Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
2. apr 2010

estrozinka,
tvoje rozhorcenie je uplne namieste, a tak radim - nebabri sa tymto doktorom a vymen ho za ineho. najst takeho, co sa ti bude venovat a rozpravat sa o tychto veciach s tebou na urovni, bude dost tazke. tak drzim palce, aby si takeho nasla.
a co sa tyka postupu - samozrejme - hormonalny profil je zakladom vysetrenia.
odporucam este merat bazalnu teplotu - tak si overis, ci u teba ovulacia prebieha (ci vobec, alebo ak, tak kedy) a na zaklade zistenia sa potom da pracovat s duphastonom. bez potvrdenia ovulacie je duphaston zbytocny, takze sa bude musiet najst ina pricina toho, preco nemenstruujes. na zaklade UZV ti PCO vylucil, co je v podstate dobra sprava 😉

ked zmenis doktora, tak na jednej strane mozes trvat na okamzitej stimulacii clostilbegytom, alebo (odporucam) nechat si vysetrit hormony. a na zaklade vysledkov bud odstranit chybu, alebo sa vrhnut na ovulku 😵

karol84
5. apr 2010

estrozinka, na nic necekej a zmen doktora. u takoveho debila bych nezustala ani minutu...
mne je taky 25 a v poradku nejsem, otehotnet nemuzu... a s vekem to nema nic spolecneho
a co se tyce syndromu PCO, zatim nemusis mit cysty na vajecnicich, ale syndrom mit muzes - problemy s menstruaci + spatne vysledky hormonalniho profilu - toto by melo na potvrzeni PCO stacit. mne gynekolog na prvnim UTZ po vysazeni HA taky rikal, ze vse vypada v poradku, ze jsem normalni zdrava zenska, ze jen telu chvilku dele trva, nez nastartuje po vysazeni HA... a po par dalsich mesicich mi potvrdili syndrom PCO

karol84
5. apr 2010

mam tu na vas jeden dotaz - jak dlouho po vysazeni duphastonu prisla menstruace? ja bravala utrogestan, ms jsem dostavala uz pri brani prasku (az na vyjimky) - ale protoze mi z toho nebylo zrovna nejlépe, mam ted 1 cyklus duphaston a ms uz vic nez tyden po vysazeni nedorazila...

shaarka
6. apr 2010

karol, dovolim si nesuhlasit -
PCO je stav, ktory sa moze menit cyklus od cyklu, to je pravda.
ale syndrom PCO je v podstate stav nemenny (min. kym nedojde k liecbe), ku ktoremu sa pridruzuju anovulacne cykly a tym padom aj hormonalna nerovnovaha + ine komplikacie.
ak estrizinka na vajecnikoch nema podla opakovaneho UZV cysty, tak sa nejedna o PCO.

estrozinka
6. apr 2010

shaarka, doktrora jistojistě změním! Přestávám mu v tomto směru důvěřovat, budu hledat nového, který mi snad dokáže pomoci a můj stav vyřeší.
karol, po vysazení duphastonu jsem ms dostala do 3 dnů, ale každá to můžeme mít jinak, je možné, že na tebe duphaston nestačí, nebo jsi těhu 😉

eda28
6. apr 2010

ahojte, chcem sa spytat na moj problem. mam tiez anovulacne cykly,uzivam clostil 5. az 10. den a hned od 11.dna dufaston. Tak to kazal lekar,prvy krat som to tak dodrzala ale bez ovulacie,foliky boli aj jeden 1,9cm 12.DC ale ovulka neprebehla,robila som si ovu testy. tento mesiac som to skusila bez dufastonu, 12.DC som mala 1,9cm folik a odvtedy si robim ovu testy a dnes 17 DC mi ukazalo ze mam ovu a teda moja otazka neviem ci mam zacat brat dufik. Doki mi raz hovoril ze ho budem brat aj na zaciatku tehu ak by sa zadarilo.Nechcem nic pokazit.Dik

estrozinka
7. apr 2010

eda28 - já bych začala duphaston brat až po té potvrzené ovulaci 😉

shaarka
7. apr 2010

eda, ovulka po pozitivnom ovu teste prebehne na druhy alebo aj treti den, cize s duphastonom mas este cas 🙂

karol84
10. apr 2010

estrozinka, tak tehu urcite nebudu. to je jedine, co vim jiste ☹
shaarka, netusim, s cim nesouhlasis

eninka27
10. apr 2010

Ahojjte kočky, pridavam prispevok 😉
estrozinka, ja som dostala ms hned na druhy den po vysadeni Duphastonu, normalne som nechapala, lebo ked som brala Yadine (ATK ) tak som vzdy zacala krvacat na štvrty den a teraz uplne hned , len ta ovulka ma tráápi 😒 už skúšam aj alternatívu medicínu , takže uvidíme 🙂 držme si prsty 😉
a baby, este sa chcem opytat, ovu testy kupim v lekárni? 🙂

shaarka
10. apr 2010

karol, nesuhlasila som s tym, co si napisala: ze pri PCO nemusis mat cysty na vajecnikoch - a dalej je to uz napisane hore v mojom prispevku 6. apr o 11:45 😉

lia23
10. apr 2010

ahojt e kocky..upravil sa vam po vysadeni duphastonu cyklus???teda ostal taky ako pocas bratia tabletiek??

kopa
10. apr 2010

Lia já sice brala Duphík jen tři měsíce,ale cyklus mi po vysazení zůstal stále stejný 32DC.

lia23
10. apr 2010

kopa..ja zacinam terza uzivat 4 emsaic...predtym som sa nesla dockat MS..a terz mi choi tak + -2dni...tak som spokojna..len ma dost hneva ta ovulka...ze ju nemam..a dufam ze sa mi to cskoro spusti..teda ovulka ze sa spusti..po vysadeni.. ☹ ☹ ☹

luckam77
11. apr 2010

ahojte baby...aj ja beriem duphaston....na upravu ms...lebo tri mes. som nedostala a tehu som nebola...ale teraz som si robila test a je pozitivny tak neviem co dalej ci ho brat alebo co...ci to len lieky ovplyvnili...neviem...alebo som tehu naozaj.... 😔

eninka27
11. apr 2010

lia23 myslis, ze po vysadeni Dufíku sa spusti ovulka?
luckam ak by si aj bola tehu, Duphaston Ti nepoškodí , ale určite zbehni za lekárom

karol84
11. apr 2010

shaarka, pri syndromu pco opravdu cysty mit nemusis - alespon mi to tvrdi lekar

karol84
11. apr 2010

lia, ja brala neco pres rok utrogestan a ted mesic duphaston a cyklus + neco dalsiho k tomu a cyklus se zatim nesrovnal

awalancha3
12. apr 2010

lucka. asi si tehu, lebo duphaston falošnu pozitivitu nerobí, ver mi 😉

ance1
12. apr 2010

Ahojky.Tak jsem náhodou objevila toto téma a rozhodla jsem se přidat. Já dufaston užívám od srpna a zatím bylo všechno v pořádku a menstruace byla jak hodinky. Beru jej 17-25 den cyklu. V unoru pred menstruaci jsem byla u lékařky a jelikož se nám snaží pomáhat abychom brzi měli mimi tak mi napsala clostil 5-9 den. Jenže jak naschvál v tom únoru s emi těličko zbláznilo a místo očekávané menstruace přišlo pouze hnědé špinění (výtok), trval týden a hned se napojilo klasické krvácení. Takže jsme měli s manželem 14 dnů pust. Další měsíc se to opakovalo, ale podle testu ovulace proběhla, byla tam dobře viditelná čárečka a další den jsem měla křeče v břiše a i lékařka při kontrole říkala, že vypadá, že ovu proběhla. V té době jsme se i s manželem snažili tak uvidíme jak to dopadne. ALe už by to chtělo. V červnu to bude rok co se snažíme už mi to leze na mozek. Jinak s dufastonem opravdu mám dobré zkušenosti.

luckam77
12. apr 2010

citam ze mate dobre skusenosti s tym dufastonom...ale bojim sa ...docitala som sa tam ze sa môze vyskytnut ze sa dietatko narodi s razstepom mocovej rury...tak preto to nechcem uz brat...dr. mi vravela (nie môj lekar ich je tam viac ak niekto chodi do senca na gyndu tak asi vie) ze to tak mam brat aj dalej ale 2x denne a brala som to len 1x... 😔 tak neviem ako dalej...ze to udrzi plod, ale ja som ani pri prvom nemala problem aby som udrzala plod...tu bol problem ze som nemala menzes...

eninka27
12. apr 2010

luckam myslim, ze to nebude z Duphastonu, ci? 😒

kopa
12. apr 2010

Luckam já taky brala duphaston když jsem objevila na testu // 2 x denně 🙂 je to prostě výživa.

eninka27
12. apr 2010

ance1, clostyl podporuje ovulku, a Dufík Ti neposkodi aj keby si uz tehu bola, drzkam palceky 😉 🙂

eninka27
12. apr 2010

kopa a Ty si brala Duphaston kvoli uprave cyklu, ci?

sarkulka
12. apr 2010

Bambulky, ja som brala Duphaston až keď som otehotnela celé prvé tri mesiace na udržanie a všetko v pohode 🙂

shaarka
12. apr 2010

luckam77, somarina 😀

eninka27
18. apr 2010

haloooo, baby a kde stee vsetky? 😉

edita84
19. apr 2010

ahoj kočky mám jednu otázočku koľko dní po vysadení duphastonu dojde mrcha? diki 🙂

karol84
19. apr 2010

edita84, treba moje telo si dela co chce a vysazeni duphastonu zadny efekt nemelo a krvaceni nedorazilo...