Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

marrad
18. dec 2009

shaarka

no poctivo som brala ako mi MUdr. prikazala od 17 dc
mrcha dosla 30 dc co je v norme
no priebeh je brutalny, strasne silno krvacam, a krce mam ako kontrakcie....
je to v pohode, alebo sa mam opytat lekarky, ze co mam s tym robit?

shaarka
18. dec 2009

hm, no tazka otazka. nic nepokazis, ak jej to spomenies. ale co s tym bude robit, resp. co by mala, to teda neviem.
prepac, uz si nepamatam, - ty mas preco nasadeny duphaston?

marrad
18. dec 2009

shaarka na tento moj prispevok si reagovala:

"ja teraz beriem od 17 dc 10 dni po 2 tabletky na upravu cyklu pred IVF
neviem preco mi to lekarka dalabrat od 17 dc v pribalovom letaku pisu ze pri neplodnosti z dovodu nedostatocnej cinnosti zlteho teliaska sa ma brat 14 dc 10 dni,Napadlo mi, ze asi preto, lebo mam dlhsi cyklus....
mate s tym skusenosti?"

shaarka
18. dec 2009

jaj prepac, je toho na mna vela 😀
tak pred IVF prirodzenu ovulu v podstate nepotrebujes, aj tak budes stimulovana liekmi od vymyslu sveta - takze predpokladam (naozaj je to len moj nazor), ze tymto sposobom chce docielit pravidelne cistenie maternice. ci to moze sposobovat nejake vacise bolesti, to neviem, ale ak beries D 2x denne, tak by to malo byt v pohode... skus jej to spomenut.
a na IVF ides z akeho dovodu? ak je to preto, lebo neovulujes, teda nemenstruujes, tak tie bolesti su mozno pochopitelne. ale to su fakt len moje dohady.

forpuska
18. dec 2009

shaarka. . . Dakujem za reakciu,ano agolutin sluzi na vyvolanie menstruacie a potom mi zvykne lekarka davkovat duphaston resp.PROVERU ma vraj podobny ucinok, ale provera je starsi typ myslim. Preto som chcela vediet, ktorý z nich je lepsi...A uzivam to na 22den po menstr.po 1tbl, 24den po 2tbl a 26den po 3tbl. Tento sposob davkovania mi zaruci cyklus presne na 28den, ale je to len jemnucke krvacanie.resp.spinenie ktore trva 2-3dni :(. To uzivam 6mesiacov a po vysadeni mi zial menstr.sama nedojde. 😒 ☹ Co sa tyka tehotenstva tak sa tomu nebranim, ale myslim ze sa to ani nepodari. . .

marrad
18. dec 2009

shaarka
na IVF idem preto, lebo sa snazime uz 5,5 roka a nic.
Vsetky vysledky aj ja aj manzel mame ok.... IUI bola neuspesna.
Kedze mam dost vela rokov tak sme sa rozhodli, ze pojdeme na IVF... ale stale sa snazime aj prirodzene 🙂

frdprd
18. dec 2009

ahoj holky, můžu se přidat? idím, že máte hojné zkušenosti s Duphastonem a já bych potřebovala poradit. Mám už dvouletého prcka a pak jeden zamlklý potrat letos v srpnu.Máme povoleno se zase snažit a Dr. mi napsal duphaston pro jistotu.Měla jsem ho teď druhý měsíc, myslím,že ovu jsem poprvé měla, aspoň jsem měla stejné pocity, jako při ní. Pokusy v tu dobu byly dva, pak mi bylo dva týdny troušku šoufl a byla jsem pořád hladná jako vlk a nafouklá, v prvním týdnu po ovu mě pobolívalo v podbřišku a vaječníku, jako ty bolesti před MS, tak jsem si myslela, že se zadařilo. První dvě těhotenství vyšly taky napoprvé. Ale test zatím negat. Teď už 4.den špiním.D.beru 20.-25.DC 2x1 a cykly mívám 28dd, ovu tak 12dc. Tak jsem z toho zmatená. Při prvním těhu jsem to normálně první měsíc měla. V pondělí si jdu pro další balení. čert aby se teĎ vyznal, kdy teda tu ovu mám nebo nemám nebo co se vlastně děje.Možná ještě jeden test zkusím třeba v neděli, ještě je relativně brzo…ta ovu byla asi 30.11. Prosím vymotejte mě z toho někdo. Udivuje mě, že první cyklus s D. jsem to měla docela silné a teď jen tak špiním.Dík moc za rady

lorry
18. dec 2009

ahojte beriem uz druhy mesiac Duphaston a neviem cim to je ci liekmy som cela povyhadzovana okolo genitalii a zadku ide mi to az na stehna......mozem to mat s D ? 😒

shaarka
19. dec 2009

forpuska,
od cca septembra 2008, odkedy som sa zacala zaujimat o toto vsetko, si zatial prva zena s takymto davkovanim dupahstonu. nikdy som nic podobne nepocula, necitala. je to maximalne netradicny sposob davkovania.
nechcem sa miesat do liecby tvojho Dr., ale mozno by si sa mohla opytat na klasicke davkovanie: 2tabl. denne nasadene po ovuacii, po dobu 10dni. nezalezi na tom, ci mas cyklus 27, 208 alebo 32 dni. dolezite je, ci prebehla ovulka a ci mas dost progesteronu na pripadne utdrzanie oplodneneho vajicka.

a co sa tyka agolutinu alebo duphastonu, su to velmi podobne preparaty, ibaze agolutinom sa do tela dostane vela progesteronu naraz (preto aj ta malatnost po injekcii) a potom uz len klesa. cize MS dorazi vacsinou do tyzdna.
ak beries dupahston 10 dni po 2 tabletky, simulujes lutealnu fazu v tele, je to prirodzenejsie a po vysadeni vacsinou pride MS do 3-5 dni, cize LF je tym padom ukazkova, cca dvojtyzdnova.

absolutne nesuhlasim s davkovanim, ktore mas nasadene ty, nevidim v tom logiku, ani dovod.

mas overene, ze ovulujes?

marrad, a kedy idete NA TO? 😉 😵

shaarka
19. dec 2009

frdprd,
zas nejake divne davkovanie...
tvoj Dr. by si mal overit, ze ovulujes a ktory den, a nasledujuci by si mala brat D 2x denne po dobu 10 dni.
naozaj nerozumiem tomu narazovemu davkovaniu.
ak si chces overit ovulaciu sama, najlepsim a najspolahlivejsim sposobom je merat bazalku 😉
www.merenibt.xf.cz

lorry, neviem, s takym vedlajsim ucinkom som sa nestretla, nie je to sice vylucene, ale velmi velmi nepravdepodobne. ☹

lorry
19. dec 2009

dakujem za odpoved shaarka behnem k doktorovi v pondelok a uvidim....

frdprd
19. dec 2009

dík za odpověď, on mi to dal jen pro jistotu, kvůli tomu předchozímu potratu, možná si říkal, že když jsem neměla problém otěhotnět ani jednou a celé první těhotenství bylo naprosto bez problémů, že to třeba stačí. No říkal, že uvidí, co to ty dva měsíce udělá a pak to kdyžtak upravíme.Tak jsem zvědavá, co mi v pondělí řekne,ale já bych se na to nejradši vybodla úplně. Tak jsem měla jistotu, že ovu mám, i kdy a takhle vím leda houby a sama v sobě se nevyznám.

frdprd
20. dec 2009

no - takže se mi to zatím vysvětlilo i samo - po pětidenním špinění mi teprve začíná MS, takže tím se mi cyklus protáhl minimálně na 30 dnů, takže teď opravdu netuším, kdy budu mít ovu, jestli vůbec. Asi ho zkusím ukecat, aby mi to už nedával. Určitě bude snažší počít normálně, když jsem před tím vůbec žádné problémy neměla a cyklus měla naprosto pravidelný. A kdyžtak to můžu začít brát jak otěhotním na to dobré uhnízdění a udržení teda. A i to si myslím, že je zbytečné, s tím jsem taky problémy neměla. Prostě bylo něco špatně, kvůli čemu se mimi přestalo vyvíjet, pravděpodobně geneticky, jak taky řekli ve špitále. Tak mi připadne celkem zbytečné se ládovat hormonama a udělat si v tom akorát zmatek?? Co vy na to?

cicka211
20. dec 2009

dobry vecer 😀 som tu nova,berem liek duphaston a vcera vecer som si zabudla dat dve tabletky,tak som si ich dala dnes rano,berem dve naraz a teraz neviem ci si ich mozem dat teraz vecer este dve,prosim poradte mi pomozte lebo fakt neviem co mam robit a v pribalovom letaku nieje napisane co robit ked sa zabudne uzit liek.pa.dakujem

shaarka
20. dec 2009

cicka, ja by som dnes vzala uz len jednu a zajtra dve a vecer jednu a tak to dobehnes.
teda ak ti to uz nepisem neskoro...

frdprd
21. dec 2009

no tak Duphaston mi zůstal, dávkování je prý vyhovující a přidal mi taky Clostilbegyt 3.-7. den. Tak doufám, že se cyklus srovná a zadaří se 😒

shaarka
21. dec 2009

frdprd, (inak jaky srandovny nick! 😀 )
ja by som na tvojom mieste brala duphaston 13.-22.DC (alebo 14.-23.DC) 2x denne... 😠 😠 😠
alebo este lepsie: meraj bazalku a hned po ovule mozes D nasadit 😉

katkamarek
22. dec 2009

ahojte, dnes som bola u gynekologa a nasadil mi Duphaston. Aby som vas dostala do obrazu, mam problemy s vysokou hladinou muzskych hormonov, najprv som bola iba na endokrnologii, robila mi hormonalny profil, lebo som mala akne (to bol jediny dovod preco som isla na vysetrenie) a z toho vyslo, ze mam prevysujucu hladinu muzskych hormonov (testosteron nie, ale tie ostatne). Povedala mi iba, ze nemusim mat kazdy mesiac ovulaciu a nasadila mi HAK, ze by bolo dobre brat aspon rok (beriem od augusta 2009), ale ked som jej povedala, ze planujeme babatko, tak to zmenila na branie aspon do marca. Neriesila som to skor, mali sme svadbu, stahovali sme sa do domu, tak poctivo stale beriem HAK. Mne to ale nedalo, isla som ku gynekologovi, poradit sa, ukazala som mu spravu z endokrinologie a povedal mi, ze mi diagnostikovala PCO, co ma dost sokovalo. Kym som nebrala HAK, mala som mrchu kazdych 30-35 dni, ale dosla vzdy, neviem ci som mala ovulku, vtedy som sa vobec nesledovala. Dal mi teda duphaston, davkovanie od 15 DC po dve tablety denne nasledujucich 10 dni. Mam dobrat HAK (uz mi ostava iba 6 tabliet), mrcha by mala dojst na silvestra a mozme sa zacat snazit. Trosku som vas citala, nestihla som zatial toho vela, len sa chcem opytat na vas nazor (a hlavne shaarky, lebo vidim, ze ty si velmi skusena), ze co si o tom myslite, ci to ma zmysel. Povedal mi este, ze pockame take 3 mesiace a ked neotehotniem, zacneme so stimulkou, ze pojde aj moj manzelik na vysetrenie, lebo ze normalne sa caka aj rok, ale ked uz vieme co mi je, tak stacia tri mesiace. Mne sa to zda zbytocne cakat, ked mam diagnozu urcenu, len sa do toho velmi nerozumiem a chcem verit doktorovi, ze je to spravny postup.

prnbr8
25. dec 2009

ahoj,ja som to zacala brat predvcerom.
mam otazku

mala som to brat 7dni
odratat 16 a brat znovu

po 2 dnoch zacatia uzivania som dostala kramy
mam este liek uzivat,alebo uz odratat 16?

prnbr8
25. dec 2009

ahoj
prosim niekoho
ako mam uzivat duphaston-na upravu ms?
mala som vziat 7tabliet (2x1),
odratat 16 dni,brat znovu...
menzes mi necakane zacal po uziti dvoch tabliet

prnbr8
25. dec 2009

chapem system konecne,

forpuska
27. dec 2009

shaarka
tak to davkovanie si teda zistim, neviem preco mi stale nechava rovnake, ak po 2rokoch sa mi neupravuje cyklus. Cize po vysadeni tabletiek sama nedostanem... Ale duph. sa vraj da aj otehotniet, ci nie???

smima
27. dec 2009

Ahoj,jsem tady poprvé.Beru Duphaston 16-25den,2xdenně 1tabl.takhle už asi 2 roky a snažíme se o mimi.Dnes jsem už 42 den od poslední menstr.bez ní a nevím, jestli je možné,aby mi třeba po Duphastonu nepřišla? Těhu test mám negativní.

smoulinkalenka
28. dec 2009

ahojte babule poraďte prosím - som teraz zistila, že som si ráno zabudla dať duphaston a dnes večer som mala mať posledný čo teraz ?????
mám si dať teraz17,00 a ešte večer 23,00 ???
či vynehať du raňajšiu dávku, alebo si tú poslednú tabl. dať ešte zajtra ráno...do prdele a tak som si na to dávala pozor ..... 😠

smima
28. dec 2009

smoulinkolenko,myslím, že se nic neděje,klidně až zítra ráno poslední.Taky se mi to stalo,že jsem zapomněla a nic se nedělo.
Holky, po Duphastonu můžete dostat menstr.třeba až 17 den,tak jako já.Už jsem si začala myslet,že jsem konečně těhotná, a zase nic.V lednu jdeme do centra asist.reprodukce a snad už se poté dočkáme mimi.

wodanka
28. dec 2009

smoulinkalenka, ja som tiez uzivala Duphaston a vela krat som si ho zabudla zobrat, ono sa v podstate nic nedeje.. jednoducho tu davku vynechaj, ak by si si zajtra rano dala tu poslendu, tak si ms zbytocne oddialis cca o den..

smoulinkalenka
28. dec 2009

dakujem pekne babulky
tak ja sa na tú jednu tbl duphastonu vykašlem....aby som o to dlhšie nečakala na mrchu.....

katkaajurko
29. dec 2009

smima pravdepodobne si dostala az po 17 dnoch preto - lebo si v case brania duphastonu mala aj vlastnu ovulku - samozrejme posunutu a po vynechani duphu si mala dost vlastneho progesteronu zo zlteho telieska (koniec-koncov tak to aj ma byt) a mrcha sa spustila az ked ti skoncila lutealna faza a progesteron klesol. dobre by bolo odsledovat si ovulku a nasadit duphaston az po nej.

fazulka1512
29. dec 2009

ahojte, chcela by som sa vas opytat
beriam tabletky uz 2 cyklus, stale od 16-26 dc po 2 ks, ja si bazalnu teplotu nemeriam...chcem sa opytat ze ci tie tabletky nejak upravuju ovu, ci mam vdaka nim presne v strede alebo niekde na konci alebo na zaciatku

fazulka1512
29. dec 2009

doktorka mi vravela ze to trva tak 3 mesiace ked ich budem brat ze mozem otehotniet