Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

jania023
3. okt 2011

@katarina104 no lebo dnes je super silna ta testovacia oproti kontrolnej 😀 😀 ano ja vsetko pisem lebo tak mam aspon prehlad ze co sa udialo za posledne mesiace

jania023
3. okt 2011

@makovicka53 je to hormon-estrogen ten treba ked je nizka sliznica ajj ked je HP v pporiadku tak niekedy nestaci nato aby bola sliznica dost vysoka

maximka33
3. okt 2011

tak ms už dorazila, 33. den, to není špatné. teď jen vychytat tu ovulaci!!!

milacik3
4. okt 2011

Prosim poradite mi !!!!!!!!!!!! Uzivam Dufaston a lekar povedal ze mozem aj ked ho uzivam otehotniet....liek uzivam kvoli tomu aby som dostala MS. Vcera som mala dostat, ale nemala som a vcera som mala krvavy vytok tak som si myslela ze uz som dostala.....celu noc som nic...ani rano ale ked si utiem toal.papierom tam mam stale taky vytok ako by mi to zacinalo MS ale ja neviem je to divne.... Nestalo sa vam to???
Som rozmyslala ze keby som MS nedostala idem si kupit tehot.test ale teraz neviem ked mam ten krvavy vytok ci sa mi to zacne alebo nie.... Nebolo by zbytocne kupovat test ?? A ani brucho ma neboli.
poradte ..........dakujem

katarina104
4. okt 2011

@milacik3 koľký deň po vysadení si teraz? môže byť, že sa ti mrška rozbieha 🙂

milacik3
4. okt 2011

@katarina104 ja viem ale tak nezda sa mi nieco...dnes je 5 den po vysadeni...a mna uuz bolelo brucho 1-2 den a potom to prestalo.... neuzivam dufaston dlho asi tak 3 mesiace a vzdy som to tak do 3 dna dostala...

katarina104
4. okt 2011

@milacik3 tak určite si urob tehu test, a potom zase nasaď dufík, ak budeš tehu, testuj ráno 10- siatkou 😉

milacik3
4. okt 2011

@katarina104 hm neviem uvidim ci este to nezacne ak nie pojdem do lekarne po praci si kupit test a skusim ho zajtra rano ...mozno dovtedy sa mi aj spusti MS...POcula som ze niektore su tehotne aj ked maju MS, ale tak to si myslim ze nebude moj pripad.... vsak uvidim 🙂
lenze vies sa bojim ze keby som bola tehotna tak .... ☹ co potom znamena ten krvavy vytok ☹

katarina104
4. okt 2011

@milacik3 aké to máš silné, je to červené, alebo hnedé? môže to byť aj v tehu 😉 a je to možné, lebo si vysadila dufík, tak ti klesli hormóny tak môžeš špiniť 😉

milacik3
4. okt 2011

@katarina104 no niej e to praveze moc preto sa mi to zda divne....je to slabo cervene...

katarina104
4. okt 2011

@milacik3 tak to asi príde mrška 😉

jania023
4. okt 2011

@katarina104 ahoj pozri si moj album dala som tam ovu tetsik vcerajsi uz 3den je pozit.ale vcera bol super pozit a ovu nikde podla teplot asi dnes bude co myslis?

milacik3
4. okt 2011

nechapem tomu uz mi aj ten vytok prestal....a krce mam...ani MS nemam ☹

viridie
4. okt 2011

@milacik3 Ahooooj....Ja myslim,ze muzes mit tkzv. "implantacni nebo-li nidacni krvaceni". To nastane v okamziku ,kdy se mini-mimi ( oplozene vajicko) zavrtava do delozni steny ,abych mohlo zacit budovat domek.. 🙂 Je to prave takoveto spineni,nekdy malinko cerstve krvave az hnede a muze trvat nekolik hodin az 2 dny...Objevuje se prave v dobe,kdy by mela prijet cervena tetka....Ale ne vsechny holky to maji, pry asi jen 1/3 takhle krvaci. Ja to mam vse nastudovane, ted jen cekam..co bude... 😉 Drzim palce, dej vedet,jak to vypada.Miminkum zdar nazdar ! 😉

viridie
4. okt 2011

@milacik3 Jeeee..tak ja vytvarim zmatky..ja to chapala ,ze se snazis tehotnet a MS zatim nikde...a ted ctu Tve prispevky a pochopila jsem ,za to tak neni...To je faux-pa ! Omlouvam se za sumy,... 🙂

makovicka53
4. okt 2011

@jania023 jaaj no ale ja som spominala ze mne estrogen v tabeltkach ako je estrimax a ethynylestriadol nepomohli k narastu...preto sa pytam si ten estrofem je v niecom iny....a ten je na predpis?

katarina104
4. okt 2011

@jania023 zrejme je dnes,,, 😉

jania023
4. okt 2011

@makovicka53 ano na predpis a je to tiez len estrogen tak skus sarapis ten mozno pomoze 😀

jania023
4. okt 2011

@katarina104 a nevies pri closztilbegyte je lepsie brat estrofem alebo sarapis na sliznicu?

milacik3
5. okt 2011

@viridie nie my by sme chceli babetko...! No nic z toho rano som nic nemala a tak som si spravila test a bol negativny...takze nechapem preco nemam normalnu MS :-/

katarina104
5. okt 2011

@jania023 ahoj, určite neber umelý estrogén, má veľa nežiadúcich účinkov, a viac ti to pobabre, kúp si radšej sarapis 😉
@milacik3 tá m.s. je možno preto taká,že je len z poklesu hormónov, tzv.umelá.tá sliznica nebola veľká, pretože nebola ovulka, a nebol vlastný progesterón, je mi to ľúto moja, duphaston treba dávať po potvrdenej ovulke 😉

milacik3
5. okt 2011

@katarina104 no dokto mi povedal ze dufaston mam brat vzdy 16 den cyklu

katarina104
5. okt 2011

@milacik3 lenže nie vždy je ovulka okolo 16 DC alebo pred ním,,,môže ju zablokovať 😉 ešte je tu jedna možnosť, že to špinenie bolo zahniezďovanie, ešte špiníš?

milacik3
5. okt 2011

@katarina104 no take nieco...nie je to MS, a vlozku nemam ani spinavu to iba ked idem na wc a utiem sa tak to vidim inak nie.....ovulku mavam okolo toho 20 dna
mozno to ja bolo zahniezdovanie sa ale asi sa to nepodarilo lebo ked som mala negativny test...keby to uz bolo tak bude pozitivny nie?

kvietok228
5. okt 2011

ahojte poradte mi beriem duphaston uz od februara a vzdy som po vysadeni dostala MS na 4 den ale teraz som dostala o 12 dni skor a ani som nestihla uzit duphaston kedze som ho mala az 8 zacat uz sa to niektorej z vas stalo?dakujem

adka_pajerska
5. okt 2011

Ahojte zienky chcem sa opytat pribrala niektora z Vas z Duphastonu?

denda29
5. okt 2011

@katarina104 ahoj moja. |Tak mrcha si uz prisla. Dnes som bola u novej dr. je bohovska vsetko mi vysvetlila a zobrala mi krv na hormonalny profil. a buduci tyzden mam ist folikomteriu 13steho..a ze ma bude sledovat aj po ovu. Uplne iny pristup ako predchadzajuci doktor. ten mi ani krv nezobral. tak som zvedava na vysledky. A ty ako sa citis??? 🙂

kvietok228
5. okt 2011

@adka_pajerska ahoj ja ho beriem 9 mesiacou a pribrala som 7kg 😢 a stmavli mi chlpky na nohach a bolievaju ma prsia a ty si pribrala?

adka_pajerska
5. okt 2011

@kvietok228 ahoj ja mam presne ten istz problem ja ho beriem pol roka a pribrala som 6kg Ş)

icer
6. okt 2011

@lorry ahoj lorry, ja som prešla presne tým istým, teraz doberám prvé balenie Duph. tak uvidíme, ale ohľadom toho čistenia, mne primár gynekológie sám povedal, že som mladá mám 26 rokov, a nemám ešte deti, že by mi čistenie neurobil, keby že som jeho dcéra, Krvácala som mesiac, sliznicu som mala vysokú, okolo 14 mm, normálne je vraj okolo 8 tak mi dal 3 injekcie na mesiac, a nasadil nejaké lieky, myslím, že sú na oddialenie mrchy..... zabralo to, aj keď nik nedúfal, názov liekov som zabudla, niečo na i. Brala som to 10 dní, potom som čakala na mrchu a tá prišla, do 7 dní, bola extrémne silná, a bolestivá, dovolím si to prirovnať ku slabšej kontrakcii.... tak ti moc moc držím palce !