Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lenka_tomi
31. jan 2011

Ahojte, ja som brala Duphaston 5 cyklov na úpravu menštruačného cyklu. Prvé štyri mesiace bolo všetko ako hodinky a potom prišlo predmenštruačné krvácanie a dlhá menštruácia. Začali ma bolieť obidvy prsníky a urobilo sa mi na spodnej časti líc akné, po ktorom mi ostali malé jazvyčky. Ďalšie balenie som už nezobrala, zmenila som doktora a tento nový začal všetky vyšetrenia odznova, tak som zvedavá, čo porieši on. 🙂
Každopádne prečítala som si aj vedľajšie účinky toto lieku a tam boli rozdelená do kategórií, jednak podľa jeho účinkov a potom podľa frekvencie výskytu. Ja som bola v kategórii nežiadúcich účinkov, ktoré sa vyskytujú len veľmi zriedka, takže tento liek je dosť individuálne, presne tak ako je každá z nás iná. Treba sa sledovať a ak niečo nie je v poriadku, treba to riešiť.

steffany
31. jan 2011

ahojte..no ja uz svojmu telu prestvam rozumiet. Brala som Duphaston a Agnucaston po dobu 3 mesiacov. Druhy mesiac prisla mrcha presne na 28 dni. Tento treti mesiac si mrcha dava nacas. Cakala som ju v sobotu (na 28DC), co bol 3 ti den po vysadeni Duphastonu a zatial nic. Dnes som uz 5 ty den po vysadeni Duf a nic.
Nerozumem.....Namiesto toho uz 2 dni vytok biely hustejsi a teploty normal...Ako si to mam vysvetlit ? hmm ?

marikac
1. feb 2011

@steffany a co na to tehotensky test?

steffany
1. feb 2011

@marikac test je negativny...a..naznaky mrsky nikde ...bola som potesena ako sa mi v 2 hom mesiaci upravil cyklus a tento treti mesiac bude zrejme opat oneskorenie ...

marikac
3. feb 2011

@steffany tak ako? dosla?

steffany
3. feb 2011

@marikac nedosla....urobil si este jeden test ale az v nedelu....nerozumem. Zvykne po Dufiku meska mrcha????

hmm ??

evaav
4. feb 2011

Ahoj holky dnes je to 12 den co jsem dobrala Dubhaston a mrcha taky furt nikde,myslíte,že je to normální?Je fakt,že ta předchozí mrcha mi trvala snad tři týdny byla to první po laparoskopii.Ale,to by snad vadit nemělo ne?nevím jak mám dlouho ještě čekat test jsem si nedělala to mám strach z obou variant,ale těhotna asi nebudu taky ám zasebou chřipk,ale to už je skoro týden co jsem bez horeček tak nevím.

katarina104
4. feb 2011

@steffany po dufíku by si mala dostať mrchu do 7 dní, tak urob test v nedeľu a uvidíš buď príde mrcha alebo tehu 😉

katarina104
4. feb 2011

@evaav skús test z ranného moču môžeš byť tehu 😉

steffany
4. feb 2011

@katarina104 test som robila nakoniec dnes rano a bola jedna ciarka ☹...od vysadenia dufika ubehlo uz 9 dni...tak neviem...pouzila som mama test....tak, fakt nechapem...v pondelok asi zbehnem k dokimu...alebo nejake ine vysvetlenie by bolo ? hmm? dik

evaav
4. feb 2011

@steffany -kokám jsme na tom podobně mě už to mešká 12 den test jsem ještě nedělala,ale u mě by to byla fakt náhoda protže já mám s těhu dost problémy teda alespon svou první dceru mám po IVF,ale po laparce mi ekli že jsem v pořádku no ale nevím no asi ho brzo udělám at mám klid ještě počkám do neděle.

steffany
4. feb 2011

@evaav no uvidime...my sa snazime kratko a neverim, ze by to prislo takto skoro...to tehu. Na druhej strane po vsetkych info, co som precitala, tak po Dufiku by mala prist mrska hned...

katarina104
5. feb 2011

@steffany môžeš mi napísať ktoré dni cyklu si ho brala? mohla si mať ovulku neskôr, skús test zopakovať tak za 3 dni 😉

steffany
5. feb 2011

@katarina104 brala som ho od 11 do 25 dna cyklu, tak ako hovori letak....V tom case som brala taktiez aj Agnucaston-na 1 fazu cyklu, nakolko som mala zvyseny prolaktin, ale to je na prirodnej baze.Viem, ze podla Tvojho nazoru moze Duf. zablokovat ovulku, ale ja o tom nie som presvedcena....Inak, mohla som mat ovulku neskor - ktory den cyklu to moze byt najneskor ? Mrsku som mala 2.1....Dik

katarina104
5. feb 2011

no ťažko ti poviem kedy si mala ovulku, dufík ju nemusel zablokovať,ak si mala viac estrogénu a menej progesterónu aj s tým dufíkom, tak tá ovu mohla byť 😉 nestáva sa to často ale stane sa, možno to spôsobil ten prolaktín 😉 škoda, že si nemeriaš teplotu boli by sme vedeli kedy bola ovu , po nasadení dufíka sa šanca na tehu znižuje,aj kvôli hlienu ktorý sa mení prostredníctvom progesterónu na nelodný 😉 LF môže byť 11-16 dní od ovulky, to kedy ovu bola ti presne nepoviem, ak by bolo dnes menej ako 10DPO test neukáže ak viac tak by už ukázal, len si ten test zopakuj ešte za 3 dni ak nič tak choď k doky 😉 na zníženie prolaktínu je dobrý B6+magne 😉

steffany
5. feb 2011

@katarina104 ja si teplotu meriam praveze ale mam v tom zmatok....mozem Ti poslat graf...ok ?

steffany
5. feb 2011

@steffany
zacala som vsak neskor...to je taky pokusny graf 🙂

steffany
5. feb 2011

@katarina104 zacala som vsak neskor...to je taky pokusny graf....

katarina104
5. feb 2011

@steffany super to si mala hneď a ešte je dôležité, chcem sa opýtať o koľkej meriaš a kde? v ústach, pošve?stále v rovnakom čase?tie ečka sú adnucaston?

steffany
5. feb 2011

@katarina104 meriam o 7 mej, v ustach , stale v rovnakom az na par vynimiek (kedy bola aj vyssia teplota ☹ 25.1.
Ecko ne estrogen, P je progesteron

katarina104
5. feb 2011

@steffany no škoda, že ten graf nie je celý, ovulka mohla byť ten 17DC ale skôr nie ako áno, pretože ak aj by bola tak by ti už ukázalo tehu alebo by si dostala mrchu 😉 dnes ráno si mala akú teplotu? ovu mohla byť aj teraz ten 33 Dc mala si niekde teraz mokro hlien alebo klzko? číry hlien? teraz máš sucho? 😉 napíšeš my kedy bol styk?

steffany
5. feb 2011

@katarina104 http://www.fertilityfriend.com/home/3337a1
tam je to teraz vidiet....formou PM.....mam vlhko ale je to kremove...na 28 den to bolo egg ale sa mi nezdalo, ze tak neskoro...

sachmette
5. feb 2011

@lenka_tomi nuž, mám presne takú skúsenosť ako ty. všetky príznaky čo si napísala sa vyskytli aj u mna, ale ja ho beriem ešte len prvý cyklus a krvácanie stále nie a nie skončiť. chystám sa to riešiť a nasledujúci týždeň zájsť za doktorkou. no poriadne ma tie tabletky naštvali.

katarina104
5. feb 2011

@steffany no ten styk tak často nie je dobrý , poviem ti ovulka nebola ak bola tak teraz 33 DC, ale to nemôžem ešte potvrdiť, aká teplota bola dnes? môžeš sem hodiť foto toho hlienu ? ťahá sa to? ďakujem 😉

katarina104
5. feb 2011

@steffany určite si kúp tieto vitamíny a papaj menej živočíšnych tukov, a kúp si aj vitamín E, zinok, a ten B6+magnezium, papaj aj vlákninu, uvidíš že bude dobre 😉 a ten dufík môžeš vynechať, progesterón zvyšuje aj B6 😉

zuzinr
5. feb 2011

ja som tiez brala Duphaston, hned ako lekar potvrdil tehotenstvo, brala som ho tusim tiez do 12tt, koli tomu aby sa udrzalo tehotenstvo, priznaky som nemala z uzivania ziadne aspon ja som nic nepocitila 🙂

steffany
6. feb 2011

@katarina104 dikes. uvidime, co povie zajtra Dr. vitaminiky samozrejme papam a este si dokupim tu magneB6. dakujem...🙂

nathali
7. feb 2011

ahoj baby potrebovala by som poradit
dnes som 25DC a uz asi 4 dni slabo spinim a mam pocit ze nam to asi vyslo sestricka mi napisala duphaston a ja neviem ako ho mam zacat brat ked sa normalne berie od 16do 25DC ???

lenka_tomi
7. feb 2011

@sachmette Tak to mi je ľúto. A už prvý cyklus. Ja som to aspoň 5 cyklov vydržala. Ale ten posledný krát, tak to ma dorazilo. Každopádne, uvidíš ako dlho budeš mať krvácanie ale ak to bude dhšie ako si zvyknutá, choď aj vtedy, keď budeš krvácať. Ja som doteraz nahnevaná na to akné,hlavne na tie jazvyčky, ktorých sa už zrejme vôbec nezbavím. Teraz ako som písala som u nového doktora, ten veľa toho nenahoroví, ale keď niečo povie, je to jasné. Hneď ako prvé mi povedal, že žiadny Duphastom mi predpisovať ako predchádzajúci doktor nebude, ale uvidím čo vymyslí, lebo určite mám nejakú poruchu, keďže naposledy keď som u neho bola mi dali Agolutínovú injekciu po ktorej som do 6 dní dostala menštruáciu a na 15 deň od prvého dňa menštruácie mám zas prísť, aby zistil presne čo ďalej.
Každopádne, choď k doktorovi, veď si určite výnimočná keď aj u teba sa objavili príznaky, ktoré máva len jedna z 1000,a ko je to v tej príbalovej informácii. Držím palčeky.