Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
30. nov 2011

@ktore nejde mi to vložiť, skús pohľadať spätne

26lenka6
30. nov 2011

Ahojte baby, ako ste brali duphaston ked ste sa snažili otehotnieť? od ktorého DC po ktorý.až kým nepríde menzes, teda ak príde... ja ho beriem od 11DC do 25DC a potom mi príde presne na 28DC menzes...len sa mi to zdá skoro brať ho od 11DC...skúsim ho posunúť až po ovulke ale do kedy ho mám brať?

micy
30. nov 2011

Ahojte.Chcela by som sa spýtat či sa priberá s duphastonu..? ☹

micy
30. nov 2011

Cítim sa strašne unavená a v hlave mam taký tlak....je to normálne??

lekky
30. nov 2011

Ahojky, jsem ráda, že jsem narazila na tohle téma. Chci otěhotnět a můj doktor mi předepsal duphaston proto, že můj cyklus je spíš necyklus. Mám to brát od 17. dne cyklu a to po dobu desíti dnů. Má to některá taky tak a případně podařilo se Vám poté otěhotnět?

jania023
30. nov 2011

@lekky ahoj je to bezny liek berie sa ako ti povedal ale az po ovulacii nie skor 😉

ktore
30. nov 2011

@katarina104 myslela som to ako je to na prstoch ukazane ale neviem to najst,mozno som to videla inde

gabinka79
30. nov 2011

Ahojte, ja som Duphaston brala niekoľko rokov - bolo to pre nepravidelný cyklus. Počas týchto rokov som ani neotehotnela a ani ma to netrápilo, pretože som nechcela. Všetko sa zmenilo, keď som tehotná chcela už byť a nič... Snažili sme sa rok. Keď som zašla za svojou gyn. lekárkou, že nech mi urobí nejaké testy, alebo niečo - opäť mi predpisovala ten Dup... Pýtala som sa, či môžem pri ňom otehotnieť a ona povedala, že nie, že sa mi musí najprv upraviť cyklus, a potom budeme niečo riešiť, čo sa týka otehotnenia. To ma naštartovalo, veď toľké roky sa ním napchávam a nič! Ani som ho nezačala (naznovo) brať a zašla som do ambulancie primárnej sterility a tam som (vďaka skvelej lekárke) do 6 mesiacov otehotnela. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Všetkým, Vám držím prsty!!!!

lucianak
1. dec 2011

@katarina104 Nevadí, len či náhodou 🙂 Tak ešte raz zavolám dokine, ona by mala vedieť... heh

katarina104
1. dec 2011

@ktore aha no dám

katarina104
1. dec 2011

@matula028 ahoj, tak končí ti už mrška ideme na to 🙂 🙂 🙂

matula028
1. dec 2011

@katarina104 ahoj 🙂 konči tak ideme na to.....dnes teplota takto:http://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/grafy.as... pijem alchimelku,tekvicovy olej.....a Befoli ,vit E a magnez.až po ovulke.Juúúúj keby sa zadarilo bol by to vytuženy darček pod stromček no nič treba len veriť.... 😀 😀

ktore
1. dec 2011

@katarina104 no to je to toto som hladala.dam to ineho fora aj lebo sa casto pytaju dik moja

ktore
1. dec 2011

ajajte grafik ide dolku auz cakam kedy pojde horku http://www.fertilityfriend.com/home/38e87f

ktore
1. dec 2011

@katarina104 kaarinka inak vsetko naj k meninam aj ked neskoro ale aj tak som napisala teraz mam krcok akoby hore zavrety no neviem si predstavit aky tvrdi by mal byt.viem ked je dole tak je ako pera mekucky

ktore
2. dec 2011

katka tu je moj grafik pred ovu,zatial este neprisli vitaminiky http://www.fertilityfriend.com/home/38e87f

katarina104
2. dec 2011

@ktore ahoj, ten krčok si nevšímaj aby ťa nemýlil mal by ísť hore a mal by sa začať otvárať tesne pred ovulkou, no teplota musí ísť dole pred ovulkou, takže je to ok, už by sa mohol objaviť aj hlien,,,lebo krčok reaguje na estrogény, a tie majú na svedomí ten číry hlien,,, 😉

ivuss01
2. dec 2011

@katarina104 ahoj Katka, tak mrcha dorazila, a ako je to s tou teplotou? pred ovulkou by mala klesnut? idem tento cyklus merat, aby som videla ze ci ovulku vobec budem mat, a aj by som skocila k dokimu pocas ovulky, aby ju potvrdil.....len neviem, kedy ju mam cakat, ked mam nepravidelny dlhy cyklus,,,,,,,

katarina104
2. dec 2011

@ivuss01 ahoj, no dobre,že došla asi silná nebude, meraj - vieš ako máš merať? na a uvidíme budeš brať len vitamíny, podľa toho zistíme čo je stým cyklom 😉

ivuss01
2. dec 2011

@katarina104 ano, kazde rano v rovnakom case, s rovnakym teplomerom skor ako vstanem z postele, hned po prebudeni 😀 len neviem, ako sa mam pohybovat na tej stranke, co tu dievcata zancia tie teploty, nie je aj niejaka slovenska stravnka? inak som zacala brat tie befoli, ale pani v lekarni mi povedala, ze ked zistim tehu, tak ich treba prestat brat....co je tam zle?

katarina104
2. dec 2011

@ivuss01 je tam veľa bečkok na tehotenstvo tak preto, potom treba tehu vitamíny 😉 existuje ešte nemecká stránka, slovenská nie

ivuss01
2. dec 2011

@katarina104 a ozaj, mrcha silna nie je 😉 dobre si odhadla 😉

katarina104
2. dec 2011

@ivuss01 lebo tam nebol vlastný progesterón, je to len z vysadenia 😉

ivuss01
2. dec 2011

@katarina104 aha, tak si to budem znacit doma do grafu, a nasledne sem pridavat fotky 😀
a ako je to s tou teplotou pred ovulkou?

katarina104
2. dec 2011

@ivuss01 pred ovulkou je teplota dole, hneď po ovulke stúpa min. o 0,2°C, nad úroveň 6 predovulkov.teplôt ich priemer, a drží sa min.3 dni, aby sa mohla ovu označiť,,môže stúpať aj pomaly napr. ak je posledná teplota 36,5, ďalej stúpa 36,6.,36,7.,36,8 a drží sa na úrovni 36,7-8 a viac, tak označíme ovulku 😉

ivuss01
2. dec 2011

@katarina104 takze, ked mi teplota spadne, treba sa snazit o dusu, lebo ovulka je blizko..... 😀 😉

katarina104
2. dec 2011

@ivuss01 teplota môže a nemusí klesnúť, skôr sa sústreď na hlien, ak sa objaví a začne sa meniť na číry tak styk obdeň 😉

ktore
2. dec 2011

@katarina104 katka dostala som zase dufik ale skusit to mozem teraz kludne aj bez neho ze?