Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lilik15
15. apr 2011

@katarina104 uz viem ze sa ma brat dupik po ovulke ale nevedela som to dozvedela som sa to pred 2tyzdnami nikto ma na to toptiz neupozornil 😒 dobre moja ozvem sa a dik 🙂

katarina104
15. apr 2011

@solinkarka teploty sú také vysoké v akom čase meriaš,,ak meriaš skôr ráno sú nižšie ak neskôr sú vyššie, ale o to nejde, musí tam byť vzostup o 0,2°C aby bola ovu potvrdená 😉

katarina104
15. apr 2011

@lilik15 mohla si mať ovulku pred 16 DC tak môžeš byť tehu 😉

lilik15
15. apr 2011

@katarina104 eee mavam ovulku az po 16dc ked som si robila ovu testy v min. mesiacoch tak bola raz ovulka 16dc a potom az 31dc a tento cyklus som nemerala bt a ani ovu testy nerobila takze neviem kedy bola ale pochybujem ze bola pred 16dc

katarina104
15. apr 2011

@lilik15 veď uvidíš, mám veľmi málo info o tebe, rada, by som poradila, ale nedá sa takto narýchlo,,pa 🙂 test opakuj každé 3 dni,,

lilik15
15. apr 2011

@katarina104 vsak jasne aj tak dik :D

catharinka
15. apr 2011

@katarina104 - ahoj, Kati. Chcem ta poprosit o pomoc, mozno mi budes vediet poradit. 🙂
Dnes som bola u doktora, pichol mi pregnyl a zaroven mi povedal, ze nasledujucich pat dni nemam brat Duphaston. Ze, aby sa mi nezablokovala ovulacia. Potom (o tych pat dni) mam Dufik znovu nasadit. No a tu je ten problem, ze neviem, na ako dlho ho mam nasadit. Ci do toho 25 dna a potom cakat na menstruaciu, ci ako....?
Ak budes vediet, napis, prosim. Dakujem. 😉 😵

katarina104
15. apr 2011

@catharinka ahoj, no ovu by ti mala prísť do 36 hod. dufík si môžeš dať na 5 dní 2x1 tabl. 😉 do 7 dní po vysadení by ti mala prísť mrška ak nebudeš tehu,,potom testuj čím skôr,,a nejdeš na kontrolu či folikul praskol?

catharinka
15. apr 2011

@katarina104 - v pondelok behnem dokymu, presvedcit sa, ci folik praskol. Myslela som si, ze po injekcii pregnylu mi praskne automaticky, ze ten pregnyl je na podporu ovulky...
Cize, ak som dnes dostala pregnyl, do 36 hod. pride ovulka a potom pat dni povinna pauza od Duphastonu (prikaz od doktora) a potom si mozem dat Dufik na 5 dni 2x1tabletka? Len, ci som to pochopila spravne, lebo z tohto by som ja veru maturovat nemohla... 😉
Velmi ti dakujem za pomoc, urcite sa v tom velmi dobre vyznas. Od kial to vsetko vies...? Studujes na internete, ci od doktora? Ja sa snazim si vsetko vyhladat na nete a aj doktora sa vypytujem, ale aj tak sa v tom nevyznam az tak dobre, ako by som si priala.

zuzmor002
15. apr 2011

@katarina104 Ďakujem za informácie! 🙂 Snažíme sa o bábetko 4. mesiac a zatiaľ nič, tak uvidím teraz. Predpokladala som, že asi od ovulky ale nebola som si istá. Tento mesiac som začala a okrem toho aj Acidofolan a Duphaston. V stredu by som mala mať mršku, ale keby radšej neprišla! 😉

katarina104
16. apr 2011

@catharinka ahoj, no dobre si to pochopila, folik niekomu nepraskne ani po pregnyle, stáva saje dobré to skontrolovať,,držím ti palce 🙂 baví ma to, to chce čas a prax 🙂

katarina104
16. apr 2011

@zuzmor002 tak nech nepríde,, 😉 4 mesiace nie je až tak veľa, acidofolan je dobrý, kyselina listová by sa mala papať cca 2 mesiace pred tehu 😉 pa

catharinka
17. apr 2011

@katarina104 - dakujem moc. 🙂 🙂 🙂

jania023
17. apr 2011

@katarina104 ahoj co je ten acidofolan naco je dobry?

katarina104
17. apr 2011

@jania023 je tam kyselina listová, železo a B12 je to dobré na prevenciu vrodených chýb, a je dobré si kúpiť aj Ečko,a Cečko so zinkom 😉

jania023
17. apr 2011

@katarina104 aha ja ma ecko,multivit,kys lystovu,bkomplex takze myslim ze mam vsetko 😉

katarina104
18. apr 2011

@jania023 no áno,, 😉

jania023
18. apr 2011

ahoj tak uz od nedele nemam utros co myslite kedy bude ms??dnes 2 den bez utrogestanu-huraaaa 😀

vivienkata
18. apr 2011

ahojte chcem sa vas opytat na lieky duphaston dnes mi ich gynekolog predpisal som tehu v 4 tt a v decembri som prisla o mojho anjelika tak teraz berie toto tehu ako rizikove a preto mi toto predpisal ake su vase skusenosti dakujem za odpoved 🙂

marikac
18. apr 2011

@vivienkata tiez som prisla o babo, 6.12.2010 som mala missed, dnes som 13tt a od zaciatku uzivam duphik 😉 je to v pohode 🙂

vivienkata
18. apr 2011

@marikac dakujem za odpoved a nebolela ta hlava s toho mna dnes strasne boli hlava

marikac
18. apr 2011

@vivienkata mna hlava boli posledny tyzden a duphik uzivam uz 11t, takze nemyslim, skor to bude preto,ze malo pijem-vodu. 😉 A ty? dodrziavas pitny rezim?

vivienkata
18. apr 2011

@marikac ano snazim sa pit dost no neviem ale citim sa aj unavene proste niesom vo svojej koži

marikac
18. apr 2011

@vivienkata no tehotenstvu sa darmo nehovori-druhy stav. Jednoducho cakaju ta aj tazke chvile. ale zvladnes to.

vivienkata
18. apr 2011

@marikac to ano ale stoji to za to ja uz mam jednu bambulku doma a tiez som si pri nej dost vytrpela ale nelutujem to vobec je to moja laska ktoru lubim najviac na svete

mon777
21. apr 2011

@katarina104 A čo ak meriam o 5:30 ráno a teplota na druhý deň po MS je až 36,9???

OVU som mala 30.3., sexík až 10.4. (takže mimino určite nebude 😢) ... a posledná MS mi došla 12.4., no bola o dosť dlhšia, ako mesiac pred tým...môže to byť tým, že mi Dr. skrátila Duphík z piatich dní na tri a teraz bola tá MS vlastne prvá po skrátení tabletiek??

katarina104
21. apr 2011

@mon777 ahoj, mám o tebe veľmi málo informácií, tak neviem či pomôžem 😒 ,ak sa berie dufík cyklus je celý hore nohami,,doktori si robia čo chcú, no neviem prečo ti to takto skrátila,,a neviem ako vieš, že ovu bola 30.3.? ak by bola luneárna fáza by bola len 11 dní čo je dosť málo,mala by byť 12-16 dní, máš nejaké grafy? ak áno tak ukáž ako dlho si meriaš teplotu? to že máš takú vysokú sa stáva, ak hormóny klesajú pomaly, tu mrchu si mala silnú? a môže byť že si tehotná, niektoré baby majú aj krvácanie, a sú tehu, robila si si test?

mon777
21. apr 2011

@katarina104 hmm...tak ti teda trochu o sebe poviem 😉 🙂
Duphaston beriem len od 13.1. tohto roku a dala mi ho na 21. - 25. DC s tým, že ak mi bude pekne chodiť MS, skráti mi to na 23. - 25. DC. Beriem jednu tabletku ráno a druhú večer. Neviem, ako to máte vy ostatné, no mne to dala takto.
Prvú tabletku som teda vzala toho 13.1. (no to som už bola 22.DC) a poslednú 16.1. MS došla pekne tak, ako mala (20.1.) a bola slabá. Skončila mi 24.1., no nejako sa mi to zblblo a 31.1. mi prišla znova. Potom som znova brala tabletky (9.-13.2.) a MS prišla pekne tak, ako mala (od 16. do 20.2.). V marci som brata tabletky od 8. do 12.3. a MS prišla 16. (do 19.). Potom som šla v apríli k Dr., že mi pekne chodí MS a ona mi to skrátila na tie tri dni. Prvú som vzala 7.4. a poslednú 9.4.
(dúfam, že ešte nemáš chaoz 🙂 )
Potom toho 10.4. sme mali s priateľom sexík, no zatial mimino mať nemôžme kvôli mojej škole(aj keď po ňom obaja túžime), takže si si dávali pozor ( tak na 50%, lebo u nás slovo kondóm nič neznamená 😅 ). MS mi však prišla o deň skôr, ako mala (12.4.), no bola dlhšia, ako tie pred tým ( skončila mi 18.4.). A či bola silná? No tak prvý deň stredná, druhý silná, 3 -4 znova stredná a potom slabá (dúfam, že vieš, ako to myslím 🙂 ). Prvý deň po MS som zaspala, takže som BT nemerala, no deň po tom som namerala 36,9 a dnes ráno tiež.
grafy zatial nemám, lebo som si ich nedávala na nete, no merala som...len sa mi to nepodarilo celý cyklus, lebo som furt zaspala. Ak počkáš, urobím ten graf teraz na FF a dám sem.

mon777
21. apr 2011

Sakra!! Ako sa tie grafy dajú sem dať? 😲