Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

majka_3
27. mar 2011

@lucka_0906 ahoj videla som ze si sem pisala ze si brala duphaston a potom si presla na clostil. a znovu mas nepravidelny cyklus? s toho clostilu? bo ja teraz prvy mesiac mam clostil a dufam ze mrcha uz nepride 😀 😀

tlucka
27. mar 2011

@majka_3 duphaston beriem prvý mesiac. Tehotná asi nie som, robila som si test. A mrchu potrebujem dostať, lebo vo štvrtok mám isť na laparku. Aj víno pijem, aj horúce kúpele praktizujem, aj alchemikový čaj pijem, a stále nič...

majka_3
27. mar 2011

@tlucka hmmm....tak potom neviem...mne vzdy vino zaberie ked sa nemohla mrcha spustit...a nejedz ani kysle bo to pozastavuje.... no tak drzim palce nech ti to vide ako chces 🙂 len sa nezaoberaj stym ze musi prist..musiii..lebo vtedy na just nepride 😉

tlucka
27. mar 2011

@lucka_0906 ahoj, beriem iba prvý mesiac. Môj cyklus je čoraz divnejší. Mávam cyklus od28-33 dní, lenže minulý mesiac som mala 39 dňový a z HP mi vyšiel, že bol anovulačný. Teraz mám už 35 deň a stále nič. Už som si robila aj test, ale bol negatívny. Tak tento mesiac asi ovulka zase nebola a celé sa mi to zase posunie. Trápi ma to kvôli termínu na laparku, ja už to nechcem odkladať 😠
Chcem už vedieť, na čom som...

oknosmas
27. mar 2011

ahojte, mali ste aj citlive prsia pri uzivani duphastonu?

ivca82
27. mar 2011

@oknosmas ja áno a strašne 😅

oknosmas
27. mar 2011

@ivca82 tak parada...ja asi vychytam vsetky vedlajsie ucinky 😉

lucka_0906
28. mar 2011

@majka_3 cau maji..ja beriem Duphaston stale asi rok bez prestavky. Do toho som brala Clostil, a vtedy sa mi o par dni posunul cyklus. Ale teraz som mesiac bez Clostilu a MS nikde 😠 Samozrejme aj test negativny.
Lekarka vravela, ze Clostil vie posunut o par dni cyklus.ale az takto? Som dnes 40ty den 😢

lenik_25
28. mar 2011

@oknosmas Moc děkuji za odpověď. 😉

majka_3
28. mar 2011

@lucka_0906 fuu..a nebola si u dr ze co je ked tolko meskaju? no..takze ked budu meskat ziadne haloo.. 😒 no nevadi...ved test by mi to mohol ukazat ked otestujem v ten den ako mam ms dostat..nie? za tie // by som dala hocico...dokonca aj rezna by som sa vzdala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucka_0906
28. mar 2011

@majka_3 idem vo stvrtok k lekarke, tak budem mudrejsia. TT negativny, takze nehrozi. Rezna by som sa veru vzdala.. s radostou 😀

lenik_25
28. mar 2011

Holky a prý se po duphastonu hodně přibírá na váze. Je to pravda?

lienka1
28. mar 2011

@lenik_25 ja uzivam Duphaston uz asi 4mesiace a okrem "tehotenskeho" priberania som si nevsimla nijaky rapidny prirastok vahy

lenik_25
28. mar 2011

@lienka1 Tak to mě docela uklidňuje. Jiná holčina mi psala, že po tom vždycky přibere ☹ A já už tak vážím hodně. Jako pro miminko se obětuju, ale mrzelo by mě to.

lenik_25
29. mar 2011

@lienka1 A ty jsi dostala duphaston už jako těhotná nebo ti naopak pomohl otěhotnět (udržet) hned v začátku? Já jsem ho právě dostala na udržení a beru ho od ovulky 10 dní. Dneska jsem začala.

janii
29. mar 2011

Ahojky holky, já beru duphaston už 1 a půl roku, nepřibrala jsem po něm nic. Vždy mi fungoval jako hodinky, 10tý den večer jsem vždy dobrala poslední tabletku, dva dny potom nic a vždy třetí den během dopoledne přišla MS. Za rok a půl se mi nestala vyjímka až tento měsíc, dnes je to už 7mý den vynechané MS, zkoušela jsem test a negativní, tak nevím co se děje :( Máte někdo podobnou zkušenost, popřípadě nevíte co může být příčinou vynechání?

lenik_25
29. mar 2011

@janii Člověče, kdybys neměla negativní test, tak bych řekla, že jsi těhotná. Takhle bych si asi zavolala k doktorovi, co ti duphaston píše.

janii
29. mar 2011

@lenik_25 Zítra ráno jdu na krev i na UTZ tak jsem zvědavá. Otěhotnět chceme, ale nebudu to lámat přes koleno, spíš mám strach že když to nedorazilo a nejsem těhu, že můžu být nějak nemocná nebo já nevím.. Jsem z toho fakt vyvalená protože tohle se mi s Duphastonem ještě nestalo.

lenik_25
29. mar 2011

@janii Tak hlavně dej vědět, jak jsi dopadla. Neboj, já si nemyslím, že by to bylo něco vážnějšího. Možná budou muset jen pro jednou píchnout vyvolávačku a třeba ti duphaston změní po takové době na něco jiného.

lienka1
29. mar 2011

@lenik_25 ja som po konizacii krcku, tak mi ho doktorka preventivne na udrzanie predpisala od zaciatku tehotenstva

lenik_25
29. mar 2011

@lienka1 Aha, tak to chápu. Tak to je fajn, že máš doktorku, která ti takto vyjde vstříc. Já měla takovou, která mě chtěla nechat čekat na další potrat a revizi, než mi něco napíše. Tak jsem se objednala do CAR (Stellart) a přešla k MUDr. Schmitzovi úplně. A jsem ráda. On je prostě kapacita. Hned napsal duphaston, zkontroloval ovulaci a zajímal se.

janii
29. mar 2011

@lenik_25 Určo dám vědět hned jak se vrátím, sama jsem zvědavá co se děje. Vy se snažíte už dlouho o prcka?? U prvního vám otěhotnění taky trvalo??

lenik_25
29. mar 2011

@janii Tak jo, zítra písni.
No Daneček byl přes antikoncepci (Lindynette), takže jsme si mysleli, že kolem mě i u druhýho bude stačit pomalu projít a budu těhotná. A ono ejhle. Snažíme se asi rok a čtvrt. Loni v srpnu jsem otěhotněla, ale mimi se nevyvíjelo, pak zabušilo srdíčko, aby mi udělalo radost a za 4 dny byl konec, v 9tt jsem šla na revizi po zamlklém potratu. Teď se snažíme znovu, ale v lednu i v únoru to nevyšlo... slabá druhá čárka na testu, týden vynechání MS a pak konec. MUDr. Schmitz v CAR mi řekl, že to byla biochemická těhotenství, že se mimi prostě neudrží a odejde ještě s MS. Tak proto kontrola, kdy je OVU a pak hned po ní duphaston na udržení. Tak asi tak můj příběh...

janii
29. mar 2011

Zajímavý příběh 🙂 Já to mám trochu podobný. 😀 Honzík je takový to neplánovaný dítě, který se nám po roce chození "rozhodlo" ukázat směr našeho dalšího života a ejhle ono to zatím i docela klape a vychází, dokonce se nám to tak zalíbilo že bysme chtěli druhé. Tento měsíc už je to rok a půl a pořád nic. V listopadu jsem byla na laparoskopii a hysteroskopii a tam zjistili že u mě neprobíhala ovu, takže vše zpravili, je vše jak má, ale pořád nic. Věřím ale že je to v hlavě, prostě když člověk moc chce tak to prostě nepůjde i kdyby se na hlavu stavěl. Příští měsíc měním zaměstnání, nové prostředí, kolektiv atd. a okolí tvrdí že se v nové práci moc neohřeju a nastoupím na mateřskou. Teď je to tak trošku i dilema 😀

janii
29. mar 2011

@lenik_25 Zapomněla jsem dát odpovědět 🙂

lenik_25
29. mar 2011

@janii Tak tomu, že se to povede, když se na to nemyslí, nevěřím a i to nerada slyším. Nevím, jak to máš ty, když se taky tak dlouho snažíte. Navíc v tom srpnu 2010 jsem po miminku toužila a vyšlo to, otěhotněla jsem, i když bohužel se špatným koncem. Takže se neboj, i když budeš chtít, jednoho dne to vyjde.
My jsme Danečka měli přesně na 5. výročí našeho "spolubytí" a po 7 letech jsme se vzali.
Prosím tě a oni nepoznali, že nemáš ovulaci už z utz? To se jen ptám, nevím, jak to chodí. Já ovulku mám a bylo to na utz vidět (folikul na pravém vaječníku).
Držím palce v novém zaměstnání, ať se ti tam líbí! 🙂

janii
29. mar 2011

@lenik_25 Mě právě na nic takového před tím neposílali, dr. mi řekla že když první šlo, tak že musíme rok počkat. No a po roce mě rovnou poslala na ten zákrok.Hodně kamarádek radí ať přejdu k jinému dr., ať slyším názor někoho jiného atd. ale zatím si říkám že "hrotit" to nebudu, že počkám ještě do konce tohoto roku, uvidím co se bude dít a pak bych přešla. Já si myslím, že u mě hodně ta psychoka funguje, i když úplně nesnáším jak mi někdo řekne "Nesmíš na to tolik myslet.", za to bych asi i zabíjela 😀 Copak to jde na to nemyslet když si to člověk tolik přeje?!?! 😖 Pokud ano, ať mi někdo řekne jak 😉

lenik_25
29. mar 2011

@janii To víš, že to nejde. Maximálně tomu nevěnovat pozornost 24 hodin denně a užírat se tím... to jde. Já se motám kolem Danečka, baví mě i jiné věci, takže vypnu. Ale to víš, že mě to každý den aspoň na chvilku napadne a s blížícím se termínem MS to přemýšlení o mimi sílí... Je škoda, že ti gyndař nedělal utz, protože na tom jsou vidět folikuly a může ti říct, kdy bude přesně ovulka. Ale moje gynekoložka se o tohle vůbec, ale fakt vůbec nezajímala... tak jsem sebrala odvahu, svejch pár švestek a šla do CAR k super doktorovi. On totiž nedělá jen asistovanou reprodukci, ale má i gynekologickou ambulanci. Tak jsem teď u něj a papíry si od mojí gynekoložky vyžádá sám. Mrkni na www.stellart.cz. Tam teď jsem super!!! A hlavně se tak me mně chovají jak k členovi rodiny, já bych tam klidně strávila celej den 😀

janii
29. mar 2011

@lenik_25 😀 já mám taky perfektní gyndařku, my si spolu píšeme i přes facebook 😀 Já jsem z malého města (Rožnov pod Radhoštěm) a nejbližší takové místo je od nás v Olomouci, takže dost z ruky. S tím blížícím termínem máš pravdu, po MS si na to skoro ani nevzpomenu, při ovu už mi to v hlavě šrotuje a po dobrání duphastonu, ty dva dny vždycky než přišla MS to byl konec, to už mi většinou i hrabalo 😀 Zkoušíš si někdy dělat test i před MS?

majka_3
30. mar 2011

@lucka_0906 Ahoj Luci. no co ms nikde? 🙂 drzim palce aby to dopadlo ako chces 🙂