Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

jvo
9. máj 2008

no ja 3 mesiace, po prvom som vobec nedostala, to mi lekarka musela dat vyvolavacku a povedala ze som mala asi anovulacny cyklus ze preto som nezareagovala na Duphaston, dalsi mesiac to bolo ukazkove od 14-25 som brala tabletky a na 29 som dostala bez ziadneho spinenia 3 dni som krvacala a konec no a tento mesiac zas problem 19-21 som spinila a uz 25DC som zacala krvacat...... 😒 takze kazdy mesiac inak..... 😝

jvo
9. máj 2008

pretty este som v inej teme citala ze ti lekarka zistila ze nemas ovulaciu, tak len ze Duphaston ti k tomu aby si ju mala nepomoze, ak sa to potvrdi, lekarka ti bude musiet dat lieky na podporu ovulacie alebo budes musiet ist do centra asistovnanej reprodukcie....to ta nechcem strasit to mi len tiez povedala ked som vtedy po duphastone nedostala....mne potom robila aj sono ci mi pracuju vajecniky a ci dozrievaju vajicka

prettybaby
9. máj 2008

dakujem jvo 🙂 kazda skusenost, kazdy infoska pomaha 🙂 tak uvidime, co to urobi so mnou. hej, dokina povedala, ze asi je anovulacny. Meriac BT? ja druhy mesiac, nevyznam sa v tom , ale aj baby z grafov , vravia ze asi je to anovulak. no ved uvidime.takze ked krvacat zacnem, bola ovulacia?

bocianka
9. máj 2008

ahojte duphastonacky 😀 pretty tak Teba budem pozorovat, pis co sa s Tebou deje, ja som uz taka zvedava, beriem len 4. den 🙂

jvo
9. máj 2008

to zas neviem ci to na 100% znaci ovulaciu, ked pojdes k Dr. tak sa potom opytaj

prettybaby
9. máj 2008

oki
bocianka a ty od ktoreho dna beries? preco Ti ho predpisala?

prettybaby
9. máj 2008

no a momentalne neviem, co sa so mnou deje - torsku ma boli brucho, asi dorazi, niekedy.ved uvidime :_)

mari.m
9. máj 2008

dikes ivk,

a vy ostatne?

ziadna ste nezaznamenala narast vahy????

dik

ivk
9. máj 2008

jvo - som sa zlakla, ze krvacanie pocas duphastonu moze znamenat cystu. Dufam, ze ju nemam, idem v utorok na kontrolu, tak dufam, ze bude vsetko ok. Prave som v sobotu dobrala duphaston a hned na 2. den potom som dostala MS, tak zatial to funguje tak, ako ma (okrem toho slabeho krvacania pocas uzivania).
prettybaby - ja tiez meriam BT, uz asi 6 mesiacov, podla teplot mavam kazdy mesiac ovulaciu a vdaka duphastonu sa mi predlzila lutealna faza.

prettybaby
9. máj 2008

mari, neviem, zatial beriem len prvykrat, ale myslim, ze nie 🙂 ale ja stale cvicim, predcvicujem aerobic, takze ja aj co spapam , hned ide dole

prettybaby
9. máj 2008

no tak ja som asi divna, baby som smutna z toho vsetkeho ☹ cize ak na 2.den, tak by som menzes mala dostat dnes. Super ☹ - zajtra idem na aerobicovy maraton 🙂

prettybaby
9. máj 2008

no a ktora je lutealna faza? 🙂

ivk
9. máj 2008

lutealna faza je 2. faza cyklu od ovulacie az po menstruacia. Mala by trvat min. 10 dni.

ivk
9. máj 2008

a este k tej lutealnej faze - kazda zena by ju mala mat v kazdom cykle rovnako dlhu

prettybaby
9. máj 2008

thank you 🙂

janne6969
9. máj 2008

Ahojte baby.
aj ja beriem Duphaston. Teraz druhy mesiac. Prvy mesiac bol ukazkovy. Presne ako som mala, tak som aj MS dostala. Konecne bez vyvolavacky. Tak dufam, ze tento mesiac sa nam konecne podari otehotniet.

marianka28
9. máj 2008

ahojte...neviem co to je za liek,ale mam ho odprucany ked znova otehotniem,lebo som par dni po zakroku MA...to sa moze uzivat aj pri planovani tehotenstva?

janne6969
9. máj 2008

no ja ho mam preto, aby mi upravil MS a aby mi nejako doplnil hormonu lutealnej fazy.

zuzka29
9. máj 2008

beriem duphaston druhy tyzden a zacala som krvacat. je to v poriadku mate skusenost? zacala som ho brat na zastavenie krvacania po podani injekcie lebo som krvacala uz dva mesiace. vo february som bola na preruseni teh a odvtedy mam stale problemy. to krvacanie je normalne?

janne6969
9. máj 2008

No ja sa v tom nevyznam, ale nemyslim, ze by to bolo v poriadku.

ivk
9. máj 2008

ahoj marianka28 - duphaston sa berie na pripravu pred otehotnenim, aj pocas tehotenstva. Aj ja som po MA a mam za sebou 2 mesiace uzivania. Teraz zacinam treti a dufam, ze konecne otehotniem.
zuzka29 - a je to krvacanie alebo len spinenie? Ja som prvy mesiac uzivania tiez zacala slabo spinit, bolo to z neziaducich ucinkov. Moj doktor mi vtedy kazal zvysit davkovanie na 3 tabletky denne. Druhy mesiac som brala uz len 2 a prestalo aj spinenie. Asi si organizmus zvykol.

janne6969
9. máj 2008

Moj organizmus uz ani neregistruje co do neho davam. Mam pocit, ze mu to uz je jedno

bocianka
9. máj 2008

pretty, mne to predpisal na upravenie cyklu a otehotnenie 🙂

prettybaby
9. máj 2008

lebo mne tiez ,tak uvidime, budeme sa informovat

joj baby, len nech nam to vsetkym raz vyjde 😉

labelka
10. máj 2008

Ahojte
ja tiez beriem duphaston, od nedele. V nedelu ma prijali do nemocnice pretoze som zacala krvacat. Uz je to v pohode.Este len zacinam tehulkovat som v 5tt a 4dni, tak dufam ze vsetko dobre dopadne.

prettybaby
10. máj 2008

labelka, drzim palce, daj vediet ako si na tom 🙂

awe
10. máj 2008

ahojte kocky 😉
labelka:drzim palce, neboj, vsetko nakoniec dobre dopadne 🙂
chcela by som sa spytat, c nejak duphaston ovplyvnuje moznost otehotnenia, ked ho zacinam brat este pred ovulkou az do 25 DC? dakujem.

snehulienka
10. máj 2008

awe, ovplyvnuje asi tak, ze ak ho baba berie zabezpecuje jej dostatok progesteronu a dobre prostredie na uhniezdenie vajicka. ak by mala malo progesteronu, tak sa vajicko neuchyti a odide.takze ovplyvnuje asi takto.ovulku neovplyvnuje.

effi
11. máj 2008

presne jak naspala snehulienka 😉 podporuje uhnizdeni a ovulce nebrani

ja ted beru druhy den, tak jsem mzvedav😉
pro zajimavost-muj graf 😉

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

milena26
11. máj 2008

ahoj holky já beru duphaston 15-25 DC protože právě podle hormonálního profilu mám málo progesteronu....úpně poprvé co mi ho dr. napsala,tak jsem ho měla brát 11-25DC a to jsem se dozvěděla v GESTu ,že pokud se bere od toho 11 dne,tak pak neproběhne ovulka... proto zezačátku to nemělo význam.. sem koukala jako blázen,proč mi ho takhle naordinovala,když jsme se snažili otěhotnět 😅 😒