Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

maminka142
22. sep 2011

@katarina104 preveže to čo ti opisujem nebol husty a biely hlien 😒 Bol presne ako na tom obrazku, bol priesvitny, ale lepkavy, že by som z neho urobila aj guličku 😕 No meriam denne pod perinou, už tri mesiace, takže to je asi v pohode, asi by bolo ine, ak by som merala raz tak a raz tak 😅 A meriam každe rano presne na minutku na čas, dávam si budík 😀 Ale ešte nikdy som nemala 37,2 , ale to asi preto, lebo som bola 2 hodiny, pred meraním na wc 😅 Vitamíny beriem femibion 800 a užívala som od 3-7 DC clostil a potom od 18-27DC beriem duphaston (ale to už tak beriem druhy mesiac). Takže poslednu tabletku duphastonu užijem V sobotu večer, to budem 27 DC a minuly tyždeň po duphastone, po dobratí poslednej tabletky som mala na tretí deň pokles a na štvrty deň už prišla mrcha a to bolo 32 DC... Takže teraz svoj prvy pokles čakam niekedy tak v stredu, štvrtok 😅 Tak uvidíme, ako to pôjde tento mesiac 😉 Inak tie ostatne veci ako štitka, to mam ok 😉

katarina104
22. sep 2011

@maminka142 napíš mi o koľkej meriaš, to je dôležité, a nemeraj pod perinou, preto máš tie predovulk.teploty také vysoké 😉 ten dufík si dala skoro, ešte nebola ovu potvrdená 😉 no ten hlien priesvitný a lepkavý je tesne pre tým naj hlienom, niekto má len taký hlien a nemá ten naj čiže číry a ťahavý ale niekedy sa trhá tak sa vlastne mení na ten naj 😉

maminka142
22. sep 2011

@katarina104 no ja som ten hlienik mala skôr niekedy opozdene 😅 Ja tak meriam už štvrty mesiac... Ale, čo som si naštudovala, tak vonkajšia teplota absolutne neovplyvni BT, to som si naštudovala aj na nete a aj baby tu mi to potvrdili 😀 Ale ved teraz by bola aj tak blbosť niečo meniť, tento mesiac už dorazím tak, ako som ho začala 😀 Ten dufík mi predpísal doktor už od 17 DC a ja som ho začala užívať až od 18 DC, lebo som videla, že už by mohla byť ovulka... Vraj dufík nevadí pri takom tesnom stupaní, horšie by bolo kebyže ho nasadím skôr 😀 Ja chodím aj na utz, kvôli ovulke 😉

1miska
22. sep 2011

@katarina104 brala jsem i odber HCG z krve, takze vim ze nic :( snazime se uz dva roky.... ale do IVF se nam zatim nechce, tak uvidim, pockam az se moje gyndarka vrati a jestli mi pak da nejaky agolutin na vyvolani, kdo vi. A ona mi i moje gyndarka rikala, ze estroferm blokuje ovulaci, takze s nim urcite otehotnet nemuzu, ze je to na prechodnou dobu takova vlastne antikoncepce :(

katarina104
23. sep 2011

@maminka142 no ak ťa sleduju folikulkou a vedia kedy ten folik praskol tak ok dávaj dufík po 😉 a to ak máš zvýšenú telesnú teplotu, to má vplyv na tú bazálnu, to mám z vlastnej skúsenosti 😉

katarina104
23. sep 2011

@1miska ja som proti tým umelým liekom, myslím,že sa to dá aj bez nich 😉 tie robia viac škody tak ti poviem 🙂

maminka142
23. sep 2011

@katarina104 ano chodím na folikometriu, ale tam mi doktor povie, len kedy praskne a nie či už praskol... Ale podla teploty vždy praskol 😅

katarina104
23. sep 2011

@maminka142 to je dobré, tak ak sa nedarí možno by bolo dobré vylepšiť hlien, a spermijky 😉 na hlien je dobrý ľanový olej a vitamín A občas, a m.m. by mal papať tiež min.C,zinok,selén 😉 a tento cyklus kedy ti praskol?

katarina104
23. sep 2011

Ako merať bazálnu teplotu?
Teplotu si merajte hneď po prebudení, pred meraním nevstávajte z postele.
Teplotu si merajte každé ráno v rovnakom čase.
Teplotu si merajte po aspoň troch hodinách súvislého spánku.
Teplomer si večer pripravte na dosah ruky, aby ste pre neho nemusela vstávať.
Použite kvalitný digitálny teplomer, ktorý ukazuje aspoň desatiny ° C, lepšie sú teplomery určené priamo na meranie bazálnej teploty, ktoré rozlišujú 0,05 ° C.
Po celý menštruačný cyklus používajte rovnaký teplomer. Ak v priebehu cyklu meníte teplomer alebo aj len batérie v teplomeri, poznačte si to do grafu.
Teplotu merajte stále na rovnakom mieste (v ústach, príp. v pošve), pretože teploty na rôznych miestach tela sa líšia. Teplotu nemerajte v podpazuší, výsledok takéhoto merania nie je presný.
Teplotu merajte každé ráno iba raz. Opakované merania dajú často rôzny výsledok, čo môže byť mätúce. Platí, že prvé merania pre prebudení je najpresnejšie.
Po zapípaní nechajte teplomer ešte aspoň minútu merať, aby bolo meranie naozaj ukončené.
Teplotu si zapíšte najlepšie ihneď po meraní, aby ste ju neskôr nezabudla.
Teplotu si zmerajte aj keď jednorazovo nedodržíte vyššie uvedené pokyny. V takom prípade si však k meraniu zapíšte poznámku o okolnostiach.

maminka142
23. sep 2011

@katarina104 no tento cyklus je divoky ☹ http://www.fertilityfriend.com/home/3722f4 mm užíva vitamím selezin-ace, ale stale sa nam nedarí 😖

katarina104
23. sep 2011

@maminka142 kedy bola ovulka podľa dokyho? už máš m.s.? silná je?

katarina104
23. sep 2011

Teplotu zaznamenávame do grafu aj s prípadnými poznámkami o faktoroch, ktoré by mohli teplotu ovplyvniť:
meranie v inom čase ako obyčajne
neobvyklá teplota vzduchu v miestnosti, kde spíme (otvorené okno, extrémne studená / teplá noc)
"cudzia" posteľ (napr. keď cestujeme alebo sme na návšteve)
rôzne hodnoty môžeme tiež namerať, ak budeme spať vo flanelovom pyžame verzus nahí alebo sami verzus pritúlenie k partnerovi
choroba
oslava večer pred meraním (alkohol v krvi, kratšia doba spánku ako obvykle)

maminka142
23. sep 2011

@katarina104 podla lekara bola tak ako je zaznačena... MS ešte len čakam, asi zajtra, alebo ešte dnes, ked je taky prudky pokles 😖

katarina104
23. sep 2011

@maminka142 ta ovu tak mohla byť, len si mal zmýlila s tým hlienom na ten 15DC, ty máš také slabé a krátke mršky, tak mohla ovu byť, tá LF nie je veľmi ok nato,že berieš aj dufík, bola si na HP?

maminka142
23. sep 2011

@katarina104 ja to mam všelijake poprehadzovane 😖 Ale mohla byť ovu aj 17 DC neviem 😖

maminka142
23. sep 2011

@sarafortuna
@26lenka6
@jania023
@strihalka ahojte žienky Chcem sa vas opytať, alebo niekto iny ak mi vie odpovedať Užíva tu niekto, alebo užíval clostil+duphaston, bez pregnylu? Lebo vždy doteraz som mala nasadení clostil od 3-7 DC a potom duphaston od 17-27 DC, ale vždy doteraz som dostala 11 DC pregnyl... Ked som bola asi pred troma týždnami u lekara na folikometriu, tak mi povedal, že na buduci mesiac mam pokračovať s clostikom+ duphaston, ale na pregnyl som sa nestihla opytať a už ma dovolenku a to až 3 tyždne, takže príde niekedy, až po mojej ovulke Myslíte, že je to ok, takto pokračovať, ale bez pregnylu? Ďakujem vopred, za vašu odpoveď

strihalka
23. sep 2011

@maminka142 jeste detail, pregnyl na 11DC?se v tom teda nevyznam,a le neni t enjak moc brzo?pokud je to na podporu vajka......jeste bych tak dva tri dny pockala, aby vajka stacili dorust do svoji veliksoti cca 22-24 mm myslim

maminka142
23. sep 2011

@strihalka ja neviem, ja sa v tomto tiež moc nevyznam 😒 Ale minuly mesiac som mala pichnuty pregnyl, ked som mala folik vo velkosti 22 mm a tento mesiac mi pichli pregnyl vo velkosti 19,20 mm... (ale minuly mesiac som mala 11 DC folik 16 mm a pichol mi pregnyl, až v 15 DC a to už mal 22 mm a tento mesiac v 12 DC mi pichli pregnyl ked mal ten folik len tych 19, 20 mm 😕 ) Moc sa v tom nevyznam a dufam, že mi niekto poradí čo robiť, buduci mesiac 😕

1miska
23. sep 2011

@katarina104 ja vím... zkousela jsem to dva roky bez nich - mateří kašička, mojžíšová, bazální teploty... a nic, je možná čas na změnu

sarafortuna
23. sep 2011

@maminka142 , nemal by byť problém... možno ti je aj ten pregnyl zbytočný, lebo ak vajka rastú, tak už sa zvyčajne ten proces dotiahne, takže neboj, je to v poho... doktor ťa "naštartoval" a teraz by si možno ovulovala bez akýchkoľvek liekov 😉

maminka142
23. sep 2011

@sarafortuna Ďakujem 😉 Toto som si potrebovala prečítať 😀 Tak snad na další mesiac to možno vyjde, aj bez liekov 😉 Díky 😉

26lenka6
24. sep 2011

@maminka142 Ja osobne beriem čisto iba Duphaston tak ja ti moc neporadím

maminka142
24. sep 2011

@26lenka6 Ďakujem, aj tak za nazor 😉 A kedy berieš duphaston? Mne ho doktor predpísal od 17-27 DC, ale začala som ho užívať o deň neskôr, (pre istotu- až ked mi stupla teplotka) 😀 Tak ešte dnes večer doberiem poslednu tabletku a už len čakať, na mrchu 😉

26lenka6
24. sep 2011

@maminka142 Ja ho mám brať od 11DC do 25DC, čítala som tu už na to všelijaké ohlasy že prečo tak skoro ale tak doktor asi vie čo robí tak ho budem brať tak jak mi kázal. a dobu užívania mi schválil aj iný gydoš ako moj tak ja sa toho budem držať. beriem ho len od pondelka ale podla grafu vidím že asi zaúčinkoval lebo som mala ovulku vtedy kedy je správny čas,nie ako doteraz.ešte som zvedavá aký dlhý budem mať cyklus lebo u mna 35 a 42 dní a podobne nie je výnimka ale skor pravidlo

katarina104
24. sep 2011

@1miska aké dlhé si mala cykly?no trebalo by dať vyšetriť HP, štítku, cukor, a pod. a podľa toho to riešiť 😉

maminka142
24. sep 2011

@26lenka6 tak to je pravda, lekar vie najlepšie, kedy začať a ohlasy iných si nevšímaj 😉 Som rada, že ti pomáha 😉

katarina104
25. sep 2011

@maminka142
@26lenka6 ak vám môžem povedať môj názor na duphaston, tak je to takto s ním, je dobré ak ho lekár nasadí ale po potvrdenej ovulácií folikulkou, alebo teplotou, alebo ak si je istý že ovulka je 14DC alebo menej, alebo ak má žena zvýšený prolaktín alebo estrogén, ináč môže ovulku zablokovať a prečo? , lebo je to umelý progesterón, nie je na vyvolanie ovulácie, ale na skyprenie sliznice maternice, a lepšie zahniezdenie plodu.Aj dať ho ak je niečo zlé a vajíčko je nezrelé, je to povážlivé. A vzostup progesterónu po ovulácií zapríčiňuje náhlu zmenu hlienu krčka maternice na hustý a ten nie je vhodný pre spermijky.Preto je to neplodné obdobie.Takže progesteón až po ovulácií ak nie sú vyššie hodnoty estrogénu a prolaktínu.

maminka142
25. sep 2011

@katarina104 mne ho lekar vždy nasadil po ovulacii a duphaston nezablokuje ovulaciu, ak sa začne užívať tesne pred ňou... Duphaston dokaže zablokovať ovulaciu jedine vtedy, ak sa začne užívať aspoň tri, možno dva dni pred ovulaciou... Ale v tesnom predstihu, určite ovulaciu nezablokuje, to mam odskušane...

denda29
25. sep 2011

@katarina104 ahoj tak ako sa mas? ohladne tehu mas vsetko ok? 😉

1miska
25. sep 2011

@katarina104 ahojky, diky, ja to vsechno mam - hormonalni profil uplne OK, stitna zlaza taky 🙂 ale mam po dvou myomektomiich a sliznici moc neroste - max. 6 mm nekdy 17 den cyklu, jinak cykly mam OK, 28 dni, delka druhe faze 16 dni, po LSK vejcovody OK, spermiogram OK, jen ta sliznice neni jak by mela byt :(