Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mirm
2. aug 2009

ahojte. beriem duphaston na upravu MS a v 9 dni cyklu som dostala nenormalne bolesti pravdepodobne praveho vajecnika (to som si sama naordinovala, kedze moja lekarka je na dovce ☹ ) na druhy den to uz bole lepsie ale nie idealne.
Stalo sa vam to niekedy? Neviem ci to suvisi s duphastonom alebo pco.

shaarka
2. aug 2009

mirm, duphastonom to nebude, skor asi tym PCO - asi sa tam nieco dialo. 😉 nemerias bazalku? co ked sa ti vajecnik snazil o foliky, resp. o ovulku?

mirm
2. aug 2009

robila som si ovulacny test a nic. a pri styku ma to dost bolelo ☹

shaarka
2. aug 2009

mirm, toto vsetko su len hypotezy. ale pokial pravidelne neovulujes, tak pozitivny LH test ani nemozes mat. to, ze sa na vajecniku nieco deje, este neznamena, ze folikul aj naozaj praskne.
ak to bolo neznesitelne, asi by som to povedala doktorke... ake dlhe mas cykly?

nika12
2. aug 2009

ahojte, chcem sa spytat ci duphaston ovplyvnuje aj nejak bazalnu teplotu...meriam si ju prvy mesiac, tak nech viem, ci teploty mozu byt nejak skreslenee

shaarka
2. aug 2009

ahoj nika, ze vraj ovplyvnuje (smerom nahor), ale ja to potvrdit nemozem.
viac nez duphaston mi teplotu dvihal stres zo zvedavosti, ze aka bude zajtrajsia teplota 😀

nika12
2. aug 2009

hmm, no tak som sama zvedava, co to spravi :-/ pytam sa preto, aby som sa zbytocne netesila, keby sa nahodou potom teploty drzali hore ..

shaarka
2. aug 2009

ked vysadis duphaston, teploty by sa (ak sa predtym zvysili) mali opat znizit a potom este trosku pred MS. ale zas nie je to pravidlo.

nika12
2. aug 2009

dakujem sharka, este jedna otazka, 2 tablety sa beru naraz, alebo si to rozdelit na 1 napr rano 1 vecer, ci je to jedno?? naposledy som ho brala pred tristvrte rokom, tak si nepamatam, ako som to davkovala...

shaarka
2. aug 2009

nik, jednu rano a jednu vecer. 🙂

nika12
2. aug 2009

dakujem 😉

mirm
3. aug 2009

shaarka, ked som nebrala duphaton resp nejake lieky cyklus bol dooost nepravidelny, niekedy aj 3 mesiace nic, niekedy pekne 28 den prisiel. takze teraz s dup. 28 dni 🙂 ale pojdem asi k lekarke nech kukne na mna 🙂 ale dakujeeeem 😀

shaarka
3. aug 2009

mirm, len si daj pozor na to, aby tie krasne 28 dnove cykly s duphastonom boli aj ovulacne. kedze mas PCO, tak si zial myslim, ze su to anovulaky... 😒

mirm
3. aug 2009

je to dost mozne ☹

makda
3. aug 2009

ahojte kocky. mne tiez lekarka predpisala duphaston. len mam ine davkovanie ako nika. mam brat od piateho dna menstruacie kazdy den jednu tabletu, 20 dni. taketo davkovanie som ani v letaku nenasla, tak neviem. chcem otehotniet, tak je to mozno kvoli tomu, aby sa mi to lahsie podarilo 😉

shaarka
3. aug 2009

mirm, nemerias?

shaarka
3. aug 2009

makda,
taketo davkovanie sa pouziva, ked mas bolesti pocas menstruacie, 1 tableta (ale 2x denne) 5.-25.DC.
pri endometrioze to iste, ale 2-3 tabl. denne.
skus sa Dr. opytat este raz, ci si dobre rozumela a ak ano, tak nech ti to vysvetli - to by predsa mala. 😉

mireag
3. aug 2009

cafte, baby. Dnes som dobrala dupha. na vyvolavacku. Neviete do kolkych dni mi pride mrcha..? Ktosi pisal, ze maxim. do 7. Joooooj, keby mi tak nic nechcelo prist... 😕 Aaaaach....

makda
3. aug 2009

shaarka - kvoli davkovaniu som jej minuly tyzden volala, ci som si to dobre zapamatala. a ona mi potvrdila, ze 1x denne. nevadi, skusim a uvidime, co to spravi 🙂. a ked tam pojdem najblizsie - dufam, ze s pozitivnym testom, tak sa opytam 😉

shaarka
3. aug 2009

makda, potom uz sa nic nebudes pytat, alebo uplne nieco ine 😀 😀 😀 bodaj by. 😵
mireag, mne sa to striedalo 5-7 dni od dobratia.
ale kludne aj do 14 dni, lebo niekedy sa stane, ze ak si nemala ovu pred zacatim brania D, tak mohla prist pocas brania D a tym padom si treba priratat stale tu lutealnu fazu. 😉

makda
3. aug 2009

shaarka - ked si brala duphaston, mala si ovulaciu v rovnakom case, ako ked si ju nebrala? lebo ja ju mam zatial pravidelne, cca nejaky ten 15. den a okolo toho sa par dni pred aj po castejsie pokusame. len sa teraz bojim, ze mi tie hormony ovulaciu narusia.

shaarka
3. aug 2009

makda, ja som este nemala ovulku, ja som uplne speci pripad 😅
ja som len superteoretik 😀
stale dookola odporucam merat si bazalku a tym padom budes mat istotu, ci ovu bola alebo nie. budes to mat potvrdene. (vacsinou odporucam nasadit D az po ovulacii. ty si ale iny pripad... 😒 )

makda
3. aug 2009

neviem, ja osobne nie som zastancom merania si BT. citala som o tom a vraj to nie je extra spolahliva metoda. BT mozes mat zvysenu aj zo stresu a hocicoho ineho a to moze byt zavadzajuce.
ale to je kazdeho vec, nikoho ja od toho neodradzam.
este si nemala ovulku? 😨 . a co na to lekari, snazia sa ti nejako pomoct v tomto? ved urcite sa snazis aj ty otehotniet.

shaarka
3. aug 2009

makda, jasne, teploty ti mozu skakat, ale ak sa pozries na graf ako taky, ako na celok, a nevidis dvojfazovy graf, tak je problem. cize par teplot hore dole, na tom fakt nezalezi. bazalka funguje, staci merat v rovnaku hodinu po zobudeni. na mna posobi nespavost a alkohol - to sa teplota zvysuje, ale tak v take rano ju proste nemeriam, alebo nezapisem.
mne islo o zachytenie ovulky, ci bola. to by som musela mat zrazu zvysene teploty vyse tyzdna. a to sa este nestalo. takze preto to pre mna vyznam ma.

ja som brala hormony, ale nefungovalo nic (foliky narastli, ale nepraskli), a tak idem na laparku, vajecniky mi orezu a nadierkuju. a hadam potom to uz pojde. 🙂

malaika
3. aug 2009

Shaarko, to je zajimavy terorie! Ja brala Utrogestan, pak vyjimecne 2x Duphaston a jednou prisla MS 5.den po vysazeni, pak az 14.. mohlo to tedy byt ovulaci? Po Utrogestanu jsem nikdy nemela zadne zpozdeni, maximalne den... Ted zas budu spekulovat, jestli ten Duphaston nebyl lepsi.... 😠

malaika
3. aug 2009

Makdo, mne dr. rekl, ze pokud neni MS pravidelna, ze merit BT nema smysl, akorat me to vystresuje...

makda
3. aug 2009

ja cca presne viem, kedy ovulku mam. aj ked som bola u lekarky na preventivke, videla tam vajicko v case ovulacie. preto si ani tu bazalnu nemeriam.
a inak co pises o tom zakroku, co ti budu robit, o tom som este nepocula. ale hlavne, aby sa vsetko podarilo a ty si mohla otehotniet 😉 ako dlho sa uz pokusate?

shaarka
3. aug 2009

malaika, dovolim si oponovat - PRAVE PRETO, ze su cykly hore dole, tak bazalka pomaha stanovit, ci uz ovu bola, alebo bude a kedy pride menzes. to je super.
podla teplot sa sice ovu neda predpovedat, ale ved aj naco. planovany styk nie je dobra vec.
utros a duph neviem porovnat, myslela som si, ze to je to iste uplne
🙂
makdi, doveruj, ale preveruj. keby som sa mala spoliehat na Dr., tak beriem duphaston este aj teraz. keby som nemerala BT, tak ani neviem, ze neovulujem. A zas kedze meriam BT, tak po injekcii na prasknutie folikulov nemusim chodit na folikulometriu, spolahlivo viem, ze ovu nebola (darmo som mala vajicka pekne) 😀 HAK som vysadila pred rokom.

nika12
3. aug 2009

mam este otazocku, ff mi vyznacil ovulaciu na 14 dc, dnes som 17dc a stale mam pozitivny ovu test, uz asi 4. den, bud obe ciarky rovnako silne, alebo testovacia silnejsia ...co s tym?? a dnes som si uz nasadila duphaston

kkamca
3. aug 2009

shaarka zdravím..i ostatní
Jelikož ty si přes ty grafy a ovulace..Myslíš si že je normální mít od konce cyklu..cc už 14 dnáí stále stejnou teplotu 36.5?????díkec za odpověd
Chci začít brát utroš na vlastní uvážení..jen nevim kdy začít--