Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
27. okt 2011

@denda29 občas 🙂 v pondelok idem do poradne, tak dúfam,že sme ok 🙂 tak ja už idem po malého do škôlky pa

nativanativa
27. okt 2011

@katarina104 taky som nemala ani nepamatam 😢 😢 😢 😢
to je preto ze som nemala ovulku alebo preto ze som brala duphaston a ten nemal ten spravny ucinok na mna , mozno .... tazko povedat co to sposobilo
ty si zdravotna sestra alebo nieco take ?? lebo vidim ze mas skusenosti

denda29
27. okt 2011

@katarina104 tak daj potom vediet 🙂 papa

katarina104
27. okt 2011

@nativanativa skúsenosti 😉 moja nemusíš mať až taký dôležité je že je číry a môže sa ťahať trochu, máš pocit mokra a klzka 🙂 duphaston ti ho mohol zmeniť, ak sa dal skôr ako ovu 🙂

nativanativa
27. okt 2011

@katarina104 no ved uvidime co sa bude diat ..... ach jo
nejak ma pobolievaju vajecniky , dnes zacinam citit trosku aj pravy , ze by sa prebral ?? 😨

ktore
27. okt 2011

@nativanativa drzim prsty vsetky.uvidis ze bude dobre.tu najdes vecsiu pomoc aku u lekara.ten nema tolko casu zaoberat sa z pacientami.esteze je forum

nativanativa
27. okt 2011

@ktore tak to hej , to som rada , ze som si tu nasla veeeela kamosiek vcetne teba tiez 😉 😉 , som tu uz viacej ako na fcb ...
no moja , ale ja zacinam asi nejak intenzivnejsie citit ten pravy vajecnik , ze by ozival ???

denax
27. okt 2011

@nativanativa nooo pekne uz sa nieco deje.vidis vidis....tesssisiiiim

denax
27. okt 2011

@denax booozeee ono mi to poplietlo preco mi dalo nove meno????daco som pokazila.uz nie som ktore.zrazu je tu cestina

ktore
27. okt 2011

jej uz som spet

ktore
27. okt 2011

niektory den mi nechcelo prijat meno ani heslo,tak pytalo druhe a zaslalo mi nove na meil a teraz neviem ako mi sem suplo uz nove meno.musela som vypnut a znovu som vyhladala konika.

nativanativa
27. okt 2011

@denax ja len dufam ze nic nezakriknem , tak radsej psssssssst 🙂 😉

ktore
27. okt 2011

@nativanativa jujjjjj nech sa len pekne uvolnuje a bude kraasna teplotka a pekna ciarocka

nativanativa
27. okt 2011

@ktore meheheeeeeeeeeeeee , ty si blazon 😀 😀 😀 😀

ktore
27. okt 2011

@nativanativa xi xix xi jaaa vieeeem

denda29
28. okt 2011

@katarina104 Dobre ranko. tak dnes som stupla..skusila som test ale nist je biely ☹ . teraz uz pockam do MS a uvidime.

katarina104
28. okt 2011

@denda29 ahoj, na test je ešte skoro, to by si chcela zázraky, zahniezdenie niekedy trvá až do 12 DPO 😉 ak si hniezdila včera tak HCG nemá šancu tak skoro stúpnuť, aby ho zachytil test 🙂

denda29
28. okt 2011

@katarina104 test som spravila iba preto lebo ovu bol rano pozitivny 😕

katarina104
28. okt 2011

@denda29 ovu môže zachytiť skôr tehu 🙂

denda29
28. okt 2011

@katarina104 a moze aj tak ze ranný bol uplne pozitivny ale poobede menej?

katarina104
28. okt 2011

@denda29 tak to neviem s tým skúsenosti nemám, je lepšie počkať na tehu test 😉

katarina104
28. okt 2011

pa a pekný deň 🙂

silvijaa
28. okt 2011

@katarina104 tak asi som zle pochopila. ale preco mi teda neda duphaston, nechapem. ked ten je na progesteron. dnes som bola na krv. 21 dc. a duphaston sa berie na 15 dc po dobu desat dni rano a vecer? dobre si to pamatam? to mi dal moj lekar po prefukoch vajecnikov. a ostali mi dve balenia uplne cele, tak ja si to od buduceho cyklu nasadim.....a hotovo. a potom uvidim, co to urobi s mojim progesteronom. mozno aj doktor bude kukat..... 🙂

ktore
28. okt 2011

@silvijaa myslim ze si ho daj lebo zbytocne beres clostil,lebo sa nema kde zahniezdit vajicko.neviem aky dokt.to je,lebo ti ho mal dat.

matula028
29. okt 2011

@katarina104 ahoj ja tu neprispievam ale pravidelne vas čitam a vidim ža sa vyznaš mohla by si mi poradit?Môžu Befoli držat teplotku hore? beriem ich od 17.10 tu je moj grafik: http://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/g... mavam 22,26,28 dnove cykli.Dakujem

denda29
29. okt 2011

@matula028 ahoj mne befoli nedrzi hore teplotu a berem ju uz davno . neskusala si tehu test 😕 ??

katarina104
29. okt 2011

@silvijaa ahoj, no duphaston bez ovulácie nemá zmysel dávať, ak nemáš ovuláciu, nedávaj si duphaston, ak je ovulácia, tak ako ti to vysvetliť / dozrievajú folikuly z toho najviac dozreje jeden alebo dva, a ten praskne, vyplaví vajíčko / to sa volá ovulácia/, následne nato sa folikul mení na žlté teliesko, ktoré vyplavuje progesterón,,to je hormón poovulačný, je prítomný aj pred ovuláciou v malom množstve, ale na ovuláciu nemá veľký vplyv. Ak chceš zistiť či si mala ovuláciu, skús si robiť ovu testy, alebo meraj teplotu, sleduj hlien krčka a pod. dá sa to zistiť aj folikulometriou, no to robí lekár 😉

katarina104
29. okt 2011

@matula028 ahoj, no befoli nezvyšuje teplotu, ťažko presne určiť kedy si ovu mala, lebo neviem presne hlien, ale teraz si približne 12 deň po ovulke, počkala by som ešte do 16 dňa, ak tá teplota neklesne, tak urob tehu test, držím ti palčeky 🙂

denda29
29. okt 2011

@katarina104 ahoj kati..aky by mal byt krcok teraz u mna???

katarina104
29. okt 2011

@denda29 dole a tvrdý 😉