Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ktore
2. dec 2011

@katarina104 ovu test nemam ani nechcem

katarina104
2. dec 2011

@ktore áno a ovu test ti ani netreba, ja som ovu testy ešte ani v rukách nemala 😉

nativanativa
2. dec 2011

@katarina104 ahoooj katuska , skus kuki na graf
http://www.fertilityfriend.com/home/37feac

katarina104
2. dec 2011

@nativanativa ahoj, no ťuk, ťuk nech sa drží 🙂

katarina104
2. dec 2011

tak pa 🙂

nativanativa
2. dec 2011

@katarina104 dnes mi graf dokonca ani neukazal kolky den po ovu som , myslis ze je to tym ze minuly mesiac som mala taku kratku lutealku ? a teraz je graf zblbnuty ?

majkushka
2. dec 2011

@katarina104 ahojky ,chcem sa poradit bazalka tri dni nedela pondelok utorok 36,4 a v stredu stupla na 36,8 ako to je s ovulkou , podla hlienu a čipka a folikulometrie na utorok može to byt , od stredy mam nasadení duphik a strasne ma boli spodok ako maternica cim to može byt , prebehla ovulka alebo sa mi s foliku spravila cysta dakujem

maggiore
2. dec 2011

zdravím dámy, chcem sa spýtať, mala by som brať Duphaston od 11. dňa cyklu 2x1, čo je dnes, len som na to ráno zabudla ... myslíte že je problém, ak som si dala o 17.00 a ďalší si dám v noci o 24.00 a zajtra okolo obeda a potom normálne večer .... mimochodom koľko hodín by mal byť minimálny odstup od jednotlivých dávok?

sarafortuna
2. dec 2011

@maggiore , nekomplikuj si to... to nič že si zabudla. tak bude posun o 12h... ber normálne ďalšie dni, až kým nevyberieš balenie

maximka33
2. dec 2011

tak holky, u mně to snad už začíná působit. duphaston beru na zkrácení či zpravidelnění cyklu, teď třetí měsíc a dostala jsem to 30DC!!! u mně dost neuvěřitelné 🙂 ale příští měsíce do toho jdem naplno, takže ten duphaston budu brát až po skutečné ovulaci, to se mi to zas protáhne 🙂

sarafortuna
3. dec 2011

@katarina104 , ahoj Katka,
tak môj cyklus je nakoniec asi s cystou, alebo čo sa to deje...
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

ani tehu ani MS
Chcela som skúsiť fytosóju ale teraz mám strach.
Kúpis si ešte jedno balenie Sarapisu.
Som z toho dosť na nervy, takýto cyklus som ešte nikdy nemala. Posledný dufík som zobrala pred týždnom... MS už asi príde, hoci sa stále na nu necííítim 🙄 🙄 (ani nafúknuté bruško, ani stopy na krčku - ten už zmäkol a je vyššie).

katarina104
3. dec 2011

@majkushka ahoj, podľa toho čo píšeš mohla byť v utorok, len si mala počkať s dufíkom, kým teplota ovulku nepotvrdí , ale ale´bo ísť ešte teraz na folkikulku, či ten folik praskol, nedá sa povedať či bola, lebo hlien sa ti mohol zmeniť z dufíku

katarina104
3. dec 2011

@maximka33 no ten cyklus máš preto taký lebo m.s. ti chodí z vysadenia duphastonu, vôbec ale nemusíš mať ovulku, dala by som ho po, alebo môžeš ho brať len tak akože na úpravu cyklu 3 mesiace a potom ho vysadiť, či sa cyklus upravil alebo nie,s tým,že teraz vôbec nemusíš mať ovulky 😉

katarina104
3. dec 2011

@sarafortuna ahoj no veľmi dlhá LF ale už klesáš podľa mňa ak nie si tehu príde mrška, počkaj ešte ak nie, zájdi k doky na hcg, pre istotu, ten sarapis si kľudne dávaj ďalej 😉

sarafortuna
3. dec 2011

@katarina104 . Ja uz som dost vylakana. Max. Moja lf je 15 dni, priemer je u mna 13 dni. Asi dame vecer vínko + vana. Len Dufam ze to nie je nic zlé.

maggiore
3. dec 2011

to akože vážne duphaston bráni ovulácii?! ... vysvetlite mi prosím niekto, prečo mi doktor kázal brať duphaston od 11. DC, keď vie, že mimi chceme!!! ... ja už nevládzem, mi sa dieťaťa nedočkáme! 😠

majkushka
3. dec 2011

@katarina104 a ona ma potom klesnut ?ešte lebo už ju mam od vtedy stale 36,8, apraveže ma riadne brucho boli ako keby my neprebehla teda s foliku spravila cysta / nepraskol / , može to byt ?

majkushka
3. dec 2011

@majkushka a ešte otazka ja mam mrchu presne na 28 den može byt že by ovulka bola až po 14 DC ked 14 den mal folik 25 mm a večer som aj zakrvacala ako keby praskol ? len ma stale brucho boli a prsia može to byt s duphastonu ? ten mam dnes 6 den , a ešte prečo ho teda tak nasadil dr že od 15 dna , mam ho posunut ? dakujem velmi pekne

majkushka
3. dec 2011

@katarina104 a ešte otazka ja mam mrchu presne na 28 den može byt že by ovulka bola až po 14 DC ked 14 den mal folik 25 mm a večer som aj zakrvacala ako keby praskol ? len ma stale brucho boli a prsia može to byt s duphastonu ? ten mam dnes 6 den , a ešte prečo ho teda tak nasadil dr že od 15 dna , mam ho posunut ? dakujem velmi pekne

katarina104
3. dec 2011

@sarafortuna zle to nebude, môže to byť len tehu,,, 🙂

katarina104
3. dec 2011

@majkushka ak je hore, tak by malo byť po ovulke, len nevieme tvoje všetky predov.teploty, ťažko takto povedať 😉 brucho ťa môže bolieť aj z p.m.s. aj z dufíku, mohla by byť aj na 16 DC len potom by bola kratšia LF len 12 dní 😉

katarina104
3. dec 2011

@nativanativa páči sa mi to 🙂

matula028
4. dec 2011

@katarina104 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/g... ranko tak ja dnes takto....a hlien mam taky kremovy biely,krčok vysoko polouzavrety........ 😒 tak čakam dalej na ovulku som zvedava kedy dorazi tento mesiac 🙂

nativanativa
4. dec 2011

@katarina104 http://www.fertilityfriend.com/home/37feac
no , ze by som mala pokazeny teplomer ?? 😅 😅 😅

sarafortuna
5. dec 2011

@katarina104 , tak ja dnes 2.dc - ale možno sa tam aj niečo dialo, lebo MS mám veeeeeľmi silnú - nepamätám takú silnú 😕
tak skúsim vypnúť v tento predvianočný čas, verím, že ovu bude.
Idem si kúpiť Sarapis (skúsim asi ten Mensis), ak budú mať.
tak ahoj a držte sa 😉

ktore
5. dec 2011

@katarina104 ahojko katarina dnes mi prisli vitaminy vsetky aj befoli aj sarapis aj selazin ale uz cakam ovu nebude to neskoro nasadit?inak by som vyskusala uz tento mesiac bez dufiku

ktore
5. dec 2011

@katarina104 vies este ma trapi ten hlien.pila som dzus ale este po ms asi by som mala na tie plodne dni ho pit alebo zajtra idem do mesta mas nieco poradit kupit?