Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ktore
8. nov 2011

@zuzananina ahojko bere ho viac zien

ktore
8. nov 2011

@zuzananina a si teraz tehotna?

zuzananina
8. nov 2011

ano som v 3-4tyzdni vo stvtok idem na kontrolu ale minuly tyzden mi predpisal tie tabletky aj @ktore

ktore
8. nov 2011

@zuzananina no tak to je dobre ked ti dal duphaston.berie sa do 12 tyzdna sa mi zda.ten pomoze udrzat.gratulujem.a bolo uz vidiet na sone???

zuzananina
9. nov 2011

@ktore no ano bolo na sone vidieť vacok podla toho mi povedal ze to je asi len 3 až 4 tyzden bo podla mrchy to nezodpoveda ze sa mi musela aj ovulka posunuť a neskorsie sme splodili inak by som mala byt ze nejak 7tt idem zajtra na dalšie sono pre kontrolu ci to rastie.....

ktore
9. nov 2011

@zuzananina sa tesim.dufam ze to sono vyfotis a posles nam sem.mne tiez bolo vydiet vacok a v deviatom tyzdni uz srdiecko.

ktore
9. nov 2011

v noci som mala bolesti na vajecnikoch,nielen na jednom ale mierne aj na druhom ani spat som nevedala.

katarina104
9. nov 2011

@ktore nevadí moja, je to podľa individuálnosti cyklu 😉

katarina104
9. nov 2011

@zuzananina je to v poriadku,že ho berieš,,

katarina104
9. nov 2011

@ktore ako teplota? hlien?

katarina104
9. nov 2011

@zuziklc29 ak to máš už dlhý čas, tak clostil ti môže uškodiť, bude sa ti robiť viac folikov, ktoré neprasknú a tie vaječníky budú zhrubnuté, diagnostikovali ti pcos?

zuziklc29
9. nov 2011

@katarina104 nie Katus.lekar mi nevedel nejak najst jeden vajecnik,nevidel ho dobre.vraj sa mu schoval za crevo 😀 ale ten druhy tam sme krasnen videli tie cysty.viem,ze mi chce brat vzorku z maternice a caka ma laparka.ale to sa vraj este dohodneme.trochu sa bojim ci vobec budem moct mat babo.teraz mam brat dvojnasobnu davku clostalu.kazdych 12hodin.a potom mam si dat duphaston.

zuziklc29
9. nov 2011

@ktore laparku mi este nerobil.mam ist na sono aby m zistil ci po clostal mi pride ovulacia

katarina104
9. nov 2011

@zuziklc29 môžeš mať posunuté cykly, aj ak by si mala pcos môžeš otehu, ale tú laparku odporúčam, nech to pozrú, vyčistia a potom clostil 🙂 ak ti teraz nezaberie, tak laparku určite, neboj, nič to nieje aj ja som po laparke mesiac nato otehu 🙂 mohla by si si začať merať teplotu, ešte sa chcem opýtať, brala si HAK, nie si ochpená viac, inzulín,váha aká? to má vplyv na cyklus

zuziklc29
9. nov 2011

@katarina104 ja mam vahu kolisavu.a s postavou som po fotrovi,mame tazke kosti.nejak divne nezarastam.ako kazda asi. . . . .este moj stary gynekolog mi v 2006tom zistil,ze mam viac muzskych hormonov ako zenskych.potom mi zmenil antikoncepciu z diane35 na mar.....neviem aku ale mala dva zenske hormony.poslali ma na magneticku a na ctcko . ..vsetko som mala dobre . . .a co je HAk?

lucianak
9. nov 2011

@katarina104 Ahoj, všimla som si, že sa nejako vyznáš a radíš babám ako len vieš. Neviem, či si dr., ale tie rady sa mi zdajú dôveryhodné. Chcela by som poradiť aj ja. Bola som na hematke, kde mi zistili trombofíliu, deficit proteínu S, mutácie 2 typy, protilátky proti trofoblastu a APA-antiprotrombínové protilátky. Preto som vlastne aj potratila. Dr. mi nassadila prednison a anopyrin na 6 týždňov. Za tú dobu sa nemáme ani snažiť o bábo. potom mám dávku znížiť na polovičku a začať si pichať fraxiparín. Len neviem, či automaticky po 6 týždňoch alebo až keď otehotniem. A vedela by si mi poradiť, či po takejto liečbe a pri pichaní fraxiku sa dočkám a bez problémov budem mať zdravé mimino??? Ďakujem

katarina104
9. nov 2011

@zuziklc29 hak, je antika, dávajú ju pri zvýšených androgénoch/mužské hormóny/ , ale skôr nepomôže ako pomôže, antika dokáže tak narušiť cyklus a zničiť hlien krčka že až, odporúčam nebrať, mohla by si skúsiť sarapis 2x 1 denne znižuje androgény, môžeš mať preto také cykly, nie som rada, ak lekári hneď dávajú tie umeliny..no ako chceš tak sa rozhodni, aby bolo dobre 🙂

katarina104
9. nov 2011

@lucianak ahoj, no doktorka nie som a tomu čo ty píšeš sa nerozumiem skús iné fórum, rada by som ti pomohla ale neviem 😒

lucianak
9. nov 2011

@katarina104 No neva, ale aj tak ďakujem, že si sa ozvala 🙂

zuziklc29
9. nov 2011

@katarina104 ten sarapis sa da volne kupit v lekarni alebo na predpis? a mozem to brat aj s clostalom?lebo teraz neberiem ziadnu antikoncepciu

katarina104
9. nov 2011

@lucianak ale na nete som našla toto kuk
Ahoj,ja som si pichala Fraxiparín pred tehotenstvom rok,cez celé tehotenstvo a po tehotenstve veselo ďalej lebo stále nemám dobré výsledky.Neboj sa,bábätko sa mi narodilo zdravé,krásne a ja mám akurát rozpichané brucho s poidliatinami,ale som živá a užívam si materské radosti.Veľmi Ti držím prsty,aby Tebe i malému všetko dobre dopadlo.

matula028
9. nov 2011

@katarina104 ahoj tak ja dnes takto http://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/g... a hlien mam lepkavy 🙂

katarina104
9. nov 2011

@zuziklc29 môžeš dostať ho v lekárni, nie je na predpis, ale kúp si tento, ak by si mala bolesti hlavy, busenie, zavraty tak ho vysaď a nemáš alergiu na peľ?
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

katarina104
9. nov 2011

@matula028 no ok, a čo ten skok včera?

lucianak
9. nov 2011

@katarina104 Díky pekne. Mne dr. síce povedala, že mala dosť takých žien, čo celé dokonca 2 tehotenstvá boli na fraxiku a mali krásne zdravé detičky. Ja som inak výsledky krvi mala stále ok, ale táto podrobnejšia hematka mi nevyšla podľa predstáv ☹ No čo už neurobím pre to, aby som mala mimino....

katarina104
9. nov 2011

@lucianak budem na teba myslieť, nech sa to podarí moja 🙂 😉

zuziklc29
9. nov 2011

@katarina104 mam . . . .ja som alergicka na prach,pelie,vcely,senna nadcha a uz aj astma a penicilim

katarina104
9. nov 2011

@zuziklc29 jujuj tak skúsim niečo iné, štítku máš v poriadku?

matula028
9. nov 2011

@katarina104 no neviem 😨 meriam stale rovnako o 5,15hod a to kôli malemu lebo potom sa budi a chce mliečko .....no uvidime zajtra mam taky pocit že ovulka pride skôr už ma začinaju nejak pobolievať vaječniky.....Môžem mať LF jeden mesiac na 13den a druhy mesiac na 15den....?

lucianak
9. nov 2011

@katarina104 Vďaka, ja už skúšam fakt všetko možné, femibion, koralový náramok... až mi je niekedy smiešno zo seba, ale ako som už veeeeeeeeeeľakrát ppísala... pre bábo urobím čokoľvek.. Aj by som dušu diablovi zapredala 😀 ale za nízke úroky 😀 😀 😀