Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

belucio23
21. jún 2011

@kocka1 beriem pravidelne už piaty mesiac 🙂

belucio23
21. jún 2011

@annavi začnem sledovať, snažilkujeme cca rok, ale netvoria sa mi vajíčka, resp. len jedno počas ovulácie ☹

sarafortuna
21. jún 2011

@belucio23 a preto čakáš? NEROZUMIEM... ak nie si tehu, tak to nie je dobré, že menzes nepriešiel..
ak si tehu, tak to nie je dobre, že o tom nevieš.... ak si šup k dokymu a naspäť možno bude treba duphaston

proste nerozumiem... 😒 😒 😒 😒

sarafortuna
21. jún 2011

@belucio23 , ovuluješ alebo neovuluješ?

počas ovulácie dozrieva iba jedno vajíčko resp. folikul, ktorý prasknutím "vypudí" vajko...
ak ti nerastú folikuly, treba vaječníky stimulovať - prírodne alebo liekmi...

belucio23
21. jún 2011

@sarafortuna ja som sa len pýtala na praktické skúsenosti, dr mám naplánovaného budúci týždeň. tehotná som ešte nebola, tak preto som sa pýtala...

belucio23
21. jún 2011

@sarafortuna ovulujem, ale občas sa stalo, že vajíčko neprasklo, beriem aj clostil.

sarafortuna
21. jún 2011

@belucio23 , tak ja ti odpovedám...
ráno si sa pýtala, či máš spraviť test...?
odpoveď je ANO... bez váhania 🙂 už pred týždnom

a fakt sa treba zamyslieť, či je zodpovedné mať strach z negatívneho testu... to bez urážky 🙄 🙄, nechcem na teba útočiť, iba povedať, že je to nezodpovedné...
ak ťa bolia kríže ako píšeš, a ti býva zle... tak akože nie sú to trochu príznaky...? 😉

buď si tehu, alebo je tam niečo ZLE - napr. cysta...
ja to vidím na tehu na 60% 😉
ak niesi tak nech dr. skúsi niečo iné - nech ti pridá clostil (alebo si kúp niečo prírodné na stimuláciu vaječníkov), ale dúfam, že nebude treba..

sarafortuna
21. jún 2011

@belucio23 , tak ak nepomáha ani clostil, tak nech ti pichá pregnyl ak má folikul už dostatočnú veľkosť... či aj to ste skúsili?

máš doma testík?

belucio23
21. jún 2011

@sarafortuna mám doma test a si ho spravím, už ste ma v tom utvrdili, človek sa bojí, je hlúpy...

sarafortuna
21. jún 2011

@belucio23 , ver tomu že aj ja som bola taká.. ale pochopila som, že FAKT že či SOM alebo NIE som tým neovplyvním...
ja sa testujem hneď pri nejakom podozrení, aby som si nič nevsugerovala, lebo potom to je oveľa horšie... 😒

tak držím palce, daj vedieť potom výsledok...
a aj keď nebude náhodou druhá palička, tak nebuď smutná... 😉
(ale držím palce aby bola... )

môžes testovať aj hneď... nepotrebuješ tak "neskoro" ranný moč

sasena033
21. jún 2011

@katarina104 dakujem krasne....... a pijem alchemiku zltozelenu to ozem cele tehu nie,??

sarafortuna
21. jún 2011

@sasena033 alchemilku uz nepi . Nesmie sa v tehu

sasena033
21. jún 2011

@sarafortuna viem obycajna je do ovu.ale zltozelena sa moze po ovu aj v tehu.........pomaha maternici 🙂

sarafortuna
21. jún 2011

@sasena033 co ja viem tak moze spôsobiť stahy az potrat no neviem ze by jeden druh mal iny vplyv. Nepotrebujes ju ... Skor uži dufik nez ten čajik;)

sasena033
22. jún 2011

@katarina104 moja tak dnes dusik po schnuti silnejsi..aj ovu test pozitivny....http://www.fertilityfriend.com/home/34a754 chcem sa spytat ci nebude lepsi edavat ten dupik aj 2x 1,ci???

annavi
22. jún 2011

@katarina104 ahojky moja...taaaak moja teplotka dnes klesla..ma porazí z tohto uz...to co ma akoze znamenat..? 😠 😠 😠
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/annavi30/gra...
už to kaslem..odmeriam si to do konca cyklu a uvidim ci budem mat chut este sa takto s tymto nerváčit...jaaaj.. 😅 😅

kocka1
22. jún 2011

@annavi no ja som chcela bábätko, lebo mám už po tridsiatke, ale ak mám pravdu povedať do 30 je najlepšie mať dieťatko, lebo po tridsiatke je slabšia žena, aspoň tak odporúčam 🙂 držím palce, nech Vám vyjde čo si budete priať

kocka1
22. jún 2011

@sasena033 ja som duphaston začala užívať, len vtedy kedy ti to lekár odporučí, spýtaj sa lekára 🙂 že chceš si udržať plod a nechceš oň príjsť či je dobré používať duphaston, bez pomoci lekára ho neužívaj

sasena033
22. jún 2011

@kocka1 mne ho dal pred otehu na upravu cyklu.....a ze ked otehu tak mam kludne zvysit davku a uzivat...pri prvom mi dal utros....ssom s apytala ze nac ked nemam problem udrza a ze on to dava preventivne...tak by som asi radej ten utros...z dupikom nemam skusenosti 🙂

kocka1
22. jún 2011

@sasena033 no ja som ho užívala od 7tt do 15 tt a k tomu kyselinu listovu a ascorutin - to je liek aby som nezačala krvácať 🙂

katarina104
22. jún 2011

@sasena033 ahoj, no bude tam niečo, teplota sa drží 🙂 dufík 1 denne zatiaľ, kým nepôjdeš k dokymu 😉 ale až 14Dc ak mrcha nepríde,okej?

katarina104
22. jún 2011

@annavi len meraj ďalej aby sme došli na príčinu, a nestresuj sa teplotou 😉 hlien ako? je číry?

annavi
22. jún 2011

@katarína104 no moja ja meriam ako diváá..uhánam drahéého... 😀 😀 stresovat to nestresujem len ked tu vidim na fore ake krásne grafy baby maju..hmm..ma to hnevá ..ale pohodka... 😎 no s tým hlienom to bude horsie...nieje este číry..je taký mliecny...a cítím sa mokro...neviem..a krčok by mal byt aky?? 😕
dnes to necham tak...dame pauzu so snazilkovaním..zajtra kupim ovu test a ked bude ovu tak ide sa na vec..je mozne ze ovulka pride o niekolko dni..ale dnes ma akosi pobolieva lavy vajecník...akokeby na mrchu... 😒

annavi
22. jún 2011

@kocka1 a vam sa zadarilo na prvy šup??ci??

katarina104
22. jún 2011

@annavi no je možné,že ovu len bude ak sa ten hlien konečne zmení 😉 krčok má byť otvorený, mäkký, taká jamka vo vnútri 😉 snažiť sa až keď bude ten číry hlien, to stačí 😉

annavi
22. jún 2011

@katarina104 no okej moja..takze teraz mame cakat na ten číry hlien???hmm..no dufam ze príde...teda ze sa zmení z toho mliecneho...a kolko cca by mal byt ten hlien??den???dva?? 😕 nieže ho prepásnem... 😅 😅

katarina104
22. jún 2011

@annavi z toho bieleho hlienu ťažko otehotnieš, počkaj tak 2 dni a styk 🙂

annavi
22. jún 2011

@katarina104 ja viem moja.... 😵 počkám.... 😵 zajtra kupim ovu test a uviidme ci bude ovulka... 😵
ozaj ten hlien az tak nieje podstatny..je tu kopec bab kt. ho nemavaju a otehu...hmm..ale kazda sme ina.... 😵
oki moja tak sa ozvem potom co a jako..dobre?dakujem za radu.. 😉
ozaj a vam sa preco nedarí....si v tom to taká zbehlá, sčítana..vy mate aky problem??

katarina104
22. jún 2011

@annavi ten hlien je veľmi dôležitý pre spermije,,a musí byť číry alebo zafarb.krvou, to sú znaky plodnosti, nemusí ho byť veľa ale mal by byť taký, a ťahať sa, lebo ak sa neťahá,tak ide o výtok , ten je zvyčajne po dobratí HAK 😉
ja mám toho trochu viac, mala som potrat, a teraz skúšame 🙂

janine6623
22. jún 2011

Pridám sa k vám do témy. Ja ten hlien nezvyknem mať, asi je to tým že mám po HAK nízku sliznicu, však? Lekár mi nato nič nechce dať, a vraj dávajú lieky na sliznicu. Mne sliznicu clostyl este viac znižuje. Teraz som 4DC, dúfam, že tento mesiac to bude lepšie. Snád mi pomoze sarapis čo teraz jem 2.mesiac. Ze aj grep. dzus je dobrý? Neviete kolho ho treba piť?