Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
15. nov 2011

@cherry1981 pozerám, že máš termín skoro ako ja 🙂 ja mám okolo 26.5. 🙂

annavi
15. nov 2011

@cherry1981 moja verím ze to uz bude čoskoro... 😵 😵 😵

katarina104
15. nov 2011

@matula028 no vidíš never veštici, podarí sa to tento rok 😉 😀

cherry1981
15. nov 2011

@katarina104 🙂 Ved mame aj sukromnu temu v maji budeme mamina mozes sa pridat. 🙂 🙂
@annavi Urcite sa coskoro dockas aj Ty verim tomu 🙂 🙂

matula028
15. nov 2011

@katarina104 no tomu verim že to bude tento rok..... 😀 a ak nie tak určite na ten druhy rok to musi vyjsť... 😀 😀 no ja idem maly vystraja.poobede dam hlieik aky je.. 🙂 pa

katarina104
15. nov 2011

@cherry1981 ďakujem ale už mám súkromnú tému snažiliek, aj tu zaskakujem mám toho dosť, ale som rada 🙂

katarina104
15. nov 2011

@matula028 pa 🙂

katarina104
15. nov 2011

tak ja idem niečo robiť, pa 🙂

zuzkag2
15. nov 2011

dievcata, potrebovala by som poradit...beriem duphaston, prvy cyklus, od 15dc...a od 20 dc mam trosku bolesti v podbrusku ako pred ms, a dnes 22 dc sa mi zacal silny biely vytok, bez zapachu, nesvrbi, nepali...nemate niektora taku skusenost?

milacik3
15. nov 2011

Baby co uzivate dufaston je mozne otehotniet aj s nim vsak?? mne ho doktor odporucil...ale ako som bola v nemocnici primar ten nemocnici mi povedal ze to nie je dobry liek na otehotnenie...nechaem co tym myslel ☹ ze by sa moh doktor mylil....
Uz niektore ste otehotneli s tymto liekom???

matula028
15. nov 2011

@katarina104 no tak aj dnes mam ovul.test pozitivny čiarky su : ta testovacia o malinko silnejšia ako ta kontrolna....včera bola hadam taka ista ako dnes ....hmm nechapem tomu môže byť ovul test dva dni po sebe pozitivny? a hlienik mam tiež bielkovy číry a naťahujuci sa.... len škoda že mm ide dnes do nočnej a teraz išiel niečo vybavovať ☹ Čo mysliš zajtra večer to ešte stihneme poistiť?ovulacia bude hadam každu chvilu.

ktore
15. nov 2011

@milacik3 duphaston je na udrzanie plodu ak sa nahodou oplodni.aj ja beriem na to.lebo mam nizky LH hormon.ale bere sa to normalne ak treba na to udrzanie.

zuzkag2
15. nov 2011

@milacik3 jasne ze sa s nim da otehotniet, len to musi byt s tymi liekmi dobre nacasovane s ovulkou...podporuje ast sliznice maternice, zabezpecuje aby sa plod udrzal, ako pise @ktore..., zabezpecuje aby lutealna faza bola dostatocne dlha...tak pokoj 🙂

ktore
15. nov 2011

@zuzkag2 ahojko.ja mam dnes 20 dc a teraz som mala biely vytok.to je normalne.inak mna uz treti den bolia prsia zacali v piaty den po ovu.ten piaty den som bola nafuknuta jak balon a bolelo ma vnutro.inak to ma zvyklo ale teraz priliz skoro.to je obvykle taky vytok.to mavaju baby

ktore
15. nov 2011

@milacik3 mne dala duphaston len na ten hormon lebo bez neho sa mi nepripravy sliznica na uchytenie.ovulacia prebieha normalne tak asi len tato chyba je u mna.ja som aj brala 5 rokov HAK.mozno to mi utlmilo tvorbu LH.

ktore
15. nov 2011

mna len stve ten grafik.ale dufam ze este teplotka stupne. http://www.fertilityfriend.com/home/38e87f

katarina104
15. nov 2011

@matula028 to je v poriadku, ovu test reaguje na výšku LH, ak je hlien aj dnes tak ju čakajme v noci, alebo zajtra najneskôr pozajtra, ak zajtra nebude hlien alebo sa zmení 😉 neboj sa ak bol styk včera, tak spermijky vydržia do ovulky, istiť to môžte zajtra 😉

katarina104
15. nov 2011

@zuzkag2 je to neplodný hlien ak nezapácha a nesvrbí ťa 😉
@milacik3 je na udržanie tehotenstva predovšetkým 😉

katarina104
15. nov 2011

@ktore čo ťa zase trápi moja 🙂 to je ok, dolná hladina hodnôt, je 36,15 to je priemer 6 predovulk. teplôt aby sme označili ovulku tak tie teploty po ovulke musia byť min. o 0,2°C viac ako ten priemer, ty ich máš o cca o 0,4°C viac, čo je super si myslím 😉

katkamyska
15. nov 2011

@milacik3
ahoj, no mne sa podarilo s duphastanom otehotnieť. ja som mala ale problém,že som nemávala ovuláciu. ty máš čo za problém?

baronessa
15. nov 2011

Baby, koľko cyklov po sebe sa môže užívať duphaston? Ako dlho sa odporúča? 🙂

martinamk
15. nov 2011

Uplne nahodou som zazrela tuto temu tak som sa rozhodla napisat aj ked uz patrim do inej skupiny 😉 Mne doktorka predpisovala Duphaston na upravu cyklu.3 roky som brala antikoncepcne tabletky a po ich vysadeni sa mi uplne rozhodil cely cyklus a nie a nie sa dat do poriadku. Islo hlavne o velmi nizky progesteron, mala som anovulacne cykly. Doktorka to liecila vyvolavackami, duphastonom ale nic nepomahalo...tak prisli na rad alternativne metody 😀 alchemilka, wild yam (to mi teda vobec nepomohlo 😝) a co mozem naozaj odporucit je materska kasicka, taka aku predavaju na jarmoku 🙂 nerobim reklamu ani nic, ale obe s mojou sestrou sme mali kadejake problemy a obe sme si to kupili. No a mne sa v januari tohto roka uplne upravil cyklus a v maji som otehotnela a sestra par tyzdnov po mne 😉

katarina104
15. nov 2011

@baronessa vraj aspoň 3 cykly 😉

zuzkag2
15. nov 2011

@katarina104 dik Kati 🙂, no plodny uz asi nebude, hihi, ked mam pravdepodobne po ovu, ak vobec bola ;-D ja len ci to moze sposobovat duphaston. bez neho taky hlien nemam, nemala som.
co si pisala aj @ktore...ohladom BT. teraz ma to napadlo, ovu testy mi nevysli ani jeden den pozitivne, testovacia ciarka bola vzdy trosicku bledsia ako kontrolna(alebo takmer rovnaka)...ale BT sa mi po 17dc drzi uz 4 dni o 0.2 stupna vyssie. co ma podla teba vyssiu vypovedaciu schopnost, asi BT, vsak?

katarina104
15. nov 2011

@zuzkag2 určite BT, mala by si merať aspoň jeden cyklus a zistíš, nestačí merať len 4 dni po ovulke, a veľa hovorí aj dĺžka LF a teploty celkom, áno dufík robí takýto hlien ovu mohla a nemusela byť, ťažko povedať 🙂

katarina104
15. nov 2011

ok idem pre malého do škôlky pa 🙂

zuzkag2
15. nov 2011

@katarina104 🙂 nemeriam po ovulke len, meriam od 11dc, ked som dobrala clostilbegyt.uvidim ako sa bude ta BT vyvijat dalej. Zacala som ju aj tak merat len kvoli tym liekom, a kvoli tomu, ze 11dc mi doki na folikulometrii nevidel ziadne dominantne foliky,len do 12mm, a 14dc sa vyjadril ze ovu uz ani nebude☹ale mne sa to nezdalo, ked som pred liekmi ovu mavala, a teraz s liekmi nie? Kym som nebrala lieky mala som ovulku 14-15dc, a cyklus 29, takze LF mohla byt tych 14dni. ale vtedy som BT nemerala.
no ved uvidim ako to dopadne tento mesiac, len aby, ak ma prist ms, prisla na cas, nech nemusim dlho cakat na dasli cyklus. 🙂

katarina104
15. nov 2011

@zuzkag2 ovulky môžeš mať neskôr, ak ti pomaly dozrieva folik, ak dáš dufík príliš skoro, tak môžeš ovulku zablokovať, máš graf, hoď pozriem ale až zajtra pa 🙂

baronessa
15. nov 2011

@katarina104 Môj dr.mi predpísal duphaston dopredu na budúci cyklus, čiže to už bude 3. cyklus, čo ho budem brať. A vravel, že potom mám prísť a predpíše na dalšie obdobie. Čo myslíš, ako dlho ho môžem užívať? Môžem napr.aj rok? Ďakujem ti za tvoju odpoveď.

zuzkag2
15. nov 2011

@katarina104 nemam graf nikde na nete, mam v telefone taku aplikaciu...ked sa mi to podari exportovat, tak poslem 🙂 ale presne nad tym som uvazovala, a doki nic nepovedal, ze mi dufik zablokuje ovulku, a nasadil ho 15dc. vtedy som este nevedela ze dufik blokuje ovulku. ked sa nezadari, tak budem aspon vediet na buduci mesiac. dakujem Kati 🙂