Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
1. jún 2011

@jania023 fakt nechápem prečo 😒 možno reagujú na ten liek na prolaktín, no neviem, hlavné je že ovu bola 🙂

katarina104
1. jún 2011

@jania023 budem ti držať palčeky, a občas sa ukáž, pa 🙂

sasena033
1. jún 2011

ahojte babule tak ze som tu nove dnes navsteva u lekara....spinenie dlhodobo....neviem co to zapricinuje.ale ani HP nerobil .takze nasadil dupik na 3 mes.a ked bude stale zle tak folikometria .a popritom sa mame snazit takz eaj budeme 🙂 mavam 32-33DC a ovu na 18-19DC a LF trva 12-13 dni a ze sa mi postupne stale predlzuje....ze je probleem v poovulacnej faze....a neviem co s tou mojou sliznicou dnes som 9DC a meral a len 4mm ale davam sem grafik z min mesiaca ovu zrejme prebieha..uz som z toho jelen 😠 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/sasena033/gr...

sasena033
1. jún 2011

beriem kys.listovu zo zelezom v jednom... est nejake vitaminy by som mala,?? mne kazal duppik brat 17DC do 26DC a 18-19DC mavam ovu takze zacnem asi az 18DC nech neblokne a meriam stale BT aby som vedela ci ovu prebieha...este otazocka ak prebehne ovu musi byt aj sliznica dostatocne velka na uhniezdenie ci sa moze stat z eovu prebehne ale sliznica je stale nizka 😕

katarina104
1. jún 2011

@sasena033 papaj B6 na to špinenie najmenej 25mg, ten minulý mesiac si mala pekný graf, no ak meral na 10DC a ovu je až 19Dc, tak si nemyslím,že je malá, ona dorastie mala by mať v čase ovu cca 7mm, to úplne stačí, ten dufík si daj až na 4 deň po zvýšenej teplote....

sasena033
1. jún 2011

no mam dom vit.skupiny B obsahuje 7 vit skupiny B nestaci ten??? a kolko tak 1 denne asi..nerozumiem tomu spineniu nikdy som to nemala...uz som 9DC a stale spinim, a co s atyka tej sliznice tak min.mesiac som bola u neho 12DC abo vyska 6mm myslim tak neviem ci moze do toho 19DC dorast ale myslis z epodla graf.min mesiaca ovu prebehla....a ten dupik mam ako som spominala 17-26Dc a ovu 18-19DC lenz eked si ho dam dajme tomu ako hovoris 4 dni po ovu tak sa mi upravi ten cyklus ??? to by som ho brala od 21DC do 31DC a mrcha potm kedy dojde chnapeme sa 🙂

katarina104
2. jún 2011

@sasena033 no tie Bečka by bolo papať najlepšie všetky napr.befoli ich má dostatok,,,tej B6 musí byť min.25mg. aby učinkovala. si 9DC a špiníš? špiníš od mršky? špinenie môže byť z hocičoho, aj z cysty, aj z veľa estrogénov, vysoký prolaktín, neviem či si bola na sono a hp..
sliznca môže dorásť, to nie je problém, máš pekný ovulkový graf,,ak dáš dufík 4 DPO, tak mrchu dostaneš po vysadení do 7dní, tam problém nebude, do 16 dní je LF okej 🙂 alebo ho môžeš dať iba na 5 dní 2x1 tabl. ak ho dáš skôr, tak nezistíš či ovulka bola,,iba ak by si bola na folikulku 😉 mrcha chodí 12-16 dní po ovulke,,

sasena033
2. jún 2011

@katarina104 si zlata ze takto radis..naozaj lekar mi nic nepovie..takze ake sruhy becka mam kupit?? po lopate 😀 a spinim od mrchy ano v kuse...bola som na sono vcera nic o cyst enevravel len ze ma podozreni ena PCO ale ani to nevysvetlil a vyzera z eovu mam tak neviem kde je problem a ved to ze nasadil dupika ziadny HP sa nekonal ani nic..nema pojem o mojich hormonoch..neviem co mam robit..moja LF trva 12-13 dni nasadim ho ked pi teplotka stupne alebo bude poz ovu test,hm?? on mi ho chceasi liekkmi upravit na 28-29dnovy?

sasena033
2. jún 2011

@katarina104 citam ze rozumies aj tomu PCO...a este naco je dobry sarapis??? pojdem do lekarne a kupim vsetko takze BEFOLI ,B6 to su zase ine vit???

katarina104
2. jún 2011

@sasena033 no moja pcos asi mať nebudeš, ak máš ovulku, a to špinenie po mrške to je okej, ale je pravda, že by nemalo byť tak dlho, ako špiníš, koľko vložiek, hnedo? cykly sú norma od 27 do 35 dní,,,ale nevadí ak sú aj dlhšie, netreba to upravovať, ak je ovu, tak nie je problém ani otehu 🙂 Befoli sú tam všetky Bečka vrátane kyseliny listovej,B6 a iných bečiek, ktoré sú si navzájom potrebné, alebo kukni koľko B6 má to čo máš doma ak bude mať min.25mg, tak papaj to a sarapis môžeš ten ti neuškodí, ak nemáš alergiu na peľ, je aj taký so sójou,aj ten je dobrý. Papaj befoli celý cyklus, sarapis 2x1 tabl. , dufík nedávaj vôbec, uvidíme ako cyklus bez neho,ak je okej tak ho netreba, a kúp si aj ľanový olej, ten je dobrý na hlien,,, 😉 ešte sa opýtam o koľkej a kde meriaš?a s akým teplomerom?

sasena033
2. jún 2011

@katarina104 takze..... ja tiez myslim podla min graf ze to PCO nebude ....kedz ovu bola..spinenie po mrche mam teraz 1 krat stale pokracuje aj dnes inzimku mam len vlozku netreba bol hendy husty teraz je taky ruzovkasty hnedy ale +brucho trochu pobolieva ako na mrchu. cykly su 31-32-33 od kedy som vysadila HAK a ovu 18-19DC vzdy.a moje Becko sa uziva 1-2 tab denne.. 1tableta obsahuje Niacin,ks.pantotenova,B1,B2 B6-1,2mg a v 2tabletkach 2,4mg,kys.listova, B12.a este kysl.listovu beriem zvlast zo zelezom v jednom..to mam vitaminy z NUTRILITE ak poznas BEFOLI kupim ake je davkovanie??? a SARAPIS 2x1tabl teda bez duphastonu??a ako tem LANOVY OLEJ DAVAT,,??snazim sa meriat kaze rano o tej 7 ale ked v noci vstavamk malemu tak teplot amoz ekolisat a meriam digi teplomerom.. 🙂 dr mikazal dojst v pondelok ask spinenie neprestane..mne cykly nevadia podla mna to nie je az take hrozne ..len neviem z coho stale to spinenie...zeby som teda za nim skocil v pondelok nech robi HP a z toho bude mudrejsi

sasena033
2. jún 2011

@katarina104 myslim ze tie cykly nemam az take dlhe a hrozne aby mi ich hormonmi menil podla mna 😒 ja som len chela zistit z coho spinim aliecit to...a nie zbytocne ma tlacit liekmi ked to zrejme asi nepotrebujem

smeyka27
2. jún 2011

@katarina104 ahooj dakujem za rady 🙂 tak ja som ok po hormonalnej stranke ,spermiogram je na chybe..takze IVF ma "zachrani" 😉

dur
2. jún 2011

@katarina104 Ahoj
Moze fytosoja pokazit cyklus? Brala som ju 3 mesiace a vzdy som mala anoovulacne cykly ☹ a strasne kratke
19- 21- 14 . Davky so zvysovala postupne . Vzdy so len spinila na hnedo asi 5-6 dni. tento posledny 14 dnovy som tiez zacala na 14den spinit . Soju som chcela uzivat na skratenie cyklu ,ovu na 21-24 den som mavala . 😒

katarina104
2. jún 2011

@sasena033 kúp si ten befoli, lebo v tých tvojich bečkach je málo B6, papaj 1 denne,sarapis 2x1 denne celý cyklus, ľanový olej 1 lyžicu denne, to HP by bolo dobré dať si urobiť,, do kedy si kojila?brala si hak? snaž sa merať o tej 07.00, a bez dufíka, pozerám, že ti ho netreba, na sliznicu je dobrá alchemilka,, špiníš len po mrške či aj pred mrškou? štítku máš okej, inzulín?

katarina104
2. jún 2011

@dur no neviem, ale asi môže ak ti to robí tak ju vysaď, ale hľadala by som problém inde 😉 zrejme máš veľa estrogénu,robili ti HP?

katarina104
2. jún 2011

@smeyka27 ak je veľmi zlý spermijogram, tak môže byť problém aj s IVF, skús si vylepšiť hlien, a mohlo by to pomôcť,ak sú zlé spermijky a otehot. tak môžeš potratiť, chyba plodu.

dur
2. jún 2011

@katarina104 nie nerobili

katarina104
2. jún 2011

@dur no to mali, to je základ, skôr ako dajú lieky, kúp si befoli a papaj, to špinenie by mohlo prejsť, máš graf?

dur
2. jún 2011

Estrogen sposobuje ze nie je ovulacia ked je ho vela
@katarina104

smeyka27
2. jún 2011

@katarina104 az taky zly nebol,bola som na IUI len bez uspechu ☹ klickovy olej papam ,ci ho mam vymenit za lanovy?

katarina104
2. jún 2011

@dur to je trochu zložitejšie na vysvetľovanie, spôsobuje rast sliznice a tým špinenie, ak je ho veľmi veľa tak ovu byť nemusí 🙂
@smeyka27 skús ho vymeniť, a kúp si Ačko najviac 8000 I.U. v tehu pozor, 😉

smeyka27
2. jún 2011

@katarina104 noo dakujem vyskusam,hned od zajtra nasadim 🙂 a co to znamena 8000 I.U?

dur
2. jún 2011

@katarina104 to ja som si naordinovala sama Ked so citala tu temu tak sa mi to pozdavalo ved ze nic nepokazim ☹ A dnes spatne viem ze to asi nebolo dobre. Spinenie nemam to mi zacalo 23 maja a trvalo tak 6 dni. Tak dnes som asi 11dc. Teplotu nemeriam nechavam to tak odmeriam raz za tyzden .

katarina104
2. jún 2011

@dur no nemalo by sa to pokaziť, ale nie každému to robí dobre, ja to neodporúčam ak je veľa estrogénu, preto je dobré vedieť o vás viac,,takto sa ťažko radí, škoda, že si nemeriaš dá sa z toho veľa zistiť o cykle,,to špinenie bolo pred, či po mrške?

katarina104
2. jún 2011

@smeyka27 to je množstvo, tak sa označujú niektoré vitamíny, je to na krabičke napísané ak si pôjdeš kupiť tak to uvidíš ja mám napr. A+D a to Ačko je 5000 I.U. a D je 400 I.U. od natures bounty, tak si kúp to ak budú mať 🙂

dur
2. jún 2011

@katarina104 http://www.fertilityfriend.com/home/343dc3 to je moj graf mic moc ja so na 15 den zacala spinit a spinilaso 5- 6 dni ako mavam ms len toho bolo malo

dur
2. jún 2011

@katarina104 Sama neviem ci je to ms alebo v cykle som spinila teda kolky dc som ked to boli take kratke cykly

katarina104
2. jún 2011

@dur no to špinenie nemusela byť mrška, ale z poklesu estrogénu, radím ti meraj celý cyklus, neber nijaké lieky iba vitamíny, dá sa to zistiť, o koľkej a kde meriaš?

sasena033
2. jún 2011

@katarina104 ok kupim vsetko a nasadim,alchmeiku pijem uz mesiac len neviem kojila som len mesiac a HAK som brala cely cas po porode ked som prestala kojit ..no nemam ziadene vysetrenia na inzulin a stitku... nik mi nerobil viem ze na preventivke obvodak mi robil na stitki a bolo ok...alchemiku mam zltozelenu..a napadlo ma ci mii ten dupik neddal na tu nizku sliznicu+spinenie ked teda je navsetko a min mesiac som zacala spinit na 12DC do 16DC a tearz spinm od mrchy stale ...tmam ist k dr.nech mi urobi ten profil ak neprestanem spinit ..DAkujem Ti za rady chcem aby sa mi to upravilo a mohla otehu