Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

jania023
14. máj 2011

@katarina104 ano velmi casko naposledy mykoza asi chlamydia a ureaplasmy akurat som dobrala lieky aj mm..ale ked som bola tehu tak som mala cele tehu infekcie aj ked z mm nic nebolo tak mne to vraveli v nemocnici ze moje telo si ich vyraba samo

katarina104
14. máj 2011

@jania023 no tak tu je problém s hlienom poriešený 🙂 , mykózy ničia hlien, aj chamýdie, a možno kvôli nim si potratila,,no neviem, neviem,,tam môže byť že môžeš mať aj nepriechodný vajíčkovod 😒

katarina104
14. máj 2011

@taawewe ja nie asi si si ma pomýlila s janie023 😕

taawewe
14. máj 2011

@katarina104 prepac:D

katarina104
14. máj 2011

@taawewe 😀 😀

katarina104
14. máj 2011

tak pekný večer, pa 🙂

jania023
14. máj 2011

@katarina104
naposledy som bola v 2002 na laparke a odstranili vzrasty ale to uz je doba🙂

jania023
14. máj 2011

@taawewe myslim ze ta sparava patrila mne 😉 nie ja ma ms pravidelnu ako hodinky ale mam tak 2x do roka infekciu a som casto chora lebo mam slabu imunitu

katarina104
14. máj 2011

@jania023 aha, môžu tam byť znovu,,ale najprv poriešime ten hlien,,,papaj to čo máš a uvidíš,pa 🙂

jania023
14. máj 2011

@katarina104 ok pa a pekny vecer 😉

taawewe
14. máj 2011

@jania023 ano:D tak to ti zavidim,lebo ja som mala pocas tehotenstva aj po porode furt a to vystihuje,ze som prekonala jednu infekciu a po 1az dvoch tyzdnoch dalsia,ked mi robili kultivacne,tak som mala vsetko pozitivne...nic nepomahalo
a co sa tyka imunity,tak ja som mala dlhe roky aslo skoro na 1000,nevies ci vies,to je vlaste indikator nejakeho zapalu v tele-zbavili ma mandli,2 roky ma zahlcovali antibiotikami,odskusali na mne homeopatiu...ako to dopadlo?
nic vaznejsie i nie je ,klesne to samo..nenasli pricinu,bohuzial osm otehotnela aj napriek antikoncepcii-som stastna matka,bohuzial je kvoli tomu,ze moje babo pocas tehotenstva yiskalo vsetok ten chory huus co som mala a etse k tomu aj chemiu z antikoncepcie...
preto som stastna,ze som pbjavila to co som objavila amozem hrdo prehlasit,ze moj syn sa detoxikuje od toho humusu,ja tie a som stastna,ze mu mozem dat sancu na kvalitny zivot.
preto zdorazujem,ze ak ma zena moznost si to planovat,nech sa poriadne precisti prirodnymi sposobmi

mon777
15. máj 2011

@katarina104 no lebo mi vždy chodí presne a teraz sa jej nechce 🙂 Ale asi to bude tým, že som mala neskoro OVU 😠

katarina104
15. máj 2011

@mon777 tento mesiac si ovulku mala neskôr, tak aj mrcha príde až 12-16 dní po ovulke 😉 ale teplota sa ti pekne drží,tak držím palce 🙂 😉

mon777
15. máj 2011

@katarina104 no to sa drží, trubka jedna 😀 Dneska mi klesla z 37,1 na 37,05 no aj pred tým mi klesla o pol stupňa a na druhý deň bola hore...takže som bohovsky zvedavá, kedy sa slečne uráči prísť 😀

katarina104
15. máj 2011

@mon777 😉 😉 😉

mon777
15. máj 2011

@katarina104 a doteraz som mala tú červenú čiarku, čo značuje OVU celú a včera zrazu čiarkovaná...to akože prečo sa mi urobilo na tom grafe?? 😲

katarina104
15. máj 2011

@mon777 ten fertility si asi nie je istý ovulkou 😉 zrejme kvôli tomu,že tam máš poznačený egg hlien, tak tam byť nemohol, daj ho preč 🙂

mon777
15. máj 2011

@katarina104 no to viem. Ale prečo?! ☹
veď pozri - toto je dnešok

katarina104
15. máj 2011

@mon777 lebo egg hlien, nemôže byť po ovulke,ale pred ovulkou 😉on čaká, že ak ti stúpne teplota, tak ti prehodí ovulku na 6.5.,ale podľa mňa si ju mala skôr, toho 2.5

mon777
15. máj 2011

@katarina104 dala som preč všetky a aj tak to mám čiarkované 😒

katarina104
15. máj 2011

@mon777 tak potom je to blbý program, nič si z toho nerob 🙂 😉

mon777
15. máj 2011

@katarina104 joj, keby sa tak chcel pomýliť a OVU bola skorej 😀 😀 To by bolo 😀

katarina104
15. máj 2011

@mon777 tá ovu bola podľa tvojich teplôt určite toho 1.5 alebo 2.5. tak pa a pekný deň, môžeš testovať, ak cheš 🙂

jaja08
15. máj 2011

Ahojte. Som tu nová no chcem sa pridať do diskusia a zároveň žiadam aj o rady čo by pomohlo, aby sa nám s manželom konečne podarilo otehotnieť..... O malé mimi sa snažíme už 10 mesiacov no márne. Na ultrazvuku mi najskôr zistili veľký počet malých cystiev po 3 mesiacov zas to bolo OK , ale zas mi zistili, že mám polycystické vaječníky a ešte z odberu v krvi, ktorú mi robili v marci tak mi zistili, že ovuláciu vôbec nemám. Už 6 mesiac užívam Duphaston od 16 do 25 dňa prv to bolo na úpravu menštruačného cyklu, ktorý sa podarilo napraviť aby som ho mala pravidelný a mám ho ako hodinky. No teraz ho taktiež beriem, doktor mi ho stále predpisuje. Po zistení, že nemám ovuláciu som si kúpila ovulačné testy a od apríla mám ovuláciu od 13 dňa až po 17 deň, tak nechápem či ju fakt mám, alebo nie...Keď som to povedala doktorovi tak povedal, že je to dobre a mame sa snažiť mať pohlavný styk tak to aj robíme no stále nič. Ešte ma čaká jedno posledné balenie duphastonu a mam isť na ultrazvuk či sa tam zas niečo nezmenilo. Stále to isté a opakuje sa to každý 3 mesiac, no ale mňa to už prestáva baviť a pritom viem, že doktor mi chce pomôcť no nedarí sa mu to nie ako.... Teplotu si nemeriam, lebo tomu veľmi nerozumiem no prosím úctivé o radu čo by som mala robiť, alebo kúpiť si nie aké ešte lieky prosím poraďte nám veľmi túžime po bábätku ..... Pekný deň prajem.

mon777
15. máj 2011

@katarina104 Myslíš, že má význam testovať?? Lebo mne sa to zdá odveci hrozne celé 😒

katarina104
15. máj 2011

@mon777 ak zajtra tá teplota neklesne, tak testuj, určite to má význam,,môžeš aj potrácať, a takto sa to dá zistiť, aké si mala LF ostatné cykly?

katarina104
15. máj 2011

@jaja08 ahoj, vitaj, no dufík ti upraví cyklus, ale môže to byť bez ovulácie, ani ovu testy ti ju nezaručia,ak máš pcos, tak ovu môžeš mať ale nie vždy, to by bolo dobre sledovať buď folikulkou, meraním teploty, sledovaním hlienu krčka maternice a pod.no to by si musela vysadiť dufík,aby sa to mohlo zistiť. a v neskoršom rade by ti mohla pomôcť aj laparoskopia, ale to by som volila ako poslednú možnosť 😉 dá sa najprv pomôcť svojpomocne, a to tak, že to skúsiš s fytosójou, sarapisom , sú to fytoestrogény,ktoré znižujú testosterón. Potom si kúp prenatal od jamiensa tieto
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...
ak si príliš tučná tak schudni, ak chudá tak priber, daj si pozrieť inzulín, štítku,,,a papaj menej sladké 🙂
zaregistruj sa na fertility friend a meraj si teplotu v pošve každé ráno po prebudení,,v tom istom čase 🙂 ak budeš mať vážny záujem, tak ťa to naučím,, 🙂 dúfam, že som trochu pomohla 😉 mala som ten istý problém,,ale už je dobre 🙂

mon777
15. máj 2011

@katarina104 čo je LF?? 😅

mon777
15. máj 2011

@katarina104 už mi doplo 😀 13 alebo 12 dní.

katarina104
15. máj 2011

@jaja08 a ak by si mala tú možnosť, tak v zahraničí sú vitamíny OPTIVITE p.m.s, tie sú výborné, tak si ich môžeš kúpiť namiesto prenatalu 🙂