Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
29. apr 2010

veronikas, dovod depresii musis hladat inde 😀 😀 😀
ale s pletou suhlasim, je to progesteron, ten je aj pred MS zvyseny, takisto ako aj pocas tehotenstva a hlavne v 1. trimestri, ked sa nim este dopujeme, kym nezacne pracovat placenta 😀 😝

shaarka
29. apr 2010

drnda, je to v podstate to iste, len D beries dlhsie v mensich davkach, agolutin dostanes naraz.

eninka27
29. apr 2010

baby, nestastna som, poradite mi nejaky recept na okamzite vratenie hlasu, ked som zachripnuta? Ja viem, ze to nie je tema o Duphastone, ale ja som fakt uz zuuufala , v sobotu musim byt ok, lebo mam koncert ☹ 😠 😅

edita84
30. apr 2010

enika daj si dobrú studenú kofču to pomôže 😉

veronkas
30. apr 2010

shaarka, no brala som aj Duphaston aj Lutenil, všetko je to svinstvo, vypadali mi skoro všetky vlasy, mastná aknózna pleť, a depky fakt ustúpili, až keď som to vysadila, už nikdy to nezoberiem.... toť moja skúsenosť... dokonca som mala pocit, že mi to sťahovalo ústnu mimiku, teda sa mi horšie artikulovalo, alebo niečo mi sťahovalo cievy pri ústach....

eninka27
2. máj 2010

veronkas myslim, ze vsetky preparaty maju svoje za a proti a kazda moze inak reagovat, niekomu robi Duphaston zazraky, niekomu naopak uplne rozvracia system 😒 A teraz nieco beries?

veronkas
2. máj 2010

eninka27, teraz už neberiem našťastie nič, ten rok mi stačil, teraz už nemám žiadne hormonálne problémy, väčšinou dostanem vždy načas, neplznem tak a hlavne tie depky sú preč...

nikki23
2. máj 2010

ahojte som tu nova. Tiez beriem D .

veronkas
2. máj 2010

nikki23 a ako sa po to cítiš, či ešte uvidíš???

drndapetka
2. máj 2010

Tak já beru dneska 5týden první cyklus Duphík a postřehy mám takové: 1-2den braní-bolest podbříška (spíš tlak-jakoby měla dojít MS)+podrážděnost, 3den braní-přecitlivělost ( furt jsem fňukala), 4den braní - pomalu vše odeznívá,ale začíná mi na obličeji rašit akné 😠 a dneska-5 den braní - vše o.k., veškeré nagativní příznaky přešly 😉 Mám ho brát ještě dalších 5 dní ( tj. do 25DC ) a pak se uvidí kdy dojde mrška...snad to toho 35DC dojde, doufám 😅 Zatím mi nějak hrozný nepřipadá, unavená po něm taky nijak drasticky nejsem. Hlavně , že pomůže k miminku, zbytek je mi fuk....

Chtěla jsem se ještě zeptat: jaký je rozdíl mezi Utrogestanem a Duphíkem? Mám doma z minulého nepodařeného těhu Utroš, tak by mě zajímalo jestli náhodou není silnější ( účinější ),, jestli by třeba nevadilo, kdybych zkusila ve stejných DC co mi mudra řekla příští cyklus tohle ( kdyby Duphík nezafungoval ). Co myslíte?

wandeirra
2. máj 2010

baby ahojte, na co je dobry duphaston?
mne ho predpisal lekar v tehu,ale nic mi k nemu nepovedal...mala som ho dva dni,ale bolo mi velmi zle z neho,tak som ho vysadila

drndapetka
2. máj 2010

wandeira, v těhotenství je na udržení těhu ( např. z důvodu předešlých nepodařených těhu nebo hrozícího potratu)....pro miminko jen to nejlepší ... 😉

wandeirra
2. máj 2010

drndapetka,,diky...mne ho lekar prepisal hned na zaciatku som bola trochu prekvapena ze co chce hned nejake lieky do mna tlacit...a okrem toho ziadne nepodarene tehu neboli asi to predpisuje kazdemu pre istotu 🙂

eninka27
3. máj 2010

nikki23 vitaj, 😉
wadeirra drndapetka Ti to vysvetlila 🙂 , Duphik Ti neposkodi 🙂

karol84
3. máj 2010

drndapetka, utros je mnohem silnejsi

awalancha3
3. máj 2010

ja mam 39 a po 17 rokoch som s novým manželom chcela babo, tak doki mi dala duphaston a cuduj sa svete cyklus sa upravil okamzite ako svajčiarske hodinky a na 3 pokus som ostala tehotna, co je skoro zazrak 🙂 ale ina vec ma trapi..... ked som mala malo progesteronu, a cely zivot rozhadzany cyklus (MS raz za 5 mesiacov) ked som otehotnela, preco mi doki nedala duphak aj pocas prveho trimestra? som teraz v 11 tt, teda este týzden a pol mam do konca kritickeho 1 trimestra...a nic neberiem, nemam problemy, nespinim (je mi sice hrozne zle, no to k tomu patri)....... len sa strasne cudujem preco mi nedala ten duphaston, vsak mi mohol progesteron klesnut a dojst k potratu... ja sa v tom nevyznam...... co myslite..... hadam uz sa male udrzi 😒

awalancha3
3. máj 2010

...a este jedna vec............. je nepchybne, ze len vdaka duphiku som otehotnela........... pocas tych troch baleni co mi doki dala, som si aj merala bazalnu teplotu. duphik som zacala brat po tom co mi pichla vyvolavacku.... a brala som ho od 16 DC po 10 dni jednu tabl rano a jednu vecer...MS dosla na 6 den po dobrati, a to pocas vsetkych 3 cyklov čo som ho brala, a cyklus som mala vzdy 30 dnovy a na 31 den dosla Ms... prvy raz za moj dlhy zivot som mala pravidelne...... Podla merania BT som zistila ze mam OVU, lebo graf bol vzdy krasne dvojfazovy a tak som na treti cyklus kupila aj ovutesty a testovala som pocas 3 dni kedy som podla predchadzajucich grafov OVU, a naozaj sa objavili na 15 Dc dve ciarky rovnako silne..... tak sme hupsli na TO a vzostup teploty len potvrdil ze OVU bola (kuk-v albume mam ten vitazny graf)......na 10 den po OVU som si urobila tehutest a juchuchuuu..... cert ber, ze mam uz 40 rokov, bolo to tam 😉

edita84
3. máj 2010

Ahoj awa ešte raz gratulujem k tehu aj ja budem brať duphík od 16 dc dúfam že to aj nám pomôže k otehu

nikki23
3. máj 2010

eninka27 ahoj 🙂
Duphastak som brala 2x1 od 15 dna cyklu ...10 dni cize od 20.04 do 29.04. zatial presli 4 dni a nic akurat som zacala kus spinit ale nic ine. Tak neviem. Snazime sa o babetko ale zatial nic. Som zvedava kedy sa zadari. Kolko balenia budem musiet brat , aby to konecne vyslo.

medullienka
3. máj 2010

ahojte, ja tiez uzivam Duphaston uz asi rok, zatial vsak neuspesne ☹ K tomu mam aj polycysticke vajecniky ☹
Len som sa chcela spytat, mala som 13DC slabe krvacanie, potom som zacala 15DC brat duphaston- tak sa mi to spinenie utlmilo a az zmizlo. A ked mi prisla mrcha, tak to bolo len hnede spinenie a trvalo 3dni. Mozem byt v tom?

awalancha3
4. máj 2010

ale vsak duphaston je na to aby sa upravil cyklus, a to teda znamená aby bola ovulácia viac menej pravidelne a teda, aby ste vedeli kedy mate na to hupsnut................. 😉 duphaston sam o sebe tehu neurobi..... aspon tak som sa dočítala....... alfa a omega je mat OVU a dva dni pred nou a v den OVU sa mucinkovať.........odporucam merat bazalnu teplotu, budete mat prehlad ci bola alebo nebola OVU..............Ale ja som ta posledna co moze nieco kecat, lebo ja mozem akurat tak ticho sediet obdalec a vzdávať Bohu vdaky, že mi urobil zázrak.......... 🙂

editka...............dakujem

mireag
4. máj 2010

medu, tak prid do PCO temy, tam sme slusna a veeeelmi vzdelana partia bab so skusenostami. to ze beries uz rok duph. povazujem skor za dost nestastne riesenie. duph. sa ma nasadzovat az po ovulacii, lebo pri tvojej diagnoze nikdy nevies, kedy ovu pride a ci vobec pride. Pred ovu vyssiu davku progesteronu nepotrebujes a duph. ti ju jednoducho blokne. A u PCO je to este komplikovanejsie. Ale nejdem sa rozpisovat.
Chodis na folikulometriu? Co clostil alebo metformin alebo laparoskopia...? 😕 Je vela moznosti, tak k nam kludne nakukni.
tema sa vola Syndrom P(re)CO. 😉

eninka27
4. máj 2010

medulienka, aj ja mam syndrom PCO, nezufaj, baby, co tu pisu aj so syndromom pekne otehotneju, len treba verit 😉
a skusala si si robit tehu test? Odporucala by som Ti aj robit si ovu testy, aby si presne vedela ake mas grafy a tak..ale Dufik Ti ovu nenavodi, len Ti spravidelni cyklus
awalancha gratulujeeeeem, a nemala si probelm s otehotnenim?

nikki23
5. máj 2010

Veronkas

Ahoj, no co Ti budem rozpravat 🙂 boleli ma cicky 🙂 ale nepocitovala som ziadne ine neziaduce ucinky.....O chvilu prechadzam na druhe balenie tak uvidim co prinesie .....

lia23
6. máj 2010

ahojte kocky...dokedy by som mala dostat kramy pri duphiku???

edita84
6. máj 2010

ahoj lia ja som dostala na 11 deň

lia23
6. máj 2010

ahoj edita..no ja ho uz berem 5 mesiac...a dostavala som kramy tak cca 26 DC..+ - 1 den...a terza uz mam 29 DC..a stale nic...brucho oli....prsia bolia...a MS stale nikde

edita84
6. máj 2010

lia a čo spraviť test?

lia23
6. máj 2010

hmm pojdem v pondelok ku DR..ak dovtedy nedostanem

eninka27
6. máj 2010

lia23 ja napriklad dostane kramy hned na druhy den po vysadeni 😉 snad to nezarieknem teraz 😉 no, edit Ti dobre radi, skus si kupit tehu test, ci dake dialnice tam nenajdes 😉