Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mrnous1
13. okt 2010

@eninka27 Ahoj no tak to dúfam, že už zabral, lebo čo som počítala tak ho beriem už od apríla sústavne. A môžem sa spýtať na názov tých kvapiek? Vďaka. 🙂

mrnous1
13. okt 2010

@eninka27 Ja som brala tiež Duhaston s Clostilbegytom už 3 cykly po sebe. Duphaston na cyklus a Clostil na stimuláciu. Zvyčajne Clostil predpisujú 2x1 ale ja som brala 1x1, lebo keď som brala dve tak som na neho príliš zareagovala, vytvorilo sa mi až sedem folíkov. No a keď som dávku znížila tak sa mi vždy vytvoril jeden, minulý cyklus zázrakom asi sa mi vytvorili 3 foliki, ale ani po jedom stimulovanom cykle som bohužiaľ neostala tehu. 🙂

eninka27
13. okt 2010

@ivca82 ved mne akurat tak ako kedy pomahal.... cyklus som zo zaciatku mala ako hodinky, pravidelny a potom, ako som v uzase vsetkym opisovala, ze si neviem Duphaston vynachvalit to bol koniec... cyklus 40 dni... 36 dnii, dokonca som musela ist po Agolutin, lebo vobec mrcha nechodila... tak som ho asi prechvalila... dalsia vec bola, ze mi zacalo strasne chutit jest... 🙂 neviem, ci vdaka Duphastonu, ale dost som pribrala 😒 momentalne ho neuzivam, bola som minuly tyzden na SONE akurat v ten den sa zjavila na USG kraaasna ovulka :D a odvtedy vlastne papama len tie kvapky, a uvidime 🙂

eninka27
13. okt 2010

@mrnous1 kvapky sa volaju J.V. kvapky FEMI.... ked si das na internete vyhladat Valovič Femi kvapky, tak Ti ich najde. 🙂 mam doma dve flasticky, tak poctivo kvapkam rano vecer , su to bylinky vsetko.. alchemilka a podobne, akurat ze obsahuju alkohol.. tak sa moj drahy cudoval, ci po tajomky nepijem 😀 😀 😀

katarina104
13. okt 2010

ahoj dievčence, vidím aké ste zúfale, no neviem či vám ten duphaston pomôže, ak by ste chceli mohla by som vás naučiť teplotnú a bilingsovu metódu,ale to by ste museli ten duphaston vysadiť.

ivca82
13. okt 2010

@eninka27 ja som tiež brala kvpaky na prírodnej báze Gynex, vraj s tým mal dr. lepšie výsledky ako s duphastonom a clostylom, ale mne nejako nezabrali, akurát ma tak pálila záha 😅 a priberám pomali ale isto aj ja, a najnovšie mávam aj také návaly tepla niekoľko krát za deň, už rozmýšlam, že by som si dala pauzu s liekmi a skúsila zase za nejaký ten čas znovu
@mrnous1 tak to je fajn, že ti ten clostyl aspoň zaberá, mne zvýšil dávku na maximum, čiže 3x1 a nič 😖

ivca82
13. okt 2010

@katarina104 tá bilingsova metóda je aká? 😕

sse
13. okt 2010

@katarína104 a čo má bazálna teplota a bilinsova metóda spoločného s výškou progesteronu v poovulačnej fáze?

katarina104
13. okt 2010

@ivca82 je to metóda na rozpoznávanie plodných a neplodných dní cyklu,kedy s sleduje vonkajší hlienový príznak a podľa neho vieš kedy máš plodné a neplodné dni.Pozri aj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Prirodzené_plánova...

katarina104
13. okt 2010

@sse záleží na čo to chceš použiť, ak na počatie je to to najlepšie,zistíš či máš ovuláciu. Z duphastonu budeš krvácať preto lebo ti zvyšuje, alebo dodáva progesterón,ktorý skypruje sliznicu maternice, je jasné že po jeho vysadení začneš krvácať, lebo sa ti zníži hladina progesterónu. Vôbec pri tom ale nemusíš mať ovuláciu, ty ho berieš ako hodinky, ale tvoje telo nemusí takto pracovať. S týmito metódami sa dozvieš či si vôbec mala ovuláciu, pritom môžeš mať dlhé cykly napr. ja som mala už 42 dňový. Nikde nie je napísané že žena musí mať 28 dňový cyklus.Súhlasím aj s duphastonom ale iba na preliečenie, čiže krátkodobo, alebo na udržanie tehotenstva,ak je málo progesterónu a hrozí potrat.

sse
13. okt 2010

@katarina104 ja ho užívam práve preto, že mám nízku hladinu progesteronu. Pre tie baby ktoré berú duphaston len tak ako to povie doktor mala tvoja správa význam, no pre mňa nie. pozri môj album 🙂 Pre mňa tá prvá správa znela divne, ale teraz ako si to rozpísala pochopia aj dievčatá ktoré nemerajú BT ako si to myslela. 🙂

chlpacik
13. okt 2010

@katarina104 ja sa len zapojím, že som užívala duphaston 3-4roky s prestávkami. Teda pol roka duphaston, potom pauza pár mesiacov. Bohužiaľ mne po vysadení menzes prirodzene sám nedošiel, takže som musela užívať dookola, skúsila som aj proveru, je to v podstate to isté. Myslím, že má ale iba 5mg, pričom duphaston je 10mg v jednej tbl. ale účinok bol aj s proverou. Niekde som čítala, že duphaston sa dá užívať celý život...
.
.
no čo už ja menzes inak nedostanem, mohla by som čakať aj 7mesiacov a nič, sakramentská práce 😖 ...ale ja mám pravdepodobne PCO, čiže zohráva viacero faktorov v mojom prípade. Každopádne teraz užívam Glucophage bez duphastonu. Som zvedavá, či príde menzes na základe tohto lieku, či bude nutné ho opäť nasadiť...
.
.
.príjemný zvyšok dňa 😉

katarina104
13. okt 2010

@sse no super a kedy berieš ten duphaston? prečo nepoužívaš slovenskú tabuľku, sú aj také.

katarina104
13. okt 2010

@chlpacik tiež som mala PCO, bola som na laparoskopiu a už je dobre, musím poklopať, asi 9 rokov tomu. 😉 Neskúsila si to? Za pokus to stojí, lepšie ako brať lieky celý život. 🙂

sse
13. okt 2010

katarina104 duphaston mám zaznačený ako P v riadku pod grafoch. a o slovenskej tabuľke ani neviem, tu som si už zvykla, ale môžeš mi poslať link na slovenskú 😉

chlpacik
13. okt 2010

@katarina104 juuj, keď ja radšej všetko možné, len aby som nemusela pod nôž 🙂 ... ja diagnózu od gynekologičky nemám pot 🙂 vrdenú, sú to len domienky... Že nemenštruujem, zvýšené ochlpenie, snaha o otehotnenie... len na základe toho je táá domienka, ale čierne na bielom to žiaľ nemám... Ani mi nenavrhovali túto možnosť 😒

katarina104
13. okt 2010

@chlpacik také isté príznaky som mala, nemusíš sa báť,mne to ani na ultrazvuku nezistili, iba ak mi robili z vnútra cez pošvu,teraz to robia takmer bezbolestne, neboj choď! Ak chceš mať deti, mala by si to podstúpiť 🙂

chlpacik
13. okt 2010

@katarina104 nestraš ma, že inak mať nebudem 😅 ... no veď práve mne po USG cez pošvu povedala, že to nebude PCO, ale ja mám vo všeobecnosti zlú gyndošku, čize jej názory sú irelevantné. Liečim sa metforminom, a uvidíme ako to dopadne. V podstate tá laparka bude moja posledná možnosť, oddiaľujem, kým sa dá, kým to nie je nutné.
Zmenil sa Ti cyklus? máš ho pravidelný? Čo to vlastne vyrieši?

katarina104
13. okt 2010

@sse http://www.elep.sk/files/Tab.pdf aj tak neviem prečo berieš duphaston? bez neho nedostaneš menštruáciu?

katarina104
13. okt 2010

@chlpacik po laparoskopii som otehotnela hneď na druhý mesiac, odstránili mi cystičky.Neviem ti povedať či sa potom zmenil, bola som tehotná, ale teraz je to ok aj keď nie vždy, mám 33 dňové a okolo toho, celkom pravidelne občas výhybky.Potom som mala ešte jedno dieťa, teraz plánujeme tretie.Takže to ide.Skús iného doktora.Nemusíš mať PCO môže tam byť aj iná chyba, na to je laparoskopia aby sa to zistilo, tiež som nechcela ísť, ale za dieťa to stojí, nemyslíš? 🙂

chlpacik
13. okt 2010

@katarina104 jo jo stojí, ale také dva roky sa ešte posnažíme prirodzene, potom ma to prestane baviť a nakoniec urobím aj nemožné 😀

katarina104
13. okt 2010

@chlpacik my sme sa snažili 3 roky a nič nebolo, zbytočne to nenaťahuj, držím palce, pekný zbytok dňa. 😉

chlpacik
13. okt 2010

@katarina104 ďakujem aj Tebe, no jo dám tomu ešte max.rok a ak to nepôjde, tak sa na tú laparku popýtam 😉 .papa

ivca82
13. okt 2010

@katarina104 je to zaujímavé 🙂 a verím, že aj u veľa žien to "funguje", len ja ovulku len tak nemávam, teda občas, 1-2x za rok 😔 menštruáciu bez liekov tiež len zriedka 😒

mrnous1
13. okt 2010

@katarina104 Chcem sa ťa opýtať, či ti na tú laparoskopiu doporučil ísť doktor, lebo ja mám tiež PCO a chcem otehotnieť, dokonca navštevujem aj centrum asist. reprodukcie a tam mi robili rôzne vyšetrenia z krvi, ktoré boli všetky O.K. akurát ešte manžel musí ísť na vyšetrenie, aby sme rozhodli čo ďalej. No mne doktorka, zatiaľ o laparke nič nevravela. Najprv sa musí nájsť kde je vlastne chyba. 🙂

mrnous1
13. okt 2010

@eninka27 ďakujem, bola som na tej stránke a už som si ich aj objednala, tak uvidíme či zaberú. 🙂

mrnous1
13. okt 2010

@ivca82 to mi je ľúto, že ti Clostyl nezabral, snáď ti doporučia niečo iné. Ja akurát rozmýšľam, že prestanem brať Duphaston, lebo ma z neho strašne bolia kríže, ale že po ňom chutí jesť to mi je novinka, lebo ja som to na sebe počas jeho brania nepozorovala a to sa snažím pribrať a teším sa z každého deka, ktoré priberiem ako malá. 🙂 No keď ho vysadím, tak sa obávam, že cyklus nedojde, takže neviem, ešte sa skúsim poradiť s doktorkou čo a ako 🙂 .

katarina104
13. okt 2010

@mrnous1 na tu laparoskopiu ma objednala lekárka v poradni pre neplodné, manželovi tiež skúmala spermie, no nakoniec sa zistili polycystické vaječníky 😉

katarina104
13. okt 2010

@ivca82 a robili ti vyšetrenia prečo to tak asi je, nebýva to normálne 🙂

ivca82
13. okt 2010

@katarina104 no jasné,že to nieje normálne podľa, dr. PCO, a podľa dr. čo som mala predtým som v podstate v predčasom prechode, čo sa mi ale nezdá, keďže mám 29, bola som aj po jej konštatovaní tehu a mám dcéru 😀 ale zase aj jej vďačím za malú. No raz sa to podarilo, tak hádam aj druhý krát sa nám pošťastí 🙂