Duph. Ovu mala byt v nedelu (16 den) a brat som ho zacala od 17 dna, cca 10 dni po 2 tabletky. a zrazu mam strach ze mi to posramoti mrchy, som rada ze mi uz chodia docela pravidelne. Docitala som sa tu vselico a aj vystrasila (cystami a pod.). Mam pocit ze na kazdu babu posobi inak, tak len dufam ze ja budem z tych, ktorej pomôže k uhniezdeniu. Dnes som sa zlakla, lebo beriem ho aby som nespinila (DR hovoril ze minulomesacne spinenie molho zabranit uhniezdeniu) a dnes? Krv ☹
neviem co si mam o tom mysliet, zostava len cakat... Pozdravujem vsetky snazilky a drzim palce. Dakujem ze som sa mohla vypovidat 🙂

shaarka
28. júl 2009

cau hezula, duphastonu sa bat nemusis, je to dobra vec. a cysty od neho necakaj. 😉

a1211
28. júl 2009

ahoj shaarka,. pamatuju si dobře, že jsi někde psala, že ani Pregnyl 10000 ti ovu nevyvolal? Mám stejný problém, jak jsi zjistila, že ovu nebyla? Měřila jsi teploty?

hezula
28. júl 2009

shaarka - dakujem, aj ty si ho uzivala? na co presne? pomohol?

shaarka
28. júl 2009

ahoj "a" 😀 ano, merala som teplotu a ovu nebola. je to minuly graf:
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka

takze uz len laparka. po nej, ako mi orezu a nadierkuju vajecniky, sa hadam s pomocou pregnylu podari folikulu prasknut.
a ty mas aky problem?
merias aj BT?

shaarka
28. júl 2009

hezula, ja to mam tazsie, mne samotny duphaston nepomoze, ja potrebujem ovulku.

hezula
29. júl 2009

shaarka: laparka ☹ na nu ma chce doktor poslat aj ked mam ovu, ale sa nam napriek tomu nedari - neviem ci sa odhodlam. drzim palec aby si mala ovu. ja som tiez nemavala ale ja som to mala psychickeho povodu

shaarka
30. júl 2009

hezula, to ma zaujima - psychickeho povodu?

ja som nad tym tiez niekedy uvazovala... bola som vychovavana tak, ze ma nasi az prilis chranili od chlapov. bala som sa na nejakeho co i len pozriet a takisto som sa strasne bala otehotnenia. ale neverim, ze takyto blok by mi zastavil ovulaciu a sposobil PCO. ved som brala HAK...

hezula
30. júl 2009

shaarka: u mna to fungovalo trocha inak, psychika ale nie tak ako u teba. mne odjakziva haprovali mrchy (brala som aj Proveru). Ked mi doktor zistil ze nemavam ovu mala som brat dake lieky na vyvolanie, ale nestihla som lebo som sa stahovala. Stahovala som sa od mojej rodiny, ktora ma vyuzivala a psychicky deptala a od despotickeho brata (ktory ma trapil od malicka) a ako som sa odstahovala zacali mi mrchy chodit pravidelnejsie (prisamvacku hned od prveho mesiaca - max. 30 dnove cykly), citila som ze sa daco deje s mojim telom co sa predtym nedialo a doktor zistil ze mam ovu. keby som to nebola zazila tak by som neverila, ze taketo daco dopomoze k pravidelnym kramom a nebodaj k ovu. Sice aj ked mam ovu a manzel je v poriadku aj tak sa nedari - to moze byt dalsia psychicka vec, ale to je uz iny pribeh...stale sa bojim ze ten dalsi mesiac ovu nebude
dufam ze ta vychova velmi nepoznacila a tazko povedat ci to by mohol byt problem, drzim palec aby ovu prisli aj tebe!!!

shaarka
31. júl 2009

😵 napodobne

pajass
1. aug 2009

Ahojte baby, dobrala jsem třetí balení balení Duphastonu a v pondělí čekám MS. V pátek mám přijít na kontrolu k dr. a bez receptu na Clostil odtam neodejdu... S Duphastonem jsem bez ovulace.

shaarka
2. aug 2009

pajass, presne tak! nedaj sa! 😉