Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sah
11. jan 2008

Klaudi, já jsem před Honzíkem dostávala injekce. Jmenovali se Neolutin Forte, bylo jich pět a vždy 17 DC se píchla do zadnice. Jsou to olejovky. Přesně po té páté injekci jsem otěhotněla. Prý to má vcelku stejné složení jako Duphaston, jen s tím rozdílem, že Neolutin byl pro mě prý tenkrát lepší, že jsem neměla ještě dítko. Tak nevím, budu věřit doktorovi.

I tobě držím palce, aby se brzy zadařilo.

bodzlomu
11. jan 2008

Ahojte dievcata. Ked si niekedy citam tie prispevky so skratkami,tak niekedy neviem,co co znamena 🙂 Ja som dobrala druhe balenie a akurat menstruujem. Som zvedava aky to vsetko bude mat ucinok na mna. Samozrejme kazdej z nas drzim palceky,aby sa zadarilo a ostali sme tehotne, no a k tomu patri aj zelanie,aby potom vsetko prebiehalo ako ma 🙂 Co sa tyka HA,tak s tou mam dlhodobe skusenosti...ale myslim,ze sa k nej uz nevratim,chcela by som mat menzes prirodzenym sposobom, lebo doteraz som bez HA menzes nemala ☹ Ale verim zatial doktorovi,ak nebude robit "pokroky" vymenim ho 😉 Drzim palceky...papa

klaudia90210
11. jan 2008

sah dakujem si zlata 🙂 dufam ze aj tebe to vyjde co najskor 😉 este by ma zaujimalo kedy najskor po snazilkovani 😅 😅 si mozem spravit test ? teda by to mohlo byt aspon na tych 99% 😀

Bodzlomu neboj do toho prides 😉 drzim palce 🙂 mala si nejake vedlajsie ucinky pri duphastone??

kaboca
11. jan 2008

klaudia...test by ti mal ukazat vysledok uz takych 14-18dpo (den po ovulacii), to by malo byt uz spolahlive...samozrejme mozes testovat aj skor, zalezi aky vysoky mas hormon HCG uz v krvi...ked budes skor, moze sa stat, ze bude druha ciarka slabsia...ale to samo nevadiiii 😉 😉
drzim palce, aby si tie dve ciarky na teste nasla...kedy sa chystas testovat?

na tie vedlajsie ucinky D som aj ja zvedava...

klaudia90210
11. jan 2008

kaboca... dufam ze tie // tam najdem 😀 neviem kedy ale asi najskor buduci tyzden 😵 mam normalne strach z dalsieho sklamania 😔 snad nam ten duphaston pomoze 😉 😀 a stretneme sa v teme spolocny termin 😀 😀

kaboca
11. jan 2008

bodaj by ta tam hore niekto chcel vypocut klaudi... 😵
tiez vkladam nadeje do Duphastonu, zevraj som mala kratku lutealnu fazu...a vajicko sa nemohlo udniezdit..tak hadam pomoze
klaudi vy sa ako dlho snazite o babetko? uz si vela testovala? ja asi tri-krat, ale mam toho uz dost...najblizsie testujem, len ked bude meskat

klaudia90210
11. jan 2008

kaboca my tak tristvrte roka 😔 tak ja verim ze teraz sa uz podari 😉 no testovala som uz dost ale tentokrat si davam nacas 🙂 fakt je to skamanie ked tie // sa tam neukazu 🤐
ja mam zmiesane pocity uz len z toho ze beriem duphaston ....nikdy som nemyslela ze budem mat taky problem s bejby 😔

bodzlomu
13. jan 2008

ahojky klaudia...dakujem za prispevok 😉 Pri duphastone bolo vsetko fajn,jedine to,ze sa mi povyhadzovali vyrazky na dekolte a chrbte, nie velmi ale dovtedy som s tym problem nemala ☹ Musim vsak povedat,ze to ma tak netrapi,ak to ma pomoct,aby som mohla otehotniet,tak to je pohodicka....su dôlezitejsie veci 😉 co sa tyka tvojich zmiesanych pocitov,tak to je normalne...myslim,ze ak mas predpisany "len" duphaston,tak to nie je take zle a treba len verit!!! mne doktor povedal,ze sa to podari vtedy,ked na to nebudem tak intenzivne mysliet 😖 tak sa snazim 😵

lenka_p
13. jan 2008

určené Bodzlomu-ahoj, ako som si citala vsetky reakcie tykajuce sa Duphastonu,natrafila som na tvoje a vidim, ze mame rovnaky problem. Ja som rovnako vela rokov uzivala antikoncepciu kvôli tomu, ze som v puberte nedostala menzes, gynekologicka mi ju nasadila aby som vobec mala menzes (nielen na pravidelny menzes), medzi uzivanim som mala pauzy a nedostala som menzes. Pred skoro 2 rokmi som vysadila a po 2 mesiacoch mi bol nasadeny Duphaston, menzes som dostala na 1.krat a taktiez ma trapia vyrazky na tvari, dekolte a chrtbte, nepripisovala som tento problem duphastonu, lebo on by ti mal prave vyrovnavat hormon.hladinu, uzivam kadejake prirodne sirupy - gynes, alveo a ziadna zmena, ale rovnako som si povedala, ze uz sa nebudem trapit pre to, ze su aj vacsie zdravotne problemy,ale ak sa da tomu pomoct......

bodzlomu
13. jan 2008

ahojky Lenka,co sa tyka tych vyrazok,tak to mam isto z duphastonu,pri HA som tieto problemy nemala!A vlastne aj ked je duphaston na upravu a obsahuje hormony,tak to je len velmi slaba hladina a len specifickeho hormonu,ktory ovplyvnuje zlte teliesko a vystelku maternice...okrem toho v letaku je ako mozny vedlajsi ucinok uvedene,ze sa moze vyskutnut vyrazka a akne.Na letaku od HA je prave naopak poznamenane,ze to ma pozitivny vplyv na akne a pokozku.Neviem,ci sa s tym da nieco robit,mozno ku koznej,ale tam som chodila 7 rokov a nic,tak sa snazim pomoc si sama 😵 ci to pomozem neviem...hehe.Vsak ho vecne uzivat nebudem 😀

ivanalysonkova
14. jan 2008

Ahojte holky, přidávám se a chci se rovnou zeptat. Do kolika dní po dobrání Duphastonu bych měla dostat menses?Pokud do určitého termínu nedorazí, je šance, že je to těhu?díky 😉

sah
14. jan 2008

Ivčo, ono to je hrozně individuální. Já ho beru např. 15-24 DC. Většině to chodí zhruba tak do pěti dnů od poslední tabletky. Mě posledně MS přišla až 39 DC. Už jsem byla celá nervozní, ale po rozhovoru s doktorkou,která ho brala taky mi řekla, že pokud nejsem těhu, tak MS přijde určitě, jen je otázka kdy. Takže pokud budeš mít negativní testy, tak jedině čekat, kdy mrška dorazí. To bereš na úpravu cyklu???

ivanalysonkova
14. jan 2008

Sah: díky. Jj, beru. Mám různě dlouhé cykly, ale to hlavní je, že mi nedorůstá sliznice a moje luteální fáze je pořád krátká (nad 10 dní se nedostanu). Jinak ještě beru Clostilbegyt.

sah
14. jan 2008

A kolikátý jsi dnes DC?? Ehm, ještě taková blbá otázka. Co to je ta luteální fáze?? Nejsem si jistá, jestli to vím správně 😅

ivanalysonkova
14. jan 2008

Sah: jsem 10 DC. Clostyl beru od 5DC. Lutální fáze je ta fáze, po ovulaci do doby než příjde menses. Neměla by být kratší než 10 dní (většinou bývá cca 14 dní), což není můj případ. U mě se totiž vajíčko (ikdyž je možná oplodněné) neudrží.

sah
14. jan 2008

Aha, tak to já zjistím asi až tento měsíc. Protože minule vůbec nevím kdy byla a zda vůbec byla ovulka. Tento měsíc jsem se dala na pití kontryhelu, jen prvních 14 dní cyklu. Dnes jsem 16 DC, od včera beru zase Duphaston, tak uvidíme. Včera byl pozitivní ovu test a i bolesti v podbřišku tomu nasvědčovaly, i když dnes si myslím, že břicho bolí taky, tak uvidím, zkusím odpoledne ještě jeden ovu test. Já jsem po vysazení HA totiž dostávala MS třeba po 12-17 dnech, pak až 39 DC, takže taky dost rozhozené 😒 , tak uvidím tento cyklus, ale myslím si, že ten kontryhel mi zabral, když mám ovulku přesně v půlce cyklu. Tak budu doufat.

ivanalysonkova
14. jan 2008

Sah: já jsem měla cykly 31,25,31,40. Ovulaci pokaždé jindy. Třeba minulý cyklus jsem myslela, že je anovulační a ovulace byla až 30 DC. Jak dlouho se snažíte?My 5.měsíc.

sah
14. jan 2008

Od září, ale díky té mé nepřesné MS to ani nešlo. Tak snad se to teď urovná

ivanalysonkova
15. jan 2008

Sah: my taky cca od září. Zrovna jsem dobrala Clostil a čekám na ovu. 😀

lorry
15. jan 2008

Ahojte nemate niektora skusenosti s injekciami Neorutin Forte, na co su dobre? Dakujem

kaboca
15. jan 2008

ahojte, tak ja som dnes 24dc...uz 4 den ma tak pobolieva v podbrusku...take premrchovske...moze to byt od Duphastonu?

lorry
15. jan 2008

Baby ako ste sa citili, ked ste uzivali Duphaston nebolo vam zle nevracali ste? Ja som ho uzivala mesiac a vracala som z neho brala som ho 3krat za den.

kaboca
15. jan 2008

lorry ja vobec...nic zatial, beriem ho sice len prvy mesiac, o 2 dni vysadzam...mna len picha v podbrusku..take tlaky ako pred mrchou a to uz od 20dc...tak neviem, ci ten D to sposobuje

lorry
15. jan 2008

kaboca kolko ho beries za den?

kaboca
15. jan 2008

2 tabletky

lorry
15. jan 2008

niektorym babam je z neho zle to je dobre, ze ti nebolo z neho zle 🙂 a ake mas problemy brala si ho na upravu alebo na to aby si otehotnela, nepoznas injekcie Neorutin forte zevraj su podobne Duphastonu?

kaboca
15. jan 2008

na otehotnenie...a mam aj kratke cykly, zevraj lutealna faza je kratka...tak aj na upravu
tie injekcie bohuzial nepoznam...skus dat ho vyhladavaca tu na konikovi...mozno tu uz bola rec o nich 🙂

lorry
15. jan 2008

a upravil ti cyklus po tych dvoch mesiacoch a neotehotnela si?

kaboca
15. jan 2008

ja ho beriem iba prvy mesiac...teraz vo stvrtok budem koncit... 😅 tak uvidime, ci a ako pride mrcha...dufam, ze nepride...och! 😔 😔

lorry
15. jan 2008

aha tak ty si ho nemusela brat tak dlho no mne ho kazal brat pol roka aspon no ved uvidi sa ci ho skusim brat este raz, tak sa drz aby ti to vyslo 😵