Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
4. jan 2010

kitu, dobry postup 😉
fazulka, vykasli sa na pravidelny 28 dnovy cyklus. ide ti o cisla alebo o otehotnenie?
dlzka cyklu zavisi od dna ovulacie a nasledne od dlzky lutealnej fazy. ta je spravidla rovnaka kazdy mesiac, pripadne ma kazdy vajecnik inu.
ak ti menzes kolise, bude to posunutym dnom ovulacie alebo striedanim vajecnikov a nie je to ziadna vada. pravdaze ak teda ovulujes (co predpokladame).

niekedy sa telo zariadi podla progesteronu z duphastonu a niekedy podla svojho vlastneho. cize ak si mala nasadeny duphaston este pred ovulaciou a potom si ho vysadila, tak ti progesteron este neklesol, lebo klesne az po poklese tvojho prirodzeneho progesteronu - a az potom dostanes MS. to je zvycajny dovod kolisania cyklov.

vacsinou len zeny s anovulacnymi cyklami ich maju s pomocou D pravidelne ako hodinky, pretoze do cyklu nezasahuje nic okrem duphastonu. zeny so spravne nasadenym duphastonom (1.DPO) maju tiez pekne cykly, pretoze vedia, aku dlhu maju LF a kedy maju dostat MS.

ak si zena nemeria bazalku, velmi tazko vie s istotou urcit, ked ovulovala, tym padom si vie tazko vypocitat, aku dlhu ma lutealnu fazu a tym padom nevie presne, na ktory den pride menzes. ten by mal prist po poklese prirodzeneho (a/alebo aj duphastonoveho) progesteronu.

soldi, to, co ti povedal tvoj kamarat, je sice pravda, ale je to tak trochu vytrhnute z kontextu.
ak sa berie duphaston bez ohladu na to, ci zena ovuluje, alebo nie, alebo kedy ovuluje, tak sa jedna len o pravidelnu menstruaciu dosiahnutu z poklesu progesgteronu. ak sa zena s doktorom snazia o jej otehotnenie, tak potom je nutne odsledovat ovulaciu.

prefuk vajecnikov je zas z uplne ineho sudka, sluzi na detekciu pohybu vajicka - ci je schopne sa dostat do maternice a oplodnene uhniezdit.

fazulka1512
4. jan 2010

dikes sharkaa, som zasa o nieco mudrejsia

shaarka
4. jan 2010

🙂

fazulka1512
5. jan 2010

sharkaa, dnes prisla mrcha, aj som si poplakala, daj nejaku dobru radu, nech sa to uz konecne podari 😉
a som sa rozdhodla ze budem merat bt, uz rano som si merala

smoulinkalenka
5. jan 2010

fazulka tak sme na tom rovnako mne dorazila mrcha v noci a to som mala ísť dnes k Dr. 😢

fomarik
5. jan 2010

Shaarka...ty si jednoducho moja nádej...nijak inak to nemožem pomenovať. ja som necelý mesiac po operácii, pri ktorej mi robili driling vaječníkov, odstránili zrasty a cysty, spriechodnili ľavý vaječník. 31.12 mi mala prísť menštr. avšak neprišla...to sa dalo čakať, kedže mi doky po roku vysadil Duphaston. Mám prísť ešte v piatok, aby mi dal blbú vyvolávačku alebo ...ževraj možem byť už tehotná! No to určite, ja tomu neverím! Neotehotneli sme za 4 roky a žeby sa to podarilo práve teraz, ked sme od zákroku s manželom boli len RAZ, aj to 28DC...som pesimistka.
Všetkým vám ktoré sa snažíte, vám držím palce na rukách aj na nohách!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fomarik
5. jan 2010

Inak ja som po cca 5 mesiacoch brania Duphastonu prestala mať ovulku. Čo sa mi pred tým nestávalo. Rok som fungovala bez ovulky, samozrejme na Duphastone. Menzes bol pravidelný ako hodinky..29dnový cyklus...no ale kedže sa neobjavili vajká, bolo mi to prd platné. Skúsili sme aj clostilbegyt...po nom mi MM meškala 6 dní....samozrejme tehu som nebola 😒 😒 . Tak som podstúpila tento zákrok, aby mi dali do poriadku celý reprodukčný systém, i ked nerozumiem prečo tú menštruáciu nemožem mať pravidelnú. A ni jeden jedinký krát v mojom živote som menštruáciu nedostala normálne, na čas. Nikdy!!!! Len s pomocou agolutínu a Duphastonu, ktorý mi blokoval ovulku 😠

marrad
5. jan 2010

beriem druhy cyklus duphastan, po prvom cykle mi mrcha prisla 30dc co je celkom dobre, ale priebeh mala horzny,
obrovske krce a velmi extremne krvacanie.... kazdu polhodinu som musela menit vlozku, ak som to nestohla s´tak som pretiekla kade tade.....
mate niektora taketo skusenosti?

fomarik
5. jan 2010

ja som po Duphastone mala krátku MS, bez bolestí, ani som nevedela, že ju mám.

marrad
5. jan 2010

to je zvlastne....
inak od januara idem na pichacky pred IVF, tak dufam, ze to duphastove krvacie ma precisti a bude IVF uspesne....

fomarik
5. jan 2010

Každá sme iná...to bude asi tým. Budem ti držať palčeky!

shaarka
5. jan 2010

fomarik, cau 😵 a dakujem za priamy dokaz zbytocneho dopovania duphastonom 😀

kvitujem laparku, myslim, ze ak si mala problemy, tak su odstranene a teraz mate 3-5 mesiacov na pilne snazenie. aspon tak som citala, ze po drillingu ma zena znova tak 4-6 mesiacov "cisteho vzduchu" a potom sa to moze zacat znova kazit. ale nie je to pravidlo.
fomarik, a ty si merala bazalku? treba nasadit clostil, skontrolovat, ako reaguju vajecniky, pomoct pregnylom a po ovulke (odsledovanej bazalkou) nasadit duphaston. a toto robit aspon 6 cyklov... co ty na to?

a na to, ze si nemala menzes, sa vykasli. ani ja nie, a co? 😀 😉

zuzika84
6. jan 2010

Ahojte som tu nová.Prečitala som si vaše príspevky.Chcela by som sa opýtať,či máte skúsenosť,že duphaston predpisal doktor aj pri hypoplastickej maternici.Mne ho dal aj spolu s estrimaxom.Estrimax beriem od 5 DC a to 17 dní vrátane toho 17.A duphaston od 17 DC 10dní po dve tabletky.Dal mi to hlavne kvôli tej hypoplastickej maternici aby sa posilnila,lebo hrozí,že keď budem chcieť mať bábätko tak ho nedonosím.Ale ja kvôli cyklu aby sa mi upravil. 😅

shaarka
6. jan 2010

ahoj zuzi, nemam skusenost s treningom maternice pomocou duphastonu... ak tak uznal lekar za vhodne, verila by som mu. v kazdom pripade si urcite neuskodis. prajem ti skore otehotnenie a uspesne donosenie babatka! v tvojom pripade je dolezite mysliet pozitivne a hypoplaziu urcite nebrat ako velku prekazku.

a mozem sa spytat, kolko mas rokov a kedy planujete babatko?

zuzika84
6. jan 2010

mam 25 rokov,a babetko planujeme tak za rok,ked vyriesime bývanie

andzi
11. jan 2010

ahojte, dnes mi po kontrole lekár predpísal Duphaston na podporu tehotnosti. Je to bežný postup? Som zhruba v 5tt. Lebo nešpiním ani nekrvácam. Mám užívať 3x2 tbl. Nie je to privysoká dávka? Bojím sa, aby som nezačala krvácať.

shaarka
11. jan 2010

ahoj andzi, duphaston som brala aj ja, ale iba 3x1 🙂 este som sa nestretla s takou vysokou davkou, - dobre ste sa s Dr. porozumeli?

mmaxicka
11. jan 2010

ahoj holky dneska me doktrorka k duphastonu pridala estrofem... nemate s touto kombinaci nekdo zkusenost?

pendolino
12. jan 2010

Čaute kočky,som tu nová.Dnes mi dr.po 9 mesačnom snažilkovaní predpísal duphaston od 16DC(1 tabl.v sobotu) 10dní 2x1.Mala som totiž 22DC a z toho 13 dní mrchu,takže snažilkovať som ani nemala kedy.Ako je to teda s tým blokovaním ovulky??vďaka

lajla
12. jan 2010

andzi to ja jsem cetla ze davkovani je indivi. a zalezi na dr. jakou davku predepise, krvacet urcite nezacnes kvuli duph. ale pokud bys zacla tak je to z jineho duvodu...duph. je na podporu tehu...mas davku normal..znam holky co takhle braly..ja beru dvakrat dve....ale jinak prece musis mit na krabicce napsane davkovani od lekarnika nemas?
mmaxicka..sama zkusenost nemam..ale co vim..narozdil od duphastonu, ktery zapomenes brat...ja napr nebrala duph dva dny...protoze dr mysles ze se tehu nevyvyji...to plodu neublizi...ale pokud zapomenes brat estrofem...tak si zpusobis potrat..to je co vim...

kopa
14. jan 2010

Ahojky,potřebuji poradit.
O víkendu jsem našla na testu //,v pondělí už byla čárka moc hezká.V případě otěhu,jsem měla nasadit Duphaston 2xdenně.Nasadila jsem tedy od úterka.jenže ted když testuji tak // jsou slabé až skoro neviditelné na některých testech.Je možná že duphaston ovlivní sílu zbarvení //??
A nebo už nejsem těhu??

shaarka
14. jan 2010

kopa, dolezite je testovat od zaciatku rovnakym testom, aby si vedela porovnat ciarku.
ak si tak robila, tak ta slabnuca ciarka teda nie je dobrym signalom ☹

kopa
14. jan 2010

testuji stejným testem,akorát celkem dost piji,tak jestli mi to nemůže snižovat Hcg.
Ale když budu brát ještě duphík,tak MS asi nepříkde že? 😅

shaarka
14. jan 2010

kopa, na ten D by som sa nespoliehala... ak si bola tehu a nevydrzalo to, tak ta nezachrani ani D.

a co sa tyka toho pitia - preco netestujes rannym mocom?
ved ked si urobis test kazde rano, tak budes vidiet rozdiel.
na tych testoch, co mas v albume, vela toho nevidno 😒

xpetka1x
20. jan 2010

no caute ja mam duphaston tiez kedzzem mam za sebou jeden potrat ale moj doky mi ho moc necel dat ja som nalihala tak mi predpisal na 20 dni a jednu tabletku denne ☹ a potom nic....asi si ho budem musiet kupit sama..

beatab369
23. jan 2010

ahojte kocky....

vidim, ze vsetci tu mate bohate skusenosti s duph. Chcem sa Vas opytat...ja si meriam BT uz 9 mesiacov a tak to vyzera ze ovulacia bola vzdy, manzes mam pravidelne 28 dni, ale pred nim 4 dni spinim a doki mi zistila, ze mam slabu - hladku maternicu, takze by sa oplodnene vajicko nemal kde uchytit. Co ma ale zaraza, nasadila mi ho na 11 den, aj napriek tomu, ze mam ovulaciu a bojim sa, ze mi ju blokne. O par dni mam zacat s duph. a mam neskutocny zmatok ako teraz, co ked mi ovulku blokne? a plno otazik v hlave. Nedalo mi to a opat som jej zavolala, ze ci to naozaj mam brat na 11 den, lebo sa obavam, ze mi blokne ovulku, ale povedala, ze ano na 11 den, nech dalej meriam BT a ak by to bloklo potom to upravime...ze to musime odsledovat...chcem sa spytat, ak mi tento cyklus blokne ovulaciu...na buduci ju bedem mat normalne alebo sa moze stat, ze mi to tam tak blokne, ze s tym mozem mat problem aj v dalsich cykloch? Prosim poradte mi, ja som normalne zufala...

shaarka
23. jan 2010

bea, vestit buducnost nikto nedokaze, cize nik to nepovie, ako to bude dalsi cyklus.
je velmi pravdepodobne, kedze si mala doteraz uplne bezproblemovu ovulku a idelany cyklus 28 dni, ze nasadeny D ti ju neblokne.
ale ak merias BT, tak je to super, presvedcis sa sama, budes spokojnejsia a aj keby sa cosi stalo, myslim, ze mas telo dobre nastavene tak, ze sa ihned da do poriadku.

na to spinenie ti ale D urcite odporucam, i ked ja osobne by som Dr. neposluchla a nasadila D az po ovulke (kedze presne vies, kedy ju mas). 🙂

lorry
24. jan 2010

ahojte poradte mi ma vyznam brat D ked mam PCO ? Chcela by som aby sa mi upravil meznes.....bez injekcie alebo liekou ho nemam. Doktor si nie je isty ci sa mi to niekedy upravi s D. Podarilo sa niektorej z vas s D upravit menzes

shaarka
24. jan 2010

lorry, ak tvojou tuzbou nie je otehotniet, tak kludne ber D, budes mat pravidelnu MS a svaty pokoj.
dokonca ak by ti vo folikularnej faze aj narastli nejake foliky, vdaka MS (a teda nepriamo aj vdaka D) by sa ti mali cysticky vyplavit s MS. a takto budes mat aj sliznicu kazdy mesiac precistenu.

obcas, naozaj velmi velmi vynimocne, sa aj PCOckarkam pri uzivani D objavi ovulacia, vtedy sa telo bude riadit svojim vlastnym progesteronom, cize aj MS bude meskat, alebo otehotnies 😉

lorry
24. jan 2010

tak len dufam ze ked ho po roku vynecham ze sa mi to upravy.....otehotnet momentalne nechcem lebo som sa rozisla s priatelom....