Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
14. feb 2010

joooooooooj, nechcem rypat, len si urcite over, ci aj v tych skratenych cykloch (ked beries D) mas ovulku. 😉
duphaston nie je magicky liek, ktory by posuval ovulaciu na skorsi DC... alebo ano? 😀

10 dní obden po 2 tabletách ráno? este som sa s takym davkovanim nestreta - spytaj sa doktora, aky mal dovod k takemu netradicnemu davkovaniu. neviem si ani predstavit taky druh HP, na ktory by toto davkovanie bolo site. 😒 😅

luucia
14. feb 2010

Ahoj holky, mám dotaz..tento cyklus jsem poprvé brala Duphaston po IUI..2x1tbl, za jak dlouho po vysazení, by měla dorazit MS? Díky 😵

olasek
14. feb 2010

Ahoj holky, taky zobu Duphaston...jen nevím, jak poznám, že v cyklu mám ovulaci takže jen doufám.... Luci, po Duphastonu to vždy dostanu 4 -5 den. Chodili jste před nasazením Duphastonu na folikulometrii??

ciratko
14. feb 2010

Shaarka: Ptala jsem se doktora už v ordinaci, prý s tímto dávkováním má dobré zkušenosti, tak mu asi budu důvěřovat.
Jinak já nechci posouvat datum ovulace. Duphaston jsem dostala proto, že jsem měla cykly pravidelně 33-35 dní, jen jednou to bylo 45 dní, no a ten poslední se nedostavil ani po 58 dnech.

lu.lu.
15. feb 2010

ahojte kocky 🙂 ....potrebovala by som poradit...
som 3 mesiace po missed abort.lekar mi chce nasadit duphaston na predpripravu na tehotenstvo a potom asi az do 12tt....chcem sa spytat, ako sa taky duphaston uziva? je to tak, ze pred otehotnenim je to od ovulacie nejakych 12 dni a po zisteni tehotenstva potom kazdy den? dakujem 😉

awalancha3
15. feb 2010

ahojte, mam 40 rokov a chcela by som s novym priatelom mimi. mam celkom dobru doki a ked som jej to povedala, urobila mi nejake vysetrenia a potom ze cohosi mam vela a cohosi malo a nasadila mi duphaston od 16 Dc 10 dni. prisahám, že nikdy za cely svoj zivot som nemala pravidelnu mrchu, niekedy aj len raz za 4-5 mesiacov.... po duphastone mam uz 3 mesiace (tolko ho beriem) total pravidelny cyklus 30 dnovy a na 31 den dojde mrcha......... chcela som vediet ci mam vobec ovu, tak som si zacala merat bazalnu teplotu, a mam celkom peknu dvojfazovu krivku po dva cykly co si meriam, takze ovu asi bola......... s duphakom to ide ako svajciaske hodinky, prvy krat zazivam PMS a menzes viem ze pride, ked teplota klesne, takze uz rano viem, ze v ten den dojde mrcha.....Ak je okrem ineho dophaston na upravu cyklu, tak mne funguje dokonale........na stare kolena mam uz po 3 mesiace dokonaly cyklus....... a MS je len 2 a pol dna..... sranda je, ako sa doki trafila, ze mi naordinovala duphak prave tak, ze ho beriem na 16 den co je den ovulacie...... vsak ked mi ho predpisovala tak nevedela kedy a ci mam ovu....

ciratko
15. feb 2010

Ahojky,
tak awalancha je asi přesně učebnicový příklad, jak by to mělo fungovat 😉 .
Sice to byla od doktorky náhoda, že se trefila do termínu těsně po ovulaci, ale díky bohu za takové příklady 😉 .
Nevím, proč některé holky od braní léků zrazují. Vždyť jsme každá jiná, každé vyhovuje něco jiného. Tak proč vše hned zatracovat a odsuzovat. Někdy si příroda neumí sama pomoci a proč se trápit, když máme tak vyspělou medicínu.

Lu.lu: doporučuje se do 20. týdne těhotenství 2x1, ale může se brát až 3x1. Při hrozícím potratu se dokonce může podat až 4 tablety naráz a pak po osmi hodinách 1 tabletu.

lu.lu.
15. feb 2010

diky ciratko za info...este sa opytam, ked budem snazilkovat, vysadim duphaston a napr, mi bude meskat menzes, mam duphaston zase hned nasadit alebo pockat az na potvrdenie tehotenstva a potom zacat brat kazdy den? 😕

estrozinka
16. feb 2010

holky bolely někoho po braní duphastonu prsa?? mam hrozně citlivé bradavky, nemůžu si na ně vubec sahnout, zbyva mi ještě 8 tablet..

knedluska
17. feb 2010

estrozinka - taky beru duphaston, taky mi zbývá ještě 8 tabletek a prsa mi taky bolí.
A hlavně se mi chce pořád spát. Neměla jste to taky některá tak?

estrozinka
17. feb 2010

ahoj knedluska, já ani moc unavená po duphastonu nejsem.. Jak dlouho bereš Duphaston? Já tento měsíc poprvé.

knedluska
17. feb 2010

estrozinka - já taky poprvé 🙂 A ty ho máš na podporu těhu?

Já jsem tak týden před MS začala špinit, tak mi ho doktorka naordinovala 😉

estrozinka
17. feb 2010

mám ho na úpravu cyklu, po vysazení HA jsem nemenstuovala.. a na podporu těhu, minulou středu jsem ho začala brát a ve čt jsem si udělala ovu test a byly tam //, ted po něděli bych to měla dostat, nebo nedostat 😉 kéž by se tak zadařilo!!

mimuska77
17. feb 2010

Takže baby ja tiež berie duphaston vlastne len od piatku prvý krát a to som v piatok bola 20 dc a doki mi kázala zobrat len 5 tabletiek,čiže od dnes ho neberiem a som zvedavá na mrchu,tiež ho mám na to aby mi cyklus skrátil tak verím že sa to podarí,pretože ja naštastie cyklus mám len vo vačšine na 36 DC!Cítim sa po nom fajn trošku cítim tlak v prsiach,ale inak super,ešte keby mi fungoval cyklus tak ukážkovo ako awalanche3,tak to by som bola najštastnejšia 😅 😅 😉
Inak awalancha držím Ti palce na skoré otehu verím že to bude čoskoro 😅

kopa
17. feb 2010

ahoj holky,
Shaarka před měsícem jsi mi tady radila ohledně duphíku a já měla na testu slabé dvě,nakonec jsem MS dostala 🙄
ale tenhle měsíc nám to vyšlo 😀 😀 😀 Jukni ke mě do alba 😉 Takže zase beru Duphaston 2x denně a zatím vše o.k

knedluska
18. feb 2010

ahojky 🙂
estrozinka - tak ti budu držet palce, aby se zadařilo 🙂 Já bych to měla dostat ve středu. Doufám teda taky, že nedostanu 😉
Ale je vidět, že Duphaston dělá své, protože minulý cyklus jsem touhle dobou už špinila a teď vůbec nic 🙂

kopa - to je super, úžasný. Moc gratuluju 🙂

estrozinka
18. feb 2010

knedluska, včera večer jsem zjistila, že se mi začala loupat jedna bradavka, odloupla jsem z ni kousíček staré kůže, koukala jsem jak blázen, protože tohle se mi nikdy nestalo... nemáte s tím holky některá zkušenost? Myslíte že tohle se mi stalo taky po duphastonu? Jinka Kopa - taky velká gratulace 😉

knedluska
18. feb 2010

estrozinka - tohle už jsem taky někde slyšela a ta dotyčná pak byla těhu 🙂

estrozinka
18. feb 2010

Knedluska, tak teda já nevím... bradavky mam pořád citlivé na dotyk, dneska si připadám nafouknutá jak balón, připadám si když vystrčím pupík jako kdybych byla už v 5 měsíci 😀 do toho ted ta olupující se bradavka... Myslim si, že to je asi tim duphastonem.. Kdyby mě ty prsa jen bolely, ok, ale včera mě zarazilo že se mi přímo oloupavají .. to sem nikdy neměla ani o tom neslyšela, asi založim nové téma ...

knedluska
18. feb 2010

estrozinka - ono asi stejně nic vevymyslíme, dokuď si neuděláme testík 🙂

estrozinka
18. feb 2010

Ano, máš pravdu, asi se dneska pujdu koupit testík, sice mam doma mamatest, ale asi bych si koupila ten nejcitlivější kde už je možné vidět 5 dní po oplodnění..tak uvidím, a zítra ráno si ho asi udělám.. nové téma už jsem založila, zatím nic. A Knedluska slyšela si to někdy tady na koníku?

hanka99
18. feb 2010

Ahojky
esrtozinka : mě se to taky stalo když jsem začala brát duphaston a nikdy předtím nee.
na mě duphaston nějak nezabírá po8 dnes co jsem ho dobrala ms nikde a na testu / vyfásla jsem vyvolávačku a clostil. Takže po ms musím brát 5-10DC clostil a pak 20-25 DC duphaston ach jo za chvilku budu jak chodící lékárna 😝

kopa: gratuluju k dálnici 😀

knedluska
18. feb 2010

estrozinka - já myslím, že na koníku, ale nevím. A s tím citlivějším testem ti nevím, ale 5 dní po oplodnění je blbost. Ten mamatest je nejlepší !!! 🙂

estrozinka
18. feb 2010

Já si myslim že je to i hrozně brzo takle ty příznaky.. nakonec to nechám tak, že uvidím ten příští týden jak mi dorazí MS.. a žádný spešl citlivý testík teda kupovat nebudu a spolehnu se na mamáč 😉

knedluska
18. feb 2010

estrozinka - a kdy přesně by jsi měla mrchu dostat?

wobludka
18. feb 2010

Ahoj všem, jenom doplním ciratko - mně dr. předepsal duphaston až ve 27tt na podporu těhotenství při hrozícím předčasném porodu, a to dokonce 1x po šesti hodinách, tedy 4x denně. Co to se mnou dělá ale přesně nevím, protože těch léků musím brát víc...
Všem snažilkám držím palce, ať léčba zabere 🙂 (já jsem otěhotněla až po ivf, takže to čekání a nervy dobře znám 😒 )

estrozinka
18. feb 2010

Knedluska v pátek večer beru poslední tabletu, prý do 3-4 dnů by měla MS přijít, tak počítám tak to pondělí, uterý..

knedluska
18. feb 2010

estrozinka - aha, tak budu držet palce 🙂 Já doberu poslední prášek v sobotu, tak čekám ve středu ( teda nečekám) 🙂

estrozinka
18. feb 2010

též držím palečky 🙂 dám vědět!

kopa
18. feb 2010

Holky díky za gratulace 🙂 ještě teď tomu nemohu uvěřit 😅 😀 nák mi to ještě nedocvaklo 😀
Jinak s tím testem 5 dní po oplodnění,bych netestila 😅 😅 mě nikdy nic stejně neukázal 😀 ale hlavně,v lednu jsem měla na testech slabé //,jenže pak došla ms a byla jsem fakt zklamaná!!!!takže raději testit po vynechání ms...I když to jsem nikdy nevydržela.Já tedko taky testila kolem 26DC a už byly //,ale nedělala jsem si naděje...naštěstí čárky vydržely 😵 😵
Všem vám moc přeji aby jste v brzké době našly // 😵 😵 😵