Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lemge
17. nov 2010

@nemko ahoj,ja som ti uz pisala,ale asi sme sa zle rozumeli 😀 nemyslim si ,ze ma vplyv na teh.test. 😉 mne takisto doktor vravel,ze ho mam uzivat ak bude pozit..-tak ako tebe.tak preto po dobrati D.dokrtori odporucaju spravit test. 😉 🙂 veriiim ze si tehotnaaaa 🙂 drzim palce nech ti to vyjde.
ozaj a skusala si aj iny test ako ten baby?

ivca82
18. nov 2010

@nemko ja som presvedčená, že si tehu, to je kráááásna druhá čiarka 😵 🙂 gratulujem 🙂

nemko
18. nov 2010

@lemge neskusala dnes mam ciarku silnejsiu a idem k lekarovi lebo mam krce v maternici

akrimala
18. nov 2010

@nemko
Taky mi v úterý vyšel slabě pozitivní test, dneska jsem testovala znovu a čárka je silnější.....Taky jsem brala Duphasotn, ale jen měsíc....Tak držím palce 🙂 ! Já půjdu k dr. až tak za 14 dní, minule jsem dělala poplach a bylo to biochemické, tak se nechci zase zklamat. A osobně si myslím, že to na to vliv nemá i v příbalovém letáku píší, že antibiotika, hormony, alkohol neovlivňují výsledek testu.

katarina104
18. nov 2010

@nemko ta utekaj nech ti dá duphaston, aby si nepotratila, daj vedieť pa 😉

nemko
18. nov 2010

@katarina104 krv negativna mam cakat, maternicu mam otocenu a vyzera na tehotenstvo, ale krv negativna nak neviem

akrimala
18. nov 2010

A kolik jsi zkoušela testů, je divný, že v krvi nic a test je pozitivní, měla jsi ducha nebo slabou? Moc držím palce ať ti to dopadne dobře!!!

katarina104
18. nov 2010

@nemko možno ešte krv neukázala, počkaj no veď uvidíš, budem držať palčeky 😉

nemko
18. nov 2010

@katarina104 no je to dost divne, ale musim cakat , dakujem za podporu

katarina104
18. nov 2010

@nemko 🙂

1beruska1
18. nov 2010

muze duphaston snizovat teplotu??? vsude jsem cetla, ze by to melo byt naopak, ale me prijde ze teploty mi po nem nijak moc nestouply a dnes donce teplota poklesla ???

katarina104
18. nov 2010

@1beruska1 duphaston skôr teplotu môže zvýšiť, ak sa ti znížila tak je to možno z poklesu tvojho progesterónu 😉

chlpacik
18. nov 2010

Ja sa asi nikdy nezbavím duphastonu... 😠 ...asi ho budem užívať celý život, lebo bez neho mi menzes nedôjde 😠 , a tak som čakala zázraky s metforminom, že mi ten cyklus upravi a ništ, točím sa furt v kolotoči...
Zajtra som opäť duphastonova...

luca1111
18. nov 2010

ahoj můžu se přidat?

katarina104
19. nov 2010

@luca1111 ahoj pravdaže môžeš 😉

ada1982
19. nov 2010

@slivocka ahoj, ako sa dari? mna tento mesiac riadne stve. meskali zas a ked prisli tak len spinenie normalne 10 dni, tak som cenkla na gyndu a ze si mam spravit test, co som si ale nestihla ist ani kupit lebo sa mi ako na povel ms spustila. Tak som zvedava co sa ide diat dalsie dni...

nemko
21. nov 2010

znova poz test este silnejsi ako vo stvrtok a Duphaston som si dala posledny vo stvrtok vecer, zeby mal vplyv na test????

nathali
21. nov 2010

ahoj baby mozem sa pridat???
duphaston som brala dva mesiace lebo mi vobec nechodi ms musim stale brat nejake lieky alebo ist na vyvolavacku-agolutinu a teraz berem clostilbegit uz treti mesiac ms mi po nom chodila pekne ,foliky pekne rastli 🙂 a aj som oteh.no vyslo to.ak sa nam nepodari teraz oteh tak prechadzam asi zas na duphaston

katy31
21. nov 2010

Ahojte dievčatá. Lekár mi predpísal duphaston, pretože sa snažíme o bábätko a som dva mesiace po kyretáži. Prvá mrška prišla na 28 deň po kyretáži, hneď potom mi nasadil ten duphaston, brala som ho od 17 dna menštruácie 2x1. A dnes na 24 den som začala krvácať. Ešte mám brať zajtra duphaston. A teraz som z toho riadne mimo. Máte niektorá skúsenosť? Žeby sa moje cykli skrátili? Ďakujem.

nathali
21. nov 2010

@katy31 moze sa to stat lebo duphaston ti upravi cyklus aby chodila ms normalne ja som mavala 53-41 dlhe cykly a potom sa mi to dalo do normalu a chodili 28-29DC 😉

katy31
21. nov 2010

@nathali ale ja som mala len krv na papieri, keď som sa utierala. Teraz už hodinu nič. Je to normálne? No ešte počkám, či sa to spustí, ja som myslela, že menzes príde až po dobratí. Ale každopádne ďakujem za uspokojenie. Hneď mi je lepšie.

chersi
21. nov 2010

@nathali Ahojky Nathali, no vidíš to mě duphaston nepomohl i tak si MS chodla jak chtěla, teď už mám v ruce žádanku do centa

nathali
21. nov 2010

@chersi aj nas tam chce dr.poslat ale my este nechceme a skusame to prirodzene ked nam to uz raz skoro vyslo tak sa to musi podarit aj druhy krat a so stastnym koncom 🙂
a co inak jak sa mas???
@katy31 no ved uvidis ze ci sa ti to spusti ale ked tak by som sa porozpravala s dr.nie kazdej babe zabera duphaston

slivocka
22. nov 2010

@ada1982 ahoj adi , ja som teraz 14DC a duphaston zatial neberiem, bola som na foliculometriu v piatok a zatial vaječníky "spia" idem dnes zase tak uvidim, až potom nasadim duphaston ked doktor povie že mam ovulaciu, budem k nemu chodiť cely mesiac 🙂 dufam že sa zobudia 🙂

katarina104
22. nov 2010

@katy31 môže ísť o zahniezďovanie, alebo krvácanie z prebytku progesterónu, ktorý duphaston obsahuje 😉

katarina104
22. nov 2010

@nathali ahoj duphaston cykly upravuje ale môžu byť anovulačné to znamená bez ovulácie, ak sa dá skôr ako je ovulácia potvrdená 🙂 najprv treba potvrdiť ovuláciu a potom nasadiť duphaston,ak máš dlhé cykly, chyba môže byť inde robili ti hormonálny profil? a keď sa ti to neudržalo brala si v tom čase duphaston?

katy31
22. nov 2010

@katarina104 ahoj, no keby to bolo zahniezdovanie, to by bolo priam uuuuuzasne.... ale toto je divne, uz druhy den... dokonca dnes mam take male bodky, ako spendlikove hlavicky, ako male zrazeninky, uplne drobne.. a fliacik krvi sem, fliacik krvi tam... a nic dokopy... uz druhy den. Tej prvej alternative moc neverim, lebo 17 DC som mala folikul 27 mm a lekar hovori, ze uz nepraskne, ze je to anovulacia. Na druhy den ale maly ruzovy fliacik... a potom nic.. Ak toto bola ovulka, tak este mozno ano... proste po tej kyretazi mam pocit, ze vobec nefungujem... Tak uvidime, čo sa stane, 28 DC a MS mam dostat az v piatok. Dnes rano som dobrala posledny Duphaston. Vcera, na 24 DC som si robila test a bol biely ako sneh. Asi to druhe bude skor. Kazdopadne dakujem.

katy31
22. nov 2010

@katarina104 a este sa chcem opytat. Na hormonalny profil mozem ist, aj ked uz beriem Duphaston? Ja mam ist, len som si v tej rychlosti nasadila Duphaston a zabudla sa opytat lekara. Neovplivni uzivanie Duphastonu vysledky? Dakujem.

nathali
22. nov 2010

@katarina104 neviem ci mi robil hormonalny profil ale krv mi bral a ked som bola tehu tak som nebrala nic to som mala len clostilbegit prvy mesiac uvidim co mi povie teraz vo stvrtok

monilik
23. nov 2010

ahojte, mozem sa pridat? som v cca 5tt+4 tehotenstva a lekar mi predpisal Duphaston ako prevenciu pred potratom, hoci som nikdy nemala ziadne problemy s cyklom a ms ani bolesti a momentalne tiez nepocitujem ziadnu bolest v podbrusku ani krvacanie nemam ani spinenie. ☹ precitala som si cely pribalovy letak a vsetky tie neziaduce ucinky ma skoro polozili. neviem ci je tak nutne aby som ho uzivala ak mi nic nie je??? poradte prosim ak viete, lebo sa z toho scvoknem. mam pocit ze doktor to predpisuje kazdej zene v skorom stadiu tehu bez ohladu na to ci ma nejaky problem... ☹