Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
12. okt 2011

@ktore ty myslíš pregnyl je to niečo iné 🙂

ktore
12. okt 2011

ja som mala pred niekolkymi rokmi problem otehotniet.mala som cyklus 28 dnovi az NIEKEDY AJ 90 dnovi.ale aj cysty a prolaktin zvyseny proste vsetko.neuvolnilo sa mi vajicko,mala som folikularne cysty,ani pregnyl nepomohol.od porodu mam menzes presne nacas.len ten progesteron mam velmi nizky.

ktore
12. okt 2011

@katarina104 no lebo pregnyl mi tiez dali.ale lieky som nebrala

katarina104
12. okt 2011

@ktore pregnyl je vlastne hormón ktorý vyvolá ovulku, je to LH hormón,,,ale to musí byť folikul zrelý 🙂

katarina104
12. okt 2011

@ktore ešte kojíš?

ktore
12. okt 2011

@katarina104 myslis ze ak som skor uzila duphaston o jeden tak nezabere?toto neviem....

ktore
12. okt 2011

@katarina104 nie je to uz 9 r.

katarina104
12. okt 2011

@ktore duphaston ak dáš skôr môže pomôcť ale iba v prípade, že je veľa estrogénu alebo prolaktínu, nejde tu o jeden deň, ťažko odpovedať

katarina104
12. okt 2011

@ktore mali by ti urobiť najprv ako ti dajú lieky hormonálny profil, ak vravíš, že si mala veľa prolaktínu tak ti odporúčam vitamín B6 min.25mg denne je v tabletkách befoli je tam doplnený aj o iné vitamíny skupiny B a dokúp si aj magneziu pre lepšie vstrebávanie,,,nie je taký drastický ako duphaston a nezablokuje ti ovuláciu, skús, alebo liek s názvom sarapis, tiež veľmi dobre upravuje cyklus 😉

ktore
12. okt 2011

@katarina104 to neviem.ale velmi tomu nadej nedavam lebo ako som uz pisala mozme skusat iba cez vykendy takze to tento mesiac asi nepojde.

katarina104
12. okt 2011

@ktore možno sa trafíte do ovulky, otehotnieť sa dá zo styku 4-5 dokonca aj 6 dní pred ovulkou a do 24hod. po ovulke 😉 takže teraz máš cykly 28 dní s dufíkom alebo bez neho?

madzik
12. okt 2011

@ktore nie to su normalne pilulky stoja na mesiac 20e no uvidime co to 😀

katarina104
12. okt 2011

pa holky zajtra 🙂

madzik
12. okt 2011

no mne uz ostava len cakat ci mi pride mrcha alebo nepride 😒

ktore
12. okt 2011

ovulaciu mam a cyklus je tiez pravidelny.robili mi testy na hormony.teraz mam uz len ten progesteron nizky,a ovulaciu citim kazdy mesiac.bola som na laparke a teraz 3 tyzden po nej.mala som velke zrasty nalavej strane a mam prirasteny vajickovod o vajecnik ale to nechali tam lebo by porusili vajickovod keby to oddelili.dala mi dokt zase duphaston.robila mi folikulku a mala som na 11 den 20 mm folikul.vcera som mala odute bolestive brusko a dnes pichlave bolesti na pravom vajecniku kde ten folikul ma pravdepodobne aj dozriet.

ktore
12. okt 2011

@madzik nuz takisto aj mne len cakat,budes vediet skvor ako ja.drzim palce.a ake vysetrenia si uz podstupila?

ktore
12. okt 2011
madzik
12. okt 2011

@ktore ja ziadne len ten duphaston,kys listovu a ten pregnium uzivam a to je vsetko.. ale ak to nevijde tento mesiac tak pojdem na nieco..ale lekarka mi robila testy skrvy nieake hormonalne a neviem este co vsetko a povedala mi ze som uplne zdrava a pripravena na dietatko..ale rozmyslala som ci nieje problem v priatelovi...mozno ma on nieake problemy..no uvidime mozno len predcastne stresujem 😉

ktore
12. okt 2011

to je ta nedockavost...ak ti povedala ze je vsetko ok tak tomu sa tes...mozno neskvor urobi aj priatelovi testy...len nestresovat...a ako dlho uz skusate?

ktore
12. okt 2011

@madzik vytukaj si na nete FERTIL COUNT SPERMIOGRAM.moze si priatel urobit aj doma test

ktore
12. okt 2011

@katarina104 cykli mam presne aj bez duphastonu

madzik
12. okt 2011

@ktore dakujem vyskusame 🙂

katarina104
13. okt 2011

@ktore no to je dobre, ak to máš takto, ak teraz neberieš ten duphaston, tak si kúp to befoli, malo by ti to pomôcť na ten progesterón🙂

ktore
13. okt 2011

duphaston som dostala vyskusat teraz...na tri mesiace...len sa bojim ze mne sa vajicko neuvolni lebo mi ostava cysta ako volakedy...na to bude asi vhodne pichnut pregnyl si myslim nie?lebo vajicko mi videla stale dozrievat a aj mam ovulacny syndrom...

katarina104
13. okt 2011

@ktore takto, ak je ovulácia, vajíčko sa ti uvoľní ak nie je tak nie a nepríde ani menštruácia do 12-16 dní od ovulácie, ty si mala menštruáciu asi takto, takže ovulka musela byť, no skúsila by som si merať teplotu a podľa toho to zistiť, alebo chodiť na folikulku aj po akože ovulke, či to vajíčko aj prasklo, a poprípade pichnúť ten pregnyl a potom nasadiť duphaston...

katarina104
13. okt 2011

@ktore nebrala si antikoncepciu?

kvietok228
13. okt 2011

@adka_pajerska ahoj tak akurat som dorazila od toho dokiho a pytala som sa ho na iny liek na upravu cyklu a povedal mi su este 2 a jedne z ných sa dáva zenam po prechode a ten druhy neni dobry ze lepsie je duphaston kedze si zelam otehotniet a este mi povedal ze kazdy tento hormon zadrziava v tele vodu tak preto priberam 😢 😢 ale uz to vydrzim len aby sa nem podaril malý čeprtáčik 😀

lu17
13. okt 2011

@ktore Ahoj. Mne ho dala dr. od 16 dna. Neviem. Mam však problem, kedze som od poslednej tabletky stale spinila, kedy si mam vypocitat prvy den menzes. Normalny som dostala až 9. den špinenia, čiže približne od 25 na dalsich 9 dni som spinila a až tak normal 2 dni a potom ukončenie. Teraz zacinam uzivat treti mesiac Duphaston , viem ze možem počas toho spiniť, čo sa pred tym nestalo, až tento mesiac pri poslednom dni to tak bolo. Snažíme sa o babatko, avsak nedari sa. ..

gabinka41
13. okt 2011

ahojte kočky. Ja mám pravidelnú ms a doki mi nasadila duphaston od 15dc ale len na 10 dní.Chceme bábo,no nedarí sa nám.Po mojej diagnostickej laparke v auguste mi doki našla cystu...ale tá sa konečne po 2 mesiacoch začala vstrebávať....neviem vlastne načo ten duphaston mi nasadila...ani som sa nepýtala,akosi som bola zameraná na tú cystu 😒

ktore
13. okt 2011

@katarina104 ano brala som antikoncepciu asi 5 rokou