Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lucka_0906
30. mar 2011

@majka_3 Cau Maji.. si predstav..vcera po 41 dnoch dorazila 🙂

majka_3
30. mar 2011

@lucka_0906 Luci.... je to mrcha..... 🙂 buduci mesiac ju obe dame dole 😀 i ked ja som este nedostala....a dufam ze ani nedostanem 🙂

lucka_0906
30. mar 2011

@majka_3 hehe..to by som najradsej aby sa neukazala najblizsich 9 mesiacov 🙂 Kolko sa snazite a ktory si dnes den?

majka_3
30. mar 2011

@lucka_0906 nie ze snazime....ale nechavali sme to tak ze ked sa podari tak budeme sa tesit...a je to viac ako rok a pol 😒 a cul sme sa teda snazili cez tie plodne 😅 mne este nemeskaju a som 21 DC. tak v ocakavaniach ze ta mrcha nepride...a vy sa kolko snazite?

janii
30. mar 2011

@lenik_25 Leníku, tak jsem doma od dr. 😀 Byla jsem na UTZ i na krev, vše je v pořádku, krev negativní na hcg, takže jsem dostala injekci do zadku, do 14ti dnů by měla přijít MS a zase od 16tého dne duphaston.Pokud by se tato situace opakovala i příští měsíc šla bych na krevní hormonální obraz a podle toho by mi napsali jiné léky. Doktorka říkala že příčin zpoždění může být několik, od silných horeček které jsem tento měsíc měla, po psychiku. Takže začínáme na novo 🙂

lenik_25
30. mar 2011

@janii Ahoj, to je dobře, že jsi tam šla. Máš aspoň jasno. Já nevěděla, že jsi měla horečky, ale ty fakt můžou cyklus úplně rozházet. Tak to jo. Držím palce, ať už se to neopakuje... ale ať to příští měsíc nedostaneš a jsi těhulka 🙂

linka
30. mar 2011

ahojte,chcem sa opytat,duphaston beriem druhy mesiac od 12DC-12 dni po dve tabletky denne,minuly mesiac som nemala ziadne problemy a ms prisla normalne,no a teraz,od 20DC spinim na tmavo ruzovo a trva to uz treti den,sem tam mam take mierne krce,je to sposobene duphastonom alebo je to ms? uz som z toho na prasky,volala som dr. a ta mi vravela,ze moze to byt hormonalny vykyv,ale mne sa na tom nieco nezda ☹

pepa124
30. mar 2011

@linka a nemozes byt tehu?

linka
30. mar 2011

@pepa124 ked ja neviem,ale pochybujem,ze by islo o tehu,neviem 😒

pepa124
30. mar 2011

@linka podla toho, co pises, tak keby si nespinila od toho 20 DC tak by si mrchu mala mat asi tieto dni, nie?

linka
30. mar 2011

@pepa124 nie,cyklus som mavala vzdy pravidelny kazdych 28 dni,tak preto ma to desi..ze co sa deje,ci to nema na svedomi duphaston 😖

pepa124
30. mar 2011

no a tak normalnu mrchu mas kedy dostat?

linka
30. mar 2011

@pepa124 6.4. 😉

pepa124
30. mar 2011

no ja beriem tiez duphaston 11-25DC. Prvykrat ked mi ho doktor predpisal, nasadil mi ho v ine dni a tiez som zacala mat problemy, ale nie so spinenim ale proste mi chodili kramy ako chceli a viac som kramovala ako nekramovala. Potom mi ho nasadil ten 11-25 a zatial v pohode. Zajtra mam 25DC a velmi dufam, ze mrcha po nom nepride 🙂
A teba po duphastone nebolia prsia? Mna ide uz porazit, tak ma bolia, hlavne bradavky.

linka
30. mar 2011

@pepa124 prvy mesiac ma boleli bradavky a tento ako keby bo bokoch mam bolesti na prsiach 😉

lenik_25
30. mar 2011

@linka Ještě mě napadlo, jestli nešpiníš díky uhnízďování vajíčka. Třeba se zdařilo a budeš těhulka! 😉

Holky a kdy se vám projevily ty vedlejší příznaky jako bolest prsou? Po kolikáté tabletě? Já si teď budu brát čtvrtou a nic.

pepa124
30. mar 2011

@lenik_25 mne prisli tie bolesti asi po tyzdni uzivania, beriem 2 tabl. denne. Strasne sa modlim aby to neboli priznaky uzivania duphastonu ale priznaky niecoho ineho.

lenik_25
30. mar 2011

@pepa124 Třeba budou! Věř tomu 😉 Tak to jsem na sebe zvědavá po tom týdnu. Ale jsem ráda, že duphaston mám. A taky beru 2 tbl denně.

pepa124
30. mar 2011

@lenik_25 ale na kazdeho ucinkuje ten duphaston inak, cize ty nemusis mat take pocity, resp. mozes pocitovat nieco ine.
Praveze ja sa uz snazim neverit lebo potom je o to vacsie sklamanie. Radsej si hovorim, ze tehu nie som lebo keby som verila a prisla by mrcha, tak by som sa uz asi zblaznila.
A ty beries duphaston kvoli tehotenstvu, na upravu cyklu alebo z akeho dovodu?

linka
30. mar 2011

@lenik_25 mna zacali prsia pobolievat tiez asi po tyzdni uzivania a keby sa nahodou jednalo o uhniezdovanie,moze to trvat aj viac ako tri dni? 😉

lenik_25
31. mar 2011

@pepa124 Kvůli těhotenství, protože jsem loni v říjnu potratila v 9tt a musela na revizi a v prvních dvou cyklech 2011 jsem měla biochemické těhotenství, to znamená, že to odešlo s mrchou ☹ Tak beru duphaston po ovulaci na udržení a na tvorbu žlutého tělíska.

lenik_25
31. mar 2011

@pepa124 Jinak zatím pociťuju pobolívání spodku, ale nic zásadního 🙂 A i kdyby, je to pro miminko 🙂

lenik_25
31. mar 2011

@linka To nevím, já myslím, že možná ano. Teda když byla doba uhnízďování v srpnu 2010, kdy jsem otěhotněla, tak jsem špinila asi dva dny a pak to přešlo. Ale špinila jsem fakt jen malilinko.

pepa124
31. mar 2011

@lenik_25 Prosim Ta a chcem sa ťa spýtat, ty nemás s duphastonom takú skúsenosť, že by zabranoval ovulacii? Co som citala rozne fora, tak baby tvrdili, že im ju duphaston prave zastavil a ine zasa, ze nie a vdaka nemu otehotneli. Tak ja uz neviem, ci je to fakt u kazdej jednej individualne alebo o com to je 😖

tehulka14
31. mar 2011

@pepa124 ked berieš duphaston cca od 16 dna cyklu tak nemože zabranit ovulacii ja ho beriem tak od januara a chodim aj na utz a ovulka vždy prebieha

pepa124
31. mar 2011

@tehulka14 lenze ja ho beriem 11-25 den cyklu.

lenik_25
31. mar 2011

@pepa124 No já jsem s duphastonem teď začala poprvé v životě, beru ho od úterý 2x denně. Ovulaci jsem měla v neděli. A doktor mi duphaston nasazuje právě až PO ovulaci.

lenik_25
31. mar 2011

@pepa124 Tak se zkus s MUDr. domluvit na braní od 16 DC nebo prostě pohlídat ovulku a dva dny nato nasadit duphaston. Co jsem četla na netu, tak hodně holkám to pak při užívání jako máš ty dělalo problémy s ovulací.

pepa124
31. mar 2011

@lenik_25 No to si ma moc nepotešila, ale aspoň som múdrejšia. Keď človek by čakal, že keď doktorovi povieš aký maš problém, že chceš otehotnieť, tak mu ten doktor aj pomôže, veď je to odborník predsa. Bože kiež by som tento vikend nedostala mrchu....

lenik_25
31. mar 2011

@pepa124 Já mám doktora z CAR, takže mu věřím a opravdu mi to nechtěl nasadit před ovu a kladl důraz na to, aby to bylo až dva dny po OVU.