Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

laura2811
8. nov 2010

@katarina104 pozvanie sa prijíma 🙂

ada1982
9. nov 2010

ahojte baby, prosim vas mate skusenosti s oddialenim ms s duphastonom?Snazime sa otehotniet ale kedze sme boli na dovolenke dala som si o dva dni duphaston naviac, ms neprisla, poslednu tabletku som dojedla v piatok. Je to normalne?dakujem krasne

slivocka
9. nov 2010

@ada1982 Ahoj, ja som dobrala duphaston na 25DC a MS prišla dnes na 35DC 😒

ada1982
9. nov 2010

@slivocka no to sa stalo aj mne minuly mesiac meskali 10 dni, predtym cca 3/4 roka ako podla hodiniek na den presne o dva dni po vybrati, nechapem co sa deje., mam uz nervy s toho...rada by som otehotnela a le takto sa nacakam ☹

slivocka
9. nov 2010

@ada1982 adi a ty od ktoreho dna cyklu berieš? vieš ja som mala ovulaciu asi cca na 24 DC tym padom je to ok ked som dostala ms až teraz lebo od ovulacie do ms väčšinou prejde 10-12 dní.

ada1982
9. nov 2010

no ja od 14 do 24, ale tento mesiac idem merat teplotu uz preto tak cakam kedy uz pridu nech mozem zacat lebo ani neviem ci mam ovu vobec...ten 14 den je aj urcite skoro na zacatie

slivocka
9. nov 2010

@ada1982 ja som tiež teraz začala tento mesiac merať teplotu , a prišla som nato , že som zbytočne brala duphaston tak skoro , lebo som vlastne ovu mala až po vysadení duphastonu. ☹

ada1982
9. nov 2010

fiha ja sa v tom ani sama uz nevyznam, som myslela ze ak ovu nepride do zacatia uzivania duphastonu tak uz nepride...ako dlho sa snazite?

slivocka
9. nov 2010

@ada1982 viac ako rok, pred rokom som myslela že hned otehotniem,ale ked sa do leta nepodarilo, išla som na gyndu a doktor mi potvrdil syndrom PCO , to znamena že sa mi vajička tvoria ale nevychadzaju von z vaječníkov lebo ich mam obalené malými cystami -foliculami ktore nepraskli. Dal mi duphaston, ale to mi nepomohlo. Tak mi nasadil teraz clostil čo podporuje tvorenie vajíčok. ak ani to nemomôže musím isť do CAR. ☹ ja mam toho asi viac ako ty , každa sme ina ... možno tebe zaberie aj ten duphaston ked nemaš ine problemy... 🙂

ada1982
9. nov 2010

no ja mam aj PCO aj som po konizacii som mala cyto 4 tazku dysplaziu, poruchu stitnej zlazy a celiakiu 🙂 celkom dost a vsetko ovplyvnuje plodnost...mne dr. pvedal ze pockame rok, ale to teda nepockame, idem 2 mesiace merat a ak nic ma ma tam zas a ideme riesit 🙂 ...je super ze tu na konikovi je vela rad

slivocka
9. nov 2010

@ada1982 tak ti poviem, aj mne povedal že mam prisť o rok , ale bola som tam o 3 mesiace 😀 načo čakať , veď nemame už 20 rokov, a kto vie ako to ešte bude dlho trvať ☹

ada1982
9. nov 2010

@slivocka no ved to, my sme zacali len v septembri skusat ale aj tak uz je november, aj zdravym babam to trva par mesiacov ale mam 28 a veru do 30 by som chcela uz kocikovat, alebo uz aj behat za drobcom najlepsie 🙂

slivocka
9. nov 2010

@ada1982 držím ti palce 🙂 aj ja tak uvažujem , že do 30 najneskôr , verim 😉

katarina104
9. nov 2010

@ada1982 po vysadení duphastonu by si mala dostať do 7 dní, ale je to individuálne 😉

akrimala
10. nov 2010

Ahoj holky, mám první měsíc Duph. a chtěla jsem se zeptat na zkušenost, nasadila jsem ho po ovulaci a mám teď za sebou myslím 4 dny, ale jeden den jsem zapo úplně a včera jsem si zapo vzít jeden prášek, ode dneška mám hustý bílý výtok, měla jste to po něm taky některá? A ještě otázku, jak braní Duph. ovlivňuje bazální teplotu? Je ten rozdíl velký?

katarina104
10. nov 2010

@akrimala duphaston je umelý progesterón, ktorý môže zvýšiť bazálnu teplotu tak ako vlastný progesterón 😉

akrimala
10. nov 2010

@katarina104 aha aha, myslela jsem si to, ale chtěla jsem si to ověřit od zkušenějších, s výtokem zkušenost asi nemáš, když nezmiňuješ, ale děkuju za odpověď 😉

lucka1987
10. nov 2010

aj ja mam skusenost s dufikom.. brala som ho asi 9 mesiacov..... podarilo sa nam babo.. aj ked to dopadlo pred par dnami abortom.. podarilo sa..... (neviem ci za to mohol po roku a pol snazenia dufik) no mala som miernejsie bolesti pri mrche .....a chodila pravidelnejsie.... no nie na 100% sem tam sa to posunulo o den -dva

akrimala
10. nov 2010

@lucka1987 A mívala jsi po něm výtok? Asi si nepamatuješ........Já se trochu bojím, aby to nebyl nějaký zánět nebo něco, protože už mě pár dní tak divně pobolívá podbřišek i když těď už to ustává, ale zase se objevilo toto 🤐

lucka1987
10. nov 2010

@akrimala nie vytok som po nom nemavala.. no vedela som mavat slaby vytok aj tak.... ale to nebolo z dufiku.... vytok sa mi zosilnel a brusko ma divno bolelo ked som bola na zaciatku tehu..... nie si nahodou tehu?? 😉 nomoze to byt aj obycajne nachladnutie

kikasa
10. nov 2010

@akrimala - ja pri duphastone nemám výtok, respektívne taký ako aj bez neho. Niektoré baby mali výtok, ked boli tehu. 🙂 Ono asi záleží, či cítiš pálenie, alebo zápach - vtedy by to mohol byť zápal, ak nie tak to bude o.k.
A k tomu zvyšovaniu teploty, ja osobne verím tomu, čo je napísané v letáku - duphason nezvyšuje teplotu. Ja som mala jeden cyklus anovulačný, teplotu mi nezvýšil, teploty boli počas brania od 36,55 do 36,8. To su moje bežné predovu teploty.

katarina104
10. nov 2010

@slivocka takže s toho čo tu čítam máš polycystický ovarialny syndróm, napísala si že máš syndróm polycystických ovarií, takže je to to isté,že? 🙂

akrimala
10. nov 2010

@kikasa Tak myslíš, že nezvyšuje? Já se držím zatím vysoko, a nebyla jsem si jistá jak to tedy je........

@lucka1987 No, dneska jsem ti testík dělala, buď je brzy anebo to není.
Ale měla jsem holky zážitek z ranního testování, už se tomu směju 😀
Takže jsem si udělala testík, namočila, dala před sebe, koukám na něj a najednou se ukázala testovací čárka, pocity...jóóóó, je táááááááááám a najednou se čárka sebrala a putovala k té kontrolní, já teda čučela, to musel bejt výraz 😀

katarina104
11. nov 2010

@kikasa to zvyšovanie ja u každej individuálne, ak je toprogesterón, tak teplotu zvýši aj keď len minimálne, veľ záleží od vlastných hormónov 🙂

salinka28
11. nov 2010

Ahojte baby, zaujala ma táto téma, leo tiež užívam duphaston, respektíve dal mi ho na recept môj lekár.... Som tehotná v 6 týždni. Viete mi povedať, načo je dobrý duphaston vtehotenstve?? Lebo som čítala, že sa väčšinou užíva pri nepravidelnom cykle a to ja nemám.... Máte niekto skúsenosti s duphastonom počas tehotenstva???

katuskad
12. nov 2010

@salinka28 ahoj, ja som ho tiež brala počas tehu ale preto, lebo som špinila, tak mi ho lekár predpísal na udržanie plodu a teraz pri snažení o druhé mimi ho tiež beriem na ľahšie zahniezdenie a potom ho budem brať zase aj počas tehu do 13tt, na udržanie plodu, tebe ho prečo predpísal? mala si nejaké problémy?

clauda2010
12. nov 2010

ahojte , neviete mi poradit, bola som na potrate a nemozem teraz otehotniet , neviete mi poradit akymi vysetreniami sa da zistit ci som este plodna? lekar mi robil ultrazvuk a nasadil duphaston , mam sex kazdy den a rok sa pokusame a nic , diky

dai
12. nov 2010

salinka ja som uzivala duphaston presne z dovodov ktore popisala katuskad...

adriana_dg
12. nov 2010

Ahoj ja som brala duphaston na otehotnenie.Ale nepomaha to.Skus si kupit caj mysi chvostik.Teen ty urcite pomoze

eninka27
13. nov 2010

Ahojte kočky, tak po dlhom čase som opäť tu 🙂 čítam, že ste sa riadne rozpísali 🙂
clauda, ahoj ja by som mozno skusila laparoskopiu, prezistit priechodnost vajecnikov a kuknut maternicu, ci je dostatocne silná