Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lin123
14. okt 2011

@katarina104 beriem ho od 14 DC do 25 DC.

katarina104
14. okt 2011

@lin123 no hádam máš aj ovulky, lebo tá mrška môže byť len z poklesu hormónov z vysadenia duphastonu,,ako vravím nemusí ti stúpnuť LH aj keď hlien je prítomný. Mala si m.s. aj predtým tak ako teraz? keď si nebrala dufík?chceš otehotnieť?

lin123
14. okt 2011

chcem otehotniet a snazime sa od juna tohto roku...cyklus som mala 25-38 dnovy, trvalo takto pol roka po vysadeni HAK a tak mi Dr. predpisala Duphaston (jul, august september a teraz oktober). Ale ja som mala vzdy nepravidelny cyklus aj pre uzivanim HAK.

katarina104
14. okt 2011

@lin123 duphaston ti môže zablokovať ovuláciu, vysadila by som ho teraz, alebo merala teplotu a nasadila po ovulke 😉
ak si mala cykly 25-38 to nie je až také zlé, normálne sú do 36dní 🙂 ja som mala ovulku teraz naposledy 30DC a ostala som tehu, dá sa to, kúp si namiesto duphastonu befoli je tam B6 v dobrom množstve,,je to čosi podobné ale neblokuje ovulky, lebo ak ti ho dáš skôr ako ovu trebárs ju máš až na 24DC pri 38 dňovom cykle, tak sa ti zmení hlien, pre spermijky nie je vhodný a otehu nebude 😉

ktore
14. okt 2011

LU17 JA SI MYSLIM ZE BY STACILO OD TOHO 15 DNA BRAT AKO BEZNE 2 krat 1 tbl.do 25 dna.mas nejaky problem ze ti nasadil uz od prveho dna?katarina neni to zvlastne?este som o takom necitala.

lin123
14. okt 2011

@katarina104 chcela som ho brat povodne len tri cykly, napokon som sa rozhodla, ze este tento mesiac..ved Dr. hadam vie, co robi..ale ked mam takto uz celkom pravidelny cyklus, tak doberiem balenie a koncim s nim. Naozaj Duphaston blokuje ovulku? Citala som o tom,ale ziadne odborne clanky som o tom nenasla..iba na forach som sa o tom docitala. A befoli sa ma ako uzivat?

katarina104
14. okt 2011

@ktore je to zvláštne a hlúpe 😉

kacicqa
14. okt 2011

@ktore prepac, zle som napisala...od 14-25DC ;o(

ktore
14. okt 2011

@katarina104 aj ty si brala miesto duphastonu BEFOLI?ja uz teraz doberiem a buduci mesiac uz tak vyskusam befoli.a ten lanovy olej,a ten sarapis.

kacicqa
14. okt 2011

@katarina104 este raz sorry, zle som napisala, malo byt od 14-25DC... A ovu viem urcit iba podla HP. Merat teplotu je u mna nerealne a folikulometriu sa nexcelo robit mojej doktorke. Takze az teraz bude fm, po nasadeni clostilu.

katarina104
14. okt 2011

@lin123 no je dobré ho brať ak chceš len upraviť cyklus, tak na 3mesiace ako píšeš, ale ak chceš otehu, tak to treba zvážiť, o tom či a ako blokuje a kedy som toho už písala veľa, nebudem rozpisovať,,neblokuje ju vždy, záleží od hormónov, ich hladiny a kedy tá ovu by bola bez neho, a mení hlien na hustý ten nie je pre spermije ok,,,cyklus máš pravidelný lebo m.s. chodí z vysadenia, nemusíš mať ovulky 😉 befoli papaj celý cyklus ak nevieš kedy je ovulka

katarina104
14. okt 2011

@ktore áno brala ja som duphaston brala len na udržanie tehotenstva a beriem teraz 😉 skús

ktore
14. okt 2011

@katarina104 tak ako citam to befoli mam brat cely cyklus vlastne nonstop do otehotnenia?

katarina104
14. okt 2011

@kacicqa HP je čo? doberieš dufík m.s. príde od 3 do cca 7dní 😉

lin123
14. okt 2011

nasla som ho na nete, obsahuje aj kyselinu listovu, keze beriem femibion, tak radsej femibion vysadim, nech nedavam do seba zbytocne vela vitaminov a budem brat len befoli. Dakujem za rady velmi pekne. a idem si najst Tvoje prispevky k duphastonu. Pekny den. 🙂

katarina104
14. okt 2011

@ktore presne tak ak zistíš že si tehu vysadíš, potom dáš dufík 😉

katarina104
14. okt 2011

@lin123 za málo, pa 🙂

ktore
14. okt 2011

@kacicqa uf som popletena aked mas duphaston na dva cykli tak by ti to malo sedet normalne nie?

katarina104
14. okt 2011

tak pa holky pekný deń 🙂

ktore
14. okt 2011

od 13 DC mam boooolllleeeestiii.Na 14 den boli najvecsie vcera uz sa dalo vydrzat a dnes tak ako vcera len ma picha.som taka ubolena a nafuknuta och ci mam na to zlost.si myslim ze k tej ovulke nedoslo.ale ostala cysta ako vecsinou.

ktore
14. okt 2011

ahoj... 😒

ktore
14. okt 2011

@katarina104 takze tebe sa podarilo otehotniet?kolko si skusala?gratulujem velmi

kacicqa
14. okt 2011

@katarina104 Hp je hormonalny profil ;o) Oki, taq radsej vysadim skor tento cyklus abudem dufat, ze na dalsi,kotry bude aj s clostilom uz mrcha nepride;o)

kacicqa
14. okt 2011

@ktore, skusim ti to vysvetlit..lekar mi predpisal 2 balenia, povedal, ze to mam dost na dva cykly . No a ked som ich vyberala v lekarni tak som zistila, ze v baleni je iba po 20 tabletiek. Cize pri davkovani 14-25DC 2x denne, by som potrebovala tych tabletiek 48..;o( Teda 8 ks mi xyba.. ;o(

lu17
14. okt 2011

Ahoj. Beriem ho od 16. teho do 26 dna, avšak posledny cyklus ciže 26 den MC som mala spinenie v kuse až 9 dni a potom 2 dni normal menzes. Cize neviem presne,kedy bol 1 den MC aby som vedela vypocitat kedy zobrat 1. tbl Duphaston.

lu17
14. okt 2011

@ktore Nie to nie je od prveho dna, ale od 16 teho.

katarina104
14. okt 2011

@ktore no som tehu, skúšali sme do októbra 2010 podarilo sa v januári, skončilo to potratom, a potom som mala dlhé cykly, takže aj teraz v auguste 😉 ďakujem

ktore
15. okt 2011

@katarina104 nech vsetko dobre dopadne.ak sa to aj mne podari snad sa to budem bat aj povedat.

gabinka41
15. okt 2011

@ktore ja som bola na diagnostickej a všetko bolo v poriadku. To až o 3 týždne mi na kontrole zistila cystu 4cm.Chodila som na injekcie thiamin a brala som duphaston 10 dní + kyselinu listovú. Nevstrebala sa a ešte sa zväčšila na 5cm.A tak mi nasadila wobenzym 3x10tbl denne. ☹ Ale asi to pomáha,pretože tam ešte síce je,ale zmenšuje sa už. Opäť mi nasadila duphaston na 10 dní a kyselinu listovú. A tak dúfam,že sa to dá do poriadku a podarí sa nám konečne 🙂 už je to vyše dvoch rokov,čo sa snažíme

ktore
15. okt 2011

@kacicqa ahojko.skusim ti poradit.mozno mal lekar na mysli kazdy mesiac 10tbl.vecsinou sa od 15 dna cyklu.do 25 dna cyklu.1 krat denne.daj si to takto a bude to ok.je to najspravnejsie.nemiesaj to nejak inak.alebo si daj tento mesiac od 15 dna cyklu 2 krat denne na desat dni.zeny to tak zvyknu brat,a potom je nahrada ako radi katarina kupit si befoli a uzivat to pocas celeho cyklu.je to miesto duphastonu.aj ja to tak vyskusam a ma to aj potrebne vitaminy.neoplati sa spekulovat ako si to rozdelis.ja by som to brala tak ako vecsina zien.alebo mu skus zavolat,ci myslel tie tbl 1 krat denne brat alebo 2 krat denne.v tom pripade od toho 15 dna a desat dni.