Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zuzkag2
12. dec 2011

@katarina104 Katuska, ale ten test to je podla mna pregnyl...este ho dnes spravim, nech viem ako sa pregnyl vylucuje...ale sak nechame sa prekvapit.
a tie tvoje kriziky...tak nech ta nebolia, mala by si oddychovat viac 😉

katarina104
12. dec 2011

@zuzkag2 no budem sa snažiť, už viac sa nedá..tak pa a pekný deň, idem ja 🙂

zuzkag2
12. dec 2011

@nativanativa Slavi, o tej Mirke som nevedela, tak sa tesim....
a citam, ze ti prichadza navsteva....ty si si ju privolala, mam taky pocit.

kvietok228
12. dec 2011

Ahojte baby moze ti miektora poradit beriem Duphaston vzdy na 21 cyklu a beriem ho 5 dni a na 2 den od vysadeni dostanem menzes a posledna manzes bola 28.11 a odvtedy ma strasne bolia prsia su strasne naliate a dnes som dostala menzes ktory som mala dostat az 25.12 snazime sa aj o babo a uz som zufala poradte Dakujem ☹

nativanativa
12. dec 2011

@zuzkag2 no uz prisla 😀 , prave teraz , krasna a cervena , tak ako ma byt 😠

zuzkag2
12. dec 2011

@nativanativa no uzasna sprava... 😖

ktore
12. dec 2011

@nativanativa bleeeee

matula028
12. dec 2011

@katarina104 Kati ovul.test mam taky isti silno poz. ako včera a hlien bilely a ťaha sa... 😒

nativanativa
12. dec 2011

@ktore
@zuzkag2 10 dni se nemodlim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , to mi delas naschval 😀 😀

ktore
12. dec 2011

@matula028 fiha no parada tak chod rovno na vec...

ktore
12. dec 2011

@nativanativa neva takto to ma byt...vsetko zle je na nieco dobre...hm je to tak...

katarina104
12. dec 2011

@matula028 no dávam jej málo času, už by mala prísť počkáme do zajtra

lin123
12. dec 2011

@katarina104 bielkovy hlienik som mala len vcera a bol ukazkovy, ovu test bol vsak negativny. Dnes zatial nebol hlienik.

merryn
12. dec 2011

dievčata dnes 19DC a ovu este nebola...čo myslite dojde? moze aj tak neskro dojst? dufik este stale neberiem lebo na ovu čakam...čo myslite? mate niekto s tym skusenosti?

ktore
12. dec 2011

@merryn no to mi nevieme.ale moze prist este pravdaze.musis si stale merat teplotu.kolko dnovy mavas cyklus?

merryn
12. dec 2011

@ktore sorry to bola hlupa otazka🙂))) jasne ze to neviete,ked to neviem ani ja🙂))) myslela som to tak, že či može byť aj v neskoršich dnoch ovu myslim v 20dc alebo neskor...som z toho troška na nervy ale tak čo už...vieš, len nechcem zase mať taky dlhy cyklus lebo kym este vyberiem tabletky to je +10dni a este kym mrcha pride...joj...ale trpezlivosť ruže prinasa🙂)))

ktore
12. dec 2011

@merryn a kolko dnovi mavas cyklus?ten dufik beries kvoli comu.?

merryn
12. dec 2011

@ktore na upravu cyklu ho beriem...takže tak...🙂

lin123
12. dec 2011

@merryn ja mavam cyklus 29-38 dnovy a mala som uvulku na 20dc.

merryn
12. dec 2011

@lin123 hm zaujimavé....dobre vediet, lebo to len druhy mesiac sa sledujem a meriam teplotu, preto som v tom este neskusena....tak budem čakať uvidime kedy sa to pohne dalej...mne kazal doky na 16den začať brať tbl ale keby mi to potlačilo ovulku ta je mi to na prt,nie? takze čakame dalej🙂

zuzkag2
12. dec 2011

@merryn ahoj, nic sa neboj a cakaj, je super, ze sledujes BT, tak aspon vies, ze ovulka prebehla. Brala si na zaciatku cyklu clostil? lebo ja mam taku skusenost, ze mi clostil ovulku trochu posunul, cca o 4 dni . Ja som ale dufik nasadila pred tym, ako bola ovu ( nevedela som este vtedy, ze moze zastavit ovu ), na 15DC, takze sa mi cyklus predlzil len o tie 4 dni. Zaujimave je, ze aj ked som brala dufik, tak podla BT a ostatnych ovu priznakov ovu prebehla. tento mesiac som ale pockala kym ovu prebehne a az potom som nasadila dufik, tak ako ty som cakala.

majkushka
12. dec 2011

@zuzkag2 ahoj co sa stane ked sa nasadi duphik a neprebehne ovulka? a ako zistim podla bazalky kedy bola ovulacia ? ja meram len od ovulacie tak neviem dakujem

zuzkag2
12. dec 2011

@majkushka ahoj...s tym dufikom je to vselijake, lebo jeden hovori, ze zastavi ovulku, a druhy hovori, ze nezastavi ovulku. ja osobne zdielam nazor, ze ak telo dostane progesteron ( dufik je vlastne umely progesteron, nazyva sa dydrogesteron), tak sa sprava ako po ovulacii...cize ak neprebehla, uz ani neprebehne. ale nemam to naozaj nijak potvrdene.
A BT je pred ovulaciou nizsia ako ked ovulacia prebehne. takze ty, ked si merias podla teba az od ovulacie, asi ten rozdiel nevidis. Dalej by sa BT, ak ovulka prebehla, mala drzat aspon tri dni po sebe hore, nad 37 stupnov ( +- stupen, je to trosku individualne), to je tiez znak, ze ovulka prebehla....atd. s tou teplotou je to na dlhe vysvetlovanie 🙂 ale ked chces, pytaj sa.

ktore
12. dec 2011

@majkushka nemusi by t po ovulke teplotka nad 37 nieze budes vystresovana potom.zalezi o kolkej rano budes meriavat.niekto ma len 36.7 po ovu.

zuzkag2
12. dec 2011

@ktore dakujem za doplnenie, ja to mam s tou teplotou tak vysoko, ze som si to neuvedomila 😉 ale mal by tam byt teplotny rozdiel aspon 2, 3 desatiny stupna, ci?

ktore
12. dec 2011

@zuzkag2 jaj po pred ovu a po ovu myslis rozdiel?tak ano to by mal byt aspon tych 0.2-0.3.ale niekomu aj to ide pomali hore.no dajme tomu ze ano ma byt aj o 0.3 vyssia cca...ty o kolkej merias?ja rano o siedmej.minuli mesiac som o siestej je to velky rozdiel v teplote.

ktore
12. dec 2011

@merryn mozno prave zajtra budes mat ovu.pri nepravidelnom cykle mozes mat aj neskor....nemaj boja...

zuzkag2
12. dec 2011

@ktore hej hej, to som myslela...ale ako hovoris, strasne je to individualne.
ja meriam strasne skoro, o 5:50, a aj napriek tomu mam vysoku teplotu, ale myslim, ze to sposobuju tie synteticke hormony, ze celkovo je ta teplota vyssie. ja neviem keby som teraz merala o 7, ci nemam aj 38 🙂
ved kuk http://www.fertilityfriend.com/home/390cd0

ktore
12. dec 2011

@zuzkag2 no dobre vysoko mas to je fakt.tam je urcite nieco spolocne s tymi hormonmi.ake beries?ja som zacala ten dufik ale tento mesiac ho vynecham a idem bez neho.pozri graf.. http://www.fertilityfriend.com/home/38e87f

zuzkag2
12. dec 2011

@ktore no fakt som ako taky radiator. Katka este spominala ze to moze byt stitna zlaza, co budem vediet v stredu, ci je ok. ak hej tak su to lieky. beriem clostil, 5-9, na 14dc som dostala pregnyl, a 17dc som nasadila dufik. ja som pred liekmi nemerala bohuzial bt, tak to neviem porovnat.
a tebe ta hodina co neskor merias normalne vazne posunula tu teplotu hore o 1 desatinu, sila. ale pekny mas graf, drzim palce, nech sa drzis takto pekne hore este aspon 10 dni, a mas dve kolajnice 🙂