Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
13. nov 2010

@adriana_dg duphaston na otehotnenie veľký vplyv nemá, skoro žiadny, duphaston obsahuje umelý progesterón, ktorý sa najviac vyskytuje v období po ovulácií, čiže po uvoľnený vajíčka z folikulu, ten myší chvost nieje na zahodenie 🙂

adriana_dg
13. nov 2010

@katarina104 ja viem a este aj caj alchemicky je dobry

katarina104
13. nov 2010

@adriana_dg ak by si chcela existuje liek s názvom femigard, je to taký bylinný koncetrát obsahuje výťažky z myšieho chvosta,harmančeka, púpavy, medovky a puškvorca, mnohým ženám pomohol napraviť cyklus 🙂

adriana_dg
14. nov 2010

Ale ja mam cyklus vporiatku.Lem nemozem otehotient a toto je moj problem

chersi
14. nov 2010

Ahojky holky,

chtěla jsem se zeptat minuly měsíc jsem dobrala duphaston - MS 2 dny (připadá mi to že ačkolik jsem ho brala 3 měsíce, cyklus byl i tak rozhazeny)

Dneska jsem 17 DC kdy ho neberu,a špiním. Lehce jen po toaltě při utření.

Nějaké zkušenosti???

katarina104
15. nov 2010

@chersi v tvojom prípade môže ísť o predovulačné obdobie,vyvíja sa endometrium a to môže vyvolať špinenie, alebo ovuláciu 😉 alebo môžeš byť aj tehotná, skús si urobiť tehotenský test 🙂 akej farby je to špinenie, pozoruješ aj nejaký hlien, podobný sopľu? Ak si zdravá a nemáš nejakú cystu, tak to môže byť jedno z toho ktoré som popísala 🙂

chersi
15. nov 2010

@katarina104 no katko já když jsem brala duphaston tak mi MS děsně skákala.
1 měsíc 4 dní po dobrání - MS 5 dní
2 měsíc 9 dní po dobrání - MS 4 dny
3 měsíc 3 dny po dobrání - MS 2 slabé dny

No a včera ten 17 DC slaboučké špinění - hlen žádný, pouze 1 x tam byly malinké cucky, jinak nic - a barva no nahnědlá ☹ barvu jsem moc nesledovala.

Jsem z toho neš´tastná, cyklus se mi měl upravit - neupravil se ani při braní léků, tak ti nevím

katarina104
15. nov 2010

@chersi niekde som čítala, že po vysadení duphastonu sa dostaví ms, do 7 dní, ale nie každému, je to individuálne,mohla si mať málo progesterónu a preto tá sliznica nebola až natoľko skyprená, že by si mala silné krvácanie 😉na koľky deň cyklu si začínala brať duphaston?lebo ak sa berie pred ovulkou, urobiť šarapatu v cykle, a vtedy sa dostaví ms len z vysadenia, čiže z hormonálneho poklesu, skús ešte ten tehotenský test, alebo ovulačný test ak si nie si istá 😉

chersi
15. nov 2010

@katarina104 - No brala jsem ho 17 - 26 DC

chersi
15. nov 2010

@katarina104 No ja už si myslelwa že do normálně dostanu, protože jsem včera snědla na co jsem přišla, což u mě bývá dost normální, ale dnes je po špinění a nikde nic 😀

katarina104
15. nov 2010

@chersi možno to bolo predovulkove, alebo už ovulkove špinenie 😉 ten duphaston ti nasadili preto tak lebo predpokladali, že budeš mať ovulku na 14 deň, čo ale nemusí byť a duphaston by sa mal správne dávať až po ovulke, pred to nemá taký význam 😉 takže ak ti budú dávať duphaston, tak by ťa mali sledovať folikulmetriou, alebo meraním teploty a až po potvrdení ovulky ho dávať 🙂 ak ti tehotenský test vyjde negatívny, tak budeme múdrejšie 🙂

kristin8
15. nov 2010

@chersi ahoj, já brala taky duphaston na upravu cyklu a posílení dělohy, ale jen 2 měsíce, protože mi dělal problémy a MS taky 2 dny. Nakones mi MUDr. udělala hormonální testy, kvůli té krátké MS a zjistila, že mám zvýšený mužský hormon, tak nevím jestli mi to udělal ten duphaston nebo už to bylo dřív, teď zase beru minervu na potlačení toho hormonu. Byla jsi už na hormonálních testech? Špinění jsem nemněla a nechci tě strašit. Třeba se to povedlo a jde o hnízdění vajíčka 🙂

chersi
15. nov 2010

@kristin8 mě dr nedělá žádné testy, ba ani nezjišťovala kdy mám ovulaci - prostě mi je nasadila a hotovo.

Nepředpokládám že šlo o uhníždění § dneska jsem opět 2-3 zašpinila- no uvidíme zítra bych k ní chtěla zajít a uvažuju o přechodu k jinému dr. ale bojím se

katarina104
16. nov 2010

@chersi možno špiníš preto lebo máš málo progesterónu, teraz by ti ten duphaston mohol pomôcť 😉

chersi
16. nov 2010

@katarina104 No dobře, ale brát pořád duphaston, to přece nejí řešení? měla by chodit MS i bez léků.
Víš mě normálně chodila krásně po 28 dnech i po vysazení, a pak najednou z ničeho nic žačala blbnout, řešilo se to duphastonem, pak jsem díky rychle narůstající váze zjištila vadu štítné žlázy..pak zase duhpaston...no hrůza.

katarina104
16. nov 2010

@katarina104 tak po prvé ti doktorka mala urobiť hormonálny profil, a potom dávať duphaston, duphaston sa dáva pri nízkej hladine progesterónu a na udržanie tehotenstva, a teraz k tvojmu problému, ak vravíš, že si mala 28 dňové cykly tak to mohlo byť aj bez ovulky a len z vysadenia, zato také presné, a teraz duphaston neberieš a si 18 DC? môžeš byť po ovulke, ale nemusíš, ak si po ovuke tak to môže byť na vine tá štítna žľaza, a to treba liečiť, ak dajú lieky môže sa to špinenie upraviť, alebo to môže byť zahniezďovanie a vtedy je to špinenie bežné,a ak si pred ovulkou, tak to môže byť špinenie z presakovania, keď sa vyvíja endometrium, alebo práve prebiehajúcou ovuláciou 🙂ak by ti dala duphaston teraz nič tým nepokazí, ak je to z nedostatku progesterónu,tak to pomôže vyriešiť to špinenie, ak je to tá štítna žľaza tak skús papať omega3-mastné kyseliny a pomáha aj vitamín B6 😉

kamillka100
16. nov 2010

ahojte, mozem sa opytat, doktor mi predpisal clostilbegyn, lebo som bola na 10 den a zistil mi, ze pravy vajecnik je prazdny a lavy ma strasne malo foliklu, ale ja ovulaciu citim, aj teraz som ju citila od 14 dna, bolia ma prsia a aj dole vajecniky, moze folikul dorast tak rychlo? alebo ozaj mavam anoulacne mesiace, dakujem za nejaku radu

kristin8
16. nov 2010

@chersi no já byla na tom podobně, po vysazení antikoncepce bylo 4 měsíce vše v pořádku a potom mi blbla MS, MUDr. mi nasadila duphaston, ale po něm mi bylo hrozně. Potom jsem zase musela nějakou dobu nic nebrat aby mi mohla udělat ty hormonální testy. Vezmou jen krev a asi týden čekáš na výsledky a potom ti už nasadí cílenou léčbu, není se čeho bát a myslím si, že je to lepší než cpát do sebe prášky, které člověk možná nepotřebuje. Ty testy by ti snad měla udělat na vyžádání, tak se ji zkus zeptat. Třeba ty prášky bereš zbytečně a stačí dodat jen nějaký hormonek a vše bude O.K. 😉

katy31
16. nov 2010

Ahojte dievčatá, mne lekár nasadil Duphaston, lebo som mala anovuláciu, folikulometriu mi robil aj v piatok, aj vcera. Od vcera beriem Duphaston a aj Agnucaston. Duphaston mám brať od 11-25 den. Vcera som si ho nasadila na 17 den, budem ho brat do 25 dna. A budúci mesiac ako povedal, od 11. do 25 dna. Len ma príšerne bolia cievy na nohách. Máte niektorá skúsenosť. Cyklus mávam pravidelne 28 dňový, len neovulujem. Mám anovulačné cykly. Myslíte, že sa to môže napraviť?

chersi
16. nov 2010

@kristin8 dnesk jsem byla u Dr. tak jsem po 1,5 roce dostala žádanku do jednoho z center, ze si mám vybrat.

@katarina104

jinak mé špinění skoro uprostřed cyklu je problém sližnice že má jakoby tendenci mentruovat 2 v měsíci ale v te prvni polovine neni uplne dorostla, tak prototo spineni.

katarina104
16. nov 2010

@chersi nejako nerozumiem, ale nevadí, lekár asi vie čo rozpráva 😉

ivca82
16. nov 2010

@katy31 no neviem či ti duphaston pomôže pri ovulácii, ten je skôr na úpravu cyklu, ktorý ty máš v poriadku ako píšeš, ja som brala clostilbegyt na stimuláciu ovulky.

ivca82
16. nov 2010

@kamillka100 clostil síce stimuluje ovuláciu, ale ak ju cítiš, že ju máš, tak to povedz aj dr., nech ti urobí folikulometriu aj iný deň, a vôbec, clostil by sa nemal nasadzovať, len tak, že 10DC nemáš ovulku, tak ťa napchá hormónmi. Teda ak si nemala žiadne problémy. Ovuláciu nemusíš mať presne 10DC, to závisí od dĺžky cyklu a sledovať by ťa mal dlhšie ako jedna folikulometira a dosť 😉

kamillka100
16. nov 2010

@ivca82 ahoj, ja mam pravidelnu MS, takych 27-28 dni, doktorovi som to spominala, nic na to nepovedal, tak teraz neviem, len som mu povedala, ze snazime sa skoro rok a nedari sa, pravidelne mam s manzelom styk a hlavne od 12 do 16 dna, tak ozaj neviem kde je problem, doktor povedal, ze ked je pravidelny sex a hlavne cez plodne dni a nedari sa , tak niekde problem je, ja som chcela sa len opytat, ze ked zena nema ovulaciu su take priznaky ako keby ju mala, lebo ja take priznaky mam aj dokonca ten ciri vytok, no skusim brat tie tabletky a uvidime ci sa podari, len dufam ze nebudu dvojcata 🙂

ivca82
17. nov 2010

@kamillka100 dvojčatká tuším "hrozia" pri clostile 😀 😀 aspoň tak mi dr. povedal 😀 aj my sa snažíme skoro rok 😉 ale ja mám ísť na laparoskopiu, a som to odkladala, ale už mi býva po clostile strašne zle, tak už ho nechcem brať 😖 držím palce nech vám to čo najskôr vyjde 🙂

katarina104
17. nov 2010

@kamillka100 aj keď máš málo folikulov vajíško môže ovulovať, ale môže to byť len občas, keďže druhý vaječník je prázdny, to či si mala naozaj ovulku zistíš len folikulometriou,alebo meraním teploty, clostil by ti mohol pomôcť aby tie folikuli dozreli 🙂

nemko
17. nov 2010

ahojte baby, ma podla vas duphaston vplyv na tehotensky test?

katarina104
17. nov 2010

@nemko nemal by mať 😉

nemko
17. nov 2010

@katarina104 hladala som to doteraz na nete a vsade je napisane, ze nie aj moja Dr mi vravela aby som po dobrati testovala aby som vedela ci ho mam uzivat nadalej tak snad by mi to nekazala keby mal nato vplyv 🙂 dve kocky mi pisali, ze ma vplyv na test tak som to potrebovala overit 🙂

katarina104
17. nov 2010

@nemko 🙂