Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
17. máj 2011

@katum vitamínky ti poradím na pcos, dáme fytoestrogény, môžeš fytosóju, alebo sarapis, to na zníženie testosterónu,potom si kúp BEFOLI a papaj celý cyklus, to na špinenie,,,a kúp si aj ľanový olej, to na začiatok 🙂
potom nech kuknú štítku, inzulín, a menej sladké a mliečne výrobky papaj, ak si plnoštíhla pokús sa schudnúť, a štíhla tak pribrať,, 😉 tie umelé lieky by som nebrala,,,tak veľa šťastia, a hlavne bez stresu,,,

sarafortuna
17. máj 2011

@katarina104 ten hlienik bol krásny číry, naťahovací a aj ten pocit mokra... dnes už bol viac krémový, takže ak do 2 dní vystúpi teplota tak to bude OK...
no nejako sa už ukľudnujem a idem na 3 mesiace na fytosóju a B6 😉 , proste dr. mi k dieťatku asi nepomôže - pomôžem si sama... zvládla som to sama pred rokom, zvládnem aj teraz 😎 😎 😎 😎 😎 😎

catharinka
17. máj 2011

@katum - ahojky, pekne ranko. 🙂 Vitaj v nasej teme! Bohuzial, s norethisteronom nemam skusenosti, len s duphastonom. Tiez som mala mimomenstruacne krvacanie a dostala som na upravu cyklu prave spomenuty dufik. Ale, ak je ten norethesteron tiez liecivo na rovnakom principe ako duphaston, tak otehotniet by si kludne mohla a vlastne ono dufik sluzi aj na udrzanie plodu...
A sedi vec, Katarina104 je tu nas taky anjelik, je zlata a vzdy poradi... 🙂 🙂 🙂

katum
17. máj 2011

@katarina104 dakujem katuska! ja viem, tie hormony nie su nic moc, ale ja svojej dr doverujem a ked 18 dni spinenie neprestavalo a pozrela uzv vystelka 6mm, a vacsie mnozstvo malych folikulov... len tak by to neprestalo 😒 brala som b6 asi od 10dna spinenia, ale bez ucinku. teraz to konecne prestalo, tak som stastna ako blcha 🙂
takze lan a fytoestrogeny na zaciatku cyklu a b-cka cely?
a co si myslis o tom otehotneni po norethisterone? pockat este cyklus?

katum
17. máj 2011

@catharinka dakujem cathi, ved prave preto mam chaos - ked dufik je na udrzanie a tiez je to gestagen, preco pri norete sa nesmie otehu 😒

katarina104
17. máj 2011

@sarafortuna tak ako vravíš do 2 dní ovulka, držím palce 🙂

katarina104
17. máj 2011

@katum to všetko môžeš brať celý cyklus, to neuškodí 😉 ale B6 musíš papať min.25mg, aby mala účinok, no nič ti tak skoro nezaberie,,to chápeš 😉 to neviem s tým liekom nemám skúsenosti, uvidíš, či ti dôjde ovulka 🙂 cystu si nemala?

katarina104
17. máj 2011

@katum meriaš si teplotu, máš grafík?

katum
17. máj 2011

@katarina104 nie cystu som nemala, ani nic nezvycajne... dr povedala, ze mam byt kludna, nic zle dnu nevidela a je to len prvy takyto vykyv, tak mam byt v klude, no lahko sa jej povie 😅
b6 som brala 25mg, ale asi uz neskoro...
teplotu nemeriam, muz by ma zabil asi 😀 este sa len chystame zacat snazit a ja uz riesim aj tak kopec veci okolo toho, tak mi to zakazal, lebo sa vraj len zbytocne stresujem... ale ja za to nemozem, som uz raz taka... uz som si myslela, ze poznam svoje telo, ovulku som vedela na 100%, aj dr mi ju potvrdila na uzv... a to co sa deje posledne dva mesiace sa mi nepozdava... ja som sice po tych antibiotikach (2 mesiace som ich brala), ale vraj by to az taky vplyv mat nemalo 😒

catharinka
17. máj 2011

@katarina104 - pekne ranko. Kati, hladala som na nete vselijake mozne clanky, no taky, tykajuci sa mojho problemiku, som nenasla. Mozes mi, prosim, poradit...? Jedna sa o to, ze moja mrcha trvala dva tyzdne - 14 dni - s tym, ze prvy tyzden som mala viac-menej len take spinenie a slabe krvacanie a az ten druhy tyzden som mala normalne menstruacne krvacanie. Prosim ta, od kedy si mam teda vlastne ratat, ze som dostala mrchu? Az ten druhy tyzden, ci mam ratat aj ten prvy tyzden? (aj ked v tomto prvom tyzdni bolo ozaj len take spinenie a slabsie krvacanie). Dakujem ti za odpoved, moc si to vazim, ze nam tu takto pomahas.
Krasny dnik.

katarina104
17. máj 2011

@katum mala by ti urobiť hormonálny profil, a potom nasadiť lieky, to špinenie mohlo byť aj z vysokého prolaktínu, takže tak,,no skús toto čo som písala,,a merať teplotu sa určite vyplatí a pomôže to aj ako antikoncepcia 🙂

katarina104
17. máj 2011

@catharinka ja by som rátala od skutočnej mrchy, záleží od problému,,,aké lieky papaš?

catharinka
17. máj 2011

@katarina104 - mam len duphaston, prave na to upravenie cyklu a inak len femibion800. Dakujem za odpoved, totiz, pred tyzdnom som dostala pregnyl - dvojitu davku a potom (na druhy den) sme sa snazilkovali s mm. Tak som chcela vediet, ze kedy si mozem urobit tehu testik. 😉 Cize, este musim cakat... Je to 6 dni od styku, tak som nevedela, ci som uz pred mrchou, alebo mam este tyzden cas. A taktiez som citala, ze mrcha pride vzdy minimalne 14 dni po ovulke. Je to pravda? Dakujem. Ale nerob si starosti, odpis, len ked budes mat cas... 🙂

catharinka
17. máj 2011

Inak, co sa tyka tych vitaminov, vsetky su fajn, ale FYTOESTROGENY by som urcite vynechala. Pozrite stranku: http://www.clinic24.eu/clanky/84/fakty-o-soji.aspx
Citujem niektore vyroky z tohto clanku, ktore su dost zaujimave a urcite stoja za zamyslenie: "Príjem fytoestrogénov počas tehotenstva môže mať už aj v malých množstvách nežiadúci vplyv na vývoj plodu a na načasovanie puberty v neskoršom veku." Vzhladom na to, ze by ste fytoestrogen brali a nahodou boli aj tehu (a este by ste o tom nevedeli), tak asi by to nebolo dobre...
"Sójove fytoestrogény narušajú endokrinné funkcie a spôsobujú NEPLODNOSŤ a rakovinu prsníka u dospelých žien. Sú tiež antityroidným (napádajú štítnu žľazu) činiteľom, spôsobujú hypotyroidizmus a rakovinu štítnej žľazy."
To len pre informaciu. Neviem, ci sa to tyka len sojovych fytoestrogenov, ci su aj ine - menej nebezpecne...

katarina104
17. máj 2011

@catharinka to s tými fytoestrogénmi, no vieš pravda to byť nemusí, skôr lieky ako clostil a pod. majú za následok rakoviny endometria,prsníka, takže tak, asi niekto zaúradoval, 😉 no a v konečnom dôsledku záleží od problému 🙂 ovu dôjde po pregnyle do 36 hod. no a k tomu pripočítaš 12-16 dní a mala by prísť mrcha 🙂

katarina104
17. máj 2011

pozri toto, tak pre alebo proti? hm
Jaký je vliv mateří kasičky a fytoestrogenů na plodnost?
Mateří kasička obecně stimuluje činnost vaječníků, fytoestrogeny zase snižují hla­dinu mužských pohlavních hormonů v krvi ženy, takže u neplodnosti, kde je příčinou problém s ovulací nebo zvýšené hladiny androgenů (PCO), lze toto řešení zvolit. Mám osobně v péči několik párů s diagnózou neplodnosti, kterým se podařilo otěhotnět za pomoci těchto přírodních preparátů. Zdůrazňuji však, že je vždy nutné zjistit příčinu neplodnosti. Např. u neprůchodných vejcovodů rozhodně nepomůže nic jiného než tzv. umělé oplodnění (IVF) nebo adopce. Mateří kasičku lze jako doplněk podpůrně užívat i při klasické hormonální léčbě či IVF.
Zajímavé je, že mateří kasička pozitivně ovlivňuje i plodnost mužů; opět ale závisí na příčině neplodnosti. Zaznamenal jsem případ muže, který měl extrémně nízké množství spermií v ejakulátu. Po dvou měsících užívání se stav sice nedostal do normy, ale zlepšil se natolik, že nakonec byl schopen přirozeného oplodnění.

katarina104
17. máj 2011

Doporučil byste užívat přípravky s fytoestrogeny i ženám, které jsou jinak zdravé?
Určitě. Je známo, že v některých zemích, zejména v Asii, kde se běžně konzumuje potrava bohatá na fytoestrogeny, je mnohem nižší výskyt různých nádorových onemocnění, a to i u mužů (rakovina prostaty). Navíc je zde prokázán i vliv na prevenci osteoporózy. Obecně lze říci, že mateří kasičku lze užívat i na podporu imunitního systému, má prokázané protizánětlivé, antimykotické a antibakteriální účinky.

katum
17. máj 2011

@katarina104 takze budem brat b6 cely cyklus (od 1. dna, ak dobre rozumiem) a dufat, ze sa da vsetko dokopy... tu teplotu si nechavam na neskor, keby sa dlhsie nedarilo a co sa tyka antikoncepcie, ta uz nas nezaujima, uz sa chceme konecne snazit, len sa stale nieco komplikuje 😒 a rozmyslam nad tym sarapisom, ale zda sa mi to dost drahe... ked sa beru aj tri denne zo zaciatku... no uvidim. mozno skusim len tu b6 a uvidim, ci sa budu problemy opakovat.
mam doma aj jamieson prenatal, femibion, listovku 1mg. to este z prveho pokusu na jesen, ked sa babo neudrzalo, potom som vsetko odlozila do suflika 😅
mam brat aj nieco z toho? ci pockam na ten dalsi cyklus? ja uz sa sama neviem rozhodnut v nicom 🤐

catharinka
17. máj 2011

@katarina104 - prestudovala som a dakujem ti za poznamky. Mas pravdu, asi niekto zauradoval, zial, deju sa aj taketo veci a potom my - laici - nevieme, kde je pravda. Si zlata. 🙂 Uz som si kupila dnes v lekarni SARAPIS. Lenze tam nie je pisane (myslim v navode) o davkovani... Tak som si zistila nasledovne: od zaciatku cyklu prvych 10 dni 3x1 tabletka, dalsich 10 dni 2x1 tabletka a potom 1x1 tabletka. Ale teraz neviem, ze ci to mozem brat v kuse, alebo je treba robit nejaku pauzu - cez ovulku, alebo tak. Ak mas s tym skusenosti, prosim, daj mi vediet. Dakujem.
@katum - mas pravdu, sarapis je dost drahy, ale tak, vyskusajme raz a uvidime... 😉 Pisali o nom vsade pozitivne a niektorym sa podarilo otehotniet s nim takmer hned.

janine6623
17. máj 2011

@catharinka Ahoj, pridám sa do témy. Takže aj ja od včera papám sarapis. Beriem ho tak ako píšeš aj ty prvých 10dní3*,druhých 2* a tretích 1*. Bez prestávky, tak uvidíme či nám to zabera.

catharinka
17. máj 2011

@janine6623 - dakujem ti za odpoved. 🙂 Samozrejme, drzim palceky!!! Ja zacnem saparis brat az od mrchy, kedze teraz este neviem, ci som, alebo nie som tehu. No a vraj cez tehotenstvo sa to nemoze uzivat. Tak si musim este pockat... Kto vie, mozno ho ani nebudem potrebovat. 😉
Som rada, ze si sa pridala do temy, aspon si mozme vymenit nejake tie skusenosti. A vy sa ako dlho snazilkujete...? Beries aj nejake ine vitaminy, lieky...?

janine6623
17. máj 2011

@catharinka Nesnažilkuje až tak dlho ale je to večnosť a potom stále sklamanie ked MS dorazí-5mesiacov, teraz ideme na 6. Beriem clostyl+duphaston. Teraz začínam sarapis. A mám aj femi kvapky a popíjam alchemilku. Takže snažím sa v každom smere ale zatial bezvýsledne. Držím palce aby to aj vám vyšlo. Ja som sa teraz aj tešila mala som celkom pekný graf a držala som sa celú LF pekne hore ale nevyšlo to.

katum
18. máj 2011

@catharinka tak ja by som tiez urcite skusila, keby sa nedarilo, ale ked my sa este len chystame zacat snazit, tak ani neviem, ako to pojde, chcem sa dat pred tym trochu dokopy 😅 tebe drzim palce, budem sledovat, ako ti zaberie 😉

lindt
18. máj 2011

caute, babule!!! Len by som chcela prispiet mojou skusenostou s @katarina104 a dovolim si tvrdit, ze aj vdaka nej sa nam podarilo takpovediac otehotniet na prvykrat. Brala som duphaston a Katka mi vysvetlila jeho spravne uzivanie, vysvetlila na akej baze duphaston ucinkuje a podla dodrzania jej rad, som si este v ten mesiac nasla krasne //. Takze velmi pekne dakujem a rozhodne mozem povedat, ze Katka vie, o com hovori... Pisem sice neskoro, uz sme v piatom mesiaci, ale vyskocila mi vasa tema medzi novymi, tak som si povedala, ze aspon touto cestou Ti podakujem. A vsetkym snazilkam drzim silne palce, kazda si zasluzite mat krasne babatka a urcite sa vam to skor ci neskor podari! 🙂 drzte sa!!!

33jaja
18. máj 2011

Ahojte ženičky, prajem Vám pekný dník, chcela by som sa len opýtať čo je dobré pri prechladnutí, dneska ráno som sa zobudila a mala som slabučké bolesti pri ,,cikaní,, 😀 , chcela by som si zakúpiť urinal akut , ale neviem isto či ho môžem užívať. A ešte som zabudla povedať, že som v 6- stom týždni . Nechcela by som dačo pokaziť a hlavne malému. Ja užívam tiež duphaston a nemám s ním zatiaľ zlé skúsenosti. Ako som otehotnela tak ho beriem každý deň 2x1, nemám žiadne bolesti / bolesti hlavy, podbrušku atď. / , len mi začalo z ľavého prsníka trošičku vytekať mlieko, aspoň si myslím, lebo mám aj podprsenku tak na žlto zafarbenú/ , ale pravý prsník je v poriadku 😲 . ďakujem Vám pekne za poradenie a prajem Vám všetkým pekný, slnečný deň 🙂 😉

catharinka
18. máj 2011

@lindt - dakujeme ti za prispevok, si zlata. 🙂 Prajem ti vsetko dobre, nech sa vam dari a miminku prajem vsetko najlepsie, hlavne vela vela zdravicka. 🙂 🙂 🙂

katarina104
18. máj 2011

@katum ahoj, no papaj B6 čiže kúp si BEFOLI a od 1 dňa m.s. a ten sarapis, stačí 2x1 tabl., alebo fytosóju, Ečko a Cečko+zinok , to je všetko, listovka je v befoli 🙂

katarina104
18. máj 2011

@catharinka je tie fytoestrogény skôr odporúčam ženám ,ktoré nemajú veľa estrogénu,,to by som zvážila, no teraz k tebe, papaj len 2x 1 tabl. , a pozor, ak je niektorá alergická na peľ, ak ti nebude dobre robiť, no uvidíš, tak veľa zdaru 🙂 a v tehu ho vysadiť,,,

katarina104
18. máj 2011

@lindt ďakujem, ale je to vďaka Bohu, je to Boží dar, tak sa držkajte, a nech ste v poriadku 🙂 😉

lindt
18. máj 2011

@katarina104 nedakuj, je to tak 🙂)) vela si mi vysvetlila a zabralo to, takze asi niekde bola chyba a tvoje rady ju vyriesili 🙂
@catharinka a dakujeme, drzim palce v snazilkovani 🙂