Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
10. okt 2011

@milacik3 ahoj, no išla by som k doktorovi, nech to pozrie, zoberú ti hcg z krvi a uvidíš, ak vravíš, že bolia prsia ovulka musela byť, len nevieme kedy 😒 test by už mal ukázať nechápem

lu17
11. okt 2011

Ahojte, potrebujem poraqdit, mama uzivat Diphaston, uživam ho 2 mesiace, avsak pri poslednom dni od 16 dna MC- do 26 dna, som zacala na 26 den spinit až kym neprisiel menzes asi na cca 9 den normal. Cely cas bolo spinenie. Mam brat Diphaston na 16 den, na ktory ho mam užiť, ked som mala v kuse spinenie. MC mam pravidelny 28 dni- skôr ho beriem preto aby som nespinila a bola tehu. co sa nedari. Vdaka.

ktore
12. okt 2011

ahojte.nemoze mi ublizit ked som si dala DUPHASTON o den skor ako som mala?teda na 14DC.???snazim sa otehotniet.ovulaciu mam tiez na 14DC.PROSIM VIETE O TOM NIECO.SOMM NESTASTNA ZE SOM DACO POKAZILA.POMILILA SOM SI DATUM.

ktore
12. okt 2011

@lu17 AHOJ.JA nepoznam pri normalnom cykle zeby brali od 16 dna cyklu duphaston.kazdy ho berie na 15 den cyklu.

madzik
12. okt 2011

pomože mi duphasston otehotniet? 🙂

ktore
12. okt 2011

@madzik ano mal by.takmer kazda ho berie preto.hm drzim palce.

ktore
12. okt 2011

mlacik3 mne test neukazal tiez tehotenstvo hned,robila som si tiez dvakrat a nic.necitila som sa dobre tak mi dala obvodna antibiotika.zacala som aj spinit az potom som si robila test znovu ale to som uz bola ak dobre pametam v tretom ci stvrtom tyzdni tehotenstva.

madzik
12. okt 2011

ktore cize zacala som ho uzivat 15den a 14,15,16den sme sa snazili.. myslis ze to staci 3dni alebo musime snazilkovat dlhsie?

madzik
12. okt 2011

@ktore cize zacala som ho uzivat 15den a 14,15,16den sme sa snazili.. myslis ze to staci 3dni alebo musime snazilkovat dlhsie?

ktore
12. okt 2011

mozem otehotniet ak som mala intim.styk naposledy v sobotu a ovulaciu cca dnes cize v stredu?asi tolko neprezije spermia vsak?

ktore
12. okt 2011

@madzik snazilkovat treba cca od toho 12 dna do 16 dna malo by to stacit.ja mam problem ze sa snazime iba cez vykendy bohuzial.

maggie2
12. okt 2011

@ktore zo soboty môže prežiť, ale ak, tak dnešná isto prežije 🙂

ktore
12. okt 2011

nuz dnes nemozem nemam doma manzela a budem plakaaaat

maggie2
12. okt 2011

@ktore mimo tela ženy môže prežiť 24 hod. V tele až 5 dní výnimočne dokonca 7 dní. Tak sa udáva.

ktore
12. okt 2011

@maggie2 trochu nadeje si mi vliala do duse.aj ja som to tak citala ale dobre mi padne na povzbudenie pocut to od inych.pravdepodobne mam dnes ten den lebo mavam ovulacnu krizu

madzik
12. okt 2011

@ktore no my sa snazilkovali od skoncenia menštruacie do 16dna 😉 myslis ze by to mohlo stacit? 🙂

ktore
12. okt 2011

malo by to stacit.ale i podla toho pocitaj kolko dnovy mas mesacny cyklus,nechodis na folikulometriu?

madzik
12. okt 2011

@ktore ako kedy niekedy mam 28dnovy a niekedy mam 40-50dnovy... a ten duphaston mi nepomoze ?

ktore
12. okt 2011

@madzik ale najlepsie je kazdy druhy den snazilkovat aby boli sprermie dozrete....no ale aj u nas je to ked sa da tak den po dni

katarina104
12. okt 2011

@madzik duphaston ti otehotnie nepomôže, môže ti upraviť cyklus, nič viac, a pomôže udržať plod ak je všetko ok 😉 najlepšie je mať styk v čase hlienu, to je keď sa cítiš mokro, klzko, pocikano, vtedy je prítomný hlien, vyzerá to ako sopel,,,,

ktore
12. okt 2011

@madzik ano duphaston pomoze pokial viem vela zenam pomohol....po dobrati duphastonu by mala prist menstruacia do piatich dni.ak by meskala tak je nadej ze to TAM JE....ALE casto sa robi aj ta folikulometria a podla toho vedia ci vajicko dozrieva...

katarina104
12. okt 2011

@ktore z duphastonu ti príde menštruácia, ale neznamená to, že si mala aj ovuláciu, tá vôbec byť nemusela, je to krvácanie z hormonálneho poklesu,,tzv.umelá menštruácia 😉

ktore
12. okt 2011

katarina 104 duphaston pomoze napravit cyklus tym pomoze tomu ze sa napravy ovulacny cyklus!!!!!!!!a aj otehotneniu!!!!

madzik
12. okt 2011

aha 🙂) no ja uzivam duphaston,kyslelinu listovu a take vitaminy co mi poradila moja lekarka vraj to je dobre na vyvin plodu vola sa to pregnium ... tak som zvedavaaaa 😎

katarina104
12. okt 2011

@madzik hlien

ktore
12. okt 2011

@katarina104 ano ale nevieme ci ma alebo nema ovulaciu.ak ma tak tak ma nadej na ovulaciu,

katarina104
12. okt 2011

@ktore duphaston je umelý progesterón ten kto pozná popis cyklu, vie,že progesterón je hormón ktorý vyplavuje žlté teliesko po ovulácií, folikul sa po ovulácií zmení na žlté teliesko,,,atď

katarina104
12. okt 2011

@ktore vraví,že má dlhé cykly, takže ovulácie má zrejme oveľa neskôr, no dobré by bolo ak by ju sledovali folikulkou alebo teplotou alebo hlienom 😉

ktore
12. okt 2011

@madzik ten pregnium neni injekcia?

ktore
12. okt 2011

@katarina104 aj ten hlien vela prezradi ale folikulometriu mali urobit podla mojho nazoru