Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

petula5
31. mar 2011

Ahojky,
já s duphastonem nemám moc dobré zkušenosti. Dr. mi ho předepsal, protože jsem měla cykly 40 dní, ale bohužel užívání zapomněl upravit na můj dlouhej cyklus a tím pádem i opožděnou ovu, takže podle všeho na mě působil jako výborná tří měsíční antikoncepce. Po jeho dobrání jsem hned otěhotněla bohužel to skončilo mimoděložním. A navíc mě při jeho užvíání šíleně bolely prsa.

pepa124
31. mar 2011

@lenik_25 Ved ono to aj dáva logiku brat ho až po ovulke. A ty si robis ovu testy alebo podla toho utz vies kedy mas ovulku?

pepa124
31. mar 2011

@petula5 Ahoj, no mna tiez bolia riadne prsia, hlavne bradavky, to sa ich nemozem poriadne ani chytit. A teraz beries nieco ine alebo nic?

tehulka14
31. mar 2011

@pepa124 a prečo ti ho nasadil tak???ja ho beriem na tvorenie žlteho telieska,zvyšenie sliznice a uprava Ms takže podla mna určite až po ovulke aj mi tak doki vravel

lenik_25
31. mar 2011

@pepa124 Já si měřím BT už pár měsíců, tak vím, že mám OVU kolem 16DC a tenhle měsíc mi doktor dělal utz a podle folikulů řekl, kdy bude ovulka.

@tehulka14 Souhlas, taky ho mám kvůli žlutému tělísku.

pepa124
31. mar 2011

@tehulka14 No ja neviem. Ja som mala po antike, ktoru neberiem asi 9 mesiacov problemy s MS a vlastne aj s otehotnenim, tak mi ho najskor nasadil tak, ze som ho mala brat 5-9 DC, no a to sposobilo akurat to, ze som na 11DC dostala zasa mrchu a dost silnu, tak mi ho potom nasadil takto, teda 11-25 den. Dnes je akurat ten 25 den, teda mam poslednu tabl. a cez vikend cakam mrchu. A ty ho beries tiez ako lenik25? Ona ho berie od 16 DC, teda tiez po ovulke. Boze mna asi drbne (sorry za vyraz). Ale snazim sa robit vsetko preto aby som bola tehu, zdravo sa stravujem, beriem kys.listovu, aj priatel k tomu pristupuje maximalne prikladne a este mi to doktor aj dosere. A co mam teraz robit. Myslite, ze ho dalsi cyklus uz nemam brat tak ako teraz? Mam si sledovat ovulku a zobrat ho potom alebo mam zavolat k dokymu?

pepa124
31. mar 2011

@lenik_25 No zacnem to robit asi podobne. ja som si len tak dnes rano v posteli merata BT a mala som 36,6, teda dost nizku nato aby som bola tehu. Alebo ona sa zvysuje az neskor? Podla mna ona je taka nizka asi preto, ze mam asi 3 dni pred MS, ze?

tehulka14
31. mar 2011

@pepa124 tiež ho beriem po ovulke od 16 DC,nechapem prečo ti ho dal najskor brat 5-9DC ved tak sa beriem clostyl na vytvorenie folykov...byt tebou ani mu nič nehovorim nasad si ho najblkižšie od 16DC a normalne do 25DC a uvidiš možno ostaneš hned tehu ak už niesi🙂držim paste

pepa124
31. mar 2011

@tehulka14 Velmi pekne dakujem za rady. Ved ja som z toho bola tiez uplne mimo ze 5-9 DC, to bolo uplne od veci. A co ked budem mat ovulku napr. neskor, teda po tom 16 DC?

tehulka14
31. mar 2011

@pepa124 to už neviem,ale ako ja neviem nemam skusenost žeby zabranil ovulke a ovu testy su zbytočne ja som ich kupovala kedysi aj som mala silno pozitivny a prišla som na utz a tam sice folik bol,ale nepraskol takže ovu neprebehla takže testy su fakt klamlive a nieje zač 😉

tehulka14
31. mar 2011

@pepa124 ešte ma naapdlo bola si niekedy na folikulometrii??ved tam ti pekne povie kedy mavaš ovulku či ju mávaš..a tak či dozreje folik tak ako ma..či praskne...či je sliznica dobra na uhniezdenie...

pepa124
31. mar 2011

@tehulka14 nie, na folikulometrii som este nebola, kedze mi nieco take doktor ani nespomenul. Asi je to sproste ale ako to prebieha? To sa robi u gyndaka v ambulancii? A hned na pockanie mi povie vysledok? A to moze v akolkovek case cyklu robit, teda viem ze napr. pocas MS asi nie, ale napr. ked by som prisla po mrche, tak mi to vie zistit?

tehulka14
31. mar 2011

@pepa124 mne kázala 11-14DC vtedy uvidi či máš folik a čo dozrieva na dostatočnu velkost robi to v ambulancii len ta pozera v nutorn.utz.a potom na 22dc mi kazal prist či aj praskol a vytvori sa žlte teliesko potrebne na tehu a aj či mam sliznicu ok lebo mavam nizku.je to super ked si takto odsledovana lebo mne raz ovu test ukazal pozi. a bola som u dokiho a vravel,že nepraskol čiže nebola ovu a myslela by som si,že je vše ok

pepa124
31. mar 2011

@tehulka14 tak toto som nevedela. Ale ja som bola vtedy ako mi duphaston predpisal na 5-9DC u neho, teda vtedy ako na ten cca 11 den zasa prisla mrcha, vtedy mi aj cez mrchu robil sono zo spolu a nasledne nato mi predpisal ten duphaston na 11-25DC. Ale to je asi nieco ine, ze? Ak teraz dostanem mrchu, tak potom mu zavolam a poviem ze chcem ist na tu folikulometriu. Velmi pekne ti dakujem za rady, fakt si zlata 🙂

tehulka14
31. mar 2011

@pepa124 5-9DC by nič nevidel od 12DC je najlepšie,ja mám velmi dobrého ochotného dokiho chce mat všetko pod kontrolou všetko odsledované 😀 možno budeme tehu ešte aj spoločne 🙂 ja čakám vo štvrtok mrchu tak uvidíme 😉

pepa124
31. mar 2011

@tehulka14 Tak ti drzim palceky aby si tehu bola. A mozem sa spytat odkial si? Pytam sa preto, ze kde je ten tvoj dr., ci neni niekde v blizkosti mojho bydliska. Ja byvam pri Senci a do Senca aj chodim ku gyndakovi.

tehulka14
31. mar 2011

@pepa124 moj doki je v Banovciach n.Bebravou...inak chodia k nemu aj z Tatier dokonca aj z čiech no z celeho slovesnka,ale to už také čo sa im ozaj dlho nedarí.Vy sa kolko snažíte??My už jedno dieťa máme a v júny sme mali masť druhé no mala som zamlk.potrat ☹ tak teraz sa snažíme nanovom 🙂 držim silno paste aby to čim skor vyšlo 😉 viem aké to je túžiť 🙂 🙂 🙂 🙂

lucka_0906
31. mar 2011

@linka Cau Lucka, ja som mala tento mesiac uplne rovnako ako ty a beriem Duphaston rok. Mrcha prisla po 41 dnoch..Doteraz som vzdy mala 28 dni (vdaka Duphastonu)

pepa124
31. mar 2011

@tehulka14 Uz som si pozrela do tvojho profilu miesto bydliska. ja som este pred rokom byvala pri TN a od banoviec mam vela byv. spoluziacok a kamosiek, tak to tam poznam 🙂
My sa nesnazime zasa az tak dlho, aspon si myslim. Je to cca pol roka, takze by som nemala az tak stresovat. Len som si vzdy myslela, ze vysadim antiku a proste budem tehotna, no nefunguje to tak. Este pred cca pol rokom sme si davali pozor lebo sme kupovali byt a zariadovali a tak sme si na robenie dietatka nechavali take kludne obdobie, kedy sa nebudeme stresovat ako pri kupe bytu a tak, takze sme zacali ked sme mali byvanie komplet vyriesene a boli sme uz aj zabyvani a teraz aj trosku lutujem, ze sme nezacali skor, ze mozno som uz mohla byt tehu keby to nebolo tak planovane. Ale snad sa coskoro dockame, lebo ja sa niekedy citim ze uz je to naozaj psycho, tolko placu ked vzdy pride mrcha, tie prve chvile su najtazsie, preto sa ani netesim na tento vikend.

lenik_25
31. mar 2011

@pepa124 Já mívám od ovulace pořád 37 a více a klesne mi to v den MS na 36,9.

linka
31. mar 2011

@lenik_25 ahoj,tak uz to asi prechadza,je toho malinko a skor uz do slabulinko hneda,neviem ci to bola ms,alebo to druhe,ved uvidime ci buduci tyzden pride mrcha 😉

jankaf63
31. mar 2011

ahoj baby , viete mi niektora poradit, ja mam brat duphaston 2x denne lekarka mi ho dala v 9tt teraz idem do 14tt a chcem ho vysadit nakolko ziadne komlikacie nemam a dost z neho priberam a mam vyrazky.poradte mi ako sa vysadzuje postupne

petula5
31. mar 2011

@pepa124 teď neberu nic my jsme stejně měli tři měsíce pauzu po tom mimoděložním a teď uvidím cykly mám pořád dlouhý minulý byl 40 dní, tak uvidíme....

pepa124
1. apr 2011

@lenik_25 To mas ale celkom vysoku BT aj v case mrchy, nie?

pepa124
1. apr 2011

@petula5 Ja som bez duphastonu mala tiez dlhe cykly, asi tak ako ty, 40-45 dni, no zasa tie prsia ma z neho tak bolia, ze sa ani vyspat poriadne nemozem, tak neviem, co mam spravit. Ty ked si ho vysadila, tak ta tie prsia automaticky boliet prestali?

lenik_25
1. apr 2011

@pepa124 Ne, já v období MS neměřím. Ale hned první den, kdy to mám dostat, to klesne na 36,9. Ale jinak je normální, že je během MS teplota i kolem 37. Kamarádka měla zrovna minulý měsíc po celou MS 37,1 a pak se na netu dočetla, že je to možné.

lenik_25
1. apr 2011

jo holky, od včerejška mě docela dost pobolívá podbřišek a vůbec spodek, jako na mrchu. A ta určitě nepřijde, až tak nejdřív příští sobotu. Dělá to duphaston?

pepa124
1. apr 2011

@lenik_25 mne je rovnako a to mam dostat teraz cez vikend a uz ma tak boli brucho min. tyzden. takze to pripisujem tomu duphastonu, aj ked nie som si ista 😒

petula5
1. apr 2011

@pepa124 jj co jsem ho vysadila, tak mám celkem klid, teda těsně před ms prsa cítím, ale nejsou bolestivý,
ale bolest to byla šílená prsa nalitý, že jsem si myslela, že se rozkojím pro to já bych už do něho fakt nešla vím, že jsou i jiný prášky co braly holky, tak se zkus poptat a hlavně při nich i spousta holek otěhotněla 😉

lenik_25
1. apr 2011

@pepa124 Tak jsem hledala a fakt to má docela dost holek, že je při duphastonu bolí podbřišek. A mám za sebou 4 dny užívání a normálně se mi zvětšila prsa a mám na nich šílený modrý žíly!!! Uáááá