Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
20. sep 2011

@26lenka6 daj sem graf pozriem ti to 😉

jania023
20. sep 2011

@26lenka6 hod graf...kde ich ma ns fertility friend?

26lenka6
20. sep 2011

@katarina104 graf mám v albume, mrkni na to 😉

26lenka6
20. sep 2011

@jania023 kuk album 😉

26lenka6
20. sep 2011

@jania023 nooo pýtala som sa nezávislého gyndoša na to užívanie od 11DC-25DC a pri mojich problémoch a povedal že dávkovanie je správne a máme si "nastaviť" milovanie každý druhý deň a do ovulky sa tak určite trafíme 😅

jania023
20. sep 2011

@26lenka6 no ked myslis 😉 ja som pocula ze sa stava ze ked nasadis dufik skor zak zablokuje ovu ale neviem co je natom pravda 😒 idem pozriet grafy

jania023
20. sep 2011

@26lenka6 co vidim je to ze mas kratku LF moze byt aj v tom ze sa babo nestihne usadit a uz je tu ms...Skus si kupit vitaminy Befoli-Pyridoxin a brat poicas celeho cyklu je to dobre i na prolaktin tak keby sa nahodou chcel zvysit tak tie vit ho znizia a zinok je tiez dobry...ja som otehu po vitamine E tak aj to m ozes skusit najlepsie vsetko naraz papat 😉

26lenka6
20. sep 2011

@jania023 vitamín E som brala tiež. skúsim teda tie Befoli-Pyridoxin, len to je to že na každého zaberá niečo iné.a zinok momentálne beriem kvoli vlasom takže ten mám už nasadený. dakujem za radu 😉

jania023
20. sep 2011

@26lenka6 takze uz budes zasobena dostatocne tak uz len sa snazit a verit ze to vijde 🙂

katarina104
20. sep 2011

@26lenka6 no pozrela som ovulky máš, to je dobré a tie cykly nie sú až také zlé, len tie LF treba upraviť, môžem sa pýtať?
o koľkej a kde meriaš?
bola si na nejakom vyšetrení? sono, HP, štítka, cukor?
tvoje prvé snaženie? ako dlho?
berieš teraz aké lieky vitamíny, čo si brala?
ďakujem 🙂

26lenka6
20. sep 2011

@katarina104 meriavam ráno o 6.00 v pošve.bola som aj na folikulometrii aj prolaktín mám vyliečený, aj hormonálny obraz mám hotový, aj na štítnu žlazu som bola a všetko je OK.v máji som bola v nemocnici lebo som mala cystu, folikul vraj nepraskol a narástol na cystu a tá nakonec praskla ale vyhla som sa laparke lebo sa to malo vstrebať do tela samé.ano je to naše prvé snaženie.antikoncepciu som brala 2 roky, prestala som od januára 2010 a od mája sme sa začali snažiť takže je to už niečo vyše roka čo sa snažíme.teraz beriem Duphaston, pred tým len tabletky na prolaktín ale len mesiac, potom sa to upravilo.a beriem Zinok a phantenol (na vlasy) a brala som aj vit E a už mám za sebou aj Femibion 800 ale z toho som brala len 1krabičku.to je asi tak všetko.aaa ešte som mala kvapky Gynex ale tie mi ozaj cyklus neupravili, neviem či po nich ale hned ako som ich doužívala som skončila v nemocke kvoli tej cyste. noooo a teraz sa vyjadri 🙂

katarina104
21. sep 2011

@26lenka6 no takže si myslím,že to chce čas, brala si HAK, to ti mohlo ovplyvniť cyklus, a dosť, aj krčok maternice,,takže by som dala B6 min.25mg, celý cyklus, kúp si befoli, ako ti radila jania,meraj teplotu a sleduj hlien, dufík dáme po ovulke,,skôr by ju mohlo zablokovať, k tým bečkam si kúp magnezium, a papaj Ečko po ovulke a kús si aj sarapis bez soje, ten 2x1 tabl. denne, a sleduj si hlien, styk treba načasovať lepšie , teraz si ktorý DC? teraz berieš dufík?

26lenka6
21. sep 2011

@katarina104 jeeedineny, ty sa v tom už jak vyznáš. si nejaká dr?BZ meriavam,a albume mám grafy.dnes mám 13DC a dufík beriem od 11DC ako mi kázal moj dr.aj na gynde sk mi dr. povedal že dávkovanie je vhodné tak ako mi kázal ten moj tak ja už potom neviem.ale dakujem za rady určite niečo nasadím k dufíku 😉

katarina104
21. sep 2011

@26lenka6 no k múdrosti mi ešte veľa chýba, 😀 ,ale rada ti pomôžem s tým čo viem 😉 teplotnej nerozumie ani doky a to nehovorím o hlienovej metóde, to ich neučia do detailu, no česť výnimkám 🙂 dufík je umelý progesterón,ten produkuje žlté teliesko po ovulácií, ak ho dáme skôr, a nie je vysoký estrogén, prolaktín, tak ti môže ovu zablokovať,no nebudem to do podrobna vysvetľovať, proste je to tak, a mení hlien na hustý a ten nie je pre spermijky moc vhodný, teraz ho ber tak ako kázali, uvidíme, či bude ovulka tie grafy budem sledovať 😉 a každý deň mi hlás hlien

26lenka6
21. sep 2011

@katarina104 jasné šéfe 😉 len sa to s tým hlienom musím naučiť lebo to nerobím 😅

26lenka6
21. sep 2011

@katarina104 dakujem,pozriem doma lebo mám už fajront v robote.ale mrknem na to 😎

katarina104
21. sep 2011

@26lenka6 no a so stykom takto,ak už ho máte, tak obdeň zatiaľ, kým sa neobjaví hlien je neplodné obdobie, takže styk nemá význam vtedy, a obdeň preto, aby si mohla sledovať hlien,, 😉 a ešte v pošve ho hľadať nemusíš ak je prítomný tak vyvoláva pocit klzka, mokra, lepkava a pod.,, tam to nie je ok napísané,,a krčok tiež nemusíš sledovať aby si si nezaniesla infekciu, tak pa

barunka28
21. sep 2011

Ahojte,nemala niektora z vas meskajuci menzes pocas uzivania duphastonu?Poslednu tabletku som zobrala v piatok a v pondelok sa mal dostavit menzes.Dnes je uz streda a stale nic.Mam trochu vacsie prsia a k veceru ma trosku picha v bruchu.Bola by som velmi rada,ak by to bolo tehotenstvo,no nechcem predbiehat. 😎

maminka142
21. sep 2011

@katarina104 to na obraku je asi gumovity hlienik? či? 😅

katarina104
22. sep 2011

@maminka142 no ja ho volám číry a ťahavý 😉 🙂 to je ten najplodnejší, styk v ten deň je najlepší a ovulka je v ten deň večer alebo do 24 hod. 🙂

maminka142
22. sep 2011

@katarina104 fuuuuha, ja som si myslela, že to je gumovity 😕 Lebo už som ho par krat mala, ale nepríkladala som tomu važnosť, kedže som si myslela, že egg je taky isty len nie, taky hustý 😕 Egg som si predstavovala farebne taky isty, ale taky redší, už som aj taky mala a je naozaj ako vajíčkovy bielok 😀 Tak toto je to prave? Si si ista?

katarina104
22. sep 2011

@maminka142 som si istá na 100% 🙂 posledný deň takého hlienu sa označuje ako vrchol, na druhý deň sa sa hlien mení na hustejší a zakalenejší alebo zmizne a vtedy je ovulka, ale môže byť aj v deň vrcholu, a do 24hod. styk v deň vrcholu, je naj lebo spermijky takýto hlien vyživuje a počkajú si do ovulky v ňom, ak máš taký hlien, môže byť ovulka ale nemusí, lebo hlien sa tvorí ako odpoveď na vzostup estrogénu, ovulku spúšťa LH to musí stúpnuť na určitú hodnotu a veľmi záleží od pomeru FSH a LH, takže tak,,,najlepšie je to sledovať aj teplotou 😉

maminka142
22. sep 2011

@katarina104 ano ja si aj meriam teplotu 😀 Dufam, že som ťa dobre pochopila, ale ten hlienik na obrazku a ktory ja myslím tak vyzera tak hmmm priesvitno, ale husto.. Neviem to ani k ničomu porovnať 😕 Vôbec to nie je nejaky pocit mokra, ale vyzera, taky ako na obrazku, taky gumovy, vôbec nie ako bielok s vajíčka 😕

katarina104
22. sep 2011

@maminka142 to nevadí, môže byť číry môže byť aj zafarbený krvou, hnedý a pod. ak máš taký hlien a hneď nato ti stúpne teplota tak je to ten naj hlien,, 😉 ten na obrázku je naozaj rarita, 😀 škoda,že ja taký nemám, ale nevadí, hlavne nech je ťahavý, a nemusí by až tak, na papieri necháva stopy ako keď prejde slimák a máš pocit klzka 😉

1miska
22. sep 2011

ahojte holky, potrebovala bych poradit, zacala jsem minuly mesic na nizkou sliznici brat estrofem 2mg 1 krat denne 1 az 24 den cyklu a pak duphaston, dvakrat denne jednu tabletku od 14 do 24 dne cyklu. Pred tim jsem mivala menstruaci pravidelnou jako hodinky. Ted uz je to 14 dni co jsem vzala posledni tabletku a menses porad nikde - tehotna nejsem, to jsem zkousela uz dvakrat testit. Moje gynekolozka ma dovolenou, tak jsem z toho takova zmatena. Predpokladala bych, ze po tak velkem hormonalnim padu dojde menses i tomu kdo ma normalne s pravidelnosti problemy... dekuji 🙂

maminka142
22. sep 2011

@katarina104 ano na papieri ako opisuješ byva hlien, ale taky iny, taky ako vaječny bielok, zanechava stopy po slimakovi 😉 Ale tento, čo je na obrazku o ktorom sme si písali, by som normalne dokazala vymodellovať napríklad nejaku guličku 😕 Je to ako ked ti niekde zaschne najake lepidlo 😕 Asi nemyslíme to iste 😕

maminka142
22. sep 2011

@katarina104 a myslíš, že hlienik môže byť aj lepkavy pri plodnych? http://www.fertilityfriend.com/home/3722f4 Toto je môj graf a myslíš, že som mohla mať ovulu aj 17 DC?

katarina104
22. sep 2011

@maminka142 ten čo opisuješ je asi hustý biely, z toho sa dajú robiť guličky,,takto napíšem ako sa hlien mení ok?
začína to tak že je hustý biely, žltý lepkavý a postupne sa začína viac ťahať a byť čírym,ak je všetko ok, čiže ak krčok reaguje na estrogén aj hormóny sú ok, čiže normálny cyklus zdravej ženy 😉 tesne pred ovulkou sa hlien zase mení na hustejší alebo sucho,,to som ti už písala 😉 podľa toho grafu pozerám,že podľa tá ovu mohla byť 17DC pretože tam máš na 15DC ešte hlien ten dobrý,,no chcela by som vedieť ak ti mám radiť viac
o koľkej a kde meriaš?
stále v rovnakom čase? nie pod perinou? /aj to som už zažila😀/
aké lieky berieš a vitamíny, tvoj HP, štítku a sono, cukor?

katarina104
22. sep 2011

@1miska testuj každé 3 dni ovulka mohla byť neskôr 😉