Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

nativanativa
25. okt 2011

@silvijaa az 3 denne ??? preboha a nepraskli ti z toho vajecniky ??!! 😨 😨

maximka33
25. okt 2011

@ktore tak to máš ještě dobrý cyklus. jinak mi příjde, že ms je i silnější... jako nestačila jsem měnit vložky.. to si pamatuju naposled, kdy jsem pila kontryhel, ale to už dávno nedělám...

ktore
25. okt 2011

@nativanativa aj ja sa cudujem ja som 1krat denne a mala som dost.

ktore
25. okt 2011

@maximka33 aj ja mam ovela silnejsiu ms.az som sa naplasila.to je tym ze je vyssia sliznica,lebo je pripravena na uhniezdenie,tak nejak.je to normalne.

ktore
25. okt 2011

@silvijaa a preco beries tolko vela ved to je ohromna davka

maximka33
25. okt 2011

@ktore tak to není špatné, jestli sliznice dost vyrostla. podle beďarů v tváři si říkám, že ty léky fakt zabírají..

ktore
25. okt 2011

@maximka33 to je vsetko v poriadku.neboj nic.dnes som ten treti den zajtra by mala dorazit ms.som zvedava napisem.dobru noc.

katarina104
26. okt 2011

@silvijaa môže to byť že bude ovulácia ak sa ten hlien zmení na biely hustý, alebo zmizne,,,od naj hlienu do 24 hod. ju čakaj,,, 😉

katarina104
26. okt 2011

@nativanativa krčok sa otvára pred ovulkou v čase ovu je otvorený je mäkký a hore ťažko ho dosiahnuť, je tam taká jamka,po ovu sa začína pomaly zatvárať a klesať dole, je tvrdý 😉 pred m.s. to isté otvára sa a stúpa hore 😉

nativanativa
26. okt 2011

@katarina104 ja som to skúšala večer a zdá sa mi ako by som cítila tú jamku , ale či sa otvára tak ti veru nemvie 😢 😖 m

katarina104
26. okt 2011

@nativanativa sú iné spôsoby ako zistiť, či ovu bola, meraním teploty, sledovaním hlienu,,,radšej si tam nedávaj palce, aby si si nezaniesla infekciu 😉

katarina104
26. okt 2011

@nativanativa tie LF máš nie dobre, je tam špinenie pred tým a veľmi krátke m.s., niečo tam nie je v poriadku, robili ti HP? ináč ak nemeriaš stále v rovnakom čase, ťažko ti poviem z toľkých grafov čo je zle...máš tam veľa meraní neurčitých,,,badáš hlien?

nativanativa
26. okt 2011

@katarina104 ja meriam vzdy v kazdu rovnaku hodinu kazdy den,jjasne ze mi robili testy na hp ( to znamema hormonalny profil nie ?) , ano hlien mam , ale zatial iba kremovy

nativanativa
26. okt 2011

@katarina104 terazsa pozeram na vysledky od dokiho a z 8.9 mam napisane HP v norme

katarina104
26. okt 2011

@nativanativa no lebo tam predtým máš prázdne guličky, tak preto sa pýtam 🙂 ako dopadol ten profil? mala si už tento mesiac číry hlien? brala si hormon. antikonc.?
HP ti robili 3x v cykle?

nativanativa
26. okt 2011

@katarina104 HP 4DC TSH 1,674 fT4 15 , 41DHEAS 7,43 TST 1,08 SHBG 29 , 95 FAI 3,61 PRL 13,82 FSH 4,75 LH 4,01 E2 85,68
neberiem horm. antik. uz 8 rokov , nerobili mi 3krat v cykle , nemala som este ciry hlien , som po clostile

silvijaa
26. okt 2011

@ktore to je maximalna denna davka. doktor mi tak naordinoval.....brala som dva denne a progesteron bol nizky 6.42. tak mi zvysil davku. som zvedava teraz ake budu vysledky.

ktore
26. okt 2011

@silvijaa aj ja mam nizky progesteron ale nedali clostil vobec.dala mi len duphaston na nizky progesteron.na vajicka nic lebo mi dozrievaju a clostil je asi len na tvorenie vajicok nie?

ktore
26. okt 2011

@silvijaa aj mam asi taku nizku hladinu progesteronu,a dufam ze pomocou befoli atd...

silvijaa
26. okt 2011

@ktore pri nedostatku progesteronu sa netvori zlte teliesko.a ten clostil ma byt na zvysenie progesteronu. raz som mala 18 a bola som strasne stastna. ale potom dalsi mesiac bol len 6 a dalsi znova 6.42. a pytala som sa na duphaston, tak mi vravel, ze kym nemam progesteron aspon 15 tak to je zbytocne.lebo kedze mam ms pravidelnu, tak ovulacia je, ale bez progesteronu je nefunkcna. tak nejako mi to lekar vysvetlil.tiez idem na befoli, tak hadam sa to uz konecne upravi....

ktore
27. okt 2011

@katarina104precitaj si clanok nad tymto a vysvetli prosim ta co co davaju na zvysenie progesteronu....inak baby na teste mam ducha a teplotka mi klesla uz na 36.5 tak mam ms dostat kazdu chvilku.

katarina104
27. okt 2011

@ktore ak máš ducha na teste, tak si daj duphaston 2x denne ďalej ho papaj, ak ti testík nebude silnieť tak ho vysaď 😉 aká bola teplota predtým? no pozriem na ten článok 🙂

ktore
27. okt 2011

@silvijaa ten clostil je na tvorenie vajicok a duphaston sa dava pri nizkom progesterone lebo aj keby sa vajicko oplodnilo tak su neni podmienky na uhniezdenie plodu.

ktore
27. okt 2011

@katarina104 nemam duphaston uz nedala mi do zasoby.mam len to befoli.

ktore
27. okt 2011

@katarina104 teplota bola predtym 36.8 nemam graf lebo ho neviem urobit.tak len doma pisem do kalendara ale aj to len kratku dobu.

katarina104
27. okt 2011

@silvijaa no moja ten lekár ti to nevysvetlil správne, alebo si ho zle pochopila, clostil je na tvorbu vajíčko, na ich dozrievanie,,,na stimuláciu ovulácie, aby bola skôr, 😉 určite nie je na tvorbu progesterónu, progesterón vylučuje žlté teliesko po ovulácií, ak máš ovulky a nízky progesterón, buď máš zvýšený prolaktín, alebo vajíčko nebolo dozreté a tým pádom žlté teliesko neplní svoju funkciu dostatočne, ale môže byť za tým aj niečo iné 😉 toto je obrázok cyklu
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cycle-Me...

katarina104
27. okt 2011

@ktore no kleslo to dosť, lebo si vysadila duphaston, hádam bude v poriadku, môžem pomôcť sliznici, ale ak by bola chyba plodu tak nie,,,

katarina104
27. okt 2011

@ktore no skús si niekde na fore pozháňať, niektoré baby ho ponúkajú, skúsim ti s tým pomôcť 😉