Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

slivocka
20. okt 2010

@katarina104 dakujem katka, na vyšetrenie v diabetologa som bola, všetko je ok, inzulinovu rezistenciu nemam. zajtra idem na gyndu tak sa opytam lekara ako bude pokračovať v liečbe..

eninka27
20. okt 2010

@katarina104 ja viem, mne je to uplne jasne, ze psychika zohramva maximalnu ulohu, no aj tak.... clovek je vzdy nejaky napätý 🙂

katarina104
20. okt 2010

@eninka27 držím palce nech sa zadarí 🙂

katarina104
20. okt 2010

@chlpacik nechcem ti veľa vypisovať len sa chcem opýtať či máš zvýšenú hladinu cukru v krvi? to kvôli tým liekom 🙂

eninka27
20. okt 2010

@katarina104 dakujeeeeem, podobne teda 😉

janeisha
20. okt 2010

hojte.. cca polroka mam menzes len s pomocou duphastonu a lutenylu.. posledna mrcha bola zaciatkom septembra.. v oktobri nedosla.. okolo 34DC som mala akurat tak slabe bolesti v podbrusku.. 7.10 som dostala injekciu agolutinu a agofollinu s tym ze mrcha ma prist do dvoch tyzdnov. dva tyzdne su zajtra.. 17.10 som uz uz dufala ze ju dostanem ale ako prisla tak aj ten den odisla.. ja uz neviem co mozem cakat od lekara..
hovoril nieco o podbrobnejsich vysetreniach a ze sa uvidi.. lenz eja uz nevladzem zaspavam postojacky, toci sa mi hlava nechuti mi jest.
uz som zo seba blazon..

katarina104
21. okt 2010

@janeisha skús si spraviť tehotenský test, možno si tehotná, podľa tých príznakov, môže byť 🙂 , to krvácanie mohlo byť nadbytkom progesterónu. 🙂

nemko
21. okt 2010

no baby takze ja som v nedelu (26DC) dobrala D a menzes nikde ☹ som myslela, ze pride do 2 dni, jedine co ma trapi uz druhy den je hnacka (co nemavam) inak nic ☹ a tak som dufala, ze M pride a ja medzitym ako priatel pride na skok zo sluzobky stihnem mat plodne dni no ako vidim clovek mieni osud meni ☹

janeisha
21. okt 2010

@katarina104 dakujem za odpoved test som skusala pred tyzdnom bol negativny.. skus pravdepodobne zajtra dalsi a uvidim kedze k lekarovi som sa dnes nedostala

katarina104
22. okt 2010

@janeisha držím palčeky 🙂

chersi
22. okt 2010

@nemko Ahojky mě po duphastonu chodí menzes 6 dní po dobrání a posledně dokonce až 8 den po dobrání

nemko
22. okt 2010

no ja neviem, cakala som od Duphastonu viac, nato ako som po nom nervozna som dost prekvapena takze uz ho uzivat nebudem.dnes som 31DC, uz 3 den mam hnacku a druhy den ma strasne trasie zima tak som zvedava kedy M pride ☹ myslela, som, ze sa dockam 28dnoveho cyklu ako pred IVF nikdy som s tym problemy nemala, zacalo mi to skakat po IVF a cakala som , ze D mi to da do normalu no ako vidim D ma viac neg ako poz teda aspon u mna.

zuzka1.
22. okt 2010

no ja tiez neviem co so mam mysliet, D som brala posledne na 24den, mrcha stale nechodi, je to 7.den vlastne. pride?nepride? 😔 😕

nemko
22. okt 2010

no ja budem cakat nic ine mi nezostava 🙂 mozno skusim zajtra test aj ked asi vysledok bude klasicky /, ale aspon budem vediet na com som 😉 lebo hnacka, zimnica a to, ze mi nechuti cerveno vino je bud chorobou alebo ..... 😉

chersi
22. okt 2010

Je pravda že je to divné - já měla poslední cyklus před praním duphastonu 65 dní.

Po D ho mám 36 dní - takže nic moc zlepšení, vypadá to ale že zkusíme CAR uvídíme co nám řeknou, protže má Dr. říka že jsem naprosto v pořádku a že ta |Ms bude pravděpodobně stresová záležitost

chlpacik
22. okt 2010

@katarina104 ahoj Katka, liek Glucophage500mg síce užívam, ale hladina cukru je v norme, a dokonca nejde ani o sryty inzulín v mojom prípade. No mne navrhli len tento liek(endokrinologička), alebo HATK, čo z dôvodu, že chcem bábo som hneď vylúčila. No ako slepý povedal: "Uvidíme" 😀

eninka27
23. okt 2010

@janeisha mohol byt negativny, skus este o tyzden , o dva.... ak nepride menzes.... a potom utekaj k lekarovi 🙂

katarina104
24. okt 2010

@chlpacik ahoj chlpacik, dnes som čítala že fytoestrogeny pôsobia ako antiandrogény, upravujú vysokú hladinu mužských pohlavných hormónov obmedzením ich tvorby a zároveň zvyšujú tvorbu SHBG (globulín na ktorý sa v krvi viažu pohlavné hormóny), zvýšením SHGB klesá tzv. voľná frakcia androgénov a upravuje sa tým ich hladina.Jedným takým je aj preparát
http://www.inpharm.sk/profily_phyto.htm. Píšem to preto lebo si písala,že máš nadmerné ochlpenie a to je spôsobené vysokou hladinou androgénov. 🙂 , ja mám tiež ten problém tak to idem vyskúšať, už som z toho ochlpenia nervózna, 😝 , depilovať a dookola, ináč ako snažilkovanie 🙂

slivocka
25. okt 2010

Dobre ranko prajem, mam 20ty DC a beriem duphaston od 11do 25DC, a dnes rano som začala špiniť...nechapem čo to môže byť??? merala som si teplotu , včera rano som mala 36,6 a dnes rano 36,8 ...môže to byť ovulácia??? ja už som z toho na nervy... ešte som ani clostil nezačala brať a už zase niečo nové sa deje s mojím telom už som to raz mala, ale volala som doktorovi a sestrička mi povedala že ASI to bude ovulacia. Ale ked som prišla na druhy den na krv , vysledok bol že som ovulaciu nemala ☹ ...

katuskad
25. okt 2010

@slivocka ahoj, čítala som, že počas užívania duphastonu sa môže vyskytnúť špinenie počas jeho užívania, takže to asi súvisí s bratím tých liečikov

slivocka
25. okt 2010

@katuskad ...dakujem, dufam že to bude z toho, aj ked už tretí cyklus ho beriem a až teraz špiním, no dufam že to bude z toho 😉 a že to dostanem normálne ...

katarina104
25. okt 2010

@slivocka podľa tých teplôt si ešte ovulku nemala, takže lekári vraveli pravdu 😉 už si sa pýtala prečo ti to dali už na 11 deň? 🙂

katarina104
25. okt 2010

@slivocka ten duphaston neber, určite ti nepomôže, ak máš anovuláčné zistíš tak meraním teploty 🙂 ,môžeš tým zistiť aj ovulku 🙂

salikova
25. okt 2010

Ahoj! Já duphaston brala při prvním těhu do 12tt., potom na úpravu cyklu a protože sem chtěla otěhotnět a teď už ho beru zase na podporu těhotenství 😀 Pomohl mi a žádné vedlejší účinky... I když se prý víc používá po um. oplodnění, ale působí tak nějak jak utrogestan 😉

slivocka
25. okt 2010

@katarina104 ano pytala som sa ho , či mam brať od 11teho do 25teho dna , povedal že ano nadalej...+ pridať clostyl od 5 DC 5dní.

katarina104
25. okt 2010

@slivocka keby ťa aspoň sledovali, myslím zrenie vajíčka,následnú ovulku to by urobili lepšie a potom až duphaston 😉

chlpacik
25. okt 2010

@katarina104 ahoj Katka. Tak to vyskúšaj a potom mi dáš avízo, ak pomáha, lebo ja si myslím, že dopovať lieky nemusím, najmä ak nemám istotu, že zaberú 😀 ...predsa len mám iba jednu pečeň 😝 ...ale v prípade, že pomôže vyskúšam aj ja, lebo tiež ma nebaví depilovať stehná, podbrušie, dobre že ne až zadok, fakt jak taká opica 😀 😀 😀
Momentálne mi stači užívať Glucophage, tiez by mal obmedziť produkciu androgenov, aj ked po mesiaci žiadny efekt 😠 ...Ja som si raz chatovala s gynekologom, on mi odporucal DIANE 35 v kombinácii s liekom ANDROCUR, ale vzhľadom nato, že chcem bábo, tak by sa Androcur nemal užívať, čiže neviem povedať či zaberá. Vo všeobecnosti platí, že žiadny liek ochlpenie nezastaví, môže len zmierniť ochlpenie 😖 , a to je vraj moderná medicína 😝 ...
Dnes som bola na tretí odber HP, tak idem prelustrovat prve dva vysledky, co mám zvysene a tak, dúfam ze sa z toho vysmarim 😉 , pekný dnik

petra53
25. okt 2010

Ahojte, rada by som sa pridala do Vašej diskusie - vlastne by som mala otázočku pre kočky, čo sa v Duphastone - účinkoch a následkoch dobre vyznajú - mne ho lekár predpísal minulý týždeň a nejak ma vtedy nenapadlo sa vypytovať 😝 😀
Snažíme sa o druhé bábätko - mám 30-dňový cyklus. Lekár mi robil folikulometriu 13.DC a nariadil "snažiť sa" každý deň a prísť na kontrolu 17.DC - vraj na začiatok - sledoval mi ešte len prvý cyklus 😵 V ten 17.DC už vajíčka nebolo, takže sme ovuláciu vystihli (to bolo v piatok). Predpísal mi duphaston (2xdenne) - beriem ho od toho 17.DC - dva týždne od tohto dňa (t.j. 30.DC) mám prísť na krv (testy na HCG)
Ako mám čakať menzes? Nedostanem ho na ten 30.DC? Posunie sa mi kvôli duphastonu? Nerozumiem, prečo mi s taku istotou kázal prísť na krv... Myslíte, že by mohol mať vplyv už v tomto cykle? - začala som ho brať až po ovulke - úplne presne neviem koľko dní/resp.hodín po 😕 Inak - mám ho brať stále - ten Duphaston... Neviem dokedy. Mám v tom všetkom chaoz... 😕 😕 😕 😀 Myslíte, že by som mohla otehotnieť - na folikulometrii 17.DC sa mu zdala stielka maternice slabá - preto vlastne ten duphaston - ae až po ovulke, tak fakt neviem ake su možnosti... 😕 😀 😀 😀
Neviete mi prosim poradiť? Budem vďačná za každý názor... ďakujem 😉

katuskad
25. okt 2010

@petra53 ahoj, ja ho beriem tiež po ovulke, pred ňou vlastne nemá význam ti ho nasadiť, ja ho beriem od 17do 27 dňa cyklu a ms mi dorazila dva dni po dobratí ale u každého je to inak, mala by doraziť do takého týždňa po dobratí, možno preto chcel, aby si došla v 30DC na krv, lebo ak by ti vyšlo že si tehu, tak ti ho nasadí aj u mňa to tak bude, kedže mám za sebou potraty, tak ak by som zostala tehu, tak by som ho musela užívať do nejakého 13týždňa tehu.

petra53
25. okt 2010

@katuskad aha, takze mrcha príde až po dobratí? Lebo on mi ho nedal iba na pár dní, ale že ho mám brať stále... tak neviem... 😕 😀 Ak som správne pochopila, tá mrcha mi na 30.deň nedorazí určite - lebo ho budem stále brať...
Takze asi pokial by som bola tehu, tak ma nechá ho brať a ak nie, tek az potom mi to stopne ci ako? 😝 🙂 Tebe vyslovene nariadil, že ho máš brať iba tie konkrétne dni? 🙂