Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lilik15
29. júl 2011

@denda29 ahojky mojkA TAK AKO TESTIK ??

denda29
29. júl 2011

@lilik15 ahoj no veru nic znova az po limite nieco vyliezlo 😒

a teplota stupla http://www.fertilityfriend.com/home/deni

lilik15
29. júl 2011

@denda29 nevadi zlatko skus o dva dni moze ti pomaly stupat HCG 🙂 a teplotka krasne stupla 🙂)

denda29
29. júl 2011

@lilik15 veru az o dva alebo o tri dnis skusim hadam to vyslo 🙄

lilik15
29. júl 2011

@denda29 drzim palce 🙂

katarina104
29. júl 2011

@denda29 pekne ti to stúplo, treba počkať,,ako vraví lilik hgc môže stúpať úplne pomaly 🙂 teplotka nech sa drží,

annavi
29. júl 2011

@katarina104 ahojky moja..tak ja takto.. http://www.fertilityfriend.com/home/35dcec hm??co myslis???

strihalka
29. júl 2011

http://www.fertilityfriend.com/home/353109 chooo, stale cakam...☹ a duophik nakonec nasazuji az po ovu..

katarina104
29. júl 2011

@annavi no stále sa to drží hore, hlien sa nemení? 🙂

katarina104
29. júl 2011

@strihalka ovu môžeš mať aj neskôr počkala by som 😉

strihalka
29. júl 2011

@katarina104 davam ji cas do 21DC 🙂

katarina104
29. júl 2011

@strihalka môžeš ju mať oveľa neskôr, aj 26DC mala som baby čo ju tak mali aj neskôr, treba to odsledovať 😉 ak nepríde sliznica sama pôjde preč ak klesne estrogén 😉 hlavne si sleduj hlien ten si znač, ten pomôže a veľmi

chanae
29. júl 2011

Ahojte, ak mozem.. beriem duphaston kedze mavam nepravidelny cyklus..poslednu menstruaciu som mala 14.jula.. teda zajtra by som mala zacat brat duphaston.. lenze uz treti den opat krvacam a doktor ma dovolenku tri tyzdne...
teraz neviem ci ho mam zacat brat ci nie..
dakujem za odpovede..

strihalka
29. júl 2011

@katarina104 hlenik zatim stale rovnaky, pvu mavam 21DC -25DC estrogen nejak dodavam telu, nebo si ho produkuje sam?

katarina104
29. júl 2011

@strihalka ak sa hlien nemení, znamená to že folik nedozrieva ešte,,treba čakať, kým sa bude meniť a potom aj styk obdeň, teraz nemusíte 😉 v tvojom prípade estrogén nie, ak mám hore prolaktín ,, papaj to befoli, magne ,,a na hlien a štítku ľanový olej,, 🙂

strihalka
29. júl 2011

@katarina104 piju grepuikovy dzus, to je zle?

katarina104
29. júl 2011

@strihalka aj ten je dobrý,ten hlien skôr riedi ak je hustý, ale hlien sa tvorí v kryptách krčka maternice,na uzdravenie buniek sú dobré esenciálne mastné kyseliny,, 😉

strihalka
29. júl 2011

@katarina104 a jeste otazka, myslis, ze nemuzu zkusit aspon jeden cyklus s fytosojou?ze i ten jeden cyklus by mi mohl uskodit?

katarina104
29. júl 2011

@strihalka soju nie, ak máš hore prolaktín,estrogénu budeš mať veľa lebo prolaktín zvyšuje estrogén, a znižuje progesterón 😉

katarina104
29. júl 2011

@chanae to môže byť z poklesu estrogénu,,môže to byť predovulkové alebo ovulkové krvácanie,ak je tam prítomný hlien, tak určite ide o to 😉 ,,ak meriaš teplotu tak po 3 dňoch ak je teplota o 0,2°C vyššia ako priemer 6 predovulko. teplôt, tak môžeš dať dufík,,ale ak nemeriaš, tak daj ako ti doky kázal 😉

strihalka
29. júl 2011

aha.....takze proto beru ten duphaston, aby se mi lepe tvorila ta sliznice:?a ten prolaktin?sakris, mam pocit, ze tomu vubec neorzumim a uz tak moc bych hctela byt uzdarnheo konce adrzet uzlicek

katarina104
29. júl 2011

@strihalka duphaston je na skyprenie sliznice, na rast je estrogén..progesterón ti ovu nevyvolá,musia sa upraviť všetky hormóny, aj ten prolaktín, aj štítka jedno s druhým a budeš aj tehu, chce to čas 😉

chanae
29. júl 2011

@katarina104 nemeriam uz kedze na to nie je cas.. a doktor mi povedal brat od zajtra. tak skusim a uvidim..
dakujem za radu 🙂

katarina104
29. júl 2011

@strihalka pozri čo všetko môže mať na svedomí štítka
- ako ukazovatel, ze stítna zlaza nie je v poriadku a nepracuje dobre nie su len odchýlky v hormonoch SZ zistených z krvi. Moze by TSH aj hormony T4 a T3 v poriadku, ale pokial telo produkuje protilatky proti SZ, tak je problem aj vo fcii SZ, hoci TSH je v poriadku. U nas sa zial beru protilatky zvacsa az vtedy, ked zistia zle hodnoty TSH pripadne T4. Cize, ak je TSH v poriadku, neznamena to, ze SZ funguje spravne- Ale co je najdolezitejsie : ked sa vyskytuju problemy ako dlhé a silné krvácanie počas MS, krátka luteálna fáza - uvádza sa, že ideálna je 13-15, pokial je 12 a menej povazuje sa za krátku, dalej anovulacne cykly z dovodu PCOS alebo toho, ze je nizka hladina LH, vysoky prolaktin... = v 99% ide o ochorenie stitnej zlazy a je potrebne si ju dat vysetrit....aj s protilatkami. Za vsetky tieto problemy moze stitka, nakolko riadi cely hormonalny system a ovplyvnuje hladiny vsetkych hormonov v tele.
Tak, ak mate niektore tieto problemy, treba hladat problem v štítke a neriešiť len np. vysoky prolaktin alebo nizke LH, lebo vsetko so vsetkym suvisi....

katarina104
29. júl 2011

@chanae 😉

strihalka
29. júl 2011

@katarina104 dekuji, lae tem zlratkam vubec nerozumim SZ, TSH, T4 t3, PCOS,

katarina104
29. júl 2011

@strihalka sú to všetko hormóny ktoré musia byť ok, vôbec tomu nemusíš rozumieť 😉 ale jednú vec ti vysvetlím, ak je nízke LH nebude ovu, aj ak je všetko ok, lebo LH spúšťa ovulku 😉 tak ja už musím ísť pekný večer pa 😉

annavi
29. júl 2011

@katarina104 moja hlien je biely..ale uz hustejsi... 😕 takze si myslim ze ovulka uz prebehla...mam aj prsia ako balony...tak to je po ovulke dnes... 😕

anov
30. júl 2011

Ahojky nevie mi niekto poradit som po umelom oplodneni podarilo sa som v 10tt beriem duphaston 2 rano 2 obed Velmi by som ho uz chcela vysadit co sa stane ked ho prestanem brat? lekar tvrdi ze az do 16tt ho musim brat Dakujem

katarina104
30. júl 2011

@anov do 16 týždňa by si ho mala brať, možno by stačilo 2x denne 😉