Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

tessie
15. nov 2007

Ahojte, tak ja mám tento mesiac dosť problémový... minulý mesiac bol super a terez som mala špinenie už počas bratia D. a menzes som síce dostala presne 3 dni po skončení, ale mala som také bolesti, ako ešte nie, až ma pichalo pri srdcia a musela som odísť z roboty... A to nie som žiadna padavka, lebo bolestivú ms mávam každý mesiac. Ale toto bolo už veľmi zlé ☹ Dúfam, že otehotniem čím skôr, nech už toto nemusím zažívať...

sah
15. nov 2007

Ahoj,

Tessie, k doktorovi jdu dnes odpoledne. Pojedu tam až o půl čtvrté, páč dřív nebudu mít hlídání. On tam je do 19 hod, takže času dost. Ale protože nejsem objednaná, budu muset čekat, až mě sestřička mezi někoho vecpe 😒 .

Jinak díky za názory, o té cystě jsem to slyšela taky, tak uvidíme. Spíš si říkám, jestli neplaším zbytečně, ale mít jistotu je lepší. Protože jen dva dny špinit mi nepřijde moc normální. No uvidíme.

Rybca, ms po duphastonu může přijít i dýl. Někomu chodí do dvou dnů třeba, někomu do sedmi či osmi dnů, vydrž. Pokud nejsi těhule, tak by měla přijít.

Tak pa

rybca
15. nov 2007

sah - dik, aj ked doteraz mi prisla nacas, tak budem este cakat..🙂

sah
15. nov 2007

A test sis nezkoušela?????

rybca
15. nov 2007

Mozem este otazocku, tie co ste mali cystu, mohli ste si ju i same nahmatat? Ja mam totiz v stoji na lavej strane pahorka ako keby gelovy sacok pod kozou. V leze sa nahmatat neda. Co myslite, mohla by to byt cysta?

tatiana82
15. nov 2007

rybca zalezi na tom o aku cystu ide... tazko povedat 😒
ja sa chcem spytat, ked niekto duph. bere kvoli cystam ako je mozne ze niekto ju moze aj tak mat? ja ho berem kvoli uprave mens. a teraz ma uz par dni picha v pravom vajecniku. tiez sa obavam ci to nebude nieco podobne. este som to nemala ...

annili
15. nov 2007

baby, nahmatat asi nie, to by musela byt dost velka, ale mne ju doktor citil aj pohmatom pri vysetreni zvnutra - ja som len par dni citila taky tlak v pravom podbrusku, nie bolest, ale to ustupilo i napriek tomu, ze tam cysta bola stale. Zajtra idem na kontolu, tak uvidim.... 😒
Ale radsej, ak sa vam to nezda, chodte k lekarovi.
Inak to, ze D sa berie aj proti tvorbe cyst som pocula aj ja a zaujimave je aj to, ze mnohym sa vytvorila prave pocas uzivania 😢 ja uz neviem...

tatiana82
15. nov 2007

no to bude asi tym ze co je dobre pre jednu nemusi byt to prave pre druhu 😒

henrieta76
15. nov 2007

ahojte,chcem sa opytat mala niektora z vas zvysenu BT pocas uzivania duphastonu?

rybca
15. nov 2007

co znamena zvysenu?

sasulka28
15. nov 2007

ano duphaston zvyšuje teplotu, já beru utrogestan a vždy druhý den po užití mi stoupala teplota, vyznačovalo mi to falešnou ovulaci v grafu

sampo
15. nov 2007

annili mne presne dala D proti tvorbe cyst (mala som jednu) a po dvoch mesiacoch s D sa mi urobila nova... po dalsich dvoch mesiacoch mi ta prva praskla 😅
sasulka a nie je nahodou v pribalovej info napisane, ze D nezvysuje teplotu? ci som si to len zle precitala? 😕

sasulka28
15. nov 2007

progesteron zvyšuje BT teplotu, příbalový letak duphastonu nemám 😒

sasulka28
15. nov 2007

ted jsem si na netu četla ten příbalový leták a o teplotě tam není zmínka, jestli jsem to teda nepřehlédla

sampo
17. nov 2007

sas ja si to tiez presne nepamatam, este si to precitam 🙂

simulin
18. nov 2007

Ahote holky, taky by mě zajímalo, jestli vám duphaston zvyšuje teplotu? Já ho beru druhý měsíc, BT měřím taky teprve druhý měsíc, tak že nemůžu moc porovnávat. ☹ A taky ještě beru Estrofem a to jsem zase četla, že ten může teplotu snižovat, tak že na BT se asni při braní hormonů moc spoléhat nemůžu. 😢

lauritka
18. nov 2007

simulin ja beriem aj estrofem aj duphaston..pozri moj graf v grafoch na prvej strane.. a mam pocit, ze to s teplottou nerobi nic. krivku mam normalnu. som po IVF.

lauritka
18. nov 2007

krizik je duphaston. E-estradiol, P-utrogestan.

simulin
18. nov 2007

Ahoj lauritka, nějak se nemůžu zorientovat kde máš ten grafík.Byla jsem na diskusi Grafy BT, ale tam jsem ho taky nenašla. Tak jestli mi to můžeš prosímtě upřesnit. Já ho mám zatím takový, dnes mi teplota rapidně klesla a jestli mi už dál nestoupne, tak to bude asi anovulák. ☹ http://www.fertilityfriend.com/home/1cf2d3

lauritka
18. nov 2007

simulin uvidis, aka bude teplota zajtra, este je skoro hovorit o anovulacnom cykle, moze to byt implantacny pokles.
mam grafy na prvej strane -uplne na prvej, to musis najst ..utekma na obed, portom sa este zastavim 🙂

lenuliatko
18. nov 2007

Ahojte, pridám svoju skúsenosť s Duphastonom. Meriam BT už 14.cyklov tak si dovolím tvrdiť, že sa už vo svojich cykloch a teplotách vyznám. Duphaston som brala od 11.DC (pred ovu) a na druhý deň mi stúpla teplota o 0,2 st, ale stále nie na hodnotu, akú mám po ovu, tá bola až 17.DC (viem to aj podľa iných príznakov a folikulometrie). Teplota sa takto vyššie s menšími výkyvmi držala až do ovu a po nej stúpla ešte viac, ale len na hodnoty, aké mávam po ovu bežne. Takže D mi teplotu ovplyvnil len do ovu, po nej som mala normálne poovulačné teploty.

Tu je môj graf s D, aj s poznámkami:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

Nemala som s ním žiadne negatívne skúsenosti, len miernu bolesť pŕs, čo inak nemávam. Tento cyklus som si sama zmenila dávkovanie a budem ho brať až po ovu 10 dní. Pre istotu, aby mi to ovu nezablokovalo (bola včera). Na príbalovom letáku síce píše, že to nehrozí, ale skúsenosti niektorých báb hovoria o inom. A tiež sa na ňom píše,že nezvyšuje teplotu a predsa ju zvyšuje. Mierne, ale predsa.

simulin
18. nov 2007

Ahoj lenuliatko, děkuji ti za tvoje zkušennosti. Mylsíš, teda že ten 20DC, byla teplota zvýšená Duphastonem? I když já sem se cítila na ovulku ještě před tím a to 17DC a to jsem D ještě nebrala, tak nevím. ☹ Ale asi je lepší nad tím nepřemýšlet, ono to prostě nějak dopadne. 😉

simulin
18. nov 2007

Jé, lauritka ten tvůj grafík jsem už naša, vypadá to nádějně, tak ti přeju hóóóódně štěstíčka. 🙂 🙂 🙂
Ty bereš taky estrofem, ale jinak než já, že? Nevím pořád co si mám o tomto prášku myslet, protože jsem slyšela, že může zabránit ovulaci. 😠 Četla jsem to na Gennetu. Ale asi to záleží, kdy ho člověk užívá, ne? Já užívám jednu tabletku denně, protože mi doktor zjistil vysoce nízký estrogen. Nemáš s tím nějaké zkušennosti?

lenuliatko
18. nov 2007

Simulin, od ktorého DC berieš duphaston, od 19.DC? Ono, z tvojho grafu sa dosť ťažko číta, máš dosť rozlietané teploty, ale to vôbec neznamená, že tam ovulka niekde nie je schovaná. Aj ten prvý graf ti asi nevyznačil ovulku presne, ja by som ju videla niekde 20.DC, ale pokiaľ máš ovu potvrdenú 15.DC aj inak, tak v pohode. Nechceš skúsiť ovu testy? Lebo pri takýchto teplotách, sa dá ovulka odsledovať len ťažko, podľa LF ani nevieš, kedy máš čakať MS. Ovu testy sú super, môžte sa snažiť načas a teplotou si ovu len potvrdíš. Alebo si ešte sleduj hlien (ale to nemá každá) a krčok, lenže podľa toho sa dozvieš akurát, že ovu už bola. A nemávaš ovulačné bolesti, aj podľa toho by si sa mohla orientovať? Vydrž, ako sa teploty budú vyvíjať ďalej, jednodňové poklesy sú normálne 😉

tatiana82
19. nov 2007

ahojte, mam jednu otazku. citite sa pri brani duph. kazdy mesiac rovnako? mam na mysli priznaky pred mens. a pod. Ja berem duph. druhy mesiac, prvy krat som dostala o tyzden neskor ale tento mesiac sa citim uplne inak... je to normalne?

annili
19. nov 2007

Ahoj, tati82. Myslim, ze je to normalne, predsa su to len "umele" hormony do tela a chvilku potrva, kym si tvoje telo zvykne. Aj ja mam uplne inu ms ako bez Duphika - zmizli otrasne krce, vsetko sa to skratilo na rozumnych 5-6dni, 28dnovy cyklus, ale su aj negativa- ja napriklad citim silne napatie v prsiach pred ms, co som dovtedy vobec nepoznala a zda sa mi, ze som nervoznejsia, predtym som bola skor citlivejsia ako sa to blizilo. Ale kazda na to reagujeme inak, predpokladam, ze aj tebe sa to ustali. Ako dlho ho mas brat?

tatiana82
20. nov 2007

ahoj annili, mne ho lekar predpisal zatial na 4 mes. a potom uvidime. neviem ale min. mesiac ma velmi boleli prsia asi 2 tyzdne, teraz skoro nic. a navyse mi vcera prislo v praci zle, neviem ci je to z toho. som teraz 25DC, posl. den co berem duph.
tebe duph. pomohol, ako dlho si brala?

simulin
20. nov 2007

Ahoj lenuliatko,
Duphaston mám brát 18 den Estrofemu a jelikož jsem první cyklus začala brát Estrofem 5DC, tak duphaston mi vyšel až na 24DC a tím se mi taky prodloužil cyklus na 35 dnů. A tu ovulku 20 bych neviděla, protože na mě lezla nemoc a to se pak teploty vyšplhaly na 37. A taky jsem ze začátku špatně měřila a to až do 21DC, tak že tento cyklus moc neberu. 😖 Ale aspoň vím, že se mi teploty i při braní duphastonu nedržely moc nahoře. 😒
Tento cyklus bych už měla mít srovnaný, jen jsem duphaston začala brát až 19DC, potřebovala jsem to trošku posunout, protože 23. listopadu jdu na cystoskopii, tak abych neměla MS.
Ovu testy jsem sem tam zkoušela, ale 2 silné čárky mi to ukázalo jen jednou-tak jsme s manželem snažili a nic. 😠
Teď jsem je po dlouhé době vyzkoušela, ale začala jsem brzy a měla jsem jen tři, bylo to od 13DC do 15DC a to se mi ještě nic neobjevilo. No, a víken už jsem netestovala. 😖 Tak možná byla asi až později.

annili
20. nov 2007

tatiana82 - ahoj,ja ho mam na pol roka, este stale ho uzivam, takze neviem, ako bude - ale s nim je to konecne ok a daju sa zvladnut aj tie vedlajsie efekty 🙂 aj mna boleli tak dlho, tiez som sa cudovala - nezvyk, ale zase neboli ma to zakazdym. Aj mne byva zle, tak na 27DC, ale hrozne - od zaludka hlavne a potom to na 28DC vypukne. Takze nieco sa upravilo, nieco pohorsilo.Dufam, ze ti pomoze, maj sa pekne 😉

christla
20. nov 2007

Ahoj simulin. Není ti po Estrofemu špatně? Já ho brala 8dní a doktor mi ho musel vysadit, protože jsem měla vedlejší účinky.