Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sweetberry
14. júl 2007

a pred tym som mala 60/70dnove cykly 😕 😕

petruci6
14. júl 2007

coze? 😕 take dlhe? no tak mi asi tiez pride neskor,ako predtym,takze mi je asi na nic 😒

sweetberry
14. júl 2007

neee ale to pred branim duphastonu po nom mi prisla krasne na 31den

petruci6
14. júl 2007

ja som to pochopila,ze predtym 😀
ja nefiem,ked som mala predtym 34-36,tak som mylsela,ze teraz dorazi ako ma na 28DC a to je zajtra a nic take necitim

petasllov
15. júl 2007

Petruci6, ja som tiež užívala Duphaston 14. - 25.DC na jeho upravenie asi po dobu 6 mesiacov, lebo som ho mala 38-40 dňnový, a menzes sa mi upravila, chodila na 28-30DC a hlavne: nikdy som pred mrchou necítila žiadne náznaky toho, že by mala na druhý deň prísť. A prišla. Hoci pred užívaním tohto lieku som mala vždy predmenštruačné bolesti tri dni predtým. No a teraz ho užívam naďalej, ale už nie na úpravu cyklu, ale na udržanie plodu. Držím palčeky.

petruci6
15. júl 2007

takze si tehulka? gratulujem 😉
no mne mrcha dnes dorazila, presne na 28DC, tiez som nic necitila,zrazu prisla a bola

petasllov
15. júl 2007

Ja neviem, ale ten Duphaston akoby tlmil všetky príznaky mrchy, že?

petruci6
15. júl 2007

ale to je dobre na jednej strane,aspon nemusim do seba pchat tabletky proti bolesti

petruna
15. júl 2007

Ahoj holky, já brala duphaston 2 měsíce. Před tím jsem MS měla taky dost všelijak (třeba i jednou za 3 měsíce). Cyklus se mi upravil a do měsíce jsme otěhotněli. 😵

petruci6
15. júl 2007

gratulujem petruna to je krasne, ja som ho brala na upravu cyklu aj na otehotnenie,ale uz ho viac brat nemusim,kedze sme sa rozisli s priatelom,takze uz babatka ani cykly nebudem riesit na dlhsiu dobu 😒

petasllov
15. júl 2007

to je pravda, aj tak je to riadny záber na organizmus, tie hormonálne tabletky, ale keď sa inak nedá... Ináč, Petruna, môžeš byť rada, že po úprave cyklu sa ti podarilo otehotnieť, lebo u nás to tak nebolo. Cyklus sa mi síce upravil, ale problém bol v tom, že ten cyklus bol anovulačný, čiže sa netvorili folikuly a teda ani vajíčka, takže mi nebolo čo oplodniť. Lekár to zistil na základe veľmi nízkych BT, potom nasadil Clostilbegyt a hneď po užití prvej dávky som otehotnela.

petasllov
15. júl 2007

Petruci6, to mi je ľúto s tým priateľom, a teda aj s tým bábätkom. Ale ono sa to spraví, možno skôr, než sa nazdáš.

petruci6
15. júl 2007

dakujem,ja viem, je to zatial cerstve,ale ma to klady, znova slobodna,mozem si zac znova uzivat zivot,ist kam chcem,kedy chcem a s kym chcem 😀

petasllov
15. júl 2007

To áno, má to svoje svetlé stránky. A ešte ak si jedna z tých mladších, že máš ešte čas nájsť si nového chlapa, tak si na tom dobre.

petruci6
15. júl 2007

no neviem,ci som prave z tych najmaldsich - 25 😀

petasllov
15. júl 2007

No veru, to už moc nie, ale pokiaľ bývaš vo veľkom meste, kde je možností a slobodných chlapov viac, tak je to vždy lepšie, ako keď si z malého mesta (ako napr. ja), kde všetci súci chlapi sú už ženatí a tí ostatní nestoja ani za pohľad a naozaj, keby som sa rozviedla s mojím chlapom, tak tu nie je z čoho vyberať. Mimochodom, mám 27, takže keby aj bolo na výber, asi by to z hľadiska môjho pokročilého veku bolo dosť ťažké. Aj keby som si niekoho našla (teda v prípade, že by som nebola vydatá a tehotná), trvalo by asi dosť dlho, kým by sme sa spoločne dopracovali k prvému dieťaťu. A na prvé dieťa je už aj v tomto veku dosť neskoro.

petruci6
15. júl 2007

ved to,aj tu je to rovnake ako u vas, ziadny vyber, preto hladam robotu niekde vo vacsom meste,lebo tu nic slobodne nestoji za povsimnutie 😝 mam aj ja z toho strach,ze kym sa niekto najde,potom spoloc chodenie,kym sa dopracujeme k babatku,svadbe,budem mat vyse 30 😠

petasllov
15. júl 2007

Ozaj je najhoršie to spoznávanie toho druhého, lebo to trvá dosť dlho a ešte horšie je, keď po niekoľkých mesiacoch, či nebodaj rokoch zistíš, že vlastne on nie je ten pravý. A zas ďalší stratený drahocenný čas.

petruci6
15. júl 2007

ved to,teraz som tak stratila 3 roky zivota a idem zac od znova,ktovie,mozno budem stara slobodna a bezdetna,ale teraz sa tym nechcem zaoberat,stale mam cas,mozno to bude najblizsie rychlovka-do pol roka svadba a dieta 😀
jeden mudry psycholog povedal,ze ak dvaja spolu chodia viac ako rok,mali by sa rozist,lebo potom to je uz iba zo zvyku,ked do roka sa nevezmu,alebo nemaju dieta. takze najlblizsie tomu davam iba rok 😀

petasllov
15. júl 2007

Dobre robíš, ja som ináč kedysi uvažovala tak, že keby som sa s chlapom rozišla a nikoho si nenašla, bola som odhodlaná dať sa umelo oplodniť nejakým neznámym darcom, len aby som mala pre koho žiť a aby môj život za niečo stál. Ale vychovávať dieťa bez otca nie je bohviečo. To by bolo to posledné riešenie danej situácie. Našťastie sa to nikdy nestalo. A ozaj, ešte jedna vec k tehotenstvu: myslela som si, že keď zistím, že som tehotná, bude to najkrajšia vec v mojom živote. Veď aj je, ale tou dobrou správou sa to nekončí. Prídu krvné testy, kadejaké vyšetrenia a keď sú výsledky zlé, tak človek ani nežije, čo sa o to malé bojí, aby bolo všetko v poriadku. Ja som mala zlé krvné testy týkajúce sa toxoplazmózy, ale našťastie tá infekcia bola dávno pred otehotnením prekonaná, takže bábätku nič nehrozí. Zajtra idem na druhé sono, tak som zvedavá, či je všetko, ako má byť.

martinadt
15. júl 2007

Ahoj baby prepáčte že sa vám tu miešam, ale načo ste používali ten duphaston? Ja som ho brala ale preto, že mi chýbal nejaký hormón.

petasllov
15. júl 2007

Ahoj Tina, ten Duphaston slúži na viac vecí, všetko je v príbalovom letáku, ale ja konkrétne som ho brala na úpravu cyklu.

martinadt
15. júl 2007

No ja to už teraz neberiem to keď som bola mladšia som mohla mať 16 tak mi to dala gynekologička tak len tak som sa spýtala ale ďakujem 🙂

petruna
15. júl 2007

petruci6 : 25 není žádný věk 😀 Já jsem svého muže potkala ve svých 28 (ale znali jsme se od základky)a svatbu i mimčo jsem stihla těsně před 30tkou 😉 (letos v srpnu), taky jsem se bála, že si nikoho nenajdu, že už jsou všichni chlapi v mym věku rozebraní a vyplatilo se mi čekat...
mám skvělýho chlapa a když všechno vyjde, tak v březnu i miminko.
Neboj, určitě budeš taky šťastná, chce to trpělivost !

petruci6
15. júl 2007

dakujem petruna,ale sme sa tu zisli,same petry 😀
ja vam zavidim/jasne,ze v dobrom/, mate svojich muzickov,v bruskach miminka,to najdolezitejsie pre zivot, zelam vam len same stastie a hlavne vela lasky 😉

vikuska
16. júl 2007

Ahojte,ja som brala duphaston na zaciatku tehotenstva(6.-7.tyz.) spolu s kanavitom a ascorutinom,lebo som zacala krvacat,ale uz si nepamatam ako dlho som to uzivala. ☹

vikuska
16. júl 2007

a zabudla som,nemala som s nim ziaden problem.

sweetberry
16. júl 2007

ja ho beriem stale este 2 mesiace

albertova
autor
25. júl 2007

ahojky babulky, ako sa mávate?????????? ja nič moc, už bola doktorka zúfala, tak som vyfasovala na tri mesiace HAK ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ hádam potom sa to konenčne podarí 🙂

danuska24
26. júl 2007

Ahojky vsetky. 😎 Mne zabral Duphaston hned prvy cyklus, potom som ho brala este 6 tyzdnov na udrzanie - pre istotu.