Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kamillka100
23. dec 2010

@rasss este som zabudla a brala si aj clostilbegyt?

rasss
23. dec 2010

@kamillka100 nie clostilbegyt som nebrala. Dufik som brala len prvy mesiac, ale bolelo ma velmi brucho, prsia a bola som velmi unavena... MS som dostala na treti den po vysadeni.
Urob test, ak budu // bude to nadherny vianocny darcek 😉

rasss
23. dec 2010

@kamillka100 ak som dobre pochopila, Ty si vobec neovulovala a hned prvy mesiac brania clostilu si mala ovulku? Super 😉 Chodila si na folikulometriu?

kamillka100
23. dec 2010

@rasss joj velmi by som si to priala po roku snazenia 🙂 , zda sa mi to velmi dlha doba

kamillka100
23. dec 2010

@rasss ked som prisla k dr. na 10 den na ultrazvuk, tak mi povedal, ze neovulujem, tak mi dal clostilbegyt aby som zacala brat od 5 dna menst. a bola som u neho aj na folikulometrii a jeden mi dorastol a vypocital mi, ze by mi mal prasknut na 13-14 den a na 15 som zacala brat duphaston

rasss
23. dec 2010

@kamillka100 Tak drzim palce 😉 Ale pockaj radsej do rana a urob s prvym rannym mocom, vtedy by mala byt hladina hcg vyssia.

kamillka100
23. dec 2010

@rasss tak radsej rano, mas pravdu, mozno aj zajtra dostanem a usetrim TT 😀 tak prijemne sviatky

martina2001
23. dec 2010

@kamillka100 ahoj, presne tak som to mala aj ja a hneď po prvom mesiaci sa nám to podarilo. Držím palce

rasss
23. dec 2010

@kamillka100 a to z jedneho ultrazvuku na 10DC usudil, ze neovulujes?! Ale ved mnohe baby, napr. aj ja maju ovulku po 20DC... A na tej folikumetrii potom uz nekontroloval ci praskol alebo nie?

kamillka100
23. dec 2010

@martina2001 no dufam, ze to konecne vyjde, velmi by som si to priala, ale aj ty si mala take bolesti tyzden pred mrchou a potom ustupili? ja som nikdy take bolesti nemala, len pocas menstruacii

kamillka100
23. dec 2010

🙂 @rasss vobec, vsak i ja som mala z toho zly pocit, mohol mi kazat prist aj po ovulke, tak dufam ze bola, bolel ma strasne aj vajecnik, tak uvidim, mam prist zase na 10 den na ultrazvuk tak uvidime, urcite sa budem pytat aj po ovulke a este k tej ovulacii, ja som citili, ze ju nemam, i napriek tomu, ze som mala ten hlien, robila som si aj ovulacne testy a ukazovali mi tak divne, v jeden den, ze mam ovulku a na druhy den nic, na treti zase, merala som si aj BT a mala som stale rovnaku, tak uvidime

martina2001
23. dec 2010

@kamillka100 ja som ich tiež mala a aj po ovulke

rasss
23. dec 2010

@kamillka100 fakt "super" doktor... 😠
super, ze si merala teplotu 😉 A tento mesiac si mala podla teploty ovu na ktory den?

kamillka100
23. dec 2010

@rasss ja som si merala, este pred branim clostilbegytu, teraz tento mesiac som si nemerala, lebo dr. mi povedal kedy mi folikul praskne, asi mi aj v ten den praskol, mala som strasne bolesti a palenie, ale ci sa podarilo, tak neviem, akurat teraz ku koncu som si zacala merat BT, tak stale mam 37,2, uz 5 dni, ale pred mrchou je stale zvysena, tak uvidim, tento cyklus si BT urcite merat budem, nebudem sa spoliehat na dr.

rasss
23. dec 2010

@kamillka100 a mozno ani nebude treba, ak vyjdu na testiku // 😉

kamillka100
23. dec 2010

@rasss no neviem, neviem, nejako ma zacalo boliet brusko ☹ , ale test ma strasne laka

rasss
23. dec 2010

@kamillka100 tak urob rano ak nedostanes MS ten najcitlivejsi. Drzim palce 😉

kamillka100
23. dec 2010

@rasss no skusim a potom dam vediet 🙂 ,mam 10 s citlivostou

evaav
27. dec 2010

Ahoj holky našla jsem Vaši diskuzi a chtěla bych se zeptat.Doktor mi nAPSAL dUPHASTON mám nepravidelné cykly vždy jsem cjodila na aglutinové injekce.V roce 2007 jsem podstopila IVF a mám z něho Verunku,ted se snažíme o další mimčo,Ket a další IVf bohužel nevyšlo 🙄 .Ted v listopadu jsem podstopila laparoskopii a byl mi odstraněn levý vejcovod a měla jsem veliký zanět skoro po celé levé sraně až ke střevům.Ted bych měla být ok kromě té levé strany ktrá už je k ničemu,ale pravá funguje jak má a prý mám ted ty vaječníky pěkně nabuzené.Jenže já od laparky tabyla 8.11 nedostala menzes doktor mi dal injekci a nasadil ten Dubhaston,tak se chci zeptat ná to vliv na ovulk a kdy by chom na tom měli pracovat?Jestli chápete

mariettka27
10. jan 2011

ahoj evaav,a ako užívaš ten duphaston?...ja od 14DC...bez neho by som nemala pravidelný cyklus a vraj podporuje otehotnenie...: 😉

katarina104
10. jan 2011

@mariettka27 no tak duphaston otehotnenie nepodporuje iba zahniezdenie 😉 mal by sa brať až po ovulácií,pretože obsahuje progesterón, ktorý vylučuje žlté teliesko po ovulácií, ak máš teraz akože pravidelné cykly tak to môže byť bez ovulky a z vysadenia dufíku krvácaš 😉 ak nemáš ovulku na 13DC alebo 14DC tak ho ani neber 😉

mariettka27
10. jan 2011

@katarina104 tak neviem,každej asi lekár povie iné...ja ho beriem už 4,5 roka a povedali mi to dvaja od seba nezávislí lekári,že podporuje otehotnenie a samozrejme aj to zahniezdenie 😉 ...keby som ho nebrala,tak mám menzes asi tak 3x v roku 😀 ,čo by mi za iných okolností aj vyhovovalo.....ale nakoľko chceme dieťatko,tak pekne poslúcham a beriem 😀

azeretka
13. jan 2011

Ahojk holky, najde se tady některá, která po Duphastonu otěhotněla? Dnes mi ho gynekoložka napsala na podporu žlutého tělíska a pokud se do 3 měsíců nezadaří, tak nás pošle do caru? Tak prosím o kladné zkušenosti, můžu alespoň doufat? Moc děkuju 😉

katarina104
13. jan 2011

@azeretka otehotnenie s guphastonom je minimálne, náhodou je ovulka 14DC a dúfík nasadení v tento deň tak áno, ale ak je dufík nasadení pred ovulkou, tak môže ovulku zablokovať, ale nemusí ak je hladina progesterónu veľmi nízka, a po ďalšie duphaston obsahuje progesterón, ktorý mení kvalitu hlienu krčka maternice ktorý je potrebný na pohyb a výživu spermijí ktoré v ňom prežívajú ak sa hlien zmení na hustejší kvôli progesterónu tieto spermije by museli byť veľmi pohyblivé aby sa tam dostali je to možné do 2 dní po ovulke 😉 čiže teoreticky so 2 dní po nasadení dufíka, ale poznám prípady, kedy ženy mali ovulku počas brania dufíka a potom ranné potraty, pretože treba si uvedomiť, že to čo sa stane pred ovuláciou, môže ovplyvniť poovulačnú časť cyklu, napr. ak sa vaječníkový folikul pred ovuláciou správne nevyvinie, môže tiež nedostatočne fungovať po ovulácií pri vylučovaní progesterónu 😉 tento odporúčam užívať po ovulácií potvrdenej folikulomertiou, alebo meraním teploty či sledovaním hlienu krčka maternice a stanovaním ovulácie 🙂

azeretka
13. jan 2011

@katarina104 moc děkuji za info, já řekla doktorce, že ovulku mívám cca 17 až 19.DC a ona mi ho předepsala užívat od 18.DC, takže možná uvažovala, že by to mělo být po ovulaci, těžko říct, neodůvodnila to 😠 . BT si měřím, takže nehledě na to, co doktorka předepsala budu raději čekat na potvrzenou ovulku 🙂 Ikdyž, má to háček, že ovulka proběhla se dozvím až den po, tak jestli to zas není pozdě na tvorbu žlutého tělíska?

katarina104
14. jan 2011

@azeretka no je dobré, že si meriaš teplotu to že bola ovulka sa dozvieš až za 3 dni po nej, 😉 musí tam byť ten vzostup potvrdený o min.0,2°C 3 dni po ovulke 😉 ináč to nezistíš teplota môže stúpnuť, ale môže opäť klesnúť, závisí od hormónov 😉 to že dáš dufík až na 3 deň po ovulke nevadí,ak ovu bola, tak žlté teliesko plní svoju funkciu, ak nebola tak smola ani tehu nebude 😉ak zle plní svoju funkciu tak to je preto lebo aj pred ovulkou bolo niečo zle, napr. nedozretý folik a pod. a to by sa ani tehu neudržalo, a bola by tam chyba plodu 😉cyklus môžeš mať aj dlhší to nevadí, nemusí byť ovu na 14 alebo 16 deň, ovulka býva po výskyte hlienu ktorý sa mení zo dňa na deň a býva číry a naťahovací takýto napr. 🙂, ak sa ten hlien zo dňa na deň zmení na hustý biely lepkavý tak ovu je v ten deň,alebo ak je sucho 😉

azeretka
14. jan 2011

@katarina104 hezky si to sepsala 😉 U mě jsem tak moc natahovací hlen nikdy nepozorovala, kolem období ovulky mívám asi jen vodnatý hlen, někde jsem četla, že by pro otěhotnění měl být také ok...čípek nesleduju vůbec, připadá mi pořád stejný, jen je bčas posaděný výš nebo níž..takže se soustředíš opravdu především na teplotu.
Píšeš, že pokud je něco špatně se žlutým tělískem, tak je to zapříčiněno již před ovulací..to mi moc nehraje, protože pak by ty léky brané na podporu ŽT po ovulaci postrádaly smysl, když je něco v nepořádku již před ovu a již by ničemu nepomohly..jsi si tím jistá?
Já snad někde včera četla, že žluté tělísko začně fungovat až následkem proběhlé ovulace.....??
No asi je to jedno. Stejně něvěřím, že se s nějakým Duphastonem stane po roce zázrak ☹

katarina104
14. jan 2011

@azeretka ten hlien je veľmi dôležitý pri otehotnení,vyživuje spermije a pomáha im dostať sa tam kam majú 😉 môže ho byť aj menej ale mal by byť 😉 ak nie je a je určite ovulka tak styk k počatiu nedôjde ☹ ,môže byť poškodený následkom užívania hak, alebo kyretu a pod 😉 treba papať vitamíny, omega tri mastné kyseliny, a E, A, zinok, C a selén 😉 vo vyváženom množstve a niekomu pomáha grepový džús 😉 duphaston je na to aby skypril sliznicu maternice a pomohol udržať tehu, preto ten progesterón 😉 ak folik nepraskne tak ani ovulka nie je ani k tehu nedôjde aj to sa stáva 😉 ak sa folik správne nevivinie pred ovulkou, môže nedostatočne fungovať po ovulke pri vylučovaní progesterónu, niekedy to býva to po pôrode 😉keď sa cyklus rozbieha 😉 mám vo fóre baby ktoré otehotneli takýmto spôsobom, že sme tú ovu sledovali a na 3 deň sme dali dufík

azeretka
14. jan 2011

@katarina104 jejda, teď jsi mě teda vyděsila, že bych neměla vůbec plodný hlen? 😲
Ale vždyť plodný hlen je pouze 1 den, ale plodných dnů jsou celkem cca 4, snad 2 dny před ovulkou a den po ovulce...týýjo, tak teď si připadám dost pitomě, jdu to někde nastudovat. To by tedy mohlo znamenat, že k ovulaci u mě dochází, ale nedostatkem plodného hlenu se nedostane spermie k vajíčku....hmmm, já věřila, že jak je každá ženská jiná, tak i plodný hlen se u každé projevuje jinak, u některé je více natahovací u jiné méně, ale plodné jsou oba... 😠
týýjo, ale mám za to, že jsem snad někde četla, že ne každá ženská má vyloženě ten bílkovitý hlen, tak jsem to dál neřešila 😒

katarina104
14. jan 2011

@azeretka takto každej ovulke musí predchádzať hlien a to takto popíšem jeho zmenu: najpr. je nepriehľadný, lepkavý, postupne sa mení na vlhký, mokrý, klzký a dá sa vytiahnuť do vlákna, ktoré sa netrhá. Môže byť jasný, priehľadný alebo zafarbený krvou, a preto je žltý, hnedý, ružový alebo červený. Aj keď je ho málo, že ho nemožno vidieť, spôsobuje pocit klzkosti, hladkosti ktorý jasne potvrdzuje jeho prítomnosť, a preto ho netreba hľadať na krčku maternice,je aj na rodidlách 😉 ak je len lekavý a žltý alebo biely po celý cyklus, tak mohla ovu byť iba v tom prípade ak je poškodený krčok,a netvorí vhodný hlien 😉 alebo je cyklus neplodný, napr. malým množstvom esterogénov a ešte ovu nebola, ovulka môže byť aj neskôr aj v 25DC napr.tým, že dáme dufík tak ovulku neurýchlime, jedine spôsobime krvácanie za poklesu progesterónu 😉 ak stúpajú estrogény znamená to že rastie sliznica maternice a mali by dozrievať folikuly 😉 tie však môžu prestať rásť, ale ku krvácaniu v cykle môže dôjsť poklesom estrogénov a tým k odlúčeniu sliznice, to je pri dlhých cykloch a vtedy je prítomný plodný hlien ktorý občas zmizne a znovu sa objaví 😉