Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sasena033
3. jún 2011

@katarina104 idem studovat 😀 priebezne s aTi ozvem..tie vitaminyBefori,olej ,sarapis brat aspon 3 mesiace,vsak??

katarina104
3. jún 2011

@sasena033 no hneď to učinkovať nebude 🙂 tak sa ozvi a potom uvidíme či ovu bola 🙂

lilik15
3. jún 2011

@katarina104 ahaa lebo aj ja mam ten ovulacny tahavy hlienik velmi biedny skoro vobec po potrate :( takze je dobry aj na to? a ako sa vola a kde ho kupim dakujem 🙂)

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 ľanový olej, kúpiš v bio obchode, ale majú ho aj v lekáreň domov zdravia, alebo objednáš cez net 🙂 ak si po potrate, tak treba zregenerovať sliznicu, a piť alchemilku 🙂

lilik15
3. jún 2011

@katarina104 ja uz som ale rok po potrate a stale nemam hlienik taky pekny ako som mavala pred potratom :( a ano alchemilku pijem vzdy do ovulky dokonca aj par dni pred ovu grepovy dzusik

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 môže byť, že máš anovulák, alebo naozaj ten krčok nereaguje na estrogén, meriaš si teplotu? papaj ľanový olej a Ačko, tam nejde o to mať toho hlienu veľa, len aby bol plodný t.j. číry a ťahavý 🙂

lilik15
3. jún 2011

@katarina104 hmm meriam teplotu tu ti posielam predposledny cyklus lebo teraz som len 8dc http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php?d=... no ono nieze nieje ale je ho malinkooo vlemi :/ a brala som teraz 3mesiae dupik na upravu cyklu lebo mi nechodila mrcha aj 60dnove cykli som mala a teraz uz som bez dupiku druhy mesiac aj ten grafik co som ti pridla tak to uz bol cyklus bez dupiku

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 skús ešte raz, nejde to otvoriť

lilik15
3. jún 2011
katarina104
3. jún 2011

@lilik15 ok ide, pekný graf, ovu tak ako je poznačená, LF pekná, nerobila si si náhodou tehu test? spermijogram je ok?

lilik15
3. jún 2011

@katarina104 ano robila som tehu test ale negativny bol 😒 a este sme neboli na ziadnych vysetreniach dokonca mi doky ani HP nerobil a na spermiograme sme tiez neboli. Akurat idem 1,7 na preventivku tak poviem dokymu ze uz to chcem riesit ze sa rok nedari.. a myslis zeby mohol mat nieco mm so spermijkami? ked pred rokom sme urobili babo na prvy sup a ani sme neplanovali?

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 v ktorom týždni si mala potrat, ak sa môžem opýtať? je to možné, že sú zle spermijky,áno stáva sa, že sa to podarí ale sú z toho potraty, preto sa ťa pýtam,,ten cyklus vyzerá ok, možno fakt len ten hlien upraviť, no dobré by bolo to HP, sono a pod. vyšetrenia dať urobiť, tiež štítku a cukor,a pod

lilik15
3. jún 2011

@katarina104 no potratila som v na konci 9tt, to som nevedela ze aj koli zlym spermijkam moze byt potrat 😒
jasne poviem dokymu nech mi porobi potrebne vysetrenia aby som vedela ci som ok ved ked uz je rok co sa snazime a nic tak by to mal riesit

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 jasné najprv to treba vyšetriť a potom dávať lieky ako dufík a pod., a poradím ti styk počkajte na plodné dni a potom obdeň stačí

lilik15
3. jún 2011

@katarina104 ako myslis ze pred plodnymi dnami vobec nemame snazilkovat az ked uvidim plodny hlienik a ovu testik ukaze ze je pozitivny?inak ja mam este aj maternicu otocenu dozadu..jasne mne bolo tiez cudne ze bez HP daval lieky ale to asi na upravu tych dlhych cyklov

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 áno pred ovulkou je plodných cca 5 dní ak je dobrý hlien,spermijky vydržia do ovulky, po ovu do 24 hod. môžte počať, styk v neplodných dňoch k počatiu nevedie,, no ak máš padnutú maternicu, nie je veľký problém, ak keď je to ťažšie,,podlož si pod zadok vankúš 😉
kuk linky poštuduj si
http://www.fertility.sk/riesenie-problemov/typy...

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 ešte by som chcela vedieť o koľkej a kde meriaš, ?

janine6623
3. jún 2011

@katarina104 Ahoj, samozrejeme mi dal duphik skor, od 15DC 10dní. Minule som mala tiež tak ovu okolo 20 dňa a LF som mala 15dní.Ale to viem len z prevého cyklu merania lebo teraz meriam len 2cyklus BT. Tak odsledujem. Aj napriek tomu že už viacerí lekári mi pozerali výsledky HP aj všetky ostatné výsledky a mám ich už statočne veľa-endokrinolog,viacerí gynekologovia,diabetolog,hematolog a nemám žiadny vážny problém, údajne fakt len stav po antikoncepcii, že je to trochu zaspaté - tak aj napriek tomu ak sa mi nepodarí otehotnieť do 3mesiacov na ktoré mi dal lieky mám ísť do centra. Ze on nevie čo somnou, že ked clostyl nezaberie tak ako by mal a mam folikulometriu iba takú aku mám.

lilik15
3. jún 2011

@katarina104 dobre tak to takto tento cyklus skusim 🙂) aj s tym vankusom pod zadok..lebo mne bolo povedanae ze mam praktizovat psickovu polohu a potom ci lazkat na brusko. ..ked pridem s prace postudujem na tom linku co si mi poslala

lilik15
3. jún 2011

@katarina104 meriam o 5,20 a v posve

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 ok, daj si kuknúť aj štítnu žľazu, pre istotu,, 🙂

lilik15
3. jún 2011

@katarina104 hej hejpoviem mu vsetko aby vysetril a co povies na tu psickovu polohu? myslis ze to pomaha ?

katarina104
3. jún 2011

@janine6623 presne, tak bude to tým, že boli utlmené, treba počkať, ono to pôjde, ak si ok,,,neviem prečo hneď pchajú do ľudí ten dufík, hm 🙄 , berieš clostil?

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 môže byť, pri tom sa maternica prehne do predu, tak môže pomôcť aj to 🙂 😉 záleží čo je lepšie vám 🙂

lilik15
3. jún 2011

@katarina104 jasne dakujem ti velmi pekne za rady 🙂)

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 🙂 🙂 🙂 pa a pekný deň

sasena033
3. jún 2011

@katarina104 este utazka nasla som tu davkovanie sarapisu.....Sarapis sa berie prvých 10 dní 3*1, dalších 10 dní 2*1 a posledných 10 dní 1*1. alebo mam brat ako si ty povedala,??? 2x1

katarina104
3. jún 2011

@sasena033 áno ber len 2x1 to stačí 🙂

smeyka27
3. jún 2011

@katarina104 ahooj v tabletkovej forme ten lanovy olej nemoze byt??

katarina104
3. jún 2011

@smeyka27 myslím, že nie je, len v ľanových semiačkách,,môžeš aj to