Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
3. aug 2009

kocky, ukazte graf! 😀

nika12
3. aug 2009

ako sa vklada?? 😕

shaarka
3. aug 2009

nika, kliknes si vlavo na Sharing, potom das Home Page setup, potom niekde nizsie na stranke si kliknes na Create your own page (alebo nieco take) a potom budes mat hore v ramceku link, kotry sa konci ciselno - pismenkovym kodom. to je to.

shaarka
3. aug 2009

nika, len aby to neboli dvojicky 🙂)))))
nepichli ti pregnyl? nahodou.
a je to dost zvlastne, ale hlavne, ze to LH mas. to je dobre. i ked ovu moze byt aj neskor, nemas tam iny graf, takze nevieme, ci 36,4 -36,6 su uz poovulacne teploty.

nika12
3. aug 2009

meriam prvy cyklus a s tymi dvojickami nestras 😝 uplne by mi stacilo jedno 😉 inak som brala clostylbegyt, teraz druhy mesiac 5.-9.dc jednu tabletku a na folikulometriu som nechodila...

shaarka
3. aug 2009

nika, nechodila??? no to je divne...

kkamca
3. aug 2009

já bohužel graf přihodit nemůžu..nemám..

nika12
3. aug 2009

nie nechodila som, som mimo sr, po roku snazenia ked sa nedarilo, zasla som za svojim dokym, ked som bola doma, predpisal mi clostylbegyt 2 tablety 5.-9. dc, hned som otehotnela, no v 12. tyzdni aj potratila....ked som toho roku absolvovala vysetrenia, inak boli mi zistenie pozitivne pritilatky, ci take nieco , liecila som sa 12 dni prednisonom, dost velke davky a ked som mu spomenula, ze este mam balenie clostylbegytu, tak vraj ked sa nepodari prvy cyklus ( mimochodom po vysadeni antikoncepcie) ze si mozem nasadit po jednej tabletke...takze toto je 3. mesiac co sa snazime ....(prvy krat po vysadeni anti nevyslo, druhy s clostylom tiez nie, toto je treti cyklus )

makda
3. aug 2009

shaarka - to s tymi lekarmi mas pravdu. a nie len s gynekologmi. vela krat si clovek skorej sam zisti co mu je, ako lekar. mam s tym tiez skusenosti, neboj.

shaarka
3. aug 2009

kkamci, aha, ze nemas graf. prepac, nebola som tu uz par minu, som si nevsimla, ze si odpisala. 🙂
a spravne som to pochopila tak, ze si cca 14.DC a stale sa ti teplota drzi na 36,5?

shaarka
3. aug 2009

nika, no tak hadam to do tretice vyjde a vydrzi! 😵
makdi, no co uz 😒

mirm
3. aug 2009

uz som tu aj ja 🙂 ako ste sa rozpisali 🙂
shaarka ja som si minuly cyklus merala a stale som mala od 36,5 - 36,7 len raz som mala 37,1 a to som si merala asi o 2 hodiny neskor ako normalne.
tento cyklus som este nestihla ☹ davam si na cas, dnes som chcela len som nevedela v tej rychlosti najist teplomer. 🙂

kkamca
3. aug 2009

sharrka:ano..akorát snad 2 dny byl výkyv o 1 stupen..Trochu mě to znervoznuje protože minulý cyklus mi teplota vyběhla na 37 ..měla sem i pozitiv ovu testy..A tento měsíc jsem měla taky pozitiv testy -už by mělo být asi 3 dny po ovu a teplota stále stejná,nízká 36.5 ☹
Do toho kapu jeřáb ptačí--

shaarka
3. aug 2009

kamci, tak mam len jedno vysvetlenie, aj ked neviem, ci je spravne.
vajecniky sa striedaju (nepravidelne) a je teda dost mozne, ze min. cyklus si mala folik, dost LH a dobry vajecnik, folik praskol. tento cyklus moze byt vajecnik taky, ze proste folik nevladze prasknut. to sa stava napr. pri PCO, ked ma vajecnik zhrubnutu vrstvu. 😒 ine ma nenapada.

kkamca
3. aug 2009

sharka:no folík mi měl prasknout dle folikulometrie cca v sobotu..neni ještě brzy ?nestoupne to třeba?
Já mám asi lh v moči dost ,protože oba dva cykly co jsem dělala ovu testy -tak byly dost silné pozitivní třeba 4 dny za sebou

kkamca
3. aug 2009

A ÚPLNĚ JINAK:pokud tedy teplota nestoupne..ovulace neproběhla.-chápu to dobře?

shaarka
3. aug 2009

kamci, tak ano, na 99% je to tak, ze ked teplota nestupne, ovu nebola. ale ja aj tak napriek tomu vsetkemu pred MS testujem, lebo si chcem byt ista. aj teplomer je len stroj a aj motyka moze vystrelit.

s tou folikulometriou je to take... no, slusne povedane, - pravdepodobne. folikulometria predpoklada, ze folikul rastuci nejakou rychlostou praskne. matematicka rovnica. ale potvrdi to podla mna len BT 😒 niekomu praska 19 mm folikul, ale poznam babu, ktorej praska az 30mm... tak si vyber 😀

mirm
3. aug 2009

shaarka ty pracujes v tomto odbore? ked o tom tolko vies??? 🙂 🙂

kkamca
3. aug 2009

sharka:takže nezbývá než čekat.. 🙂

shaarka
3. aug 2009

kamci, no veru hej. ja by som pockala urcite aspon este dva - tri dni po tom, ako LH test uz pozitivny nebude. ak ani po 3 dnoch od negat. testu teplota nestupne, tak si mozes dohpaston nasadit zial bez ovulky. pokial teda nechces cakat este dlhsie...

mirm, IP

kkamca
3. aug 2009

sharkaa:no já už měla test negativní před pár dny..takže z toho asi nic nebude.Bez clostilu jsem asi jalová 😒

shaarka
3. aug 2009

hm, tak to je zaujimave... neviem, nedocitala som sa zatial, ze by folikuly nenarastli a LH napriek tomu stuplo az na pozitivne ovu testy. 😒 mozno bude vediet niekto iny.
kamci, ale mala by si sa zaregistrovat na WK alebo FF 😉

juliett7
3. aug 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/27b683
tu je moj graf baby, chcem sa spytat, je normalne, ze odkedy mi stupla BT drzi sa stale na rovnakej hodnote?

pajass
3. aug 2009

Ahoj Juli, je to možné..., ovu byla

juliett7
3. aug 2009

diky pajass, ale nikdy som nemala stale rovnake teploty,preto ma to zmiatlo a ani hlien nemam ukazkový 😒

kkamca
3. aug 2009

sharkaa:já bych se ráda zaregistrovala..ale mi to nejde..už sem to tolikrát zkoušela.. 😎

kkamca
3. aug 2009

sharkaa:já mám aspon ten českej kalendář kde zapisuju bazálku..ale graf bohužel zaslat nejde 😕

shaarka
3. aug 2009

kkamci, ja by som ti aj pomohla, ale uz som si vycerpala vsetky pozvanky, uz nemozem pozyvat 😒

kkamca
3. aug 2009

sharkaa:jaké pozvánky máš na mysli?to nějak jde?