Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kam
24. mar 2008

Ahojte
D jsem brala první měsíc a chtěla jsem se zeptat, zda jste taky trpěly šílenou únavou?
Nevím zda ho mám brát i tento měsíc, protože se potřebuju více soustředit kvůli škole...

tanika.t
24. mar 2008

ja som brala duphsto 2 mesiace a úplne super som ho znášala,budem ho brať aj naďalej-nemá na mňa žiadne zlé účinky

zuzanaivo
29. mar 2008

Ahojte,
ja užívam Duphaston len 1 týždeň, zatiaľ nepociťujem žiadne príznaky.
Bola som na inseminácii, a lekár mi ho dal na vytvorenie optimálnych podmienok sliznice maternice na zachytenie embrií. Vidim, že tonto liek má široké využitie..

soniela
1. apr 2008

Ahoj, já ho beru už asi rok. Nemám s ním špatné zkušenosti. 😎

sophy
1. apr 2008

caute baby, aj som brala duphastom 5 cyklov, tiez kvoli nepravidelnemu cyklu a nakoniec to vyslo, problem som mala so sliznicou, nerastla po ovulacii i ked hormony udajne boli podla krvi v norme, okrem hrozne velkych prs som nemala ziadne negativne skusenosti, ale tie prsia fakt reagovali na tie tabletky "bujaro"

annili
1. apr 2008

Ahojte, ja ho beriem vyše pol roka a pomohol mi upraviť cyklus. D MS ani nezastavuje ani nerozbieha, podporuje najma sliznicu maternice. Používa sa aj na zastavenie dysfunkčného krvácania, ako prevencia potratu atď. Lekári ho predpisujú, aby sa nám upravil cyklus a tým, že ho na 25 deň vysadíme sa zmení pomer hormónov v tele a rozbieha sa kvázi MS .

a inak s tým meškaním po vysadení D ... ja MS dostávam spravidla tak do 3 dní(tak na 27-28DC), ak nie idem k lekárovi. Mne zatiaľ vždy meškanie spôsobila cysta 😒

a ešte jedna skúsenosť s D - treba ho brať pravidelne a nezabúdať vziať si tabletku, pretože takého vynechania môžu spôsobiť, že MS dorazí skôr, ako ho stihnete dobrať 😉

tanika.t
1. apr 2008

annili,duphaston je aj na sliznicu maternice? beriem ho už 3.mesiac od zajtra-sliznicu som mala nízku -14.dc len 5
však je to málo?

annili
2. apr 2008

tanika.t - ahoj, áno je aj na to, okrem mnohého iného. Tých 5 je tuším málo, ale v tomto sa moc nevyznám, len viem, že podporuje sliznicu, aby sa prípadne oplodnené vajíčko lepšie zahniezdilo 😉

diusa
2. apr 2008

ahoje, ja som mala brat duphaston od 15- do 25 dna cyklu 2 * denne. Ale cyklus som mala 22 dnovi. Tie 3 dni som ho potom dobrala pocas MS. Urobila som spravne? alebo som ho nemala dobrat?

anippe
2. apr 2008

ahoj já beru duphaston třetí cyklus, chodím na utz a když mám folik dost veliký píchnu si pregnyl na ovulku a den po tom začnu brát duphaston.Jen jsem přemýšlela, když by se ovulka zpozdila třeba o jeden den jestli by duphaston neztížil oplodnění, když po něm narůstá sliznice? Jinak mě duphaston zkrátil cykly a doky mě řekl že jak přijde mrcha duphaston mám vysadit.

evamik
2. apr 2008

Anippe,to si myslím, že nemůže vadit, že bys ho brala při ovu! 🙂

anjelinka
2. apr 2008

Dievcata, ste tu take, co ste dostali MS pocas uzivania? Lebo vacsinou pocujem, ze dostanu baby, tak do cca 5 dni po dobrati....

anippe
2. apr 2008

Evi dík 😉 já jsem slyšela právě názor že jo, potom zase že né.No pak se v tom vyznej 😀

evamik
2. apr 2008

Když je vysoká sliznice, tak to nemůže zahnízďování vadit... 😉

anippe
2. apr 2008

já jsem malinko tupounek, zeptám se polopatě 😅 když v den ovulace nebo dokonce jeden den před ovulací začnu brát duphaston a ten stejný den bude snaženíčko, nestíží duphaston spermoušům cestu?

mucilienka
2. apr 2008

babule, duphaston neni proti otehotneniu, ale prave pre otehotnenie...
ja som duphaston uzivala.. vdaka nemu mame kraaaasnu 17mesacnu slecnu... 😉

evamik
2. apr 2008

Anip, určitě ne! 😉

anjelinka
2. apr 2008

mucilienka, kolko si ho brala?

ja nemam menzes, tak mi ho lekar predpisal na vyvolanie, povedal, ze mozem dostat aj pocas uzivania, preto sa aj pytam dievcat, ci dostali mrchu aj pocas...

my sa tiez snazime otehotniet 😔

mucilienka
2. apr 2008

anjelinka, ja som sa liecila presne 12 mesiacov - 12 cyklov a potom som otehotnela.. uzivala som este aj clomhexal, lebo som nemala vobec ovulaciu, a tusim este estrogen a duphaston... hlavne nestracajte nadej... ta umiera posledna...

anjelinka
2. apr 2008

nikdy mi mrcha nemeskala, teraz prvykrat, uz su to dva tyzdne a testy su negativne, takze tehotenstvo na 90% vylucujem.

a beriem teraz Duph, som zvedava, co bude...stale sa rano budim s tym, ci som nedostala...a nic... 😔

anippe
2. apr 2008

evi uklidnila jsi mě , nejhorší je když pořád zkoumám jestli to či ono dělam správně, v tu pravou chvíli a tak.
Mucilienka 12 cyklů s hormonama 😅 tak to tě obdivuju, že jsi měla takovou výdrž, já jsem po dvou cyklech s clostilem a pregnylem úplně vyflusnutá. Brečím i u komedie.Strašný výkyvy nálad 🙄
anjelinka myslím že dokud mrcha nedorazí pořád je naděje 😉

anjelinka
2. apr 2008

anippka, no bohuzial, aj ja som s hormonami mala to iste, podrazdenost, stale som plakala, najhorsie vsak bolo, ze som bola strasne podrazdena, stale sa hadala s manzelom, ked som vysadila, bolo fajn...a aha, nespavala som v noci, taka rozrusena som bola...ale to som brala HAK, asi styri mesiace, akonahle som to prestala uzivat, bola som v pohode.
teraz ten Duphaston mi predpisal, ale mrcha nikde este, tak cakam....

anjelinka
2. apr 2008

ale mam pocit, ze som stale hladna 🙄 😠

janne6969
2. apr 2008

Ahojte baby. som rada, ze aj niekdo iny ma predpisany Duphaston.
Vcera som dostala vyvolavacku a od noveho cyklu mam mat aj Duphaston.
Otehotnela niektora z vas hned prvy mesiac? Ja uz by som chcela uz co najskor, lebo od decembra sa snazima.

anjelinka
2. apr 2008

janne, my sa snazime uz rok...a niektore baby aj viac, chce to trpezlivost... 😉

janne6969
2. apr 2008

A mas aj nejake ine problemy? Alebo preco to tak dlho neprichadza?

anjelinka
2. apr 2008

zatial sme neboli nikde v centre a ani sa nechystame, lebo podla mna je to biznis...pojdeme, az ked to uz naozaj bude len posledna stanica. prvykrat v zivote mi mrcha meska uz dva tyzdne, testy mam negativne.
ale uz som bola predtym u dr., idu mi robit hormonalny profil na endokrinologii, lenze este odvtedy som nemala menzes, takze cakam...no a manzel pojde na spg, to som si tiez vybavila cez jednu dobru kamaratku...

anjelinka
2. apr 2008

ale ty este nezufaj, je to kratka doba snazilkovania od decembra 😉

anippe
2. apr 2008

anjelinka no já jsem si to taky uvědomila až tento cyklus, když jsem musela vysadit clostil, protože se mě udělala cysta.Ale to mě bylo najednou fajn 🙂 , ted už mám v sobě zase pregnyl, takže opět nálady na prdlačku.No musíme to brát pozitivně, aspon máme nácvik na těhulkování 😀 to potom snáma budou cloumat hormony ještě víc!
janne trpělivost 😉 my se snažíme rok a půl ☹ však ono se to štěstí jednou unaví a sedne i na nás....

janne6969
2. apr 2008

No ja som v decembri vysadila tabletky a odvtedy som mala len jednu mrchu. Neviem kde je chyba...
Podla utz je vsetko v poriadku ale vraj sa mi netvoria hormony pre druhu fazu cyklu, tak preto bude ten Duphaston.
Tak neviem, velmi by som uz chcela byt tehu...