Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ktore
18. nov 2011

@annavi ahojko.si pekne stale hore.test si si neurobila?

annavi
18. nov 2011

@ktore nie moja..nerobila..pockam este par dni..ak bude teplotka takto hore tak spravim v pondelok..utorok... 😉 😉 neviem...ale ..asi dojde mrcha...hmmm...nejako to citim... 🙄 🙄 🙄

annavi
18. nov 2011

@ktore myslim pocitovo to tak citim...PMS nemam ziadne...zatial...

ktore
18. nov 2011

@annavi pockaj.som zvedava.ja si myslim ze to zena vyciti ak je tehotna.

annavi
18. nov 2011

@ktore no neviem..niektora citi niektora nie..kazda sme ina...hmmm..ale tak este je skoro aby som sa citila tehu... 😉 si myslim...ved uvidime co bude... 😝

sarafortuna
18. nov 2011

ahojte kočky,
ja som tento týžden bez dufíka - hoci ho mám doma - dr. chcela že čo to spraví... ale ja si už pichám prekoncepčne fraxík, tak mi to pride blbé, prečo by som si ho nedala... som asi 3-4dpo...
len som si proste všimla, že začínam mať PMS - hlavne prsia sa mi zdajú citlivé.. mala som to bežne pred dufíkom...
Tak mne z toho vyplýva, že veru dufík asi potrebujem.... lebo som čítala, že PMS je práve to, že je viac estrogénov ako progesterónu... a na tehu treba práve progesterón....
čo si myslíte o mojej teórii 😀 😀 ???
zbytočné obavy?
dufík asi nasadím a poberiem tak do 11DPO, tam by mal už aj testik prípadne niečo ukázať... čo vy na to?
či skúsim len B6?

annavi
18. nov 2011

@sarafortuna ahojky mojaa..na tehu treba viac progesterónu?? a ten spôsobuje aj vela hlienu ze???kremového..či???? 😨 😨 😨 😨 😨 😨

sarafortuna
18. nov 2011

@annavi . no žlté teliesko produkuje progesterón... 😉
pri tehu je krémový áno, lebo stúpne progesterón

ktore
18. nov 2011

@sarafortuna ja beriem befoli a magne a duphaston a sarapis

annavi
18. nov 2011

@sarafortuna jaaj...takze aj vysoka teplotka je kvoli progesteronu??či??? 😨

ktore
18. nov 2011

@katarina104 ozaj katka ten sarapis nemusim uz vynechat?alebo v pohode dalej?

ktore
18. nov 2011

@annavi ano progesteron drzi aj teplotu hore.

ktore
18. nov 2011

@annavi aspon tak si myslim ja.

ktore
18. nov 2011

@annavi ty beries tiez duphaston teraz ze?nebolia ta prsia ?mna uz od 5 dna po ovu zacali.tak mierne.

annavi
18. nov 2011

@ktore nie moja..ja duphaston neberiem uz pol roka.a som rada pretoze som sa z neho dlho spamatavala..kym so sa dala ako tak dokopy... brala som clostil a pregnyl mi pichli...inac nic..maternu beriem.... 😉 😉

annavi
18. nov 2011

@ktore jaaj no to s tym progesteronom som nevedela... 😨 uz som ale o cosi mudrejsia...mna prsia boleli po pregnyle a neskutocne moc....poslednych pat dní to akosi ustálo..a citim sa fajn....prsia mam akurat tak naliate a trosku citlive ale pohoda..to mavam aj pred mrchou...

sarafortuna
18. nov 2011

@annavi , áno... práve to, že sa s obalu folikulu spraví žlté teliesko - ten produkuje progesterón - a to sa prejaví zvýšením BT... 😉
už si asi ani nepamätáš 1.lekciu z merania... !!! 🙂 🙂 🙂

inač kočka, testuj.... naťahuješ samu seba a aj náááás

len som sa dočítala, že PMS je vlastne stav, kedy prevládajú estrogény nad progesteronom... 😕 😕 😕
asi to skúsim iba s B6tkou - lf som mala vždy v poriadku... aspoň zistím, či mi to po pol roku s dufíkom ostalo 🙄
uvidíme, možno mu neodolám... keď si začnem namýšľať nejaké priznaky

ktore
18. nov 2011

iba tak...................NAPÍSAL MUDR. MONIKA ANTOŠOVÁ

Sú to tri týždne od poslednej menštruácie a týždeň od oplodnenia.

Vývoj oplodneného vajička

Až v tomto období je vajíčko oplodnené a začína skutočné tehotenstvo.

Oplodnené vajíčko sa volá zygota. K oplodneniu vajíčka dochádza vo vajíčkovode a v priebehu troch dní sa dostane oplodnené vajíčko do maternice kde sa usídli.
Ešte pred uhniezdením sa začína delenie zygoty. Najprv na polovicu, potom každá polovica na polovicu až na milióny buniek, ktoré sa neskôr začínajú diferencovať na základ jednotlivých tkanív. V treťom týždni sa oplodnené vajíčko stihlo rozdeliť približne na 64 častíc. Ak dosiahne toto štádium, hovoríme mu morula.

Zmeny u ženy

V tomto období sa môže u niektorých žien prejavovať zvýšená únava, spavosť, závraty, nutkanie na močenie, žena môže pociťovať pálenie bradaviek, tlak v prsníkoch. U niektorých žien už v tomto období začína ranná nevoľnosť, precitlivenosť na pachy, nezvyčajná chuť na jedlá.

Obdobie delenia vajíčka je zvlášť citlivé na škodlivé činitele, preto je stále dôležité zvažovať každú činnosť s ohľadom na tehotenstvo. Vyhýbať sa infekciám, alkoholu, liekom, chemikáliám. Viac Čo škodí tehotenstvu.

Ak sa tešíte na bábätko a tehotenstvo nie je prekážkou, nemusíte mať tehotenstvo hneď potvrdené gynekológom. Je na to ešte dosť času.

annavi
18. nov 2011

@sarafortuna ahaaaaaaaaa..no vidis to...uz mam v tom jasno... 😀 😀 😀 😀 dakujem moja.... 😉 😉 😉

annavi
18. nov 2011

@ktore moja a ty ako dnes teplotka...???

ktore
18. nov 2011

4. týždeň tehotenstva
NAPÍSAL MUDR. MONIKA ANTOŠOVÁ
Je to 4. týždeň od prvého dňa poslednej menštruácie, ale len dva týždne od oplodnenia.

Vývoj oplodneného vajíčka

V tomto období sa už oplodnené a bohato sa deliace vajíčko nazýva embryo. Má veľkosť približne 0,2 mm.

Embryo je tvorené tromi vrstvami

z vnútornej vrstvy buniek sa vytvárajú dýchacie a tráviace orgány
z prostrednej vrstvy buniek sa vytvárajú kosti, chrupavky, svaly, srdcovocievny systém, močovo-pohlavný systém
z vonkajšej vrstvy buniek sa vytvárajú nervy, koža, vlasy

Placenta v tomto štádiu ešte nie vytvorená, tá začína plne fungovať až v 12. týždni tehotenstva.

Telesné zmeny u ženy

Stále ešte nemusíte nič cítiť, alebo príznaky len začínajú.
Telesné zmeny ešte nie sú viditeľné. Priberanie na váhe ešte nie je, môže sa začínať alebo zvýrazňovať ranná nevoľnosť. V tomto období je predovšetkým potrebná pravidelná životospráva, dostatok spánku a oddychu, neprepínať sily, nedokazovať, že aj ak ste tehotná, všetko zvládnete.

ktore
18. nov 2011

@annavi no teplotka je vyssia ale som ju dnes nemerala uplne presne ako inokedy.bola som velakrat v noci cikat a teplotku som merala potom miesto o sieatej o 6.45 co uz tu je.uvidim zajtra rano http://www.fertilityfriend.com/home/38e87f

annavi
18. nov 2011

@ktore no uvidis zajtra moja...drzim ti palce mocno mocno mocno.. 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 hlavne sa moc nesleduj a klido pído... 😉 😉 😉 😉 oki moje idem ja upratovat..potom sa ozvem...papa zatiaaal. 😉 😉 😉

katarina104
18. nov 2011

@annavi to môže byť, je to pekná teplota 🙂

katarina104
18. nov 2011

@ktore mala si odmerať ako si šla cikať predtým pol hod. nič sa nedeje, ak by si šla cikať hod. pred meraním tak by si si teplotu pripočítala 😉

katarina104
18. nov 2011

@ktore ber ho kým nebudeš tehu 🙂

annavi
18. nov 2011

@katarina104 co moze byt??? 😀 😀 😀 😀

katarina104
18. nov 2011

@annavi no písala si že sa cítiš na mrchu,môžeš sa cítiť a môžeš byť tehu, tiež som sa tak cítila aj brucho ma bolelo ako na mrchu 😉

katarina104
18. nov 2011

@sarafortuna ahoj, no máš pekný grafík, tú B6a magne si pre istotu daj moja, teším sa 🙂

annavi
18. nov 2011

@katarina104 moja ale ja sa nieze citim na mrchu fyzicky...som nafuknuta ale bolesti uz nemam ziadne... 😨 😨 skor psychicky sa citim na mrchu.. 😀 😀 😀 no som zvedava ako to dopadne... 😉 😉 😉